nejlepsi ovulacni test

Nejlepší ovulační test

Srovnání nejlepších ovulačních testů na trhu

Nastalo u vás období, kdy jste zatoužili po miminku a nechcete nic přenechávat náhodě? Pozitivnímu výsledku lze vyjít vstříc zjišťováním plodných dní. Pokud se vám kvůli tomu nechce běhat k lékaři, můžete si ovulaci určit samy, v pohodlí domova. Stačí si vybrat nejlepší ovulační test.

Protože víme, že vybrat ovulační test, který je jednoduchý na provedení, rychlý a především spolehlivý, není jednoduché, vyzkoušeli jsme řadu z nich za vás. Prozradíme vám, jaký ovulační test je nejlepší, jak ovulační test vybrat i jak správně testovat.

Nejlepší ovulační test – SROVNÁNÍ

NaturCompSPDGSBabyStartAdiel
PearlyClearblueOvutest 3v1FertilTimeSeeNow
pearlyclearblueGSbabystartseenow
Do obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchodu
digitálnídigitálnítestovací proužkytestovací proužky v pouzdřetestovací proužky
cca 9700 Kčcca 600 Kčcca 60 Kčcca 250 Kčcca 80 Kč
1 ks - opakovaně10 ks3 ks5 ks5 ks
v ústechz močiz močiz močiz moči
recenzerecenzerecenzerecenzerecenze

5 nejlepších ovulačních testů

#1 Pomocník pro sledování plodných a neplodných dní

Pearly

Nejlepší ovulační test, který se dá využívat opakovaně, je jednoznačně Pearly. Jedná se o digitální formu testu, u které stačí každé ráno změřit bazální teplotu. Měření se provádí v ústech a dá se využívat nejen k početí, ale i k určování neplodných dnů. Využijete ho tedy nejen pro snazší otěhotnění, ale i později, jako jednoduchou antikoncepci – určení neplodných dnů. Plodnost ženy je schopen určit s předností na 24 hodin před početím a následně předpoví plodnost na 6 dní.

 • Digitální test bez testovacích proužků
 • Lze využívat opakovaně
 • Pro určování plodných i neplodných dnů
 • Stačí 60 sekund měření v ústech každé ráno
 • Nevýhodou může být pro někoho vyšší cena

Do obchodu

#2 Doporučí nejlepší dva dny pro otěhotnění

Clearblue

Mezi nejlepší ovulační testy patří rozhodně digitální test Clearblue, který se používá velmi snadno a pomůže vám najít dva dny nejvhodnější pro oplodnění vajíčka. V balení najdete deset testovacích proužků a digitální pouzdro. Pro tento test není nutné chystat moč do nádobky, stačí vložit testovací část do proudu moči a počkat na vyhodnocení. Pro jeho přesnost si jej chválí řada maminek. Spoustu z nich si pochvaluje i jednoduché a hygienické použití.

 • 10 testovacích proužků v balení
 • Digitální test určující ovulaci z moči
 • Pohodlné a hygienické používání
 • Nevýhodou může být vyšší cena

Do obchodu

#3 Spolehlivý a levný ovulační test

GS Ovultest 3v1

Pro stanovení vašich plodných dnů můžeme doporučit i GS Ovultest 3v1, který zjišťuje zvýšenou hladinu luteinizačního hormonu v moči. Díky tomu snadno určíte podle barvy a intenzity barvy na kontrolní čárce, kdy jsou pro vás dny vhodné pro otěhotnění. Balení obsahuje 3 testovací proužky. Testování je rychlé – stačí do nádobky zachytit moč a testovací proužek do něj položit. Podle síly a barvy testovacího ukazatele pak můžete určit, který den je pro početí nejvhodnější.

