detske pisoary

Dětský pisoár

5 tipů na nejlepší pisoárek pro malé chlapečky

Nácvik na nočník je pro většinu rodičů noční můra. Ne vždy je to jednoduché. Pokud ale můžeme děti motivovat něčím zajímavým, pak je i tento nácvik jednodušší. Nám se u malých kluků osvědčil dětský pisoár. Měli pocit, že „na to“ jdou stejně, jako tatínek, a připadali si jako „velcí chlapi“.

S našimi syny jsme několik dětských pisoárů ozkoušeli, a tak vám můžeme přinést výběr těch nejlepších, které s nácvikem na nočník pomohou i vašim chlapečkům. Ty nejlepší dětské pisoáry najdete v našem TOP výběru. A nebudou chybět ani tipy, jak dětský pisoár vybrat.

Tipy na nejlepší pisoár pro děti

Pisoár s vrtulkou pro nejsnadnější učení na nočník

1. Baby Yuga

Plastový pisoár ve tvaru žáby je nejčastějším designem těchto dětských pisoárů. Vyrábí jej různé firmy, ale ne každá poskytne odpovídající kvalitu. Nám se osvědčil dětský pisoár od Baby Yuga, který stojí na zemi, ale dá se pomocí přísavek přichytit i na stěnu v koupelně. Snadno tak dětem dáte pisoár do potřebné výšky. Vnitřní část se dá vyjmout a vymýt, což je důležité pro hygienu. Pro malé kluky je nejpodstatnější vrtulka, na kterou je baví se trefovat a je tak skvělou motivací, aby se snažili vydržet vždy na pisoár.

 • Na zem i na zavěšení pomocí přísavek
 • S vrtulkou, která motivuje k učení na nočník
 • K dostání v různých barevných variantách
 • Krásný design, který se dětem líbí
 • Vnitřní část se dá vyjmout a vymýt
 • K dostání od 100 Kč

Do obchodu

Pisoár pro děti na zem i na stěnu

2. Dětský pisoár Tučňák

Krásný design má také oblíbený dětský pisoár ve tvaru tučňáka. I tento nočník se dá postavit i zavěsit. Zatímco jiné dětské pisoáry se na stěnu přichytávají především pomocí přísavek, tento má i háček na zavěšení. Vyhnete se tak nehodě, kdyby se přísavky uvolnily a pisoár by ze stěny spadl. Vnitřní část se dá vyjmout a vymýt, a především i v tomto pisoáru kluci najdou vrtulku, kterou mohou svou šikovností roztáčet.

 • Plastový pisoár s povrchovou úpravou
 • Vrtulka pro motivaci na učení na nočník
 • Krásný tvar tučňáka a dvě barevné varianty
 • Vnitřní část lze vyjmout a vymýt
 • Přichytává se na zeď přísavkou i háčkem na zavěšení

Do obchodu

Malý pisoár v realistické podobě

3. Summer Infant Pisoár

Pokud máte doma chlapečka, kterému přijde chození na nočník jednoduše „trapné“ a raději by dal přednost klasickému WC nebo pisoáru, na jaký chodí tatínek, uděláte mu radost tímto dětským pisoárem, který vypadá zcela jako skutečný velký pisoár pro dospělé muže. Dá se připevnit na stěnu pomocí lepících štítků a přesouvat podle velikosti dítěte. Pro větší motivaci ani v tomto pisoáru nechybí vrtulka, která dětem pomůže se zaměřením do pisoáru a zároveň pro ně bude zábavou. Díky bateriím má pisoár i imitaci splachovadla – po stisknutí vydá toaleta zvuk splachování. Tak se děti naučí nejen chodit na nočník, ale také po sobě spláchnout.

 • Realisticky vypadající dětský pisoár
 • Vrtulka pro lepší zaměření a motivaci malých kluků
 • Zavěšení na stěnu pomocí 3M lepících štítků
 • Možnost „splachování“ – vydává zvuk spláchnutí toalety
 • Nevýhodou může být vyšší cena
 • Nemá vyjímatelný vnitřek

Do obchodu

Dětský pisoár ve tvaru rakety pro malé kosmonauty

4. Baby Yuga raketa

Značka Baby Yuga patří mezi dětskými toaletami k těm nejlepším. Z jejich produkce je i designově vymazlený dětský pisoár ve tvaru rakety, který můžete nechat stát na zemi, nebo jej připevnit na zeď v koupelně. Výhodou je, že se dá nastavit na tři výškové úrovně, od 44 do 54 cm a vnitřní část se dá vyjmout a pohodlně vymýt podle potřeby.

 • Krásný design ve tvaru rakety
 • Různé barvy
 • Vnitřní část se dá vyjmout a vymýt
 • Tři nastavitelné výšky
 • Dá se postavit na zem i zavěsit

Do obchodu

Roztomilý pisoár ve tvaru zvířátka

5. Pisoár Primabobo

Pokud dáváte přednost pisoáru, která se dá postavit, může být výbornou volbou tento dětský pisoár ve tvaru různých zvířátek a v několika barevných variacích. Tento pisoár je krásný na pohled, láká děti k vykonání potřeby a motivaci navíc zvyšuje i vrtulka uvnitř. Rodiče zase ocení, že se dá postavit na zem, stejně jako zavěsit na zeď pomocí přísavek i očka na háček. Nastavíte tak snadno potřebnou výšku. Vnitřní část se dá vyjmout a snadno vymýt.

