darek pro celou rodinu

Dárek pro celou rodinu

10 tipů na originální dárek pro celou rodinu

Ať už sháníte dárek pro celou rodinu na Vánoce, nebo k jiné příležitosti, vymyslet něco, co potěší všechny členy rodiny najednou, není jednoduché. I my se s tímto „problémem“ někdy potýkáme, ale naštěstí už víme, kde a co vybírat. Máme osvědčené dárky, které opravdu potěšily, i takové, které dáváme opakovaně a nikdy se neomrzí. Proto jsme pro vás sestavili seznam tipů na originální dárky pro celou rodinu, kterými rozhodně nezklamete.

10 tipů na dárek pro celou rodinu

Darujte možnost rodinné dovolené

1. Dárkový poukaz na dovolenkový pobyt

Ať už se jedná o maminku samoživitelku, která si sama na dovolenou s dětmi nenašetří, nebo o rodinu, která ráda cestuje, poukaz na pobyt na dovolenou je krásným dárkem. Můžete samozřejmě vybírat i poukaz na konkrétní pobyt, pokud víte, kam si rodina přeje jet nebo co by ráda viděla. Pokud si ale jisti nejste, doporučujeme využít poukazy bez konkrétní destinace a data pobytu. Vybírat můžete poukazy od 1000 Kč do 5000 Kč, nebo si zvolit poukaz na vlastní hodnotu. Rodina už si pak sama u vybrané cestovky zvolí, kam pojede a kdy.

Do obchodu

Netradiční zážitky pro celou rodinu dle vlastního výběru

2. Dárkový poukaz na rodinný zážitek

Také na zážitek pro celou rodinu můžete darovat poukaz bez konkrétního určení a datace. Stačí vybrat na Adrop.cz či Slevomatu poukázku v určité hodnotě a rodina si sama vybere, jaký zážitek si chce užít. Pokud ale víte, že rodina ráda zkouší nové věci, baví je adrenalinové sporty nebo naopak různé hry, zkuste jim vybrat konkrétní dárek sami – nabízí se jízda v buggy, zážitkový let balonem, vrtulníkem apod., poukazy na různé venkovní i vnitřní únikové hry, které jsou pro nás TOP dárkem, protože rodinu krásně stmelí a naučí ji spolupracovat apod. Zkrátka zážitků je obrovské množství a pokud rodinu dobře znáte, na Adrop.cz máte z čeho vybírat.

Do obchodu

Darujte čas trávený společně

3. (Vlastní) společenská hra

Hraní společenských her v posledních letech hodně ustoupilo pasivnímu sledování televize nebo koukání do mobilu. A přitom je to skvělá zábava pro celou rodinu. Naštěstí se objevují stále nové, krásné a velmi dobře promyšlené společenské hry, které jsou vhodné pro celou rodinu a jsou tak i skvělým dárkem pro všechny dohromady. Se společenskou hrou totiž darujete zároveň i společně strávený čas, a to je nejcennější. Hry doporučujeme vybírat spíše podle věku dětí. Pro nás jsou TOP hry jako Carcassone, Catan nebo Karak. Můžete ale vyzkoušet i klasické Monopoly, Dostihy a sázky nebo poměrně novou hru Jízdenky, prosím. Poslední tři hry se dají sehnat i ve variantě Junior, takže je může společně hrát i rodina s dětmi od první třídy, popř. už s předškoláky. Společenské hry seženete v hračkářství, ale i u dobrých knihkupců, např. Knihy Dobrovský.

TIP:  Jako skvělý dárek pro kreativní rodinu nám přijde i materiál na výrobu vlastní deskové hry. Lze pořídit i k tomu určenou sadu na vlastní deskovou hru. Rodiče a starší děti mohou vymýšlet princip hry, malé děti mohou kreslit na hrací desku a karty.

Do obchodu

Vyberte jim trička „na tělo“

4. Trička s vtipnými popisky pro celou rodinu

Skvělým dárkem pro rodinu s dětmi jsou také trička s vtipnými popisky. Je přitom jedno, zda se v rodině nachází miminko, předškolák nebo puberťáci. Na T-shock jistě vyberete trička, která skvěle sednou celé rodině a budou je spojovat – když si je oblečou najednou, bude jasně vidět, že patří všichni k sobě.

