Kočárek Hartan Racer GT – RECENZE

Kočárek Hartan Racer GT používáme již přes 3 roky

kocarek hartan racer recenze

Hledáte kombinovaný kočárek pro vaše miminko? Potřebujete korbičku a sportovní řešení kočárku? Kombinovaných kočárku je na trhu samozřejmě spousta. Každoročně vám přinášíme aktualizované srovnání těch nejlepších kočárků. Dnes se však zaměříme na jeden konkrétní a to ten, co používám já osobně pro svého dnes již 3 letého syna (využívali jsme jej od narození). Jedná se o Hartan Racer GT a zde je má recenze.

Testování a recenze

Kočárek Hartan Racer GT jsme podědili z rodiny – do našich rukou se už tedy dostal otestovaný časem a jedním dítětem. My kočárek využíváme pro našeho syna již třetím rokem. Ačkoliv úplně stejný model (GT) kočárku se již neprodává, velmi podobné (avšak novější a vylepšené) najdete pod stejnou modelovou řadou Hartan Racer.

Design

Kočárek Hartan Racer vypadá hezky a moderně. Nepatří k těm ultra minimalistickým, za to disponuje velkou pohodlnou korbou, kterou si dále v recenzi ještě rozebereme. Kočárek máme ve dvojkombinaci, což považujeme do začátku za ideální. Trojkombinaci jsme ani nevyhledávali, protože vajíčko pro miminko považujeme za nejlepší vybírat samostatně.

Dnes máte k dispozici Hartan Racer v mnoha různých barvách. My máme doma kočárek s černou konstrukcí a šedým textilem. Pokud vám jde o design, na trhu rozhodně existují o dost stylovější kočárky (i když je to samozřejmě velmi subjektivní). Pro nás design určitě nebyla priorita číslo jedna, i proto jsme raději sáhli po ozkoušeném použitém kočárku a nevybírali vyloženě podle designu.

Hluboká korba

Největší plus jde za nás prostorné korbě. Oproti dnešním „moderním“ kočárkům je zkrátka větší a náš syn v ní jezdil až do 10. měsíce. Bylo to výhodné především proto, že dle doporučení se nemá dítě dávat do sportovního kočárku dokud neumí samo sedět (raději dát pást koníky do korbičky). A protože jsme tabulkově v motorickém vývoji byli spíše pozadu, prostorná korba se opravdu hodila. Hodit se bude i komukoliv, kdo má zkrátka větší miminko, které neumí sedět.

Sportovní kočárek

Sportovní kočárek je taktéž super. Lze polohovat i úplně do lehu (což je super pokud dítě ještě sedět neumí ale korbička je mu už malá) a úplně do sedu. Zároveň má mnoho úrovní polohování. Taktéž stříška lze hezky polohovat (úplně před obličej když svítí sluníčko nebo jde úplně sundat), nožičky, madlo – vše nastavitelné dle potřeby.

Kočárek má 5 bodový pás a dítě nevypadne i když s sebou zrovna hodně vrtí a posezenív kočárku se mu nelíbí. Pás je taky variabilěn nastavitelný – tedy připoutáte jakkoliv velké dítě.

Dále oceňujeme i odvětrávání ve střeše kočárku.

TIP: Na webu pro vás máme i aktuální srovnání nejlepších sportovních kočárků.

Funkčnost a vychytávky

Brzda je dnes na kočárcích prakticky standard, funkčnost této však oceňujeme a fakt přijde vhod, když jdete např. s kočárkem z nákupu z kopce. Bez brzdy bychom byli dole pod kopcem během vteřiny, brzda pomáhá regulovat kočár do pohodlné rychlosti při chůzi.

Řidítka kočárku jsou taktéž prakticky polohovatelný, lze je dát i úplně dolů i značně nahoru a kočárek tak může pohodlně vést jak starší sourozenec, tak vysoký tatínek.

Skvělá je i funkce uzamknutí přeních koleček. Kočárek je tak normálně pohyblivý, ale zataáčení ej víc koordinované a lze jej ovládat jendou rukou. Skvělé využití za mě má např. při jízdě s kočárkem na kolečkových bruslích – kočárek zatáčí ale kolečka se nekmitají, bez zamknutí se kmitají.

Celý kočárek je pratelný – tzn. textilní část lze sejmou a vyprat (až na jednu malou část na sportovním kočárku – jedna část stříšky. Jinak je však vše vhodné do pračky.

Navíc výměna korby a sporťáčku je velmi jednoduchá. Kočárek má v sobě zabudovaný adaptér na vajíčko. Naše vajíčko od Cybexu sedlo do kočárku jako ulité, nebyla potřeba kupovat žádný adaptér.

Nakonec ještě vyjmenujeme pár pozitiv a vychytávek, které sice na kočárcích považujeme za samozřejmost, ale je důležité je zmínit. Kočárek má klasicky brzdu na řidítkách, je odpružený, má odrazku, hezky se skládá (vleze se i do našeho sportovnějšího auta).

Cena

Hartan nepatří mezi nejlevnější kočárky na trhu, avšak najdete i dražší dvojkombinace. Samozřejmě můžete pořídit i kočárek za pár tisíc, zde bychom však úplně nepočítali s kvalitou a výdrží. Jak vidíte, tento kočárek drží už roky a posloužil několika dětem. Pokud pořídíte dražší kočárek počítejte s tím, že ho poté budete moct prodat nebo poskytnout rodině.

Zjistit aktuální cenu

Shrnutí recenze a závěr

Zda bychom si kočárek Hratan Racer pořídili znovu, pokud bychom měli možnost vybrat si dnes ze všech kočárků na trhu, to se říct nedá. Jsme s ním spokojeni, ale jsme si vědomi toho, že dnes můžete pořídit i lépe. Sloužil nám roky dobře a předtím i jiné mamince v rámci naší rodiny a obě jsme byly spokojené. Já osobně obzvlášť s velikostí korbičky kočárku. Sporťáček je zase lehký a skladný.

  • Celková spokojenst s kočárkem, využíváme již přes 3 roky (a máme jej z druhé ruky)
  • Velká prostorná korba i pro větší nesedící děti
  • Dobrá polohovatelnost sportovního kočárku
  • Kompatibilita s naším vajíčkem (Cybex) – ale předpokládáme, že i s ostatními
  • Možnost uzamknutí předních koleček
  • Téměř celá textilní část kočárku je sejmutelná a pratelná
  • Spousta dalších vychytávek

  • Část stříšky není sejmutelná – nelze tedy vyprat v pračce
Design
Hluboká korba
Sportovní kočárek
Funkčnost a vychytávky
Cena
4.1