darek pro 6 mesicni miminko

Dárek pro 6 měsíční miminko

Inspirace na dárky pro půl roční děti

Hledáte co pořídit jako dárek pro 6 měsíční miminko? Ať už slavíte jeho půl roku života, miminko má svátek nebo jsou Vánoce, hodí se obdarovat i toho nejmenšího člena rodiny, i když si tuto událost pravděpodobně nebude pamatovat. Také je možné, že hledáte dárek pro příležitost narození miminka, jen se zkrátka s rodiči vidíte až po půl roce (někdy je hold těžké jako rodiče najít čas, známe to). I v takovém případě vám přijdou naše dnešní tipy vhod, případně si můžete projít i náš článek s tipy na dárek k narození dítěte – ty jsou však zaměřené spíše na novorozence.

Teď už se ale pojďme podívat na inspiraci na dárky přímo po 6 měsíční miminka.

5 tipů na dárek pro 6 měsíční miminko

Sranda musí být

1. Body s vtipým potiskem

Dárek, který přijde vhod jakémukoli miminku (dejme tomu v období od narození až do 1 roku) a hlavně pak jeho rodičům, je dětské oblečení. Já mám moc ráda dávat jako dárky bodyčka s vtipnými nápisy, které sedí humoru konkrétní rodiny. Pro příležitost Vánoc exituje plno tématických vánočních motivů. Pokud jde o tričko od babičky nebo od tetičky, také máte z čeho vybírat. Jako rodiči se mi zase moc líbí body s nápisem Moji mámu vaše nevyžádané rady nezajímají, což je nápis, s kterým bude souznět snad každá máma.

Do obchodu

Jednoduchá ale praktická hračka

2. Motorická hračka pro miminko

Když se řekne dárek pro dítě, všechny asi instantně napadne – hračka. Jenomže pokud jde o miminko, které ještě samo pořádně neví co s rukama, sotva se naučilo sedět (nebo ještě ani to ne) a jeho oblíbená hračky je vlastní palec, je rhačka vůbec vhodný dárek? Pokud sami nejste rodiči, možná je pro vás výběr hračky pro takto malé miminko opravdu oříškem.

My doporučujeme jednoduchou motorickou hračku, jako je například měkký míček, hračka s různými texturami, velmi jednoduchá stavebnice v podobě kostek, apod. Motorická hračka může pomoci dítěti cvičit svaly, zlepšovat koordinaci pohybů a rozvíjet jemnou motoriku. Pokud jste rozhodnuti pro koupi motorické hračky, určitě doporučujeme náš článek s konkrétními tipy na motorické hračky pro děti do 6 měsíců, kde můžete načerpat více inspirace.

Do obchodu

Ocení maminky knihomolky

3. Knihy pro miminka

Pokud je pro vás důležité, aby byla hračka pro miminko především praktická, pak zvažte koupi knížky pro ty nejmenší děti. Číst dětem pohádky, je pro vývoj dětí velmi prospěšné, ať už pro rozvoj fantazie nebo řečových dovedností. V tomto směru je čtení knih mnohem lepší, než vyprávění pohádek vlastními slovy1PODCAST: Cukrfree – Sára Zelená: Učíme děti mluvit. Dobře zvolenou čtenou pohádkou totiž dítěti představujete mnohem širší slovní zásobu. Doporučuje se také číst knihy dětem cca od 6 měsíce věku2ČLÁNEK: Knihy patří už do postýlky, takže ideální dárek pro aktální období.

TIP: Na fotkách vidíte knihy ze série od M. Galewska-Kustra: Péťa a leporela Posuň a najdi.

Do obchodu

Montessori pokojíček

4. Domácí hřiště pro batolata

Další z užitečných hraček, které můžeme jako rodiče doporučit, jsou různé mini prolézačky pro batolata (které jsou nadále vhodné i pro starší děti). Máme na mysli konkrétně houpačky, piklerové trojúhelník nebo bazének s kuličkami od Elis Design (s nimi máme osobní zkušenost, ale existují i jiné značky). Pokud bychom měli doporučit jeden konkrétní produkt, tak zajísté montessori houpačku, která slouží hned pro několik účelů. Šesti a více měsíční miminka v nich můžeme houpat, samy se mohou batolik kolem a o houpačku (otočenou, tak aby se nehoupala) si mouhou dopomoci vstávat a udržet se dále v poztici ve stoje a časem zle doplnit o další prolízačky, které lze s houpačkou propojit.

Naše zkušenost: Recenze hraček ELIS DESIGN.

Do obchodu

Montessori pokojíček

5. Vybavení do pokojíčku (či kuchyně)

A pokud zkrátka nechcete kupovat další hračku, protože přiznejme si, někdy už je pomalu není ani kam dávat (obzvlášť pokud máte širokou a štědrou rodinu), pak přicházi vhod praktické dary, které potěší (hlavně rodiče). Jedním z takových darů je vybavení do pokojíčku, kdy můžete myslet i do budoucna – nevadí, pokud je na využití dárku miminko ještě moc malé, půjde zkrátka o investici do budoucna. Můžete se s rodiči poradit, jestli není kus nábytku, který teď opravdu potřebují (roztomilá dětská židlička či křesílko, židlička do kuchyně, nějaká dekorace do pokojíčku…). Pokud chcete dárek ponechat překvapením, dobrým nápadem může být dětská jídelní sada, dětská deka, apod.

Do obchodu

Doufáme, že vám naše tipy usnadnily rozhodování. Pro další inspiraci doporučujeme další články v sekci Dárky a Hračky.