nejlepsi tehotensky test

Nejlepší těhotenský test

Srovnání 5 nejlepších těhotenských testů

Ať už na druhý proužek na těhotenském testu nedočkavě čekáte, nebo byste jej raději neviděli, v životě ženy nastávají chvíle, kdy je potřeba těhotenský test použít. V takovém případě chce každá žena vědět co nejpřesněji, zda je těhotná či nikoli. Na trhu existuje velké množství těhotenských testů, ale ne všechny jsou dostatečně spolehlivé. Závisí to na řadě aspektů – citlivost, z čeho se test dělá (moč/krev), od jakého dne je možné test provést, aby byl výsledek přesný apod.

My jsme za vás řadu těhotenských testů vyzkoušeli a vybrali pět nejlepších, které můžeme doporučit nejen my, ale i řada dalších maminek. Jaké jsou nejlepší těhotenské testy?

Nejlepší těhotenský test – srovnání

SPDGSInnova PharmaNEBBioTech
ClearblueMamatest Comfort 10AdexusAdiel SeeNowMaybeBaby
philipstruelifeseagobobabobeketa
Porovnat cenyPorovnat cenyPorovnat cenyPorovnat cenyPorovnat ceny
ukáže rovnou těhotenský týdenrychlý, pohodlný, hygienickývýsledek už 8. den od početí5 kusů testů v baleníVysoká spolehlivost
cca 200 Kčcca 80 Kčcca 250 Kčcca 60 Kčcca 70 Kč
digitálníz močiz krvez močiz moči
průměrná citlivostvysoká citlivostvysoká citlivostvysoká citlivostvysoká citlivost
během dneběhem dneběhem dneránoběhem dne
recenzerecenzerecenzerecenzerecenze

5 nejlepších těhotenských testů

#1 Ukazuje, v jakém jste týdnu těhotenství

Clearblue

Mezi nejlepší těhotenské testy na trhu jednoznačně patří digitální test Clearblue. Má řadu výhod, od snadného použití až po přesnost a pohodlí – není nutné sledovat čas. Test stačí ponořit do proudu moči nebo do nádobky, kam jste moč nachystali a vyčkat na výsledek. Test nejprve ukazuje přesýpací hodiny, čímž ohlašuje, že je v pořádku a hodnotí výsledek. Pokud jste gravidní, objeví se na displeji rovnou týden těhotenství, v jakém se právě nacházíte.

 • Podle výrobce je přesnost až 99 %
 • Test sám ohlásí výsledek – zapípá
 • Ukazuje rovnou týdny těhotenství
 • Nevýhodou může být vyšší cena
 • Je lepší počkat na první den očekávané menstruace – nižší citlivost

Zjistit aktuální cenu

#2 Možnost testování kdykoliv během dne

GS Mamatest Comfort 10

Hledáte-li levnější, avšak přesnou a hygienickou variantu, je ideální těhotenský test GS Mamatest Comfort 10. Má extrémně vysokou citlivost – 10mlU/ml, takže nemusíte čekat na další den, abyste využili ranní moč. Test lze udělat kdykoli během dne. Výrobce uvádí, že spolehlivost výsledku je 99 %. Tento těhotenský test se snadno používá, protože místo běžného papírku držíte v ruce plastový obal. Test stačí vložit do proudu moči a počkat na výsledek, který je viditelný do 1 minuty.

 • Hygienické a praktické použití – plastový obal
 • Výsledek do 1 minuty
 • Minimum falešných výsledků
 • Přesnost až 99 %
 • Lze dělat kdykoliv během dne

Zjistit aktuální cenu

#3 Výsledek již 8. den po početí

Adexus – Těhotenský krevní test

Pro nedočkavé maminky, nebo pro ty z vás, které potřebují zjistit své případné těhotenství co nejdříve, je ideální krevní těhotenský test Adexus. Nemusíte kvůli odběru krve běhat k lékaři nebo do laboratoře. S těhotenským testem Adexus zjistíte graviditu v pohodlí domova. Použití je jednoduché – vydezinfikujete si prst, přiložíte k němu lancetu a provedete vpich. Z prstu pak mačkáte kapku krve, ke které přiložíte testovací část těhotenského testu. Do 10 minut se objeví výsledek a to s 99 % přesností. Mezi nejlepší těhotenské testy ho řadí i fakt, že jej využívá řada gynekologických ordinací.

