nejlevnejsi pleny

Nejlevnější pleny

Srovnali jsme pro vás 5 nejlevnějších značek plen na trhu

Co si budeme povídat – výbavička pro miminko není nejlevnější záležitostí. A co teprve všechny ty další náklady, které vynaložíme na nového člena rodiny v prvních dvou letech života? Nezanedbatelnou položkou na seznamu jsou pak právě náklady na pleny (pokud nepraktikujete bezplenkovou komunikační metodu) a proto dá rozum, že vás zajímají ty nejlevnější pleny na trhu a jak na nich ušetřit.

V dlouhodobém měřítku se vám nejvíce vyplatí investice do jakýchkoliv látkových plen – ačkoliv je jejich pořizovací cena dražší. Díky možnosti používat je po vyprání stále zas a znovu mnohonásobně ušetříte. Více se dozvíte v našem dřívějším článku, kde jsme detailně srovnávali látkové a jednorázové pleny z několika úhlů pohledu. Pokud však hledáte levné jednorázové pleny, jejichž pořizovací cena vám zkrátka neschlamstne celou mateřskou, jste na správném místě. Vybrali jsme 5 těch nejekonomičtějších značek na trhu a nakonec přidali pár tipů, jak na plenách ušetřit co nejvíce.

Nejlevnější pleny – srovnání

DadaLupiluBabyloveBebelo Bino Baby
Extra CareComfortPremiumCare DiapersPremium
DadaLupiluBabyloveBebeloBino
Do obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchodu
⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐
2,50 Kč/kus*3,30 Kč/kus*3,80 Kč/kus*4,10 Kč/kus*4,30 Kč/kus*
celá recenzecelá recenzecelá recenzecelá recenzecelá recenze

*Cena se u různých velikostí plen v rámci jedné značky může mírně lišit. Proto jsme srovnávali cenu za kus u plen velikosti 2 (S, 3 – 6 kg). Zároveň se cena liší u různých prodejců, proto je cena v tabulce pouze orientační.

Nejlevnější pleny na trhu v roce 2024

#1 Nejlevnější na trhu

Dada Extra Care

Pleny Dada Extra Care jsou vskutku to nejlevnější, co na trhu jednorázových plen můžete nalézt. Jedna plenka vás při koupi klasického balení vyjde cca na 2,50 Kč. Podíváte-li se na jiné, držší značky plen, cena se může vyšplhat až k 8 Kč za kus. V dlouhodobém měřítku tak můžete na plenkách uspořit i vyšší tisíce korun, zvolíte-li levnější variantu. Kromě toho, že jsou pleny značky Dada levné, jsou mezi rodiči velmi oblíbené – neprotečou a většinou vydrží celou noc.

Plenky jsou super a miminko skutečně udrží v suchu a neškrtí…. Oproti jiným značkovým plenkám jsou Dada určitě podstatně lepší. Další plus dávám za český produkt poměr cena-kvalita na jedničku.

Ověřený zákazník Ladís, Heureka

Do obchodu

#2 Levné pleny z Lidlu

Lupilu Comfort

Lupilu jsou oblíbené pleny z Lidlu za velmi rozumnou cenu – cca 3,30 Kč. Ve slevě je lze nalézt i levněji, proto se vyplatí sledovat letáky a ceny v eshopech (kde jsou Lupilu taktéž k sehnání). Pleny splní účel, neprotečou, jen mají typický chemický zápach, kterému se však nevyhnou skoro žádné pleny v této cenové kategorii. Spousta rodičů si však tyto levné pleny dlouhodobě oblíbila, především kvůli ceně a snadné dostupnosti v oblíbeném obchodě.

Při koupi ve velkém balení nebo v akci levné. Savost ok, vydrží pár hodin, i když ne celou noc.

Ověřená zákaznice Jana, Heureka

Do obchodu

#3 Nejlepší poměr cena/kvalita

Babylove Premium

O plenách Babylove už asi většina z vás slyšela – jsou to ty pleny z dé-emka. Za nás se jedná o nejlepší poměr ceny a kvality mezi levnými plenami. Jedna plena vyjde v průměru na 3,80 Kč, a když se zapojíte do DM věrnostního programu, můžete na plenách ušetřit ještě více. V dlouhodobém měřítku oproti nejdražším plenám na trhu ohromně ušetříte a dostane se vám úctyhodné kvality.

