darek k mikulasi pro deti

Dárek k Mikuláši pro děti

5 nápadů na mikulášské balíčky

Hledáte inspiraci co dát jako dárek k Mikuláši dětem? Mikulášká nadílka je oblíbeným předvánočním zvykem, na který se těší většina dětí a ať už si domů čerty voláte nebo nikoliv, balíček plný dobrot můžete svému dítěti darovat v rámci tradice vždy. Inspirujte se našimi tipy.

5 tipů na dárky do mikulášského balíčku

Uhlí, které není za trest

1. Čokoládové uhlí

Čokoláda patří do každého správného mikulášského balíčku. Pokud však chcete čokoládu skloubit s mikulášskou tématikou a klasické čokoládové postavičky vás už omrzely, zkuste vsadit na čokoládové uhlí. Uhlí (dárek spíše od čerta, než od Mikuláše) se odjakživa dávalo „těm zlobivým“ dětem. Pojďme to změnit a darujme letos uhlí, které rozhodne něbude za trest.

Tyto nápadité čertovské balíčky vyrábí česká čokoládovna JANEK. Z jejich mikulášské nabídky si však můžete vybrat i klasické kousky. Všechny vám budou zárukou toho, že se vám (potažmo vašim dětem) dostaně kvalitní čokolády bez palmového oleje, barviv nebo lepku.

Do obchodu

Zdravá složka mikulášské nadílky

2. Oříšky a ovoce

Sladkosti se musí kompenzovat. Nezapomeňte tedy do mikulášské nadílky zahrnout minimálně nějaké ty mandarinky či pytel buráků. I tyto položky však můžete pojmout originálněji a pro dítě zábavněji. Za ovoce zkuste zvolit nějaké exotičtější, které dítě bude moci ochutnat poprvé. A pokud žádné takové není lokálně k sehnání, můžete vsadit na sušené. Perfektně chutnají třeba sušené mango nebo fíky a to i bez přidaných cukrů.

Buráky můžete zase nahradit oříškovým mixem nebo oříškovou pastou – vybírat se dá od super zdravých a čistě přírodních až po různé speciality vylepšené karamelem či čokoládou. Je tedy jen na vás, nakolik oříšky budou zdravou kompenzací, nebo další dobrůtkou (kterou však děti určitě ocení).

Do obchodu

Mikulášská povinnost

3. Adventní kalendář

Adventní kalendář je skoro povinností mikulášského balíčku, pokud již dítě nějaký nevlastní. V opačném případě si troufáme tvrdit, že kalendář v nadílce přímo očekává. Výhodou adventního kalendáře na Mikuláše je také fakt, že dítě může otevřít na posezení hned 5 okýnek naráz – a to děti ocení!

A kalendář samozřejmě nemusí být jen z čokolády! Originálním adventním kalendářům jsme věnovali hned celý článek, který vám doporučujeme projít: Nejlepší adventní kalendáře pro děti. Existují totiž i kalendáře plné hraček, kretivních pomůcek nebo třeba pohádek. A pokud tušíte, že vaše dítě touží především po tom čokoládovém, doporučujeme kalendář od Chocolissimo. Budete tak mít jistotu, že v kalendáři bude jen ta nejkvalitnější čokoláda zbytečných aditiv. Úplně perfektní je třeba kalendář od Grizly.cz , který vám může být kompromisem mezi zdravým mlsáním a tím nezdravým.

Do obchodu

Pro hravé děti

4. Malá hračka či jiná drobnost

Mikulášská nadílka nemusí být samozřejmě jen o jídle. Obsah punčochy můžete vylepšit i drobnou hračkou nebo předmětem, který udělá dítěti radost. V lepším případě vsaďte na nějakou smysluplnější hračku, raději než na levnou plastovou bez přidané hodnoty. Takových má vaše dítě beztak plný pokojíček a ani si s nimi nehraje. Do punčochy můžete vložit třeba pexeso či karetní hru. Potěšit může i malý deníček nebo omalovánky.