Do obchodu

Čokoládou potěšíte nejen děti

5. Sladké dárky pro celou rodinu

Pokud hledáte dárek pro celou rodinu a nemáte přitom nějak extra velký rozpočet, nemusí to být zrovna jeden dárek, ale více drobných dárků, které budou určeny vždy konkrétnímu členu rodiny. Skvělou možností jsou čokolády různých chutí, tvarů a barev, které kupujeme na e-shopu Chocolissimo. Najdete tam různé čokoládové sady i jednotlivé čokoládové figurky a další tvary – např. motorka pro taťku, čokoládový gamepad pro syna, čokoládovou sadu na líčení či střevíček pro maminku či mladou slečnu, nebo pak čokoládová farma nebo čokoládová Zoo pro malé děti. Fantazii se meze nekladou a tady budete mít opravdu z čeho vybírat.

Do obchodu

Truhla plná překvapení, pro muže, ženy i pro celou rodinu

6. Manboxeo

U pochutin a sladkostí ještě chvíli zůstaneme. Pokud totiž opravdu nevíte, co koupit pro celou rodinu, ale chcete jim darovat netradiční dárek, je Manboxeo ideální volbou. Dárek přijde v kvalitní dřevěné bedně s páčidlem, kódem nebo pilkou. Úkolem tatínka či maminky pak bude se nejprve do bedny dostat. Obsah pak můžete vybrat podle svých finančních možností, podle toho, co byste rádi rodině darovali, nebo co víte, že mají rádi. Pokud jsou v rodině i děti, jsou nejvhodnější bedny s různými dobrotami – sladké i slané, bedny se sladkostmi nebo přímo s čokoládou, pokud už jsou děti větší, můžete vybrat i různé bedny s kosmetikou, nebo různým pitím. Kromě zážitku při otevírání tajemné bedny si pak na dárku patřičně pochutná celá rodina.

Do obchodu

Tak trochu jiná rodinná hra

7. Zdolej Everest

I když se novinka – Everest řadí mezi společenské hry, dáváme ji jako samostatný tip. Nejedná se totiž o klasickou společenskou stolní hru. V této hře máte z plastu vyrobenou skálu, na kterou šplhají figurky – horolezci. Počet políček, o které se horolezci posunou, je dán ruletou. Vyhrává samozřejmě ten, kdo se na vrchol dostane jako první. Tohle není strategická hra, u které byste museli promýšlet plán, jak soupeře porazit. Tady jednoduše točíte a šplháte a užijete si při tom spoustu legrace a zábavy. Hra je tak vhodná pro celou rodinu i s menšími dětmi, protože pravidla nejsou nijak složitá na pochopení. Doporučený věk je od 3 let. Hru koupíte v hračkářství, např. v Bambule.cz.

Do obchodu

Oříšky, sušené ovoce i semínka

8. Zdravé mlsání pro celou rodinu

Další tip na dárek pro celou rodinu, když máte hluboko do kapsy, je opět mlsací. Skvělým dárkem totiž mohou být i různé oříšky, semínka a sušené ovoce. My je nakupujeme na e-shopu Grizly.cz. Zde seženete oříšky všech druhů ve sladké i slané verzi, ořechová másla, ale i zmíněná semínka, nebo sušené ovoce, které je pro malé děti vhodnější než tvrdé oříšky, které jim mohou zaskočit. Na Grizly.cz jednoduše objednáte, co mají členové rodiny rádi, nebo co myslíte, že by je potěšilo a z balíčků pak můžete vytvořit jeden velký – rodinný. Koupit lze ale už i hotové dárkové balíčky.

Do obchodu

Cenný dárek pro celou rodinu

9. Knihy na plánování výletů nebo uchování vzpomínek

Zapomenout nesmíme ani na knihy. I ty jsou krásným dárkem, které rodina ocení. Tentokrát však ponecháme stranou knihy pro jednotlivé členy rodiny, ale ukážeme vám skvělé možnosti, jak koupit jednu knihu, kterou ocení celá rodina najednou. K dostání jsou např. na webu Familium.cz, kde se dají nakupovat krásné dárečky pro rodinu i jednotlivé členy. A které knihy jsou ty opravdu skvostné a ceněné? První z nich je Naše výlety – kniha, kam můžete plánovat a zaznamenávat své rodinné výlety. Jednak vás podpoří v konání výletů, nabídne nová místa, která ještě neznáte a jednak se stane krásnou vzpomínkou na ty, které již rodina absolvovala. Podobná je i kniha Cestuj! Dalším pokladem v knihovně obdarované rodiny se pak může stát Strom života naší rodiny, kterou máme v knihovně i my. Je to nádherná velkoformátová publikace, kam můžete zaznamenat informace i krátké příběhy o členech své rodiny, vlepovat fotky a vytvořit tak cenné svědectví pro své děti. Knihu mohou tvořit rodiče s dětmi společně, nebo ji nechat kolovat – např. já ji na čas svěřila babičce, aby zaznamenala, co si pamatuje ze svého dětství, a o dalších členech rodiny, které jsem již nezažila atd.