 • 3 testovací proužky
 • Ovulaci ukazuje po ponoření testu do moči
 • Výsledek viditelný do 10 minut
 • Maminky si pochvalují pohodlné využití i přesnost

Uživatelská recenze:

Rychlý, spolehlivý, velmi snadná manipulace a způsob použití. Po vyzkoušení jiných konkurenčních produktů se k tomuto stále vracím.

Ověřená zákaznice, Heureka

Do obchodu

#4 Hygienický test, výsledek do 5 minut

BabyStart FertilTime

Také BabyStart FertilTime oprávněně patří mezi nejlepší ovulační testy. Jeho cena je sice trochu vyšší – cca 250 Kč, ale získáte rovnou 5 testovacích proužků v balení, přesnost a spolehlivost. Navíc je tento test hygienický. Balení obsahuje kromě testovacích proužků i praktické pouzdro, do kterého testovací proužek umístíte, nemusíte jej držet v ruce. Stačí, když ho zasunete do obalu, namočíte do nádobky s močí a konec pouzdra uzavřete. Do 5 minut zjistíte výsledek, kterým snadno určíte, které dny jsou pro početí nejvhodnější.

 • 5 testovacích proužků v balení spolu s plastovým pouzdrem
 • Vysoká přesnost a pohodlné používání
 • Test určuje hladinu luteinizačního hormonu ponořením testu do moči
 • Výsledek se dozvíte do 5 minut

Do obchodu

#5 Spolehlivé testování 5v1

Adiel SeeNow

Hodnocení nejlepší ovulační test si zaslouží i Adiel SeeNow LH. Opět se u něj využívá měření – hodnocení přítomnosti luteinizačního hormonu v moči ženy v období ovulace. Výrobce uvádí přesnost 99 % a maminky si přesnost a spolehlivost těchto testů rovněž pochvalují. Balení obsahuje 5 proužků, díky kterým můžete testovat několik dní po sobě. Ideální je provádět test vždy ráno, ve stejnou dobu a vložit proužek pod proud ranní moči. Výsledek je viditelný do 5 minut, tedy poměrně rychle.

 • 5 ks v balení
 • Rychlé a pohodlné použití
 • Není nutné používat nádobku na moč – stačí vložit do proudu ranní moči
 • Příjemně nízká cena
 • Vysoká spolehlivost

Uživatelská recenze:

Ovulaci určili. Jsou docela křehké a snadno se rozmočí. Ale na funkci to nemělo vliv.

Ověřená zákaznice, Heureka

Do obchodu

Jak vybrat ovulační test?

Vybrat si ovulační test není složité, ale vybrat nejlepší ovulační test už může být oříšek. Záleží na tom, jaké jsou vaše priority, zda nízká cena, pohodlí při testování apod. Pojďme se podívat na stručný návod, jak si ovulační test vybrat, aby vám skutečně vyhovoval a splnil svůj účel.

Z moči nebo ze slin

Nejvhodnější dny pro početí, tedy dny, kdy ovulujete, se měří množstvím luteinizačního hormonu (LH). Ten je nejsilnější v době, kdy se vajíčko uvolní a putuje vejcovodem, aby mohlo být následně oplodněno. Testy na základě LH ukazují, kdy nastává nejvhodnější den pro otěhotnění. Jelikož se tento hormon uvolňuje do slin a moči, je také možno opatřit ovulační testy, které se dělají buď sběrem slin nebo moči. Druhý typ je přitom nejčastější.

Digitální nebo klasický

Ovulační testy se prodávají buď klasické – testovací proužky, které se ponoří do moči a pak čekáte na výsledek, nebo digitální. Některé digitální testy se dají využívat opakovaně, pak ale počítejte s vysokou pořizovací cenou. Většinou maminky volí pohodlí, rychlost a spolehlivost současně s příznivou cenou. To může přinést digitální ovulační test ClearBlue, který ukazuje dny vhodné k početí, ale jeho základem je testovací proužek, který ponoříte do moči. Jeho cena je kolem 600 Kč a v balení je vždy více testovacích proužků, takže jej využijete několik dní za sebou, dokud se neukáže ten nejvhodnější k početí.

