ohradka pro deti

Ohrádka pro děti

5 nejlepších ohrádek pro děti

Umožnit dětem volný pohyb po bytě nebo po zahradě je skvělé, ale ne vždy bezpečné. Někdy si maminka potřebuje poklidit, uvařit, zalít zahrádku, a to pak nemůže mít své dítko neustále pod dohledem. Ideální je pak určit mu prostor, kde si může hrát a být přitom v bezpečí. Takový prostor poskytne ohrádka pro děti.

Nejlepší ohrádka pro děti na rok k 2024

#1 Dřevěná ohrádka pro děti klasického typu

Dřevěná ohrádka Bobas

Dřevěná ohrádka Bobas je naprostou klasikou, která se osvědčila již našim maminkám a babičkám. Je vyrobena z borovicového masivu s povrchovou úpravou a ošetřena ekologickým, pro děti nezávadným lakem. Je velká 120 x 120 cm a vysoká 65 cm, takže tak akorát, aby se v ní mohlo dítě přitahováním za tyčky stavět, ale nevylezlo (samozřejmě máme na mysli dítě do 12 měsíců). Tuto ohrádku sestavíte rychle a jednoduše – pomocí osmi šroubů. Je pevná, snadno se zase rozebere a můžete ji tak přenášet z místa na místo – třeba i ven na zahradu.

 • Velikost 120×120 cm umožní vašemu dítěti dostatek prostoru
 • Pevná a odolná
 • Snadno se montuje a rozebírá – můžete ji snadno i přenést na jiné místo
 • Vyrobena z borovicového masivu
 • Ošetřena ekologickým nezávadným lakem

Zjistit aktuální cenu

#2 Dětská ohrádka na cesty i na doma

Dětská ohrádka Chicco

Pokud hledáte skladnou ohrádku pro děti, kterou můžete vozit i na cesty, je ideálním pomocníkem ohrádka od značky Chicco. Jelikož je cestovní, dá se pohodlně rozložit a sbalit do praktického zavazadla. Opětovné složení je rovněž rychlé, stačí zacvaknout několik pantů. Žádné šrouby, žádné montování. Tohle zvládnete během minutky. Dětská ohrádka Chicco je navíc na nožkách a má zvýšenou podlážku, takže dítě není přímo na zemi. Uvnitř je pohodlná deka s dětskými motivy, která se dá využít i mimo ohrádku. Nechybí ani madla, za která se dítě může přitahovat a stavět, a boční vchod, který můžete otevřít, aby si dítko mohlo samo vylézt.

 • Cestovní ohrádka, která se snadno složí a rozloží
 • Žádné montování a žádné šrouby
 • Podlážka nad zemí a pohodlná přenosná dečka
 • Síťové boky umožní dítěti koukat ven
 • Praktická madla, aby se děti mohly přitahovat a postavit

Zjistit aktuální cenu

#3 Skládací ohrádka na doma i na ven

Ohrádka Bo Jungle B-Playard

Také síťovaná skládací ohrádka Bo Jungle B-Playard je velmi praktická a vhodná na cestování. Složí a rozloží se během minuty a její konstrukce je velmi pevná a odolná. Podlážka je několik čísel nad zemí, takže se nemusíte bát chladu od podlahy, nebo vlhkosti. Hlavní přednost této ohrádky je totiž ve voděodolném materiálu. Díky tomu ji můžete využívat doma,

ale třeba i na zahradě, aniž byste se museli bát, že se znehodnotí ranní rosou v trávě, nebo případnou dešťovou přeháňkou.

 • Skládací dětská ohrádka vhodná na cestování
 • Voděodolný materiál – ideální i na venkovní aktivity
 • Lehká a odolná konstrukce
 • Složí se do velmi malých rozměrů
 • Síťované stěny umožní dítěti koukat ven a pozorovat okolí
 • Podlážka je několik čísel nad zemí – žádný chlad od podlahy

Zjistit aktuální cenu

#4 Dětská ohrádka s posuvným dnem

Ohrádka Roba

ROBA je stabilní ohrádka pro děti s plochými tyčkami, která má polohovatelné dno. Nastavit ho můžete až do tří různých výšek, podle toho, jak dítě roste. Nemusíte se tak shýbat až k zemi pro třeba tříměsíční miminko. Velmi praktická je i látková ochrana kolem stěn ohrádky, díky které se dítě neuhodí. Až bude čas, aby se dívalo ven, můžete ji sundat. Tato ohrádka se dá přemisťovat pomocí koleček a v případě nutnosti se dá využívat i jako dětská postýlka, jen je potřeba doplnit ji o matraci.

