tatra pro deti

Tatra pro děti

5 tipů na nejlepší sklápěcí auto pro děti

Hledáte dětské auto, se kterým si váš miláček vyhraje doma i na písku a bude imitovat nákladní sklápěcí vůz? Nabízí se samozřejmě klasická Tatra pro děti, kterou známe z dětství i my, rodiče. Tu dnes vyrábí dvě firmy. Na trhu najdete ale i další možnosti – kvalitní nákladní auta, která děti využijí na písku a na některých se dokonce mohou vozit, jako na legendární Tatře.

My jsme pro vás nachystali 5 tipů na Tatru pro děti, kde kromě zmíněných dvou skutečných Tater najdete i tipy na další kvalitní velká auta se sklápěcí korbou. V závěru článku nechybí ani již tradiční rady, jak Tatru pro děti vybírat.

5 tipů na nejlepší Tatru pro děti

Kvalitní auto pro děti uveze až 100 kg

1. Tatra pro děti 148

Velký nákladní vůz značky TATRA je dnes pojmem, který dobře známe z dětství nejen my, rodiče, ale i naši rodiče a prarodiče. Kdo neměl v dětství Tatru, jako by nebyl. Znají ji kluci i holky. Pokud hledáte skutečnou „klasiku“, se kterou jste si hráli i vy sami, zaměřte se na značku Dino. Ta vyrábí Tatry v nám dobře známé oranžové barvě, ale najdete i další barevné varianty, jako modro-červenou, fialovou, dokonce růžovou a samozřejmě nechybí ani oblíbená vojenská varianta. Toto dětské auto je dlouhé 73 cm a uveze až 100 kg, takže děti mohou na hřišti vozit „náklad“, ale i sami sebe. Auto má sklápěcí korbu a je vyrobeno z kvalitního pevného plastu, který se hned tak nezlomí. Velká Tatra T 148 od značky Dino patří jednoznačně mezi TOP dětské hračky.

Do obchodu

Modernější verze Tatry, jakou známe z dětství

2. Tatra pro děti 815

Také Tatra 815 je nám, rodičům, dobře známá. Vyrábí ji firma Teddies a jedná se o velké nákladní auto se sklápěcí korbou, které můžete sehnat v různých barevných variantách, nejen v klasické oranžové, ale i dvoubarevné, např. zeleno-červené apod. Toto auto uveze základ až 100 kg, takže děti mohou vozit písek, kameny apod., ale také vozit sami sebe. Kdo by v dětství nepořádal závody na Tatrách, jako by nebyl… Tato Tatra je vyrobená z kvalitního pevného plastu, který se při běžném používání nezlomí a má krásně propracované detaily. Dlouhá je 73 cm a díky různým barevným kombinacím ji ocení kluci i holčičky.

Do obchodu

Moderní varianta klasické Tatry

3. Sklápěcí Mercedes s pojistkou

Pokud hledáte nákladní vůz pro děti, ve kterém mohou vozit dostatečný náklad a hrát si s ním např. na písku, ale nechcete přímo klasickou velkou Tatru, je výbornou variantou toto sklápěcí nákladní auto značky Mercedes. Má velikost kolem 62 cm a vyrobeno z kvalitního pevného plastu. Neuveze sice 100 kg, jako Tatra, ale 50 kg náklad v pohodě zvládne. Nechybí ani sklápěcí korba s pojistkou proti sklopení. Tohle auto má i trochu příznivější cenu než klasická Tatra, takže může být i levnější variantou pro rodiče, kteří mají napjatý rozpočet.

Do obchodu

Nákladní auto pro děti podobné Tatře

4. Écoiffier

Pokud hledáte velké auto pro děti, které je vyrobené v podobném stylu, jako Tatra, ale nechcete přímo zmiňovanou značku, nýbrž něco, co je více „dětské“, je skvělou variantou i autíčko Écoiffier. Auto je dlouhé 63 cm, takže je jen o něco menší než Tatra, ale bohužel u něj nezjistíte, do jaké váhy je vhodné. Pokud tedy chcete své dítko na korbě vozit, zkoušejte to opatrně. Vhodné je domů i ven, na hřiště, zahradu apod. Korba se dá odpojit i sklápět. Auto je vyrobeno z kvalitního pevného plastu s ohledem na ekologii a jeho cena je o něco nižší než u klasické Tatry.

