omalovanky jednorozec tisk

Omalovánky Jednorožec

Omalovánky plné jednorožců k tisku

Jednorožec je jedním z nejoblíbenějších motivů malých holčiček, někdy i chlapečků. Pokud pro takové děti hledáte perfektní omalovánky, tak jste na správném místě. Naše Omalovánky Jednorožec jsou k dispozici zdarma, jak k tisku, tak ke stažení. Můžete si vytisknout celou sérii Omalovánky Jednorožec a nebo každou stránku zvlášť (pokud se vám zalíbí jen některé). Z naší zkušenosti, děti více baví, když mohou vybravovat obrázky, které zobrazují jejich oblíbené mtoivy a postavy. Vytiskněte jim oblíbeného jednorožce, pořiďte kvalitní pastelky, a jdeme na to.

Zdarma k tisku

Omalovánky Jednorožec

V těchto omalovánkách najdete pouze jednorožce. Série obsahuje několik jednodušších omalovánek roztomilých jednorožců, ale také složitější omalováky, které zobrazují jednorožce v jejich prostředí. Na hřívě jednorožce pak děti mohou jednoduše trénovat stínování.

Děti zpravidla milují motiv jednorožců, protože tyto mytické bytosti symbolizují ono pohádkové kouzlo a zázraky. Omalovánky jako takové rozvíjí jemnou motoriku a koordinaci oko-ruka, navíc jsou perfektní i k otevírání témat a diskuzí (podobně jako obrázkové knihy). Povídejte si spolu o tom, co vidíte. Omalovánky s jednorožci mohou začít rozhovory o hodnotách jako je laskavost, odvaha a síla charakteru, které jednorožci často reprezentují. S menšími dětmi mžůete probírat zvířata a postavy a vyprávět si o tom, která jsou jen ve filmech a pohádkách (jednorožec, drak, kentaur…), a která skutečně existují (sob, kůň, žirafa…).

Stáhněte si celou sérii k tisku nebo klikněte na některou ze stránek v galerii, uložte si ji a vytiskněte samostatně.

Stáhnout omalovánky

Další omalovánky s jednorožci

Nestačí vám naše jednorožčí mini-série? Nesplňuje vaše požadavky a nebo zkrátka nemáte možnost si omalovánku vytisknout? Pak doporučujeme kouknout i na naši oblíbenou Krajinu Omalovánek nebo klasicky na Heureku, kde jich najdete spoustu. Omalovánky stojí pár korun a některé děti jsou schopné zabavit na dlouhou dobu.

Případně si můžete prohlédnout naše další omalovánky, s jinými motivy, a to v sekci Omalovánky k tisku.

Jak naše omalovánky vytisknout?

Jak omalovánky správně uložit a násladně vytisknout?

  • Klikněte na tlačítko „stáhnout omalovánky.
  • Zobrazí se vám PDF soubor s omalovánkami.
  • Pro okamžité vytisknutí pexesa klikněte na tlačítko tiskárny (viz. obrázek).
  • Nemáte-li doma tiskárnu nebo chcete omalovánky vytisknout na tvrdší papír, stáhněte PDF soubor s omalovánkami přímo do svého počítače (viz. tlačítko na obrázku).
  • Stažené omalovánky můžete poslat do nejbližší profesionální tiskárny, kde vám omalovánky za pár korun vytisknou. Případně si takto uložené pexeso můžete vytisknout kdekoliv jinde např. v práci, u kamarádky, apod.

Doufáme, že vás naše omalovánky potěší a děti zabaví. Určitě se podívejte i na naše další omalovánky, které jsou stejně jako tyto zdarma ke stažení (třeba Omalovánky Dinosaurus nebo omalovánky s kočkami). Každá naše série omalovánek se zaměřuje na jiný, dětmi oblíbený motiv.