hracky pro dvoulete deti

Hračky pro dvouleté děti

TOP 10 nejlepších hraček pro dvouleté děti

Máte doma dvouleťáka a hledáte pro něj nejvhodnější hračky? Nebo jdete na oslavu narozenin a potřebujete vybrat dárek pro dvouleté dítě? Máme pro vás článek plný tipů na nejlepší hračky pro dvouleté děti, od těch, které poskytnou plno zábavy, až po ty, které pomáhají dětem s rozvojem. S těmito hračkami se vaše děti ponoří do vlastního snového světa a budou veselé a šťastné. A rodiče s nimi.

10 tipů na nejlepší hračky pro dvouleté děti

Podpora správné motoriky

1. Piklerové trojúhelník

Piklerové trojúhelník je „hračka“ oblíbená u dětí i rodičů. Je založena na metodách pediatričky Evy Piklerové a podporuje především motoriku dětí. Jedná se o dřevěnou prolézačku nebo chcete-li přelézačku a podlézačku, která pomáhá pohybovému rozvoji dítěte. Díky ní se vaše dítko zabaví, protáhne a naučí se koordinovat pohyby. Prolézačka je vyrobena z přírodního dřeva, v bezbarvé nebo barevné variantě. Je dostatečně bezpečná – hladký povrch, tyčky se neprotáčí, je skladná ale má pojistku proti nechtěnému složení. Tuto prolézačku navíc můžete kombinovat s dalšími úžasnými herními a protahovacími prvky, jako je Montessori houpačka, balanční kameny atd.

Naše zkušenost: Recenze hraček ELIS DESIGN

Do obchodu

Kvalitní kočárek/autíčko pro nejmenší

2. Dřevěný kočárek pro panenky/Dřevěný vozík

Mezi nejlepší hračky pro dvouleté děti jednoznačně patří kočárky a vozíky (autíčka). Je však potřeba, aby byly dostatečně stabilní a poskytly oporu dětem, které ještě nechodí tak sebejistě a tu a tam zavrávorají. Jedinečné hračky v tomto ohledu nabízí výrobce Dadaboom. Jeho dřevěný kočárek nebo dřevěné autíčko bude výbornou zábavou. Kluci i holčičky v něm mohou vozit své oblíbené panenky, plyšáky i jiné hračky. Jsou ručně vyrobené z masivního bukového dřeva, malované barvami, jež splňují evropské bezpečnostní normy a kola mají gumy vhodné pro děti, bez škodlivých látek. Tento kočárek nebo vozík bude zároveň sloužit jako chodítko pro ty nejmenší.

Do obchodu

Veselá hra se zvířátky

3. Topanifarm – Skládací domečky pro zvířátka

Skládací domečky pro zvířátka jsou úžasnou hrou pro děti od dvou let. Celý set obsahuje šest domečků z tvrdého kartonu v různých barvách a šest gumových zvířátek. Děti mohou jednotlivé domečky stavět vedle sebe, na sebe, vytvořit věž nebo naopak malé městečko. Do domečků navíc umisťují gumová zvířátka. Tato hra vašim dětem pomůže rozvíjet jemnou motoriku, ale i fantazii. Mohou se s ní učit barvy, rozeznávat zvířátka atd. Baví kluky i holky a plno zábavy si s nimi při hře užijete i vy.

Do obchodu

Magnetická stavebnice

4. SmartMax Start Plus

Magnetické stavebnice patří mezi skvělé hračky pro dvouleté děti. SmartMax je belgická magnetická stavebnice, která má dostatečně velké kusy – 6 velkých tyček, 12 středních tyček, 4 zatočené tyčky a 8 spojovacích koulí, z nichž se mohou stavět ploché i 3D skládačky. Nehrozí, že děti jednotlivé kousky spolknou. Magnety jednotlivé kousky přitahují k sobě, což děti ohromně baví. Rozvíjí si tak motoriku, kreativitu i fantazii. A zabaví se na dlouhé hodiny třeba i bez vaší pomoci. K malým dětem se přitom mohou připojit i starší sourozenci.

Do obchodu

Pro malé hudebníky

5. Sada hudebních nástrojů Confetti

Ať už jsou vaše děti skrytí hudební géniové a chcete jejich talent začít rozvíjet od nejmenšího věku, nebo je chcete jen zabavit, hudební nástroje jsou skvělou pomůckou. Tato sada od značky Janod obsahuje hned několik hudebních nástrojů – flétnu, kastaněty, tamburínu a xylofon se dvěma paličkami. Tyto hračky probudí ve vašich dětech zájem o hudbu a budou je bavit. Jsou ideální hračkou pro dvouleté dítě i pro starší.

Do obchodu

Kreativní skládačka

6. Třívrstvá skládačka Obyvatelé stromu

Mezi hračky pro dvouleté děti musíme zařadit i skládačky, které rozvíjí jejich motoriku, fantazii a kreativitu. Nás nadchla především třívrstvá skládačka Obyvatelé stromu od značky Djeco. Ve třech vrstvách děti objeví tři obrázky se zvířátky – veverkou, sovou a ptáčkem. Zvířátka budou umisťovat do domečků, přidávat k nim činnosti a zakrývat listy. Pokud si s dětmi o zvířátkách a jejich činnosti budete povídat, podpoříte tak i jejich slovní zásobu a ukážete jim, jak rozvíjet fantazii. Skládačka je vhodná jako hračka pro dvouletou holčičku i kluka.

