podsedak do auta

Podsedák do auta

5 tipů na nejlepší podsedák do auta pro děti

Bezpečná jízda v autě je důležitá pro dospělé i pro naše děti. Těm nejmenším zajišťuje bezpečnost vajíčko, větším pak autosedačka. Když už autosedačka není pro dítě dostatečně pohodlná, je vhodné, aby si „přesedlo“ na podsedák do auta. I zde je potřeba myslet nejen na pohodlí dítěte, ale i na jeho bezpečnost.

Vybrali jsme pět nejlepších podsedáků do auta, ve kterých se vašim dětem bude skvěle cestovat i na delší trasy. Jsou maximálně bezpečné, snadno a rychle se připevňují a dětem poskytnou při jízdě dostatek komfortu. A kdybyste pátrali, jak správně podsedák do auta vybrat, podívejte se níže, na náš manuál.

Nejlepší podsedák do auta v roce 2024

#1 Nejbezpečnější podsedák s vychytávkami

Peg Perego 2-3 Shuttle

Jedničkou v bezpečnosti je luxusní podsedák do auta 2-3 Shuttle od značky Peg Perego. Vhodný je pro děti od 3 do 12 let, nepostrádá pohodlné opěrky, a dokonce má i držák na nápoje, což děti jistě ocení. Rodiče zase ocení vysokou bezpečnost této autosedačky – Surefix base zajistí stabilitu sedačky při jízdě do zatáčky, připevňovací systém Blind Lock zamezí tomu, aby bezpečnostní pásy odepnul jiný pasažér a ramenní spona pro správné upevnění ramenního pásu ohlídá, že se pás neposune. Díky isofixu se dá podsedák do auta rychle a pohodlně připevnit – zacvaknout. Rodiče ocení i madlo, které usnadňuje přenášení.

 • Extrémně bezpečný podsedák do auta
 • Rychlá a snadná instalace – připevnění pomocí isofixu
 • Stabilita podsedáku v zatáčkách
 • Zamezení rozepnutí bezpečnostního pásu jiným pasažérem
 • Pro děti s váhou 15 – 36 kg
 • Pohodlný tvar podsedáku i područek

Zjistit aktuální cenu

#2 Luxusní a bezpečný podsedák do auta

Osann Lux Isofix

Ať už jezdíte s dětmi delší trasy, nebo sedí v autě jednou za čas, ocení pohodlí a komfort, který při cestování přináší podsedák do auta Lux Isofix, od značky Osann. Má anatomicky tvarovanou sedací část a pohodlné opěrky na lokty. Děti ocení i příjemný měkký materiál potahu podsedáku. Rodičům pak udělá radost, že se dá potah sejmout a vyprat. To nejdůležitější je ale bezpečí vašich dětí. Tento podsedák do auta se dá připevnit isofixem, nebo jednoduše bez něj, pouze s pomocí tříbodového bezpečnostního pásu.

 • Vhodný pro děti od 3 do 12 let
 • Tříbodové vedení bezpečnostního pásu
 • Vyjíždějící konektory pro isofix – snadněji sedačku umístíte do auta
 • Anatomicky tvarovaná sedací část
 • Pohodlné opěrky na lokty

Zjistit aktuální senu

#3 Pohodlný podsedák pro větší děti

Bomimi Sigi Isofix podsedák

Velice pohodlný a zároveň bezpečný je i dětský podsedák do auta Bomimi Sigi. Vhodný je pro děti od 22 do 36 kg. Pohodlný je nejen díky měkkému polstrování potahu, ale i anatomickým tvarem sedáku. Výhodou je regulátor nastavení výšky pásu, díky kterému se děti s pásem nebudou trápit a nebude je škrtit, ani se posouvat, kam by neměl. Instalace do

auta je rychlá a snadná, pomocí konektorů isofixu. I tento potah se dá samozřejmě sejmout a vyprat v pračce. Podsedák Bomimi je ideální pro rodiče, kteří delší dobu využívaly dětskou autosedačku a nyní chtějí dětem dopřát pohodlí pomocí podsedáku.

 • Vhodný pro děti od 22 do 36 kg
 • Regulátor nastavení výšky pásu zvyšuje bezpečnost
 • Snadné upevnění pomocí isofixu
 • Pohodlně tvarovaný podsedák
 • Dostatečně široký podsedák s nízkými područkami

Zjistit aktuální cenu

#4 Pohodlné posezení i během dlouhé jízdy

Nania Dream Easyfix

Na každodenní cestování i dlouhé trasy je skvělým společníkem i podsedák do auta Nania Dream Easyfix, který je vysoký, takže i menší děti pohodlně vidí z okénka a mohou pozorovat cestu. Sedací část má extra silné polstrování, takže se nestane, že by po hodince cesty dítě hlásilo, že ho bolí pozadí. Je totiž maximálně pohodlný. Ruce si může opřít o stejně dobře polstrované područky. Potah je přitom sundavací a pratelný. I tento podsedák do auta připevníte rychle a jednoduše, pomocí isofixu.

