zabrany na postel

Zábrany na postel

5 tipů na nejlepší zábrany na postel (na manželskou i dětskou)

Také spí vaše miminko raději s vámi, než ve vlastní postýlce? Nebo už vaše dítě odrostlo dětské postýlce a je na čase, abyste pořídili klasickou dětskou postel? Aby bylo vaše dítě i ve velké posteli chráněno stejně, jako v dětské postýlce, je vhodné pořídit zábrany na postel. V dnešní době už vás nemusí děsit dřevěné zábrany, které se vrtaly do rámu postele. Existují praktické zábrany na postel, které zasunete pod matraci a můžete klidně spát. Jak ale vybrat tu nejlepší?

V našem článku jsme udělali kus práce za vás. Otestovali jsme různé zábrany na postel a vybrali pět nejlepších. Níže jsme pak pro vás připravili článek, jak správně zábrany vybírat, aby byly dostatečně bezpečné a snadno se s nimi manipulovalo.

Nejlepší zábrany na postel

Nejlepší zábrana na postel, kterou můžete mít

1. Monkey Mum Premium

Na první místo našeho výběru patří jednoznačně zábrany na postel od značky Monkey Mum. Jedná se o univerzální zábrany, které se snadno upevní na téměř jakýkoliv typ postele. Zábrana se zasouvá pod matraci i pod postel, a ještě se zpevní popruhem pod matrací. Výhodou této zábrany je, že můžete využít jen jednu – na jedné straně postele, nebo více – do tvaru L, U nebo rovnou kolem celé postele. U použití více částí se zábrana navíc zpevní smontováním jednotlivých dílů k sobě. Může tak vzniknout nejen bezpečná postel pro vaše miminko, ale přes den i místo, kde si může pohodlně hrát. Tuto zábranu totiž snadno namontujete i na manželskou postel.

TIP: Protože zábrany stojí opravdu za to, sepsali jsme pro vás samostatný článek s recenzí zábran Monkey Mum.

 • Snadné montování bez vrtání
 • Možnost koupit jeden i více dílů
 • Každá strana se dá stáhnout dolů, abyste ji do/z postele nemuseli přelézat
 • Materiál – hliníkové trubky, plastové a měkké části, síťovaná látka a polyester
 • Variabilní zábrana na postel, kterou můžete sestavovat potřeb

Do obchodu

Ideální zábrana na postel na dovolenou

2. Zopa zábrana Monna

Zábrana na postel Monna od značky Zopa je jednoduchou variantou, jak poskytnout bezpečí vašemu miminku, batoleti i většímu dítěti, a to nejen doma, ale i na cestách. Do postele se upevňuje jednoduše a bez vrtání – zasune se pod matraci. Vyrobena je z pevné konstrukce opatřené klouby, které umožňují zábranu v případě potřeby sklopit. Vnitřek zábrany je pak z měkké pružné látky a síťoviny. Dítě díky ní vidí ven a nebude se cítit izolováno od svého okolí. Oproti Monkey Mum je menší a zábrany se nedají spojit k sobě1ČLÁNEK: Laskavě k dětem, z toho důvodu jsou však perfektní jako cestovní zábrany.

 • Jednoduchá zábrana na postel s rychlou montáží
 • Vhodná domů i na cesty
 • Díky kloubům se dá sklopit dolů
 • Síťovina umožní dítěti vidět z postele ven
 • Příjemně nízká cena

Do obchodu

Sklopná zábrana se snímatelným potahem

3. Zábrana na postel Compact Jané

Také zábrana na postel od značky Jané je velmi praktická, maximálně bezpečná a snadno ji namontujete na postel. Není nutné nikam nic vrtat. Stačí, když ji zasunete pod matraci, do rámu postele. Je určena pro matrace o výšce minimálně 15 a maximálně 30 cm. Díky pevnému kloubu ji snadno sklopíte, takže se dá dobře skladovat ve chvíli, kdy ji zrovna nepotřebujete mít upevněnou na postel. K dostání je v délce 150 cm, není však možné montovat jednotlivé díky dohromady, jako je tomu u zábrany Monkey Mum.

 • Montáž bez vrtání – zasunete pod matraci do rámu postele
 • Zábrana se dá pohodlně díky kloubům sklopit
 • Pevná konstrukce je vybavena látkovou výplní
 • Potah – měkká látka a síťovina se dá sundat a popř. vyprat
 • Díky menším rozměrům a jednoduché manipulaci je vhodná i na cesty

Do obchodu

Zábrana s možností nastavit sklon

4. Zábrana na postel Lionelo

Další jednoduchá, leč praktická zábrana na postel, je od značky Lionelo. Opět není nutné ji nijak přivrtávat. Stačí zasunout pod matraci – není přitom nutné dodržet určitou výšku matrace. Tato zábrana se dá pohodlně sklopit, díky pevným kloubům. Ty také umožní nastavit potřebný sklon zábrany. Bezpečnost zvyšuje systém proti otevírání na dva pásy. Zábrana Lionelo je skvělá i na cestování. Složená má rozměry jen 58 x 15 cm. Rozložená zábrana je dlouhá 150 cm.