Hračku je třeba vybírat s ohledem na věk dítěte. Dospívající děti už zcela jistě dětskou hračku neocení. V takovém případě můžete sáhnout např. po přírodním laku na nehty nebo pánské peněžence. Zkrátka drbonost, která udělá radost právě tomu vašemu dítěti.

TIP: Můžete si také vytisknout naše pexeso se zvířátky, které je u nás na webu ke stažení zdarma.

Do obchodu

Zdravé i nezdravě mlsání

5. Sladkosti všeho druhu

A na závěr do mikulášské punčochy nasypte sladkosti všeho druhu až po okraj. To je recept na mikulášskou punčochu, kterou si přeje snad každé dítě. Samozřejmě chápeme, že jako rodiče chcete příjem cukru vašich dětí omezit na minimum. Vánoční období je však naštěstí jen jednou za rok, a tak spousta z nás zkrátka přimhouří oko. Ve výsledku je jen na vás kolik, a jaké sladkosti, do vaší punčochy nadělíte. Můžete navybírat mix těch nejsladších a nejnezdravějších dobrůtek a společně je pak baštit celé předvánoční období nebo vsadit na alternativní zdravější mňamky, bez přidaných cukrů a jiných nezdravých aditiv.

Pokud jste pro mikulášské hřešení, v obchodě Candy Life nabízí balíček přímo na míru mikulášské nadílce. Navybírat si zde však můžete jakékoliv mňamky z jejich široké nabídky. Nebo běžte jednoduše do nejbližěího supermarketu a naplňte košík sladkostmi dle libosti.

Pro výběr zdrvějšího mlsání zase doporučujeme eshopy jako je Grizly, ProZdraví nebo Biooo. A nebojte, i zdravější sladkosti mohou pro děti vypadat lákavě. Třeba na druhé fotce můžete vidět gumové bonbony, slazené přírodní stévií. Na trhu dnes existuje spousta podobných kompromisů, které možná nejsou úplně nejzdravější, ale dětem chutnají a jsou opravdu malým zlem, oproti běžným sladkostem ze supermarketu.

Do obchodu

Co nedávat do mikulášské nadílky?

Je i pár dárečků, které do mikulášské nadílky nedoporučujeme. Samotný obsah balíčku pro vaše dítě je samozřejmě zcela na vás a vašem úsudku. Tipy na to, co do mikulášského balíčku nedávat vám přijdou vhod především, pokud sestavujete balíček pro jiné než vaše dítě. V každém případě jsou tyto položky na pováženou

  • Peníze – ačkoliv je každé dítě ocení, zkuste být nápaditější. Nějaký ten příspěvek na vánoční dárky (pokud dítě nevěří na Ježíška) se určitě hodí. Ale neodbývejte Mikuláše jednoduše pouze obálkou.
  • Drahé dárky – není potřeba větších investic do drahých hraček či elektroniky. Za chvíli jsou přeci Vánoce.
  • Sladkosti, pokud si to rodiče nepřejí – nesnažte se rodiče obcházet, pokud si pro své dítě sladkosti vyloženě nepřejí. Zkuste se raději podívat na zdravější mlsání, které jsme vám mezi našimi tipy také doporučovali.
  • Brambory nebo uhlí – nedávejte dítěti brambory nebo uhlí, pokud si nejste jisti, zda tento dar přijme s nadsázkou jako vtip. Nenechme naše děti propadnout v přesvědčení, že jsou ty „zlobivé“, „špatné“ děti, které si dobroty nezaslouží. Vsaďte radši na uhlí čokoládové, které jednoznačně potěší.

Doufáme, že vám naše tipy na dárek k Mikuláši pomohly se skládáním dokonalého balíčku. Ať už nakonec do punčochy vyberete jakékoliv dárečky, věříme, že dětem budou zářit oči radostí.