Tyto pleny drží krok s Pampers a jsou lepší než plenky Hipp. Jsou tenké a přesto dlouho vydrží. Za tu cenu není nic lepšího.

Ověřený zákazník Sunshin82, dm.cz (přeloženo z němčiny)

Do obchodu

#4 Jednorázové plenky z lékárny

Bebelo Care Diapers

Pleny Bebelo můžete zakoupit v lékárnách Dr. Max a to při průměrné ceně 4,10 Kč za kus. Maminky, ktéré pleny vyzjoušely, byly s plenami většinou spokojené. Pouze podotýkají, že pleny jsou menší velikosti, než u jiných značek. Proto se hodí spíše na drobnější miminka.

Byla jsem s plenkami velice spokojená. Příjemně mě překvapil materiál, je příjemný na dotyk, a že plenky, resp. gumičky malou netlačily v tříslech. Neprotekly, malá je měla celou noc, tzn. od 21 hod. až do cca 8 do rána, a pořád v suchu.

Maminka z programu Dr. Max Baby

Do obchodu

#5 Kvalitní plenky za férovou cenu

Bino Baby Premium

Poslední značka plen, která se dostala do pětice nejlevnějších je Bino. Při koupi balení Bino Baby Premium vás jedna plenka vyjde na stále krásných 4,30 Kč. Ačkoliv značka nepatří mezi nejznámější mezi plenami, u rodičů kteří je vyzkoušeli si získala oblibu.

Za mne nejlepší plenky na trhu, měkké, lehké, prodyšné, úžasně pružné takže krásně sednou, krásný design.

Ověřený zákazník Jana, Heureka

Do obchodu

Jak ušetřit za pleny

Nákup těch nejlevnějších jednorázových plen není jediným způsobem, jak na přebalování ušetřit. Jak přebalovat co nejekonomičtěji?

Látkové pleny z druhé ruky

Jak jsme již zmínili v úvodu, látkové pleny vám v dlouhodobém horizontu ušetří spoustu peněz. Ještě více ale ušetříte, pokud si látkové pleny seženete z druhé ruky. Můžete je podědit od jiných členů rodiny či kamarádek, jejichž děti již odrostly z plenkového věku a nebo pleny pořídit v bazárcích. Podívat se můžete třeba na aktuální nabídku bazárku Kiido nebo se poptat v různých FB skupinách. Na látkových plenách je zkrátka nejlepší, že se mohou používat dlouhodobě nejen na jedno dítě. Jedny pleny tak můžete použít pro všechny vaše děti a ušetřit několikanásobně.

I pokud se rozhodnete pro koupi nových látkových plen – můžete stále na jednom dítěti ušetřit oproti používání jednorázových plen až 15 tisíc korun.

latkove vs jednorazove pleny

Velká ekonomická balení

Když nakupujete pleny jednorázové, preferujte nákup balení po co nejvíce kusech. Taková balení vychází daleko levněji. Často je můžete najít pod názvy jako „Economy pack“, „XXL“, „Maxi pack“, apod.

Jednorázové pleny v akci

Výrazně se dá také ušetřit, kupujete-li pleny pouze v akcích. Nelpíte-li na konkrétní značce, můžete se spolehnout, že v rámci jednoho velkého obchodu budou vždy nějaké pleny zlevněné. Kupujete-li velká ekonomická balení, jednoduše si stačí počkat na akci vaší oblíbené značky a poté nakoupit několik velkých balení, tak abyste měli zásobu do další podobné akce.

Nočník je náš kamarád

A nakonec samozřejmě, čím méně plen potřebujete, tím méně peněz utratíte. Zkrátit tedy dobu, kdy váš drobeček pleny používá, je to nejekonomičtější, co můžete udělat. Na nočník své dítě můžete pomalu začít učit už kolem 18. měsíce věku.

Pokud chcete ušetřit co nejvíce, musíte počítat s tím, že niží cena je mnohdy na úkor kvality. Levnější jednorázové plenky mohou mít typický chemický zápach či využívat umělé parfemace (která není pro dětský zadeček tím nejlepším), mohou být méně příjemné na dotek a mohou také méně vydržet. Na druhou stranu, vysoká cena plen také není zárukou kvality. Nejlepší je proto vyzkoušet si více značek plen a posoudit sami, jaké nejlépe vyhovují vám. Rodiče pak v praxi často střídají dražší a levnější pleny, kdy dražší oblíbené značky nakupují v akcích.