 • Polohovatelná ohrádka pro miminka
 • Pevná, odolná a kvalitní
 • Mobilní díky kolečkům
 • Součástí balení je látková ochrana na postranice

Do obchodu

#5 Mobilní, praktická a bezpečná

Ohrádka pro děti Lucilee Plus Geuther

Ohrádka pro děti Lucilee Plus od firmy Geuther vypadá na první pohled jako klasická dřevěná ohrádka, ale má plno praktických vychytávek. Kromě toho, že je stabilní, odolná a maximálně bezpečná, se dá velmi snadno složit a zase rozložit. Vejde se tak snadno do auta a vy si ji můžete vzít s sebou na dovolenou i k babičce. Pokud chcete ohrádku přemístit po bytě, poslouží praktická kolečka, která se dají zabrzdit, pokud by vaše dítko bylo až příliš divoké. Ohrádka má i dno – měkké a polstrované, takže je pohodlné na hraní i odpočinek.

 • Rozkládací ohrádka vhodná domů i na cesty
 • Kolečka vhodná i na koberec a s možností zajištění
 • Měkké polstrované dno – ideální na hru i odpočinek
 • Po rozložení malé rozměry – snadno ji vložíte do auta
 • Materiál – masivní lakovaný buk

Do obchodu

Jak vybrat ohrádku pro děti?

Vybíráte ohrádku pro děti a nejste si jisti, po jaké sáhnout? Možná už vás zaujala některá z ohrádek, které se dostaly do našeho hodnocení těch nejlepších a nejoblíbenějších. Přesto jejich výběr nemusí být jednoduchý. Může se stát, že koupíte klasickou montovanou dřevěnou ohrádku na doma, ale časem zjistíte, že ji chcete vzít ven, nebo na dovolenou.

Pojďme se tedy podívat, na co se při výběru ohrádky pro děti zaměřit, abyste nesáhli „vedle“.

Podle velikosti, váhy a nosnosti

Základní rozdělení ohrádek pro děti je podle velikosti. Ideální velikost bývá kolem 100 x 100 cm, ale můžete najít i menší, nebo naopak velké rozměry 120 x 120 cm, 140 x 140 cm, atypické tvary, jako šestihran a podobně. Tady je potřeba promyslet nejen to, aby mělo dítě dostatek prostoru pro hru, ale i umístění ohrádky. Budete na ni mít doma dost místa? Nebude překážet v prostoru bytu?

Pokud budete s ohrádkou pro děti i cestovat nebo ji přenášet, zjistěte si i její hmotnost. Obvyklá hmotnost ohrádky bývá kolem 7-8 kg. Záleží však i na materiálu.

Dětské ohrádky mohou být buď bez dna, nebo se dnem. U dna vždy koukejte i na nosnost. Obvyklá bývá do 15 kg, ale můžete se setkat i s jinou váhou. Ta pak určuje, jak dlouho budete moci ohrádku pro dítě využívat.

Využitelnost ale určuje i výška ohrádky, která bývá kolem 65 cm. Samozřejmě čím vyšší ohrádka, tím déle vám vydrží. Jakmile se dítě začne snažit z ohrádky vylézt, je lepší ji zrušit, aby se nezranilo.

Na doma i na cesty

Další kritérium, které je třeba brát v úvahu, je mobilita ohrádky pro děti. Budete ji využívat jen doma, nebo s ní chcete cestovat? Pokud se chystáte vyrazit na dovolenou, nebo ji budete brát na chalupu, k babičce apod., hledejte skládací, mobilní a celkově cestovní ohrádku. Taková se dá snadno složit a rozložit a nemusíte hlídat žádné šrouby. Konstrukce těchto ohrádek jsou velmi podobné cestovním postýlkám. Stačí ji jen rozhodit, zacvaknout klouby a je hotovo.

