anglictina pro deti

Angličtina pro děti v Olomouci

6 tipů na kurzy angličtiny pro děti v Olomouci

Angličtinu by dnes měl umět snad každý. Na základních školách už se vyučuje od první třídy a výjimkou nejsou ani lekce angličtiny ve školkách. Ty jsou však často nedostatečné. Protože je ideální, když se děti začnou učit anglicky od nejútlejšího věku a vnímají ji tak posléze podobně, jako mateřský jazyk, vyhledáváme jako rodiče kurzy angličtiny pro děti nebo doučování ve městech našeho bydliště. My jsme se v našich článcích zaměřili na kurzy angličtiny pro děti ve velkých městech a dáváme vám tak tipy na ty nejlepší. A jaká angličtina pro děti v Olomouci je pro vaše nejmenší nejvhodnější? Na to jsme se podívali v našem článku. Zjistěte, které kurzy budou pro vaše děti nejlepší.

6 tipů na kurzy angličtiny pro děti v Olomouci

Angličtina pro děti z pohodlí domova

1. OnlineJazyky.cz

Pokud si přejete, aby se vaše děti učili anglicky skutečně od toho nejnižšího možného věku, je dobré začít klidně již od školky, nebo i dřív. Některé kurzy angličtiny umožňují studium už od 1 roku. Znamená to však, že budete muset najít vhodné centrum, které bude angličtinu vyučovat a vy tam s dětmi budete trávit společný čas. To pro mnoho rodičů není praktické a často ani reálné. My jsme si proto zamilovali kurzy angličtiny online, přes Online Jazyky. Na jejich stránkách můžete zakoupit lekce angličtiny, které patří mezi nejoblíbenější a nejprodávanější. Důvod je prostý. Tato angličtina umožní rodičům učit se s dětmi v prostředí domova online, nemusíte nikam dojíždět, časově se snáze přizpůsobíte a především – tato výuka je velmi efektivní.

V jejich nabídce najdete hned několik kurzů angličtiny vhodných pro děti různého věku, např. od 3 do 6 let (Wattsenglish), dále angličtinu pro žáky 3. třídy, 4. třídy a 5. třídy. Výhodou angličtiny přes Onlinejazyky.cz je, že si ji můžete vyzkoušet po několik dní zdarma a zjistit, zda vám a vašim dětem bude vyhovovat.

Do obchodu

Oblíbená metoda také v Olomouci

2. Helen Doron English 

Pokud bychom měli z vlastní zkušenosti doporučit jednu z nejlepších možností, jak naše děti učit anglicky, a to už od nejútlejšího věku, musíme zmínit angličtinu Helen Doron. Tato angličtina je k dispozici ve většině velkých měst, stejně tak v Olomouci. K dispozici jsou zde kvalifikovaní lektoři, kteří skvěle ovládají anglický jazyk, ale zároveň mají výborný přístup k dětem. To můžeme ostatně sami potvrdit.

Tato angličtina je vedena podle metody Helen Doron a soustředí se na spoustu zábavných aktivit, ale také písničky, tance, básničky nebo hry. Metoda Helen Doron je zaměřena na kreativní a přirozený rozvoj dětí, a to už od 3 let.

Jednotlivé kurzy jsou k dispozici podle věku dětí od 3 do 4 let, od 4 do 6 let, od 5 do 7 let, od 6 do 7 let, od 7 do 9 let, od 8 do 10 let, ale také od 11 do 14 let. Záleží tedy jen na vás, jak staré máte dítě, a jaký způsob výuky angličtiny mu chcete dopřát.

Z vlastní zkušenosti s našimi dětmi můžeme potvrdit, že angličtina Helen Doron děti opravdu baví a neberou je jako výuku, nýbrž jako zábavu. Na každou lekci se těší a málokdy se jim chce z kurzu domů. 

Do obchodu

Angličtina pro děti v centru Olomouce

3. Žirafa centrum

Také centrum pro děti Žirafa, které se nachází ve středu Olomouce, nabízí kromě jiného i výuku anglického jazyka pro děti, a to už od tří let. K dispozici je především anglická hernička, která je vhodná pro děti předškolního věku. Sem můžete chodit s dětmi i vy, a tak se anglicky učíte společně.