Do obchodu

Sestavte si krmítko pro ptáčky

10. Tvořivý dárek pro celou rodinu

Pokud hledáte zajímavý dárek pro rodinu, která ráda něco vyrábí a tvoří, je skvělým nápadem reálná stavebnice, ze které rodina společně může vyrobit krmítko pro ptáčky na okno, balkon či na zahradu. Tato stavebnice je vyrobená v České republice a obsahuje jednotlivé dílky, které jsou ke krmítku potřeba. Není nutné nic řezat, zabrušovat atd. Zkrátka podle návodu se krmítko sestaví, smontuje a umístí na správné místo. A pak můžete společně s dětmi sledovat, jak budou ptáčkové chodit na hostinu. I tento dárek se dá sehnat na Familium.cz.

Do obchodu

Jak vybírat rodinné dárky

Vybírat dárky pro rodinu s dětmi je někdy celkem jednoduché – obvykle ve chvíli, kdy si sami řeknou, co potřebují, nebo po čem touží. Jindy však tápeme a trápíme se, jaký dárek pro celou rodinu vybrat, aby potěšil, neskončil na dně skříně nebo se nestal dokonce přítěží – např. živé zvířátko. Pojďme se proto podívat, jak vybrat dárky pro rodinu s dětmi, na co se zaměřit a co raději vůbec nekupovat.

Podle přání rodiny

Pokud si rodina sama řekne, jaký dárek by chtěla, je to vždycky fajn. Nemusíme přemýšlet, co jim pořídit. Někdy si sice neřekne přímo, ale projevuje nějaké přání během roku. Pokud se s rodinou úzce stýkáte, je dobré si takových přání všímat. Pak ale doporučujeme domluvit se i s dalšími, kdo je bude obdarovávat, aby se dárky nesešly stejné.

Podle zájmů

Pokud rodina žádné přání neprojeví a vy skutečně nevíte, co vybrat, je vhodné sledovat jejich zájmy. Mají malé děti? Rádi cestují? Rádi s dětmi hrají hry? Nebo je baví zkoušet nové věci, poznávat nová místa či dokonce adrenalinové zážitky? Pak je vhodné vybírat dárky podle toho. Vyvarujete se toho, že šlápnete vedle, a ještě rodinu potěšíte.

Podle věku dětí

Chcete-li pořídit dárek pro celou rodinu, která má děti, je vhodné vybírat podle jejich věku. Pokud koupíte celé rodině poukaz na adrenalinový zážitek, ale mají malinké děti, které se ho zúčastnit nemohou, není to dárek pro celou rodinu ale pouze pro rodiče. V takovém případě je lepší poukázka bez konkrétního určení, nebo třeba zájezd či pobyt v místě, kde si užijí děti i rodiče – zábavní parky, aquaparky apod.

Pokud už jsou děti větší, ve školním věku, můžete zkusit i společenské hry, poukaz na virtuální realitu nebo na únikovou hru. V tomto případě už je tipů na dárky pro celou rodinu podstatně více.

TIP: Času moc nezbývá a inspirace k vám stále nedorazila? Neváhejte se podívat na naše tipy na dárky na poslední chvíli. Ne všechny jsou sice vhodné pro celou rodinu, zato všechny máte k dispozici ještě dnes.

Tohle raději NE!

Jsou ale i dárky, které vhodné opravdu nejsou. Vedle poukazů na adrenalinové zážitky, které nemusí být vhodné pro děti určitého věku, jak už jsme zmínili, jsou to i dárky nevyžádané nebo takové, které rodině spíše přidělají starosti. Mohou to být i poukázky na různé pobyty nebo zájezdy s konkrétním datem nebo na konkrétní místo. Příkladem může být má kamarádka, která dostala poukaz pro sebe a dvě malé děti na pobyt na horách, jenže kromě pobytu a snídaně nic jiného hrazeno nebylo. Kamarádka má opravdu hluboko do kapsy, a tak složitě sháněla peníze na dopravu, další stravu, nemluvě o tom, když chtěla s dětmi např. do bazénu apod.

Rozhodně nedoporučujeme jako překvapení a dárek pro celou rodinu pořizovat živé zvířátko. Ať už je to papoušek, morče nebo dokonce štěně, pokud si rodina takový dar opravdu nepřeje, může to být jen starost navíc a nepříjemnosti. Zvíře je závazek na dlouhé roky a může přinést řadu komplikací, včetně alergií atd.