Be Lenka nosítko s možností křížení – SROVNÁNÍ

Srovnali jsme nosítko s širšími popruhy s možností křížení s klasickým nosítkem bez možnosti křížení

nositko s moznosti krizeni

Nosítko značky Be Lenka jsme již dříve testovali a sepsali pro vás detailní recenzi nosítka Be Lenka 4ever. Dnes se nám pod ruku dostalo na první pohled stejné nosítko, stejné značky, stejného názvu, jen s jediným rozdílem – má širší popruhy, které umožňují křížení. A na tento rozdíl se v dnešní recenzi zaměříme. Srovnáme nosítko Be Lenka 4ever s klasickými popruhy a Be Lenka 4ever s širokými popruhy s možností křížení.

Testování a recenze

Nosítko používala maminka z naší redakce Pavla (157 cm) se svým synem. Nejdříve mezi 10. – 12. měsícem a později pak i ve věku 18 měsíců. Je nutno brát v potaz, že každému rodiči může vyhovovat jiné nosítko na základě typu postavy, velikosti miminka a subjektivních preferencí.

Be Lenka Nosítko s možností křížení

Co se týká prvního dojmu a materiálu, to je u obou nosítek stejné a tedy i nové nosítko – s křížením, nás nadchlo. Nosítko je komfortní, materiál je příjemný na dotek a má měkké polstrování na ramenech, které dělá nošení ještě více pohodlnějším.

Barva a vzor nosítka, které jsme zkoušeli, se nám líbí snad nejvíce ze všech dostupných možností. Při výběru designu se však doporučujeme zamyslet, zda se vám nosítko bude barevně hodit k vašim běžným outfitům – přecejen se na nějakou dobu stane součástí vašeho šatníku (pokud vám tedy záleží na sladění nosítka se zbytkem oblečení, někomu to může být samozřejmě úplně jedno). Pro větší praktičnost bychom však zvolili např. jedno z jednobarevných nosítek stejné značky. Pokud však pestrobarevnost ladně zapadá do vašeho šatníku, námi testované nosítko je za nás zkrátka jednou z nejhezčích variant u Be Lenky.

Většinou vlastností je nosítko s křížením shodné s nosítkem s klasickými popruhy. Zajímá-li vás tedy hodnocení nosítka do posledního detailu, doporučujeme si přečíst i naši předchozí recenzi nostíka Be Lenka 4ever.

Srovnání nosítka s klasickými popruhy a s možností křížení

Hlavní výhodou nosítka s možností křížení je ještě větší komfort a ergonomičnost při nošení. Netáhne za zádama, tak jako někdy táhne klasické nosítko po delším nošení (zde chceme zdůraznit, že i klasické nosítko Be Lenka hodnotíme jako velmi pohodlné, jen po delším nošení jsou záda někdy cítit, asi tak jako když déle nosíte batoh). Křížení má tomuto předejít – a opravdu, po delším nošení byl znát rozdíl.

Další výhodou „kříženého nosítka“ je možnost nosit popruhy jak zkříženě, tak klasicky jako batoh – každý popruh na jedno rameno. To vám dává možnost využívat křížení třeba jen na delší přesuny a na kratší ponošení jen rychle nasadit klasickým způsobem.

Na základě těchto slov se tedy nosítko s křížením musí jevit jako jasná volba a rozhodně věříme, že pro někoho opravdu je. Zde však přichází ta část recenze, kde vám představíme i nevýhody.

Upevnit na sebe nosítko s křížením, trvá podstatně delší dobu. Nosítko s klasickými popruhy nám zpravidla trvá nasadit cca 5 vteřin. Nosítko s křížením zabere klidně i minutu. Je potřeba popruhy nejdříve povolit, poté usadit dítě do nosítka, vzít jeden popruh a křížem protáhnout do zapínání (pod pojistnou gumičkou – o té si můžete více přečíst v naší recenzi klasického nosítka Be Lenka). To stejné udělat i na druhé straně, a je hotovo.

