Zábrany na postel Monkey Mum – RECENZE

Naše zkušenost s dětskými zábranami Monkey Mum

monkey mum recenze

Pro všechny rodiče, kteří chtějí spát s miminkem (nebo i s batoletem) společně, ale bezpečně, se nabízí pořídit domů dětské zábrany na postel. Pokud právě hledáte, která zábrana na postel je na trhu ta nejlepší, možná vám pomůže právě naše zkušenost se zábranami Monkey Mum. Dvě zábrany Monkey Mum jsou na naší posteli již přes 2 roky a proto jsme se rozhodli pro vás sepsat naši zkušenost na web v této recenzi.

Testování a recenze

Zábrany máme na posteli už přes 2 roky. Máme dvě (do tvaru L) a využíváme je asi od 6 měsíců věku našeho miminka. Objednávali jsme je přímo na webu Monkey Mum.

Stabilita a bezpečnost

Hned začneme hlavní výsadou těchto zábran a to je stabilita. Tam podle nás Monkey Mum nemá konkurenci (ačkoliv jsme samozřejmě netestovali úplně všechny zábrany co jsou na trhu), drží zkrátka opravdu pevně a naprosto chápeme, kde se vzal název Monkey Mum. Naše dítě se na zábrany může věšet jak chce (jako malá opička) a zábrany drží. Když se s nimi lomcuje (což naše dítě rádo dělá) tak samozřejmě nedrží jak beton, ale drží, nespadnou a to je důležité.

Pohodlně udrží i váhu nás rodičů – což jsme museli otestovat. Když se do zábrany vyvalíme, udrží nás spolehlivě.

Je možné pořídit jakékoliv množství zábran chcete. Můžete si pořídit pouze jednu nebo obskládat postel ze všech čtyř stran. My máme dvě, jelikož z jedné strany spí tatínek dítěte (ten funguje sám o sobě jako spolehlivá zábrana) a u čela postele také nemusíme mít strach. Stačí nám tedy zábrany do tvaru písmene L. Výhodné je, u jakéhokoliv počtu zábran, že na sebe pevně navazují a tak je i roh postele pevný a pezpečný.

Na začátku jsme jako zábranu využívali dětskou postýlku přiraženou k posteli. Jakmile však dítě rostlo a učilo se různým pohybovým kouskům, zábrana v podobě postýlky přestala být bezpečná. V té době jsme pořídili zábrany a fungují nám spolehlivě doteď, kdy je dítěti 2 a půl roku a vyvádí v posteli spí kusy.

Instalace

Zábrana se uchycuje jednak pod matraci a pak také pod samotnou postel. V našem případě nebyla potřeba nic vrtat. Je však možné koupit nejlevnější verzi této zábrany, kterou nutno přivrtat je. U Monkey Mum najdete 3 verze zábran, které jsou cenově rozdílné a liší se také v různých parametrech jako je výška, typ konstrukce, atd. Doporučujeme prohlédnout přehlednou tabulku na webu.

Pohodlí

Zábrana nám sice pohodlí přímo neposkytuje, ale za to si dovedeme představit, že by nám jej mohla kazit. Např. pokud bychom museli zábranu vždy složitě sundávat a opět instalovat, pokud bychom se z postele chtěli dostat pryč. To naštěstí u Monkey Mum nehrozí! Konstrukci můžete mít na posteli nainstalovanou po celou dobu, pouze přes dvě nebo tři pojistky (podle typu zábrany) sundáte textilní (měkkou) část zábrany. Lépe pochopíte z fotografií.

Rolování zábrany je sice jednoduché, zároveň však není až příliš jednoduché, aby ji zvládlo sundat šikovné dítě. Jednak jsou pojistky z vnější strany, druhak je potřeba trochu dospělé síly (ale zase nemusíte mít strach, že byste to vy jednoduše nezvládli). Tak jak má Monkey Mum pojistky nastavené, se nám zdá až nereálné, aby dítě zábranu sundalo samo. Ať už máte dvě nebo dokonce tři pojistky.

Poholdné a praktické je také to, že lze textilní část zábran úplně odepnout a jednoduše hodit do pračky. Snadné čištění je u věcí, které jsou v denním kontaktu s malým dítětem, téměř nutnost!

Cena

Cena zábran Monkey Mum je vyšší, než jsou jiné zábrany na trhu. Je to však opodstatněné. Pokud hledáte levnější zábrany, podívejte se např. na zábrany značky Zopa. Ty však doporučujeme spíše jako cestovní. Nejsou tak kvalitní a nelze je vzájemně spojovat – nevznikne vám tak pevný roh zábrany.

Určitě tedy nechceme zábranám Monkey Mum kvůli vyšší ceně příliš ubírat z hodnocení. Cena je za nás oprávněná, ale chápeme, že ne vždy je top kvalita nutnost (např. na cesty, nebo když chcete jen otestovat, jestli vám společné spaní vyhovuje) a ne vždy jsou k dispozici extra finance na celou výbavičku pro miminko.

Ceníme však i 3 různé, cenově ostupňované typy zábran. Můžete si tak vybrat alespoň v rámci možností cenově dostupnou variantu a nebo sáhnout po té nejlepší a nejvyšperkovanější verzi.

Zjistit aktuální cenu

Shrnutí recenze a závěr

I přesto, že jsme osobně nezkoušeli všechny zábrany na postel, které jsou na trhu, díky Monkey Mum ani nemáme potřebu zkoušet dál. Zábrany jsou pevné, kvalitní a nejen že splňují vše co mají, za nás mají promyšlený každý detail v jejich používání. I přes vyšší cenu doporučujeme.

  • Stabilní a pevná konstrukce (vydrží i zavěšené dítě nebo váhu dospělého těla)
  • Jednoduché srolování látkové části zábrany
  • Látková část je odnímatelná na zipy – jednoduché praní v pračce
  • Praktické a pevné propojení v rozích (pokud spojujete více zábran dohromady)
  • 3 cenové varianty zábran
Dražší než většina zábran na trhu

Stabilita a bezpečnost
Instalace
Pohodlí
Cena
5