TrueLife NannyCam H32 – RECENZE

Testovali jsme oblíbenou video chůvičku od TrueLife

TrueLife NannyCam H32 recenze

Hledáte spolehlivou chůvičku, která vám umožní mít vaše miminko pod dohledem a to i pokud odpočívá v postýlce v jiném pokoji? Chápeme, že pro mnoho žen, je chůvička v dnešní době nutnost, protože ne každá máma si může dovolit vždy odpočívat se svým miminkem. My jsme pro vás posledních pár měsíců testovali chůvičku TrueLife NannyCam H32 a chceme se o výsledky testování podělit formou této recenze. Jak jsme s chůvičkou od TrueLife spokojeni? Co bychom jí vytkli?

TIP: Pokud jste ve fázi výběru chůvičky, určitě doporučujeme i náš článek s výběrem nejlepších chůviček s kamerou.

Testování a recenze

Chůvičku TrueLife NannyCam H32 jsme začali používat, až našemu miminku byly 2 roky (nebylo to tedy už takové miminko). Náš chlapeček byl stále zvyklý na usínání s maminkou a tak stále byla potřeba. Chůvičku jsme využívali především v situacích, kdy jsme byli na návštěvě přes noc a nebo byla návštěva u nás, kdy jsme mohli snadno přeslechnout, že se chlapeček probudil.

Obsah balení a první dojem

Balení této chůvičky obsahuje 2 hlavní části – kameru/mikrofon a oddělenou obrazovku s reproduktorem. V balení samozřejmě nechybí ani nabíjecí kabel a adaptér do elektřiny. Fotografie pro tuto recenzi jsme fotili až po několika měsíčním testování. Následující fotografie tedy nejsou foceny ihned po rozbalení (produkt je od výrobce samozřejmě umístěn mnohem estetičtěji).

Na první pohled všechny části chůvičky působí kvalitně a nenašli jsme nic co by nám vadilo.

Provedení a funkčnost

Chůvička NannyCam je jednoduchá video chůvička, která disponuje přehledným barevným displejem, pokojovým teploměrem, budíkem, automatickým nočním módem.

Vyzdvihnout bychom měli kvalitní přenosem zvuku i obrazu s dosahem až 300 metrů. S dosahem jsme vskutku většinou neměli problém. V naší domácnosti nebo na návštěvě u babiček (klasické byty v bytových domech) problém nebyl žádný. Spojení nám však trochu vypadávala při pobytu na chatě v lese, jež měla poměrně silné zdi a naše vzdálenost od dítěte byl větší, než v klasickém bytě (i v rámci pater). Před použitím chůvičky a novém místě tedy doporučujeme nejdříve otestovat přenos.

Obraz je jinak jasný a přehledný i v noci. Budík ani teploměr nevyužíváme, jsou to však příjemné funkcionality, které využijete především, pokud máte hodně malé miminko.

Chůvička NannyCam taktéž nabízí možnost na dítě promluvit na dálku přes reproduktor. Tuto funkci jsme využili jen jednou a dítě se jen leklo a bylo zmateno, proto mikrofon nevyužíváme. Jinak to však může fungovat u rodičů úplně malých miminek nebo právě větších dětí, které už vědí, jak systém funguje.

Zmínit bychom chtěli také světýlko na kameře, které svítí při zapnutí modře a při spárování s obrazovkou červeně. Jsme rádi, že právě při aktivním využívání svítí červeně, jelikož se jedná o světelné spektrum, které spánek ruší nejméně. Stalo se nám však, že světýlko dítě ve tmě zaujalo a tak místo toho aby poklidně spalo, šlo prozkoumat, co u postele svítí. Naštěstí to však není časté, ale určitě bychom ocenili, kdyby šlo světýlko vypnout úplně.

Výhodou je, že má chůvička vlastní signál. K jejímu provozu tedy není za potřebí stabilní Wi-Fi připojení. To se může hodit především na dovolených, kde stabilní Wi-Fi není nikdy zaručena. Na trhu najdete i chůvičky (cenově dražší), které mají jak vlastní signál, tak možnost sledovat své miminko přes Wi-Fi z mobilní aplikace. To je výhodné především proto, že můžete miminko sledovat z mobilu odkudkoliv a nemusíte být ani v budově (např. pokud miminko hlídá chůva a vy jste mimo domov). Tuto funkci však u NannyCam nehledejte.

Cena

Cenově produkt řadíme do kategorie ideální poměr cena/výkon. Na trhu najdete i dražší „vymakanější“ chůvičky jako je např. Philips Avent, kde získáte v rámci koupě i další chytré funkce, mobilní aplikaci a propojení nejen přes vlastní signál, ale i Wi-Fi na jakoukoliv vzdálenost. S cenou se však můžete dostat až k 10 tisíci korun. Pokud hledáte „pouze“ kvalitní chůvičku s videem a nic extra navíc, pak je TrueLife NannyCam H32 ideální volbou.

Zjistit aktuální cenu

Shrnutí a závěr recenze

Celkově jsme s chůvičkou moc spokojeni a vzhledem k našemu skromnému užívání, by se nám ani nevyplatilo kupovat si žádnou dražší (s větším rozsahem funkcí). U nás doma v bytě se lze na chůvičku stoprocentně spolehnout, pokud se však ocitneme na návštěvě ve větším domě, musíme improvizovat (to se naštěstí stalo jen jednou). Chůvičku tedy doporučujeme všem, co hledají kvalitní chůvičku s kamerou za rozumnou cenu.

  • Výhodný poměr cena/kvalita
  • Oblíbený mezi zákazníky (pozitivní uživatelské recenze)
  • Přenos v rámci bytu naprosto bezproblémový
  • Vlastní signál (není potřeba Wi-Fi)
  • Kvalitní a jasný obraz (i v noci)
  • Zvuk je kvalitní a dostatečně hlasitý (možnost i zeslabit)
  • Více doplňkových funkcí (budík, teploměr, možnost mluvit na miminko)
  • Bez mobilní aplikace
  • Pouze vlastní signál (bez možnosti přepnout na Wi-Fi)
  • Červené světýlko na kameře
Provedení
Funkčnost
Cena
4.7

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Provedení
Funkčnost
Cena
Celkové skóre