omalovanky velikonoce tisk

Velikonoční omalovánky

6 velikonočních omalovánek k vytisknutí

Velikonoční období se blíží a tak jsme si pro vás připravili dětské omalovánky s velikonoční tematikou. Omalovánky Velikonoce si můžete zdarma stáhnout a vytisknout – buďto celou sérii nebo si vybrat konkrétní omalovánku, která vás zaujme. Rádi s každým svátkem přichystáme pro děti alespoň pár výtvarných aktivit souvisejících s aktuálním obdobím a vybravování obrázků je perfektní, protože to zvládnou i ti úplně malí.

TIP: Hledáte dárek pro dítě, které rádo maluje či kreslí? Inspirujte se našimi osvědčenými tipy na dárky pro kreativní děti.

Zdarma k tisku

Omalovánky Velikonoce

Představujeme vám naše omalovánky plné velikonočních motivů. Zajíčci, kuřátka, beránci a velikonoční vajíčka s nejrůznějším zdobením. Omalovánky jsou vhodnější pro děti, které už pastelky zvládnou hravě ovládat, protože většina obrázků v této sérii má poměrně malé útvary (všechny ty ornamenty na kraslicích) k vybarvování. Je to však skvělý trénink i pro menší děti a přetahování určitě nevadí.

Rádi malování omalovánek spojíme i s povídáním o daném tématu, o tom, co děti na obrázcích vidí. U těchto omalovánek si vyprávíme o velikonočních zvycích, o tom proč se Velikonoce slaví a pokud jsou omalovánky pro děti ve škole či ve školce, povídáme si o tom, jak každý z nich slaví Velikonoce doma.

Stáhněte si celou sérii k tisku nebo klikněte na některou ze stránek v galerii, uložte si ji a vytiskněte samostatně. Více o tom, jak si omalovánky vytisknout najdete v návodu.

Stáhnout omalovánky

Další omalovánky s motivem Velikonoc

Nestačí vám naše velikonoční omalovánky? Nemáte možnost si omalovánky vytisknout? Pak doporučujeme kouknout i na další online, stačí pohledat na Heurece.

Případně si můžete prohlédnout naše další omalovánky, s jinými motivy, a to v sekci Omalovánky k tisku.

Jak omalovánky správně uložit a násladně vytisknout?

  • Klikněte na tlačítko „stáhnout omalovánky.
  • Zobrazí se vám PDF soubor s omalovánkami.
  • Pro okamžité vytisknutí pexesa klikněte na tlačítko tiskárny (viz. obrázek).
  • Nemáte-li doma tiskárnu nebo chcete omalovánky vytisknout na tvrdší papír, stáhněte PDF soubor s omalovánkami přímo do svého počítače (viz. tlačítko na obrázku).
  • Stažené omalovánky můžete poslat do nejbližší profesionální tiskárny, kde vám omalovánky za pár korun vytisknou. Případně si takto uložené pexeso můžete vytisknout kdekoliv jinde např. v práci, u kamarádky, apod.

Doufáme, že naše série omalovánek potěší a splní účel. Máte-li zájem, podívejte se i na naše další omalovánky, které jsou stejně jako tyto zdarma k tisku (třeba Omalovánky Dinosaurus nebo omalovánky s kočkami). Každá z našich sérií omalovánek se zaměřuje na jiný motiv.