Do obchodu

„Vytuněné“ nákladní auto pro děti

5. Bruder Mack Granit Sklápěč

Další variantou klasické Tatry, tentokrát v realistické podobě ke skutečným nákladním vozům, je z produkce firmy Bruder. Tato firma vyrábí kvalitní hračky – nákladní vozy, které imitují skutečná pracovní vozidla. Toto americké nákladní auto má velkou sklápěcí korbu, na kterou mohou děti nakládat i písek, dřevo apod. Hru si užijí doma i na písku. Má dokonce sklápěcí zrcátka a otevírací dveře i kapotu. Nechybí ani pochromovaná část s výfuky apod. Toto auto je dlouhé 50 cm, takže není tak veliké, jako Tatra, ale pokud na něm dítě nechcete vozit, je to skvělá varianta na písek i na hřiště. Navíc je kompatibilní s figurkami Bword, takže si vaše dítě může do vozu posadit i řidiče.

Do obchodu

Jak vybrat Tatru pro děti?

Velká Tatra pro děti je ikonické auto, které umožní dětem převážet poměrně velký náklad – ať už si s ním hraje doma a vozí hračky, nebo venku na hřišti či na zahradě a vozí dřevo, písek apod. Tatra pro děti uveze až 100 kg, a tak je běžné, že v ní batolata vozíme, nebo na ní děti jezdí sami. Jak ale takovou Tatru vybrat?

Klasická tatra pro děti z našeho dětství

Pokud chcete skutečně klasickou Tatrovku, jakou známe i z našeho dětství, pak se zaměřte na dvě firmy, které ji vyrábějí. Jsou to firma Dino a firma Teddies. Sehnat můžete nejen legendární model Tatra T 148 ale i modernější variantu T 815 a dokonce i další možnosti – Tatra hasičská, Tatra s jeřábem atd. Záleží jen na vás, co chcete svému dítěti pořídit, nebo co ho baví. Tyto Tatrovky jsou k dostání i v různých barevných variantách, takže potěší jak kluky, tak holčičky. Pokud ale netrváte na klasické Tatře, můžete zapátrat po dalších možnostech. Tam už si ale dejte pozor na kvalitu, velikost i na nosnost.

Podle velikosti a nosnosti

Velká Tatra pro děti má délku 73 cm a uveze až 100 Kč. Možná ale hledáte dětské auto menší velikosti a netrváte na tom, aby byla tak vysoká i jeho nosnost. Pokud ale kupujete jiné nákladní auto, než právě klasickou Tatru a chcete na něm své batole vozit, pozorně se dívejte nejen na jeho velikost, ale i nosnost. Takové hračky mají nosnost obvykle nižší – nejvíce jsme zaznamenali kolem 50 kg.

Podle váhy

Klasická Tatra pro děti váží kolem 5 kg, což je poměrně hodně. Takové auto malé dítě obvykle neuzvedne, ani to nechceme. Je proto nutné, aby s ním opravdu jen jezdilo. Pokud se chcete vyvarovat tomu, aby vaše dítě těžkou Tatru tahalo, pořiďte mu podobný model od jiné značky – vybírat můžete z našich výše uvedených tipů. Vždy si ale pozorně přečtěte, kolik auto váží. Když ho pak dítě ještě naloží kameny nebo pískem, může být jeho váha vyšší a nemusí se mu s ním pak dobře jezdit.

Podle funkcí

Klasická Tatra pro děti má sklápěcí korbu s pojistkou proti vyklápění. Pokud ale sáhnete po jiném modelu nákladního auta, můžete se setkat i s dalšími funkcemi, jako je odpojení korby, otevírání dveří, sklápění kapoty apod. Chcete-li tedy auto, které má více funkcí, pročítejte pečlivě popisy u hraček. My doporučíme v tomto případě značku Bruder, která vyrábí kvalitní velká pracovní a nákladní auta s plno funkcemi. Můžete tak koupit kromě sklápěcího auta i cisternu, auto s jeřábem apod.

TIP: Pokud máte doma malého milovníka aut, koukněte na recenzi autíček Crazy motors od Djeco.