Látkové pleny Mamatti – RECENZE

Testovali jsme EKO sadu obsahující kalhotkovou plenu a 2 vkládací pleny

mamatti recenze

Hledáte látkové pleny pro svého drobečka? Ať už chcete ušetřit planetě, peněžence nebo dětskému zadečku od zbytečné chemie, látkování je v tomto směru dokonalým řešením! Na trhu látkových plen existuje už spousta značek, jak českých, tak zahraničních a zpočátku může dát rodičům zabrat, se ve všech dostupných produktech zorientovat. My vám dnes přiblížíme a zhodnotíme další z nich – Mamatti.

Značka Mamatti je mezi maminkami oblíbená hlavně díky pohodlnému kojeneckému oblečení, které jde skvěle dohromady právě s látkovými plenkami. Už méně rodičů však ví, že v sortimentu Mamatti najdou i přímo jejich vlastní látkové pleny. My jsme testovali EKO sadu Mamatti – v sadě je jedna kalhotková plenka a dvě vkládací plenky. Jak nám plena sedla a jak se nám líbila si přečtěte v této recenzi.

Testování a recenze

Pleny jsme používali na miminku ve věku 10 měsíců (9 kg). Je nutno brát v potaz, že každé miminko je jiné a může mu vyhovovat něco jiného – jiné velikosti, střihy, apod.

Mamatti Látková plenka EKO sada

Zakoupením EKO sady Mamatti získáte v balení zdarma navíc 2 vkládací plenky – hodnotili jsme tedy celou sadu jako celek. Kalhotkovou plenu jsme měli ve větší velikosti 5 – 14 kg (chlapeček váží 9 kg), ale k dispozici je i menší model 3 – 8 kg. Sada přišla v sympatickém papírovém balení – tedy žádné zbytečné plasty.

Na základě popisku v eshopu jsme v balení očekávali svrchní plenkové kalhotky (spolu s vkládačkami), jelikož eshop produkt označuje jako „plenkové kalhotky“. Nakonec jsme přišli na to, že tato plena plní účel spíše kalhotkové pleny. Pokud tedy hledáte svrchní kalhotky, které nepropustí žádnou vlhkost ven, podívejte se po jiných značkách. Pokud však chcete savou vrstvu pod některé ze svrchních kalhotek, které již vlastníte, určitě čtěte dále.

Co se týká samotné savosti, plena Mamatti nezklame. Savost je skvělá, srovnatelná s většinou kvalitních látkových plen. Nevydrží sice celou noc, ovšem to od látkových plen, pokud nejsou určeny speciálně na noc, ani neočekáváme (žádná námi testovaná denní látková plena nevydržela).

Za značnou výhodu považujeme tenkost materiálu, kdy plena miminku nedělá příliš objemný zadeček a la brouk pytlík, neomezuje jej v pohybu a zároveň pak plena mnohem rychleji schne (v porovnání např. s Breberky, kde na suchou plenu ze sušáku čekáme klidně několik dní). Oceňujeme také to, že jde o 100% bavlnu.

Celkově našemu chlapečkovi plena bohužel velmi nesedla. Ačkoliv kolem zádíček drží hezky, kolem nožiček je velmi volná a tekutá stolice jednoduše proteče. Plenu bychom proto doporučovali spíše miminkům s baculatějšími nožičkami. Při použití vkládací pleny je situace ještě horší. Vkládací plenu není možné uchytit cvočky nebo žádným jiným systémem a tak je v kalhotkové pleně na volno a má tendenci „cestovat“. Navíc je poměrně široká a při jejím použití plena nesedí o to víc. Ačkoliv jsme se plenu snažili upravit pomocí patentek na vhodnou velikost, pro nás byla zkrátka nevyhovující.

Nakonec jsme kalhotkovou plenu používali bez vkládacích plen a vyhovovala nám takto mnohem více.

Mimo jiné oceňujeme široký výběr motivů a krásných designů, kde si vyberou rodiče jak chlapečka, tak holčičky. Ti z vás, co stejně jako my rádi nakupují nové plenkové kousky do miminkovského šatníku a rádi kombinují různé barevné kousky, výběr designů jistě potěší! Díky tomu, že v sortimentu najdete i kojenecké a novorozenecké oblečení, můžete dokonce ladit plenku i oblečení ve stejném stylu.

Skvělá savost pleny

Cvočky na úpravu velikosti

100% bavlna

Tenký materiál – nedělá objemný zadeček

Rychle schne

Krásné designy (jak pro kluky, holky, tak neutral)

Vkládací pleny v balení zdarma

Našemu miminku nesedí (volné kolem nožiček)

Tekutá stolice proteče

Vkládací plena nejde ke kalhotkové pleně uchytit

Příliš široká vkládací plena

Zjisti aktuální cenu

TIP: Zajímá vás, jaké jsou ty nejlepší pleny na trhu? Přečtěte si náš výběr nejlepších látkových plen.

Závěr

Ačkoliv plena Mamatti nepatří mezi naše top favority, jedná se dobrou plenku s dobrou savostí. Doporučovali bychom ji spíše rodičům s baculatějšími miminky (s baculatejšími nožičkami). Pokud je vaše miminko naopak drobnější, pak sáhněte raději po jiných. Vkládací pleny nám nesedly vůbec, ale vzhledem k tomu, že jsou v balení zdarma jako bonus, to tolik nebolí, a my plenu nakonec používali daleko raději bez vkládaček.