Jako další nabízený kurz je pak zábavná angličtina pro děti mladšího školního věku, ale také angličtina pro maminky s hlídáním dětí.

Výuka angličtiny zde probíhá zábavnou formou, kdy děti objevují nové a nepoznané věci, hry, písničky, slova a spoustu dalšího. Díky využití jazykové herny děti nemají pocit, že se učí, ale zkrátka si sem chodí hrát, a přitom rozvíjí své znalosti. Výhodou angličtiny v centru Žirafa jsou především malé skupinky o maximálně šesti až osmi dětech. Tato angličtina pro děti v Olomouci patří mezi nejlepší možnosti, jak děti naučit anglický jazyk a je proto také velmi dobře hodnocená rodiči. 

Do obchodu

Angličtina s rodilým mluvčím

4. English Education

Také centrum English Edukacion nabízí výuku angličtiny v Olomouci, a to ve spolupráci s rodilými mluvčími. K dispozici je zde Baby English, což je angličtina pro děti od jednoho roku až do tří let. Součástí tohoto kurzu je vždycky i jeden rodič, který samozřejmě s dětmi na hodiny angličtiny dochází.

Výuka zde funguje pomocí říkanek, písniček, různých her a zábavných aktivit, ve kterých děti napodobují rodiče a lektora a učí se anglický jazyk podobným způsobem, jako svou mateřštinu. Zároveň jsou rodiče vedeni tak, aby byli schopni s dětmi angličtinu procvičovat aktivně i doma. Vzniká tak atmosféra bilingvní rodiny, díky níž dostanou děti angličtinu pod kůži a později jim vůbec nepřijde že by se učili cizí jazyk. 

Do obchodu

Kvalifikovaní lektoři Filozofické fakulty UP

5. UPLIFT anglický kurz pro děti od 4 let 

Kurzy angličtiny pro děti v Olomouci nabízí také Jazyková škola Filozofické fakulty UP. Tyto kurzy jsou vedeny kvalifikovanými lektory, kteří vědí, jak s dětmi pracovat, a to od těch nejmenších, až po starší studenty. Soustředí se především na malé skupinky a zábavné prostředí, kde vyučují formou her, písniček a zábavných aktivit tak, aby děti vyučování bavilo. Během lekcí se různě střídají činnosti, aby se zapojilo co nejvíce smyslů a zároveň si děti opakovaly, upevňovaly slovíčka, věty a gramatiku, a napodobovaly dospělé nebo lektory. Pokud máte doma teenagera můžete zde využít kurz s rodilým mluvčím nebo přípravný kurz na mezinárodní zkoušku z anglického jazyka, který je ve většině škol uznáván místo maturity.

Kurzy angličtiny se zde dělí podle věku, a to pro děti od 4 do 6 let, od 7 do 9 let, od 10 do 12 let, od 13 do 15 let, a případně od 13 do 16 let, což jsou právě lekce s rodilým mluvčím, popřípadě příprava na FCE. 

Do obchodu

Angličtina pro děti od pěti let

6. LEBANG

Také centrum LEBANG nabízí angličtinu pro děti v Olomouci, a to už od 5 let věku. Kurzy najdete na Schweitzerově 33. Vedeny jsou tak, aby se děti naučily angličtinu především hravou formou a nebraly ji jako výuku, ale jako zábavu. To zajišťuje větší efektivitu a zapamatování se látky, a zároveň jim umožní, aby se naučily anglicky plynule mluvit a dobře angličtinu slyšet.

Angličtina je zde vedena pro děti od 5 let, a výhodou je že se můžete podívat, jak hodiny angličtiny přímo v učebně probíhají. Snadno si tak zjistíte, jestli bude právě tento kurz vhodný přímo pro vás a vaše děti.

LEBANG se soustředí na přátelskou atmosféru a kvalitní výuku. V kurzech angličtiny používají vlastní metodiku, a to už po dobu 25 let, kdy se zároveň neustále zdokonalují. To, že jejich výuka skutečně funguje, dokládá nejen dlouhodobý zájem, ale i stále se vracející žáci, studenti i rodiče.

Tuto angličtinu si můžete navíc vyzkoušet na jeden měsíc zcela zdarma, abyste zjistili, jestli bude vašim dětem vyhovovat, a jestli se skutečně něco naučí a budou sem chodit rády.