 • Přesnější než těhotenské testy z moči
 • Výsledek zobrazí již 8. den po početí
 • Rychlý výsledek a snadné použití
 • Testovat lze kdykoli během dne
 • Nevýhodou může být vyšší cena

Zjistit aktuální cenu

#4 Pět kusů v balení pro větší kontrolu

Adiel SeeNow

Jelikož si spoustu maminek raději výsledek těhotenského testu ověřuje – dělá si test vícekrát, patří mezi oblíbené a spolehlivé i těhotenský test Adiel SeeNow. Ukazuje výsledek se spolehlivostí 90 – 99 %, ale doporučuje se u něj testovat raději z ranní moči, aby byla přesnost co nejvyšší. Test měří množství hCG v moči, a to je vždy ráno nejvyšší. Výhodou tohoto testu je nízká cena a počet proužků v balení – je jich rovnou pět.

 • Test z proudu ranní moči
 • Možnost ověření výsledku na více testech – 5 ks v balení
 • Nízká cena
 • Výsledek do 1 minuty

Zjistit aktuální cenu

#5 Vysoká spolehlivost od prvního dne menstruace

MaybeBaby

Mezi oblíbené a vysoce spolehlivé patří i těhotenský test MaybeBaby, který se provádí ponořením testovacího proužku do nádoby s močí. Oblibu si získal především svou spolehlivostí, kterou si chválí spousta maminek – 99 %. V balení najdete hned dva testovací proužky, takže můžete druhý den výsledek ještě ověřit. Po ponoření testu do moči se výsledek ukáže do 3 minut. Výhodou je testování kdykoliv během dne – není nutné čekat na ranní moč, kdy je obsah hCG v moči nejvyšší.

 • Testování ponořením do nádobky s močí
 • Použití kdykoliv během dne
 • Dva testy v balení pro větší kontrolu
 • Příznivá cena

Zjistit aktuální cenu

Jak vybrat těhotenský test?

Potřebujete zjistit, zda jste gravidní a dumáte, který test si pořídit? Jak už jsme zmínili výše, těhotenských testů je na trhu opravdu mnoho. Vybrat z nich ale ten nejlepší, aniž bychom naletěli na případné reklamy a platili spoustu peněz za něco, co nefunguje dost spolehlivě, není jednoduché. Proto jsme pro vás nachystali jednoduchý manuál, jak těhotenský test vybrat, aby ukázal to, co chcete vidět a to spolehlivě, snadno a rychle.

Kdy potřebujete těhotenství potvrdit/vyloučit

V první řadě je nutné si uvědomit, kdy chcete těhotenský test dělat. Níže si ještě vysvětlíme, kdy je vhodné testovat případné těhotenství a jak vůbec tyto testy fungují. Nyní si ukážeme dvě kategorie.

Testování ráno nebo během dne

Hladina hCG v moči je vždy nejvyšší ráno. Proto na většině příbalových letáků u těhotenských testů najdete doporučení dělat test z ranní moči. Některé testy s vysokou citlivostí však umožňují spolehlivé vyhodnocení testu i během dne. Pokud jste netrpělivé a nechce se vám čekat do dalšího dne, kupujte těhotenské testy, které mají přímo uvedeno testování kdykoliv během dne.

Od početí nebo od prvního dne očekávané menstruace

Druhá kategorie, která usnadňuje váš výběr, se zakládá na dni, kdy se rozhodnete test udělat. Většina těhotenských testů umožňuje udělat test od prvního dne, kdy by se měla dostavit menstruace. Nejlepší těhotenské testy však určí graviditu mnohem dříve. Nejpřesnější jsou v takovém případě testy z krve, které jsou schopny ukázat těhotenství již 8. den od početí.

