Taška Obag na kočárek

Buďte stylové i s kočárkem

obag na kocarek

Kabelka Obag do Česka ve velkém prorazila v roce 2015. Představovala zásadní módní hit a zároveň kontroverzní doplněk. Někteří ji milovali, jiní ji nenáviděli a v podstatě nebylo nic mezi tím. V dnešní době už není tolik diskutovaným tématem, ovšem ty co se do ní zamilovaly, jí zůstaly věrné dodnes. Jak by taky ne? Kabelka je minimalistickým skvostem, který si každá z nás může navrhnout a poskládat sama podle sebe. Modulární systém vám dovolí vybrat si vaši oblíbenou barvu pro tělo kabelky a nakombinovat ji s libovolnými úchyty a vnitřní taškou. Slyšeli jste ale o tom, že se dá připnout taška Obag na kočárek?

Existuje Obag vyráběná speciálně na kočárek?

Viděly jste maminky, jak si po ulici drandí s kočárky a na nich hrdě zavěšenou kabelku Obag? Ihned vás napadlo: „To musím mít!“, ale když jste na ehopu hledaly sekci pro maminky, moc jste nepochodily? Oficiálně značka bohužel nevyrábí kabelku, kterou by prezentovali jako tašku na kočárek. ALE naštěstí mámy jsou kreativní duše a s tímto nedostatkem se popraly po svém. My vám v tomto článku ukážeme, jak se dá kabelka Obag použít jako plnohodnotná taška na kočárek.

Proč (ne)používat Obag na kočárek?

Stylová a moderní oproti klasickým taškám na kočárek

Snadno omyvatelná

Jednu tašku můžeme využít na kočár i na chození po městě bez kočárku – ušetřené peníze

Při uchycení na kočárek je potřeba improvizovat

Některým se nemusí tento styl líbit

Prohlédnout si kabelky Obag

Jakou Obag tašku koupit?

Jdete do toho? Skvělé! Ať už máte kabelku již zakoupenou, protože jste na ní nedaly dopustit již před porodem, anebo zvažujete koupi nové, speciálně pro kočárek, jste na správném místě. Projdeme si postupně, co vše je potřeba, co je možné zakoupit v oficiálním obchodě a co bude potřeba sehnat bokem a kde. Tím, že je kabelka modulární a tedy umožňuje jednotlivé komponenty nakupovat zvlášť, se nám dostává mnoho možností, jak situaci řešit.

Tělo kabelky

Tělo kabelky koupíte v oficiálním obchodě. Bez těla by kabelka Obag nebyla kabelkou Obag. Pokud jste však ve světě Obag nové, možná vás zarazí množství různých těl, které se vám dostane na výběr. Glam, Queen, Reverse, co je to pravé na kočárek?

obag vyber

Zpravidla záleží na velikosti vašeho kočárku a na tom, co všechno v tašce plánujete přenášet. Na malý sportovní kočárek skvěle padne Mini, na větší hluboký se bude hodit Standard. Standard a Mini patří obecně mezi nejoblíbenější a nejpraktičtější pro kočárkové účely. Záleží však především na preferencích maminky. Dá se například využít i drobná varianta Opocket.

modelšířka (cm)výška (cm)délka (cm)
Standard143339
Mini122934
Reverse3525,510
Urban34,5 x 11,53045,5
Opocket7,51319 (nahoře), 20 (dole)

Držadla kabelky

Držadla je také potřeba pořídit přímo od Obag. Slouží převážně pro přenášení kabelky mimo kočár. Zároveň však drží pohromadě vnitřní tašku kabelky s tělem, proto není možné držadla jen tak vynechat. Na kočárku jsou ucha funkčně téměř „k ničemu“, proto doporučujeme zvolit spíše krátká držadla, aby zbytečně nezavazela. Pokud však máte kabelku nejen pro účely přebalovací tašky, vyberte si ucha, která budou vyhovovat hlavně vám. Můžete pořídit krátká i dlouhá a díky modularitě produktu je střídat podle situace.

obag na kocarek

Některé mámy využívají tato držadla i pro zavěšení na madlo kočárku. S touto metodou však nemáme osobní zkušenosti a domníváme se, že není nejelegantnějším řešením.

Vnitřní taška kabelky

U vnitřní tašky už máte více možností. Buďto si nějakou vyberete z oficiálního obchodu a k ní si dokoupíte karabinky na uchycení ke kočárku nebo si můžete koupit (případně ušít) speciální vnitřní tašku, která bude na váš kočárek jako dělaná (viz. Jak připevnit Obag na kočárek). Výrobce na svém webu uvádí, že poutka na originální tašce Obag neslouží k zavěšení na kočárek – v případě, že se originální vnitřní tašku rozhodnete používat k tomuto účelu, je to „na vaše triko“. Mnoho žen však oficiální vnitřní tašky využívá právě ke kočárku bez problému.

Lem kabelky

Lem můžete úplně vynechat. Slouží pouze jako dekorační prvek a dodává na luxusním dojmu z kabelky. K dispozici jsou různé limitované edice a kožešinky. Ale ruku na srdce, kdo chce riskovat krásnou kožešinku poblíž mimina? Výhodou Obag je pro nás maminky především jednoduchá omyvatelnost jejího plastového těla. S kožešinkou už to ale tak jednoduché nebude. Pokud se rozhodnete pro zakoupení designového lemu, můžete jej používat podle potřeby a nasadit jen v případě, že vyrážíte ven sama s kabelkou, nikoliv s kočárem.

obag kozesinka

Jak připevnit Obag na kočárek

Úchyty s karabinou

Elegantním způsobem, jak přichytit kabelku Obag na kočárek bez jakéhokoliv zásahu do originální sestavy, jsou úchyty s karabinou. Prvotřídní řešení přináší například česká značka Cik Cak. Vyrábí úchyty ve spoustě barevných variacích a vy tak můžete úchyty sladit s barvou kabelky nebo kočárku. Zároveň vám pevný materiál popruhů (případně pro náročnější pravá kůže) zajistí kvalitu a odolnost.

Pro připevnění kabelky pomocí úchytů můžete využít jak originální vnitřní tašku, tak jakoukoliv vyrobenou. Důležité však je, aby měla po stranách poutka na uchycení karabiny. Úchyty můžete využít i k uchycení jiné kabelky, případně pokud patříte mezi milovnice Obag a máte kabelek této značky více, můžete použít stejné úchyty pro všechny vaše kousky.

Speciální vnitřní taška

Další dostupnou možností je pořídit si speciální vnitřní tašku nebo si ji nechat ušít na míru. Na Fler.cz najdete výtvarnice, které tvoří tyto tašky upravené přímo na kočárek. K některým je však opět potřeba dokoupit úchyty, jiné lze přichytit na kočár bez dalších úprav. Oproti originálním Obag vnitřním taškám jsou pevně vyztužené, díky čemuž jsou lépe stavěny pro zavěšení na kočárek.

Doufáme, že teď už máte v kabelkách Obag a jejich použití na kočárek jasno. Pokud máte svůj vlastní kreativní způsob, jak kabelku na madlo kočárku připnout, neváhejte jej s námi sdílet.