 • Vhodný pro děti od 22 do 36 kg
 • Anatomicky tvarovaný, s extra silným polstrováním
 • Dostatečně vysoký
 • Snadné upevnění pomocí isofixu
 • Potah se dá sundat a vyprat
 • Skutečně elegantní design a barvy – hodí se do každého auta

Zjistit aktuální cenu

#5 Bezpečná klasika oblíbená dětmi i rodiči

Caretero Puma Isofix

Značka Caretero vyrábí podsedáky různých tvarů, barev a s různými vlastnostmi. U dětí jsou oblíbeny především pestré motivy, rodiče zase dávají přednost bezpečnosti. Podsedák do auta Caretero Puma Isofix patří stále mezi nejoblíbenější a nejlepší na trhu. Je určen pro děti s váhou 15 – 36 kg, tudíž ho využijete pro menší i větší děti. Upevnit jej v autě můžete s isofixem, ale i bez něj. Stačí tříbodový bezpečnostní pás. Tento podsedák je velmi pohodlný, má praktické područky a maminky ocení, že potah se dá sundat a vyprat.

 • Od 15 do 36 kg
 • Lze využít s isofixem i bez něj
 • Podsedák je dostatečně široký a pohodlný
 • Praktické i pohodlné loketní opěrky
 • Potah můžete sundat a vyprat

Zjistit aktuální cenu

Jak vybrat dětský podsedák do auta?

Nyní se pojďme podívat, jak správně vybrat dětský podsedák do auta, aby vyhovoval vám i vašemu dítěti, splňoval bezpečnostní podmínky a dětem se v něm pohodlně cestovalo.

Podle váhy dítěte

Základní rozdělení podsedáku do auta je podle váhy dítěte. Existují tři varianty, i když nejčastěji se setkáte na trhu se dvěma. První lze využít od 15 kg dítěte do 36 kg, což

odpovídá zhruba věku od 3 let do 12. Druhou variantou jsou podsedáky od 22 kg do 36 kg, tedy zhruba od 6/7 let do 12 let. Narazit můžete ještě na variantu od 15 kg do 25 kg, což je zhruba od 3 do 7 let dítěte. Tyto podsedáky ale tak často v nabídce e-shopů neuvidíte. Ve chvíli, kdy podsedák vybíráte a chcete s ním nahradit autosedačku, je potřeba, abyste respektovali váhu svého dítěte. Vždy je lepší orientovat se podle váhy než podle věku, protože každé dítě váží v určitém věku jinak.

Podle uchycení v autě

U podsedáků do auta je prioritou bezpečnost. Tu zajistíte správným uchycením v autě. Ideální jsou takové podsedáky, které lze připevnit přímo ke karoserii vozu, pomocí isofixu. Ve vašem voze pod opěradly najdete kovové úchyty, do kterých se isofix na sedačce zacvakne. Máte tak jistotu, že podsedák do auta bude v jakékoli situaci držet na svém místě.

Druhou variantou je upevnění pomocí bezpečnostního pásu v autě. Podsedák sám pak připevněn není. Dítě se na něj posadí a vy jej připásáte, přičemž pás zachytíte do bezpečnostních prvků v podsedáku, nejčastěji pod jeho područky. Hledejte takové výrobky, které mají pod područkou speciální úchyty na pás – některé levné je nemají a zastrčit pás pouze pod područky nemusí stačit. Některé kvalitní podsedáky do auta mají i výškově nastavitelnou sponu, která pomáhá udržet pás na svém místě a je zároveň pro dítě pohodlnější – nikde ho neškrtí, ani se neposouvá během jízdy.

Ergonomické tvarování

Ať už jezdíte dlouhé trasy, nebo s dětmi jen popojíždíte, vždy je lepší, když má podsedák do auta ergonomický tvar. Sedět bez zádové opěrky, kterou poskytuje autosedačka, může být především pro menší děti nepohodlné. Proto je vždy vhodné, když má podsedák správný ergonomický tvar a eventuelně i polstrovaný – měkký potah.

Potah podsedáku

Potah může plnit jen funkci hygienickou a estetickou, většinou se dá sejmout a vyprat, může být ale i polstrovaný v místech područek a sezení, aby byla pro vaše dítě jízda pohodlnější. U podsedáku do auta je vždycky lepší, když můžete potah vyprat, protože děti jej znečistí velmi snadno. Některé podsedáky stačí pouze otřít vlhkým hadrem, ale v některých případech to nemusí stačit.

Vychytávky a design

Většina podsedáků do auta je vyrobena z čistě praktických a bezpečnostních důvodů, takže žádné speciální vychytávky nemá. Setkat se ale můžete i s podsedáky, které mají držák na pití, výškově nastavitelnou sponu na bezpečnostní pás, která zvyšuje bezpečí i pohodlí dítěte, nebo třeba madlo, pro jednodušší přenášení.

Design podsedáků je velmi rozmanitý. Najdete barvy neutrální, které jsou vhodné pro každé dítě, luxusní podsedáky, stejně jako různé barevné varianty a dětské motivy. Ty samozřejmě mají rády děti. Vybrat můžete podsedák do auta s obrázky jejich oblíbených filmových/pohádkových hrdinů, nebo s různými zvířátky apod.

Od kdy je vhodný podsedák do auta?

Podsedák do auta je varianta, jak přepravovat dítě bezpečně, když vyroste z autosedačky a necítí se v ní již komfortně. Na paměti bychom měli mít, že v autosedačce je dítě vždy ve větším bezpečí, proto na podsedák určitě nemá smysl chvátat.

Podsedák můžete využít ve chvíli, kdy dítě váží mezi 15 až 36 kg, popř. 22 až 36 kg, což je druhá váhová kategorie. Záleží na tom, jaký podsedák do auta vyberete a jaké má vlastnosti. Podsedák by mělo dítě využívat, dokud nedosáhne výšky alespoň 150 cm. Pak už je možné vozit jej bez něj.