 • Jednoduchá montáž bez vrtání
 • Zasouvá se pod matraci
 • Klouby pro sklopení a nastavení vhodného úhlu
 • Pevná konstrukce a měkká výplň se síťovinou
 • Nízká pořizovací cena

Do obchodu

Různé rozměry a nízká cena

5. Zábrana na postel Guimo

Značka Guimo vyrábí jednoduché zábrany na postel v různých rozměrech. Seženete velikost 120 i 150 cm, podle potřeby vašeho dítěte i velikosti postele. Kombinovat – propojit dohromady jednotlivé díly však nelze. I tato zábrana se jednoduše zasune pod matraci. Rám je vyroben z pevného kovu a tvrdého odolného plastu – především kloub pro sklopení/složení. Rám je nutné nejprve složit a vsunout do otvorů látkového mantinelu. Díky tomu jej ale také snadno zase rozložíte a vezmete třeba na dovolenou.

 • Rychlé a snadné složení a upevnění – vhodná i na cesty
 • Není nutné zábranu přivrtávat k posteli
 • K dostání v různých rozměrech a designech
 • Síťová výplň umožní miminku vidět ven a vám zase na něj
 • Nízká cena – dostupná pro každého

Do obchodu

Jak vybrat zábrany na postel?

Vybrat zábrany na postel se může zdát jednoduché. Ne každá je však vhodná pro všechny typy postele či matrace. Různí se svou délkou, upevněním na postel i možností vzít zábranu na cesty. Podle čeho tedy vybírat a na co si dávat pozor?

Velikost – délka zábrany

Velikost zábrany na postel je důležitým kritériem, které by nás mělo zajímat jako první. Záleží totiž na tom, zda chcete zábranu jen krátkou 90 – 120 cm, kolem které se vaše dítě do postele protáhne, a která bude bránit, aby se z postele při spaní neskutálelo. Je vhodná především pro větší děti, které už se nepohybují ve spánku i při hraní po celé posteli.

Zábrany nad 150 cm pak můžete využívat i pro ty nejmenší. Pokud máte miminko či batole, které s vámi spí v manželské posteli, vybírejte zábrany podle délky postele 180 – 200 cm dlouhé. Ideální pak je, když nechrání jen jednu stranu, ale je možné je nakombinovat a propojit, a udělat tak jakousi ohrádku kolem celé postele. To umožňuje podle nás nejlepší zábrana na postel od značky Monkey mum, která se dá kombinovat a jednotlivé díly navíc upevníte k sobě. Dítě pak můžete s klidem položit na postel i během dne, kde si může hrát, zatímco vy uklízíte či připravujete oběd. Nemusíte se bát, že z postele spadne, a navíc nebude ležet na tvrdé studené zemi, ale na pohodlné posteli.

Důležitá je ale i výška zábrany. Ta bývá kolem 50 – 60 cm. Pokud chcete zábranu používat jen v noci, je postačující.

Materiál

Zatímco dříve se vyráběly zábrany na postel především dřevěné, v podobném stylu, jako dětské postýlky, dnes už narazíte především na snadno smontovatelné zábrany s konstrukcí z hliníku či jiného pevného kovu, v kombinaci s tvrdým a odolným plastem. Ten se využívá hlavně na klouby, díky kterým se dá zábrana polohovat do určitého úhlu, nebo zcela sklopit.

Výplň této konstrukce pak tvoří látka, polyester a uvnitř síťovina. Ta je skvělá nejen díky tomu, že dítě skrz ni může vidět ven a pozorovat vás, ale i proto, že naopak vy snadno vidíte, zda miminko ještě spinká, nebo už se probouzí, kde zrovna leží nebo zda v posteli „cestuje“.

Ideální jsou zábrany, u nichž se dá tato látková výplň v případě potřeby sundat a vyprat.

Upevnění na postel

Dřívější dřevěné zábrany na postel se musely přivrtávat k rámu postele. Bylo to sice bezpečné a pevné, ale postel tím byla poničena. Dnes už se zábrany zasouvají nejčastěji pod matraci, která svou tíhou tlačí zábranu dolů. Ideální je, když rám postele zábranu ještě přidržuje na místě, aby se nevysunula do strany. Ty nejbezpečnější zábrany pak upevňujete nejen pod matraci, ale i pod rám postele. V případě zábran od Monkey mum je další výhoda v tom, že jednotlivé díky spojíte k sobě a tím se bezpečnost ještě zvýší.

Na doma i na cesty

Pokud vsadíte na menší – kratší zábrany do postele, nebo vyberete takové, jejichž konstrukce se dá snadno složit a rozložit, máte vyhráno nejen doma, ale i při cestování. Takovou zábranu snadno složíte do malého balíčku a přidáte do kufru. Na dovolené ji zase vybalíte, složíte a upevníte na postel, na níž bude vaše dítě spát. Nemusíte se tak bát, že během noci z postele spadne.

Už víte, které zábrany na postel jsou ty nejlepší? Za nás je to jednoznačně zábrana od Monkey mum, na kterou si můžete přečíst i celou recenzi. I další zábrany z našeho výběru jsou však praktické a dobře poslouží svému účelu. Věříme, že vyberete pro své miminko tu nejlepší.