Do obchodu

Jak vybírat doučování angličtiny pro děti?

Vybrat nejlepší doučování angličtiny Olomouc, obzvláště pro ty nejmenší, není vždycky snadné. Každý kurz a každá škola mohou mít jiný přístup a co vyhovuje jednomu dítěti, nemusí vyhovovat druhému. Pokud máte tip přímo od nějaké známé, která má stejně staré dítě jako vy, pak je to samozřejmě skvělé. I tak ale vybírejte pozorně, protože kurz angličtiny pro děti není zrovna levná záležitost. Tak ať investujete do toho správného. My dáváme přednost již zmíněným online kurzům angličtiny přes OnlineJazyky, protože nám to šetří čas, který bychom jinak trávili cestou do města. Učit se s dětmi navíc mohu kdekoliv, třeba i když vyrazíme na týden k babičce.

Dostupnost centra

Pro mnoho rodičů je důležité, aby bylo doučování angličtiny pro děti nebo kurz ve vhodné lokalitě, a také aby se tam dalo snadno dostat. Je poblíž možnost parkování zdarma? Najdete u centra kurzu autobusovou zastávku? Důležité je to nejen pro rodiče s malými dětmi, které často potřebují ještě sportovní kočár, ale také pro rodiče školáků. Pokud máme děti samotné poslat někam na angličtinu, chceme co nejjednodušší cestu a především bezpečnost. Předem si tedy zjistěte, kde se doučování angličtiny Olomouc nachází a jak se tam vy nebo děti dostanete.

Od jakého věku jsou kurzy vhodné

Při výběru hraje roli i věk dítěte. Některé kurzy jsou vhodné už od jednoho roku a děti tak nasávají znalosti jako mateřštinu. Obvykle však najdete angličtinu pro děti v Olomouci od 3 let, popř. od 4 let věku. Kurzy jsou většinou rozděleny podle věku dětí, popř. podle toho, do jaké dochází třídy na základní škole. Tak také zjistíte, jaký z kurzů vybrat.

Způsob výuky

Pokud chceme dopřát znalosti angličtiny těm nejmenším, je nutné vybrat takový kurz, aby to pro ně nebylo nudné učení, ale především zábava, za kterou budou rády docházet. Většina z námi doporučených kurzů učí děti formou hry, napodobováním lektora a dospělých a pomocí písniček, říkadel atd. To je vhodné také pro děti ve škole, především na prvním stupni. Starší děti už sice vydrží sedět a učit se běžným způsobem, ale pokud je angličtina i pro ně zábavná, je to o to lepší a více se naučí.

Pravidelnost a četnost výuky

Při výběru angličtiny pro děti v Olomouci byste se také měli informovat na to, jak dlouho výuka probíhá – příliš dlouhý kurz není vhodný, děti pak ztrácí pozornost. Lepší je, když je výuka kratší, ale několikrát týdně. To však opět znamená váš čas navíc. Pokud je to pro vás příliš komplikované, mrkněte raději na angličtinu pro děti online. Sestavili jsme za tímto účelem i celý speciální článek.

Spolupráce s rodiči

Každý lektor a každý kurz by měl fungovat na vhodné spolupráci s rodiči. To se týká především u těch nejmenších, kdy kurzy angličtiny navštěvujete obvykle s nimi. Skvělé je to ale i u dětí školou povinných, protože pak víte, co se učí, jakým způsobem, a můžete jim pomoci se hravou formou zlepšovat a trénovat i doma.

TIP: Pokud hledáte inspiraci, jak s dětmi zábavně procvičovat angličtinu, koukněte na našich 15 tipů jak učit děti anglicky doma.

Cena

Většina rodičů kouká hlavně na cenu. Chápeme to, protože peněz – obzvlášť na rodičovské dovolené – není nikdy dostatek. Tady se však jedná o vzdělání a budoucnost našich dětí. Proto před nízkou cenou volte raději kvalitu výuky, dobré recenze a hodnocení absolventů a ostatních rodičů, a zaměřte se na to, aby se vaše děti učily rády a efektivně. Jedině tak své peníze investujete dobře.

Pokud vás zajímají jiná města sepsali jsme pro vás již články o kurzech angličtiny pro děti v Ostravě a v Brně.