Do obchodu

Sada her pro nejmenší

7. Ludo Park – sada 4 her (v parku)

Tato sada nadchne děti od dvou let i starší. Je ideální k rozvoji koordinace, motoriky a pozorovacích schopností. Získají díky ní první zkušenosti s učením a budou rozvíjet soustředění. V sadě najdete 4 hry – čtyři tvrdé desky se zvířátky na magnet. Můžete s dětmi hrát jednoduché pexeso, loto, nebo pomocí prutu zvířátka chytat nebo naopak umísťovat na svá místa. Zabaví se kluci i holky a ve velké míře i rodiče. Desky i zvířátka jsou odolné – ze dřeva, takže snesou i hrubší zacházení. Navíc značka Djeco je pro nás známkou kvality.

Do obchodu

Hra s kuličkami pro trénink logiky

8. Kuličková dráha Trihorse

Perfektní hračka pro dvouleté děti je i kuličková dráha. Ta, kterou jsme vybrali (MAXI od značky Trihorse), je vhodná pro děti od 1 roku do 6 let a obsahuje kromě dráhy z kvalitního bukového dřeva i 4 kuličky, jezdítko kašpárek a jezdítko kytka. Navíc je u něj lokomotiva se znaky, které vám firma umístí na přání – může tak mít jméno dítěte, nebo obrázkové motivy. Tato hra není jen pro zábavu. Podporuje motorické schopnosti a celkově rozvíjí pohyb dítěte.

Dále se dítě učí logicky uvažovat a také být trpělivé. Pouštění kuliček se vašim dětem bude jistě líbit stejně, jako těm našim.

Do obchodu

Oblíbená stavebnice

9. LEGO DUPLO Zábavní park

Vynikající hračka pro dvouletého kluka i holčičku může být i LEGO. Pro děti od dvou let je vhodné LEGO DUPLO, které má dostatečně velké kousky, aby se dětem dařilo je do sebe skládat. Navíc je dostatečně odolné i proti hrubšímu zacházení. Děti se s ním naučí koordinovat pohyby, rozvíjí motoriku, fantazii i kreativitu. Mohou si s kostkami jednoduše stavět podle své fantazie, nebo si hrát s již sestavenými kusy, které jim pomohou sestavit rodiče podle návodu.

Můžete proto koupit bednu se základní sadou kostek, které děti budou skládat jen tak do sebe, nebo vybrat sadu, která imituje domečky, vláčky, nebo – jako v našem případě – celý zábavní park. V této krásné sadě nechybí vláček, klouzačky, stánek se zmrzlinou ani kolotoče. Děti bude bavit skládání i hraní si s již složenou stavebnicí.

TIP: Na webu máme i článek s výběrem stavebnice LEGO DUPLO pro holčičky.

Do obchodu

Oblíbená stavebnice

10. Baby Born s kouzelným dudlíkem

Mezi nejlepší hračky pro dvouleté děti můžeme zahrnout už i první panenky. Čím opravdověji budou vypadat, tím lépe. Nás nadchly panenky Baby Annabell a Baby Born. Tato panenka Baby Born má navíc kouzelný dudlík. Dokud jím dítě neotočí, bude mít otevřené nebo zavřené oči. Po otočení je zavře, nebo naopak otevře. Patří k ní i příslušenství. Pije dokonce z lahvičky vodu a čůrá do plenky nebo do nočníku. To může být i skvělou pomůckou pro nácvik na nočník u vašeho dítěte. Mohou sedět s panenkou na nočníku společně. Panenka jí také kaši a kaká. Zkrátka je zcela realistická. Navíc je to výborný doplněk pro rodiče, kteří očekávají dalšího potomka. Vaše děti vás budou chtít napodobit.

Do obchodu

Jak vybírat hračky pro malé děti

Na trhu je obrovské množství hraček pro děti každého věku. Když však máme vybrat hračku pro to naše, nebo dokonce potřebujeme vhodný dárek pro cizí dítě, není jednoduché vybrat. Pojďme se podívat, jak vybírat hračky pro malé děti, na co se zaměřit a na co si dát pozor.

Vybírejte podle věku dítěte

V první řadě se snažte vybírat takové hračky, které odpovídají věku dítěte. Je zbytečné pořizovat hračky pro starší děti – malé jim ještě nebudou rozumět, neumí si s nimi hrát a mohou pro ně být dokonce nebezpečné – malé kousky apod. Pokud naopak koupíte staršímu dítěti hračku určenou mladším, bude pro něj moc jednoduchá a nebude ho bavit. Pokud vybíráte hračky přes e-shopy, zkuste mrknout, zda nabízí filtrování produktů. Mnohé e-shopy s hračkami umožňují nastavit věk dítěte, jeho pohlaví apod.

Bezpečnost na prvním místě

Hračky pro malé děti musí být především bezpečné. Pokud hledáte konkrétní hračku a najdete ji v různých provedeních a různých cenách, ověřte si, zda je ta levnější stejně kvalitní. Dbejte na to, aby hračky neměly moc malé kousky, ostré hrany a hroty, aby byly (dřevěné) hračky dostatečně hladké a nevylézaly z nich třísky. U plastových hraček dbejte na to, aby byly dostatečně pevné a nemohly se zlomit. Rozlomený plast může vytvořit nebezpečnou špičku nebo hranu, o kterou se děti poraní. Pozor také dejte na kvalitu materiálu, zda neobsahuje či neuvolňuje škodlivé látky. To platí jak pro plasty, tak pro dřevěné výrobky natřené barvami. Musí být vždy zdravotně nezávadné.

Rozvoj dítěte

Při výběru hraček pro dvouleté děti nekoukejte jen na zábavu, kterou poskytnou. Při hře je důležité dětem pomáhat v jejich celkovém rozvoji. Existuje plno krásných hraček, které rozvíjí kreativitu, fantazii, motoriku, soustředění, logické myšlení i slovní zásobu. V našich tipech takové hračky rozhodně najdete. Vše jsou hračky a hry vyzkušené na našich vlastních dětech, a tak za ně můžeme dát „ruku do ohně“.