nejlepsi tehotensky denik

Těhotenské deníky

5 tipů na nejlepší těhotenské deníky

Těhotenství je nádherný čas, který mnohé z nás prožijí jen jednou za život. I když není vždy všechno růžové, rozhodně je zpětně na co vzpomínat. A proto není divu, že si mnohé z nás chtějí uchovat vzpomínky na své těhotenství nejen pomocí fotek, ale i pomocí vlastních deníkových záznamů. K tomu slouží těhotenský deník, který si můžeme vést samy, do obyčejného sešitu, nebo využít krásných a graficky předpřipravených deníků, jenž nám pomohou deník správně vést a zároveň se i orientovat v těhotenských změnách.

Těhotenských deníků není na trhu mnoho. My jsme je prověřili a vybrali pro vás ty nejkrásnější, které vám pomůžou vytvořit krásné vzpomínky.

5 tipů na nejlepší těhotenské deníky

Kniha nebo šanon pro prvorodičky i zkušené maminky

1. Těhotenský deník

Tento těhotenský deník s výmluvným názvem patří zároveň mezi ty nejlepší, které si pro své těhotenství můžete vybrat. Je vhodný nejen pro pokročilé maminky, které nejsou těhotné poprvé, ale především pro prvorodičky. Kromě prostoru pro vaše dojmy, poznámky a fotografie z ultrazvuku, fotky rostoucího bříška apod. tu najdete i plno užitečných informací, které se dějí s mateřským tělem během 1. až 3. trimestru. Můžete si tak předem zjistit, co vás čeká, jaká budou vyšetření, na co se připravit atd. Najdete tu ale i těhotenský plánovací kalendář, jež obsahuje seznam vyšetření, která jsou v těhotenství nezbytná či doporučená. Nechybí ani seznam věcí do porodnice nebo stránky, kde si můžete sepsat svůj porodní plán.

Těhotenský deník můžete mít buď jako knihu, která je trochu menší a neumožňuje vkládat další stránky podle vašich potřeb, nebo pak můžete zvolit formu šanonu, kam lze vkládat další stránky, upomínkové předměty – např. pásku na ruku z porodnice, více fotografií atd.

Tento těhotenský deník má navíc nádhernou obálku a svěží grafiku, která vaše vzpomínky a záznamy krásně doplní.

Do obchodu

Krásný těhotenský deník v pevné vazbě

2. Můj těhotenský deník – Veronesiová Elena

Krásným průvodcem vašeho těhotenství se stane i těhotenský deník od Eleny Veronesiové, jenž má 80 stránek a vydalo jej nakladatelství Fortuna Libri. Má krásnou obálku, a i uvnitř najdete jemné ilustrace, které vaše poznámky a vzpomínky krásně doplní. Díky rozvržení deníku nebudete mít problém s tím, co do něj psát. Grafika vás povede sama. Můžete si tak zaznamenávat své dojmy a pocity z těhotenství, po celých devět měsíců, přidávat a vlepovat fotografie z ultrazvuku nebo fotky rostoucího bříška apod. Při dalším těhotenství si pak můžete své dojmy porovnávat a kdykoliv se můžete podívat a zavzpomínat, jaké toto období pro vás bylo.

https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/muj-tehotensky-denik-9-mesicu-vzpominek-188326214

Do obchodu

Originální zápisník, který musí mít každá těhulka

3. Těhotenský deník Pregnancy Journal od Busy B

Další těhotenský deníček, který rozhodně stojí za zmínku, je tvorbou Busy B. Investice do něj sice bude trochu vyšší, ale vyplatí se. Jedná se totiž o doslova vymazlenou záležitost – deník pro nastávající maminky v tvrdých deskách rozdělený na čtyři sekce – deník, plánovač, porod a první dny. Obsahuje ilustrace v jemných pastelových tónech a barvách a grafiku, která vám pomůže zaznamenávat si důležité informace a data – prohlídek, důležitých vyšetření, poznámek, co si nezapomenout do porodnice atd. Vkládat opět můžete i fotografie z ultrazvuku nebo těhotenské fotky. Deník má navíc dostatek volných stránek, kam si můžete zaznamenávat své osobní pocity a dojmy. Nechybí zde ani čtyři vnitřní kapsy, kam můžete uložit fotky z ultrazvuku, CD s nahraným ultrazvukem atd. Tento těhotenský deník se stane vaším dokonalým průvodcem těhotenstvím, ať už jste těhotná poprvé, nebo si tento zázračný čas opakujete již poněkolikáté.

Náš tip: Těhotenský deník od Busy B můžete sehnat buď ve výše uvedené variantě v pevné vazbě, nebo jako Těhotenský deník Baby B, v kroužkové vazbě. Záleží jen na vás, kterému typu dáte přednost a které barvy a grafika vás osloví více. Obsah – 4 sekce a rozdělení na deník, plánování, porod a první dny zůstávají stejné.