Z moči nebo krve

Nejvíce těhotenských testů na trhu se provádí z moči. Buď je možné testovací proužek podržet pod proudem moči, nebo jej na krátkou dobu ponoříte do nádobky s močí. Těhotenský test pak ukáže do pár minut výsledek.

Druhou variantou, která je mnohem přesnější, je testování z krve. Tyto těhotenské testy nejsou tak časté, protože představují mírný diskomfort. Pro provedení testu v domácích podmínkách si žena dezinfikuje prst, do kterého se následně píchne lancetou. Nemusíte se bát, je to rychlé a bezbolestné. Následně z prstu vymáčkne kapku krve, kterou nasaje testovací proužek. Výsledek se ukáže do několika minut. Výhodou tohoto testu je, že ukáže těhotenství mnohem dříve než test z moči. Nevýhodou pak může být jeho vyšší cena.

Pozor na citlivost

Spolehlivost těhotenského testu závisí nejen na správnosti jeho provedení a době, po kterou jste těhotná – tedy kdy došlo k početí, ale také na jeho citlivosti. Nejlepší těhotenské testy na trhu uvádí citlivost 10 mlU/ml, ale jsou i takové, které mají citlivost 25 mlU/ml. Před koupí testu citlivost dobře prověřte, protože čím citlivější test, tím přesnější bude výsledek.

Rychlost a spolehlivost

Spolehlivost těhotenského testu většinou závisí na jeho výše zmíněné citlivosti. Na druhou stranu je řada testů s vysokou citlivostí, které často ukazují falešné výsledky. Proto doporučujeme předem zjistit jejich spolehlivost – výrobci většinou uvádí spolehlivost mezi 90-99%. Druhou variantou, jak zjistit spolehlivost testu je přečíst si recenze žen, které jej už využily a mají s ním zkušenosti.

Rychlost vyhodnocení obvykle bývá mezi 1 až 3 minutami. To už není tak významným kritériem pro vyhodnocení testu. Přesto může být pro někoho podstatné, jak rychle se výsledek dozví a za jak dlouho test ukáže výsledek.

pregnancy test

Kdy si udělat těhotenský test?

Ať už se na miminko těšíte, nebo naopak potřebujete těhotenství vyloučit, vždy existuje určitá doba, kdy je nejvhodnější těhotenské testy použít. Resp. testovat před touto dobou v podstatě nemá velký smysl.

Těhotenské testy ukážou pozitivní výsledek vždy na základě množství hCG. Jedná se o hormon, který se do moči a krve vyplavuje ve chvíli, kdy je žena těhotná. Jeho hodnota postupně roste, ale v krvi je vždy naměřitelné vyšší množství hCG dříve než v moči. Proto jsou krevní testy přesnější a mohou ukázat graviditu dříve.

V moči se obvykle dostatečné množství hCG objevuje až v době, kdy byste měli dostat menstruaci. Tedy kolem 28 dne po prvním dni poslední menstruace. Záleží vždy i na již zmíněné citlivosti těhotenských testů. Test s vyšší citlivostí vám ukáže případné těhotenství i dříve, může se však jednat o falešný výsledek.

Pokud se rozhodnete dělat test dříve než první den očekávané menstruace, tedy cca 14. den od početí, může se na testu objevit potvrzovací čárka jen velmi slabá. Ženy ji obvykle nazývají „duch“. Znamená to, že můžete být těhotná, ale hladina hCG je zatím nízká. Stejně tak se ale může jednat o nekvalitní test, falešný výsledek nebo jste test kontrolovali po delší době, než byla uvedena v příbalovém letáku. V takovém případě je lepší sáhnout do dalším – kontrolním testu, ideálně z krve, nebo počkat na doporučený den k testování a pak teprve udělat těhotenský test znovu a správně.