Jednorázové pleny Pampers – RECENZE

Testovali jsme pleny Pampers Premium Care a Pampers z balení Maxi Pack

pampers recenze

Testovali jsme jednorázové pleny značky Pampers a to konkrétně Pampers Premium Care a klasické pleny Pampers z balení Maxi Pack.

Hned na úvod musíme zmínit, že já i ostatní maminky z naší redakce obecně více preferujeme pleny látkové, proto jakékoliv jednorázové pleny mají v našem testování mnohem těžší pozici. Veškeré výhody jednorázových plen si však uvědomujeme a recenzi se snažíme zpracovat objektivně v porovnání s ostatními jednorázovými plenkami, které jsme vyzkoušeli.


Testování a recenze

Pleny jsme několikrát použili pro dvě miminka, holčičku a chlapečka, v období od narození do věku 7 měsíců. Je nutno brát v potaz, že každé miminko je jiné a může mu vyhovovat něco jiného – jiné velikosti, střihy, apod.

Pampers Premium Care

Náš první dojem z Pampers Premium Care rozhodně nebyl špatný. Nasáknou poměrně dost, nesmrdí a nezpůsobily žádnému miminku opruzeniny, přestože chlapeček na jednorázové pleny není vůbec zvyklý. Mají gumičky kolem nožiček, které hezky obepínají a ledacos udrží. Proužek, který indikuje vlhkost pleny je velmi praktický a dozvíte se díky němu, že je třeba plnu vyměnit. Materiál je celkově na dotek velmi příjemný.

Pleny Premium Care jsou větší oproti běžným jednorázovým plenám a také více sají. U naší holčičky se nám osvědčilo plenu Premium Care využívat na noc, právě díky tomu, že pojmou více tekutiny a není třeba tak často přebalovat.

Plena ale bohužel nemá gumičku na zádech – což považujeme za zásadní problém, pokud jde o udržení stolice tam, kde potřebujeme. Přestože gumička kolem nožiček drží „náklad“ tam kde má, přes záda vyteče skoro vždy – především u našeho chlapečka.

Pokud s plenkami bez gumičky na zádech máte zkušenost a nebyl problém, Pampers Premium Care jsou rozhodně dobrou variantou mezi jednorázovými plenami. Jestli ale máte stejnou zkušenost jako my a absence gumičky na plenách vždy znamená extra praní oblečení, pleny Pampers nedoporučujeme. V našem hodnocení právě kvůli gumičce přišly o značnou část hvězdiček, protože jsou pro nás zkrátka nepoužitelné. Zbytek hvězdiček se jim však musí nechat právě za jejich „prémiovou péči“ k citlivé pokožce dítěte.

Mají gumičku kolem nožiček – hezky drží

Příjmený materiál

Nezpůsobily nám opruzeniny

Poměrně dost nasáknou

Mají indikační proužek

Vhodné i na noc

Nemají gumičku na zádech

U chlapečka nám skoro vždy protekly

Zjistit aktuální cenu

Pampers Maxi Pack

V porovnání s Pampers Premium Care jsme otestovali i klasické Pampers, které jsme nakoupili v balení Maxi Pack. Na první dojem se nám zalíbil veselý potisk s kocourkem – zde však naše nadšení končí. Novorozenému chlapečkovi pleny ihned způsobily velké opruzeniny, další novorozenecké pleny Pampers jsme pro něj už tedy nezkoušeli. Je vidět, že řada Premium Care je opravdu vhodnější na citlivou pokožku novorozence, oproti běžným plenám. Tyto pleny větší velikosti jsme pak vyzkoušeli na chlapečkovi znovu za 6 měsíců a opruzeniny už neměl. Velmi tedy záleží na tom, jak moc je pokožka miminka zrovna citlivá (novorozeně je většinou citlivější než půlroční miminko).

Klasická plena také nemá na zádech gumičku a způsobovala nám naprosto stejný problém jako plena Premium Care – stolice našemu miminku jednoduše vždy vytekla po zádech a ušpinila tak oblečení.

Mají gumičku kolem nožiček – hezky drží

Indikační proužek

Nemají gumičku na zádech

Našemu miminku způsobily velké opruzeniny

Skoro vždy nám protekly

Zjisti aktuální cenu

Tip: Přečtěte si velké srovnání látkových a jednorázových plen.

Závěr

K fanouškům plen Pampers bychom se s naší zkušeností rozhodně nezařadili, ale to neznamená, že vám sednout nemohou. Vždy doporučujeme vyzkoušet pleny více značek, abyste se sami zorientovali na trhu. Poté už budete vědět, jestli má vaše miminko velmi citlivou pokožku nebo jestli je absence gumiček velký problém. Každému z našich miminek také sedla plena jinak, holčičce a její mamince vyhovovala plena Pampers Premium Care trochu více, než našemu chlapečkovi.

Ačkoliv absence gumičky na zádech je u nás velkým problémem v obou případech, musíme uznat, že plena řady Premium Care je mnohem lepší a příjemnější než plena pořízená v balení Maxi Pack.

Pampers Premium Care
Pampers Maxi Pack
2.1