Látkové pleny Petit Lulu – RECENZE

Testovali jsme svrchní kalhotky a kalhotkové pleny Petit Lulu

petit lulu recenze

Vybíráte pleny pro vaše miminko? Hledáte, která značka je to pravé ořechové právě pro vás? Testovali jsme látkové pleny Petit Lulu a připravili pro vás podrobnou recenzi novorozeneckých a jednovelikostních svrchních kalhotek i kalhotkových plen. Doufáme, že vám naše recenze výběr usnadní.

Petit Lulu je jednou z předních značek na české plenkové scéně. Veškeré produkty z dílny této malé rodinné firmy jsou šité v Česku. Zadeček vašeho miminka je s Petit Lulu v těch nejlepších rukách, veškeré produkty jsou totiž vyráběny z atestovaných materiálů vhodných pro děti do 3 let. Mimo pleny najdete v sortimentu Petit Lulu třeba bryndáky, vložky nebo přebalovací podložky. U všech svých produktů nabízí plno pestrobarevných a veselých designů.

Testování a recenze

Pleny jsme používali na miminku od narození do věku 6 měsíců. Je nutno brát v potaz, že každé miminko je jiné a může mu vyhovovat něco jiného – jiné velikosti, střihy, apod.

Novorozenecké svrchní kalhotky Petit Lulu

Upřímně musíme konstatovat, že právě novorozenecká svrchní plena nám vůbec nesedla (oproti ostatním Petit Lulu produktům, které jsme si zamilovali). Po narození byla našemu miminku jednoduše příliš velká, a kvůli absenci patentek jsme si ji nemohli ani upravit. Dobře nám padly až od 6 kg, ale nevydržely moc dlouho, protože miminko z nich opět zase rychle vyrostlo.

Pro některé mohou být výhodou flísové okraje, které neotláčí stehýnka. Na druhou stranu, absence dvojitých gumiček může způsobovat protečení. Systém suchých zipů má protisuch (ochranu zipů při praní v pračce), ale hranatý okraj se během praní může snadněji odlepit a zčásti tak zip pokazit.

Pokud je vaše novorozeně baculatější nebo větší než poporodní průměr, pravděpodobně vám novorozenecká svrchní plena Petit Lulu sedne lépe, než našemu miminku.

Flísové okraje, které neotlačují

Mají protisuch

Chybí patentky na úpravu velikosti

Celkově jsou na novorozence poměrně velké

Nemají dvojité gumičky

Zjistit aktuální cenu

Jednovelikostní svrchní kalhotky Petit Lulu

Jednovelikostní svrchní kalhotky Petit Lulu u nás také nejdřív neměly příliš dobře nakročeno. Ze začátku nám byly opět velké a neseděly nám, i přesto že je možné upravit velikost pomocí patentek. Nakonec nám chlapeček do plen hezky dorostl a tato svrchní plena nakonec patřila k našim nejoblíbenějším. Pokud vašemu miminku (jakákoliv) plena zprvu nesedne, hned ji nezavrhujte a vyzkoušejte znovu, jak bude miminko větší.

Flísové okraje jsou krásně měkké a neotlačují (zaroveň však nenavlhnou, jako se nám to stávalo např. u Breberek). U některých plen, které nemají dvojité gumičky, se nám stalo, že protekly. U Petit Lulu však naštěstí nikdy. Přisuzujeme to tomu, že našemu miminku zkrátka perfektně sedí.

Pokud využíváte systém SIO (Snap In One), jistě oceníte, že můžete koupit plenu SIO Complete, kde máte v jednom balíčku rovnou svrchní kalhotky, bambusovou základnu a odepínatelné savé jádro.

Patentky pro úpravu velikosti

Flísové okraje, které neotlačují (zároveň ani nenavlhnou)

Patentky na SIO systém

Krásně sedí a hezký obepínají silnější stehýnka

Nemají dvojité gumičky

Jsou velké, drobnějším dětem nesednou

Zjistit aktuální cenu

Natahovací jednovelikostní svrchní kalhotky Petit Lulu

Natahovací (pull-up) svrchní kalhotky Petit Lulu jsou k dostání ve více velikostech, značených klasicky písmeny S, M, L a XL. Je potřeba si tedy prvně nastudovat, jaký rozměr je ideální pro vaše batole. My máme kalhotky velikosti L. Natahovací plena je perfektní, pokud vaše ratolest začíná být více aktivní a vy tak můžete přebalovat třeba i vestoje.

Plena je našemu miminku zatím větší a čekáme, až do ní doroste. Recenzi poté aktualizujeme. Zatím se nám tento produkt mco líbí a těšíme se, jak jej budeme moci více testovat.

Snažší přebalování vestoje

Nepropouští kolem nožiček

Nemají dvojité gumičky

Není možné upravovat velikost

Zjisti aktuální cenu

Novorozenecká kalhotková plena Petit Lulu

Novorozeneckou kalhotkovou plenu od Petit Lulu jsme si naprosto zamilovali. Dává se na novorozeně pod svrchní kalhotky a funguje jako savá vrstva. Je možné používat tak jak je a nebo s vkládací plenou, která savost ještě zvýší. Tu jsme používali především na noc.

Oceňujeme, že má plena patentku na zmenšení velikosti, což se hodí, pokud ještě novorozenec nemá zahojenou pupeční šňůru. Plena sama o sobě krásně saje (vydrží cca 3 hodiny) a nám perfektně seděla od 3 až do 7 kg.

Patentka na zmenšení (když má miminko nezahojený pupečník)

Dobrá savost

Krásně sedí a vydrží dlouho

Nenašli jsme žádná negativa

Zjistit aktuální cenu

Jednovelikostní kalhotková plena Petit Lulu

Stejně jako novorozenecká i jednovelikostní kalhotková plena Petit Lulu si nás získala. Našemu miminku sedí perfektně a savost je na jedničku. Měli jsme možnost vyzkoušet jak plenu na suchý zip tak na patentky. V obou případech je možné plenu zapnout přes sebe, což ocení především rodiče drobnějších miminek. Obě verze pleny mají patentky na úpravu velikosti.

Těžko bychom na kalhotkových plenách Petit Lulu hledali chybu. Jediný detail, který bychom zařadili do kategorie nevýhod, je hranatý okraj suchého zipu. Ten se v pračce může snadněji odlepit a část zipu tak poškodit (k dispozici je protisuch na ochranu). Jedná se o drobnost, nad kterou se mnoho rodičů ani nepozastaví. Pokud se však chcete problému vyhnout, jednoduše si zvolte variantu bez suchého zipu.

Patentky na úpravu velikosti

Dá se zapnout „přes sebe“

Dobrá savost

Krásně sedí

Plena na suchý zip má protisuch

Suchý zip má hranaté okraje

Zjistit aktuální cenu

Tip: Přečtěte si velké srovnání látkových a jednorázových plen.

Proč nakupovat pleny Petit Lulu?

Co mají produkty Petit Lulu společné? Co se nám na této firmě líbí a mohlo by vás přimět k nákupu namísto ostatních značek?

Česká značka, česká výroba

Všechny produkty jsou vyráběny z atestovaných materiálů

Mnoho barevných motivů, limitované edice

Širší sortiment potřeb pro miminko i maminku

Do obchodu

Novorozenecké svrchní kalhotky
Jednovelikostní svrchní kalhotky
Natahovací svrchní kalhotky
Novorozenecká kalhotková plena
Jednovelikostní kalhotková plena
4.2