Samozřejmě je to také o cviku a věříme, že kdybychom křížení využívali delší dobu a pravidelně, tento proces by se znatelně urychlil. Nasazení nosítka s klasickými popruhy však bude vždy rychlejší a jednodušší variantou.

Určitě je dobrým nápadem si nosítko s možností křížení pořídit a využívat popruhy jak klasicky, tak pro křížení a tedy jak jsme zmínili, pro delší přesuny volit křížení a pro nošení např. doma pak klasické nasazení. Věříme, že tato možnost vyhovuje spoustě maminkám.

I na této variantě jsme však našli drobnou nevýhodu. Tím, jak jsou popruhy široké a delší, aby byly uzpůsobené i pro křížení, při klasickém nasazení nosítka s křížením, je dítě poněkud volněji, než když jej usadíme do klasického nosítka bez možnosti křížení. Dítě je samozřejmě usazeno na pevno a správně – usazení dítěte splňuje všechny požadavky ergonomického nosítka, určitě nemusíte mít strach, že vám v nosítku bude dítě „plandat“. Jde spíše o náš pocit, a v klasickém nosítku bez možnosti křížení bylo naše miminko zkrátka uchyceno o něco stabilněji.

Tato situace nám přišla časem lepší. Používali jsme nosítko nejdříve během 10. – 12. měsíce miminka, kdy nám nosítko zkrátka tolik nesedlo a později pak v 18. měsíci, kdy nám pocitově sedělo mnohem lépe, než při prvním zkoušení.

Tento pocit je však záležitost docela individuální a záleží také na vaší postavě, na velikosti a věku miminka a především vašich preferencích. Nosítko s křížením je rozhodně poklad pro vaše záda, která budou díky křížení při nošení rovná – popruhy nebudou ramena táhnout dopředu. Pokud máte v plánu využívat především křížení a klasické nasazení jen občasně, pak je pro vás toto nosítko perfektní volba a doporučujeme všemi deseti.

Pokud chcete nosítko využívat především klasicky a občasně využít křížení, pak doporučujeme své rozhodnutí patřičně zvážit – ideálně si obě nosítka (nebo i nosítka jiných značek) vyzkoušet a otestovat na vlastní kůži. Můžete využít např. půjčoven ergonomických nosítek, vypůjčit si na kratší dobu různé modely a poté zakoupit ten, který vám seděl nejlépe.

TIP: Můžete si všimnout, že maminka Pavla má na fotkách taktéž boty značky Be Lenka. Recenzi bot Be Lenka jsme taktéž dříve uveřejnili u nás na webu.

Výhody a nevýhody nosítka s možností křížení oproti nosítku s klasickými popruhy

  • Pohodlnější na delší nošení dítěte
  • Ergonomičtější a zdravější pro vaše záda
  • Možnost popruhy křížit i je nosit klasicky nezkřížené
  • Delší proces nasazování
  • Nosíme-li širší popruhy klasicky, dítě je v nosítku více na volno, než jsme zvyklí

Přejít do obchodu

Jak objednat Be Lenka nosítko s možností křížení?

Hledáte, kde se dá na eshopu Be Lenky nosítko s křížením objednat, ale nemůžete jej nalézt? Jednoduše si vyberte jakékoliv nosítko z nabídky, které se vám zalíbí a hledejte možnost křížení k zakliknutí přímo na produktové stránce.

be lenka nositko s moznosti krizeni

Závěr

Závěrem chceme určitě vyzdvihnout, že obě nosítka jsou vysoce kvalitní a vyhovují nám. Maminkám a tatínkům, kteří chtějí své miminko nosit převážně s kříženými popruhy je nosítko Be Lenka s křížením skvělou volbou. Taktéž určitě doporučujeme, pokud vás už takto trápí bolesti zad – např. z kancelářské práce nebo špatných pohybových návyků, nosítko s křížením pro vás bude nejrozumnější, pokud se rozhodnete i přes své potíže nosítko využívat. Našim potřebám však daleko více vyhovovalo nosítko bez možnosti křížení a proto novému nosítku s křížením udělujeme a o krapet horší hodnocení – za dvě nevýhody udělujeme o dvě setiny hvězdičky méně.