 • Stabilní dětský pisoár ve tvaru zvířátka
 • Různé barvy a designy
 • Vyjímatelný vnitřek pro lepší hygienu
 • Nechybí ani motivační vrtulka
 • Nevýhodou může být vyšší cena

Do obchodu

Proč zvolit pisoár při učení “na nočník”?

Dětský pisoár se stal hitem posledních let. Není to jen o tom, že malí kluci chtějí chodit na WC stejně jako tatínkové – ve stoje a na pisoár, a nočník jim může přijít nudný, „pro mimina“ nebo prostě „trapný“ a „pro holky“. Teď jsem citovala především svého syna, se kterým se nám učení na nočník dlouho nedařilo. Odmítal si zkrátka sednout jako holka. Chtěl raději chodit na velké WC jako tatínek, jenže dojít na toaletu, a ještě si přistavit stupínek, aby dosáhl, trvalo dlouho a často to končilo nehodou. Proto jsem vyzkoušela pisoár pro děti, který se ukázal jako skvělá volba.

Dětský pisoár jsme měli nejprve v bytě – stejně jako nočník – aby na něj syn viděl a mohl si na něj kdykoliv sám dojít. Když se naučil ovládnout natolik, aby vydržel až na toaletu, přesunuli jsme mu pisoár tam. V bytě stál normálně na zemi a na toaletě jsme jej pak pomocí přísavek přichytili na zeď. Syn byl spokojený a nácvik se rychle naučil. Hodně pomohla také vrtulka.

Pokud k této volbě dospějete i vy, doporučuji pořídit dětský pisoár s vrtulkou. Pro malé kluky je totiž zábava „trefovat“ se na vrtulku a roztáčet ji. Zároveň si tak trénují zacílení. Navíc se na každé vykonávání potřeby těší, protože zase budou moci roztáčet vrtulku. Je to tedy výborná motivace.

Jak vidíte, dětský pisoár může být u chlapečků skvělou volbou. Myslím, že není nutné vysvětlovat více. Náš příklad je totiž podobný, jako u spousty jiných rodin s malými chlapci.

TIP: Přečtěte si také náš článek o tom jak naučit dítě na nočník.

Jak vybrat dětský pisoár

V našem výběru jsme vám ukázali nejlepší dětské pisoáry. Na trhu jich sice není mnoho, ale ty úplně obyčejné, bez vrtulky a bez možnosti vyjmout vnitřní část a vymýt ji, příliš nedoporučujeme. Jak tedy dětský pisoár vybrat, aby splnil účel na jedničku, byl dostatečně hygienický a nepřidělával maminkám moc práce?

Na zem nebo na stěnu

I když se jedná o dětský pisoár, pořád je to především nočník a je nutné počítat s tím, že jej budete využívat kdekoliv v bytě, nejen na toaletě nebo v koupelně. Ti nejmenší potřebují na pisoár vidět a mít jej po ruce, aby stihli potřebu vykonat, kam mají. V obýváku jej těžko zavěsíte na zeď pomocí přísavek. Proto vždy zjistěte, zda se dá pisoár jen zavěsit, nebo jej můžete také postavit na zem.

Velikost dítěte a pisoáru

Velikost je důležitá především u dětských pisoárů, které stojí na zemi. Pokud jsou moc vysoké, malé děti na ně nedosáhnou. Naopak moc nízké pisoáry mohou způsobit nehodu vyšším chlapcům. Ideální jsou pisoáry s nastavitelnou velikostí. U těch, které se dají zavěsit na zeď zase zjistěte, zda se dá výška upravovat podle potřeby a toho, jak dítě roste.

Vyjímatelná vnitřní část

Mám zkušenost jak s pisoárem, který neměl vyjímatelnou vnitřní část, tak s tím, který ji měl. A věřte, že cpát neustále do vany celý pisoár – nočník a sprchovat jej, je velmi nepraktické. Když se dá u pisoáru vnitřní část vyjmout, vylít a umýt, je to mnohem jednodušší a praktičtější. A samozřejmě i rychlejší. Přece jen s malými dětmi potřebujeme být rychlí a mít je stále pod dohledem.

S vrtulkou nebo bez ní?

Za mě a mého syna jednoznačně s vrtulkou. A myslím, že nejsem jediná maminka, která dětský pisoár s vrtulkou doporučí. Je to totiž skvělá motivační pomůcka. Malí chlapci se těší, až zase budou moc vrtulku roztáčet a snaží se za každou cenu vydržet na pisoár. Navíc tak trénují zamíření na konkrétní bod, což jim s ovládáním jejich potřeby také pomůže. Vrtulku snadno umyjete, takže se nemusíte bát ani hygieny.

Už máte vybraný ten pravý pisoár pro svého malého gentlemana? Věříme, že ano. A držíme palce, aby se nácvik na „nočník“ s pisoárem dařil.