Do obchodu

Těhotenský diář od porodní asistentky

4. Maminkovský (těhotenský) diář od Midwife

Velmi krásně zpracovaný je i těhotenský deník od Midwife, porodní asistentky, který nazvala originálně – Maminkovský diář. Najdete v něm týdenní plán od 6. týdne těhotenství, záznamy o jednotlivých trimestrech i porodu, seznam vyšetření i kontaktů pro vás a vaše miminko a samozřejmě i místo pro vaše dojmy, poznámky a fotografie. Díky tomu, že tento deník dala dohromady porodní asistentka, je vytvořen tak, aby s empatií pomohl nastávajícím maminkám odpovědět na všetečné otázky kolem těhotenství a zároveň jim umožnil zaznamenávat si vlastní pocity a zkušenosti. Kromě informací k těhotenství tu najdete i rady ohledně kojení, nebo to, jak podat první pomoc dítěti.

Tento deníček má navíc krásnou grafiku a jemné ilustrace, které vaše osobní poznámky a fotografie dokonale doplní.

Do obchodu

Těhotenský deník online

5. Těhotníček

Pro ty z nás, které před psaným deníkem dávají přednost online záznamům, máme tip na tzv. Těhotníček, tedy těhotenský deníček, který je k dispozici na stejnojmenných webových stránkách. Pro to, abyste si mohli zaznamenávat vlastní dojmy a informace ze svého těhotenství, je potřeba se registrovat. Na webu zároveň najdete plno článků o těhotenství, průvodce těhotenstvím krok za krokem, a to od odborníků z oboru. Nebudete už tak muset googlit plno informací jinde. Vše najdete pěkně na jednom místě. Nevýhodou však je, že do online deníčku si nenalepíte fotografie z ultrazvuku ani další vzpomínkové obrázky a předměty. Můžete si tu ale přečíst i dojmy z těhotenství dalších maminek, což mnohdy pomůže překonat některé těžkosti i obavy z porodu apod.

Přejít na web

Jak vybrat těhotenský deník?

Vybírat těhotenský deník není zase tak složité, jak by se mohlo zdát. Přesto nespoléhejte na to, že když se nad jedním nadchne vaše kamarádka, mohl by vyhovovat i vám. Každý z těchto deníků totiž může být jiný – některý má prostor jen pro vaše zápisky a fotky, jiný vám poradí, jak těhotenství probíhá, co se děje v jednotlivých týdnech s plodem apod. Některý je v pevné vazbě, jiný v kroužkové. Pojďme se tedy podívat, jak těhotenský deník vybrat.

Chcete jen zapisovat, nebo potřebujete „vedení“?

Pokud jste zvyklá psát si deníček, postačí vám nejspíš jen obyčejný sešit, nebo pěkný zípisník v tvrdých deskách. Dají se sehnat i krásně zdobené zápisníky určené právě pro deníkové poznámky, které mají čisté či linkované listy. Pokud ale chcete stylový těhotenský deník, nebo hledáte deník, který vás povede v zapisování a pomůže vám s tím, co si zaznamenat, vsaďte přímo na těhotenské deníky, které jsou k tomuto účelu vytvořené. Ty nejlepší najdete v našich tipech.

Deník ilustrovaný, nebo čisté listy

S výše uvedeným souvisí i to, jak bude váš těhotenský deník vypadat uvnitř. Většina deníčků, které jsou určeny pro nastávající maminky, mají krásně graficky zpracované listy, které radí, co si zapisovat a kdy. V některých nechybí ani prázdné listy, kam si můžete zapisovat své dojmy navíc, nebo si do nich vlepovat fotografie.

TIP: Pokud už dáváte dohromady výbavičku pro miminko, nenechte si ujít tipy na nejlepší deníky miminek.

Online nebo deník „do ruky“

V dnešním online světě není žádnou výjimkou, že si některé těhulky budou chtít zapisovat své vzpomínky, stejně jako důležitá data kontrol a vyšetření, online. V našem tipu nechybí ani online těhotenský deník, ale pokud chcete spíše online těhotenský diář, který vám umožní lépe si hlídat kontroly a nechcete si zapisovat své dojmy a vzpomínky, jako do deníčku, můžete vyzkoušet i nějakou aplikaci na mobilní telefony. Pokud ale chcete později na své těhotenství vzpomínat, nebo dokonce ukazovat fotky s bříškem svému potomkovi, je lepší sáhnout po papírovém deníku, který je pro uchování vzpomínek vhodnější.

Kolik chcete do deníku investovat?

Opominout bychom neměli ani cenu, kterou chcete do svého těhotenského deníku investovat. Pokud počítáte se stovkou, maximálně dvěma, seženete nejspíš jen hezký sešit v tvrdých deskách s prázdnými listy. Ceny graficky upravených a ilustrovaných těhotenských deníků se pohybují spíše kolem 400 Kč a výše. Můžete samozřejmě sehnat levnější, v nějaké akční nabídce, ale to je spíše výjimka.