Proužky nebo pouzdro

Ovulační testy se prodávají buď ve formě testovacích proužků, které se samostatně namáčí do nádobky s močí, nebo pak ještě jednodušeji, vložíte je pod proud moči. Druhou, hygieničtější variantou jsou testovací proužky v pouzdře. Těch se nemusíte vůbec dotýkat. Zasunete proužek do kazety, pak teprve jej ponoříte do nádobky či vložíte do proudu moči a uzavřete. Výsledek se obvykle dostaví do 5 minut.

Jak fungují ovulační testy?

Ovulační testy jsou sice na trhu už řadu let, stále je však nevyužívá mnoho žen. Často i z důvodu, že vůbec neví, že existují. Přitom je jejich pomoc opravdu velká a pomáhá k otěhotnění čím dál více ženám.

Ovulační testy vypadají podobně, jako testy těhotenské. Proužky však rozpoznáte většinou podle barvy. Zatímco těhotenské mají bílou a modrou část, ovulační jsou bílo-zelené. Najdete na nich také označení LH, tedy zkratku pro luteinizační hormon, který ženské tělo produkuje ve chvíli, kdy se vajíčko uvolní z folikulu a putuje vejcovodem, aby mohlo být oplodněno spermií.

K ovulaci dochází obvykle v polovině menstruačního cyklu, tedy cca 14. den po začátku menstruace. Jelikož je ale každá žena jiná, může ovulace nastat dříve nebo i později. Záleží většinou na délce menstruačního cyklu. Proto je vhodné, když si pořídíte balení, kde je více testovacích proužků. Můžete tak testovat několik dní za sebou – doporučuje se začít nejdříve 10. den cyklu. Některé maminky ale neponechávají nic náhodě a v době, kdy začne kontrolní čárka na testu sílit, testují i vícekrát denně, aby určily nejen vhodný den, ale i čas.

ovulacni testy

Na testovacím proužku ovulačního testu se po ponoření do moči objeví kontrolní proužek, který hlásí, že je test v pořádku. Testovací proužek pak může mít různé zbarvení a intenzitu. Platí, že čím výraznější testovací proužek je, tím blíže jste k ovulaci, a tedy i možnému oplodnění. Pro lepší kontrolu doporučujeme vždy číst příbalový leták, protože každý výrobce to může mít nastaveno trochu jinak.

Pokud máte nepravidelný menstruační cyklus, je vhodné poradit se s lékařem, aby vás alespoň orientačně připravil na blížící se ovulaci – pravidelnou kontrolou – náhledem přes ultrazvuk. Sledovat můžete také své tělo – obvykle se objevují podobné příznaky, jako před menstruací – napětí či bolest v prsou, pobolívání podbřišku. Dobrým signálem je i sledování výtoku. Ve chvíli, kdy se slabý, spíše „mokrý“ výtok změní v silnější, hlenovitý, nastává období ovulace. Pak je vhodné přikročit k testování ovulačním testem a určit přesněji vhodný den.

Blížící se ovulaci můžete sledovat i pravidelným měřením bazální teploty. Chce to ale trochu cviku. Hned první měsíc ovulaci nejspíš neodhalíte. Proto se doporučuje měřit bazální teplotu několik měsíců před plánovaným početím, abyste se naučili sledovat změny na svém těle a lépe tak blížící se ovulaci odhadly.

Věříme, že nyní už víte, jak odhadnout blížící se ovulaci na svém těle, i jak vybrat nejlepší ovulační test. Pokud si nejste jisté, po kterém sáhnout, zkuste některý z našeho TOP výběru. A pokud tušíte, že se vám podařilo otěhotnět, podívejte se i na článek nejlepší těhotenské testy, kde se mimo jiné dozvíte, jak těhotenský test vybrat.