Pokud budete chtít ohrádku přemisťovat po bytě, pohlídejte si, aby měla, pokud možno, i kolečka. Usnadní vám tak manipulaci, aniž byste se museli s ohrádkou tahat v ruce. Jednoduše ji převezete.

Na zahradu i do pokoje

Ohrádka pro děti se dá využívat jak v domácnosti, tak třeba na zahradě. Pokud ji budete chtít brát ven – ať už opravdu na zahradu, nebo na nezastřešenou terasu, pohlídejte si, z jakého je materiálu a zda je voděodolný. Byla by škoda investovat do ohrádky, která se vám venku během pár dní zničí deštěm nebo ranní rosou.

Na ven je vhodná ohrádka pro děti, která má vyvýšené dno.

Materiál

Ohrádky pro děti jsou nejčastěji vyráběny ze dřeva – konkrétně z masivu (buk, borovice), ale oblíbené jsou i ohrádky z plastové či kovové konstrukce, doplněné polstrováním a síťovinou. Dřevěné ohrádky jsou vhodné především na doma, ale mohou být ošetřeny lakem, který odolá i vlhkosti a venkovním podmínkám. Skládací dětské ohrádky z kovové a plastové konstrukce bývají doplněny látkou odolnou proti vodě i UV záření, takže je můžete využívat i venku, aniž by jim uškodila voda, nebo sluníčko.

Rychlost rozložení/složení

Především u cestovní ohrádky pro děti oceníte možnost rychlého postavení, pomocí důmyslného systému zacvakávacích pantů. Stačí stisknout tlačítko, klouby povolí a konstrukce se složí do malého balíčku, jako u cestovní postýlky. Ve chvíli, kdy chcete ohrádku opět složit, stačí roztáhnout konstrukci a panty zacvaknout na své místo.

Se dnem nebo bez něj

Na ohrádku pro děti, která má dno, jsme už narazili. Podíváme se na ni ale ještě podrobněji. Pokud víte, že budete ohrádku využívat jen doma, na jednom místě a máte k ní vhodnou

matraci, deku nebo nějakou hrací podložku, pak postačí klasická ohrádka bez dna. Pokud ale nic takového nemáte, nebo budete ohrádku přemisťovat, chtějte ji i se dnem.

Dno izoluje dítě od chladu z podlahy, vlhkosti v trávě apod. Ideální je, když je dno ohrádky několik čísel nad zemí. Existují ale i dětské ohrádky s polohovatelným dnem, které oceníte především při manipulaci s dítětem. Jsou často označovány jako ohrádky pro miminka, protože jsou vhodné od narození. Jak dítě roste, můžete dno postupně snižovat. Oceníte to nejen kvůli bezpečnosti dítěte, ale i díky šetrnosti k vašim zádům.

Dětské ohrádky na hraní a zábavu

A poslední, co bychom rádi zmínili, je zábava a hraní. Předpokládáme, že ohrádku pro dítě nechcete pořizovat jen kvůli bezpečnosti, ale i proto, aby se v nich děti zabavily a hrály si, zatímco vy děláte svou práci, vaříte, uklízíte apod. Pak oceníte různé prvky, jako jsou madla, za která se dítě může přitahovat a zkoušet se postavit. Existují i dětské ohrádky doplněné barevnými míčky a dalšími prvky. Dobrou vychytávkou jsou i poutka, na která se dají zavěsit různé hračky na pozorování a procvičování motoriky.

A v neposlední řadě doporučujeme ohrádky, ze kterých dítě dobře uvidí ven, ať už na vás, nebo na okolí, aby mohlo pozorovat, co se kde děje. To umožní jak ohrádka pro děti s tyčkami, tak síťovaná. Pokud ale máte dřevěnou ohrádku s ochranou látkou kolem, včas ji sundejte. Až začne miminko více vnímat, bude se chtít dívat ven.

Proč (ne)pořídit ohrádku pro děti?

Ohrádka pro děti má bezpochyby řadu výhod, které ocení především rodiče aktivních dětí, jenž chvíli neposedí na jednom místě. Každý rodič občas musí něco udělat, uklidit, odběhnout si (třeba na toaletu), a pak ocení, když může dítě nechat v bezpečí dětské ohrádky. Pojďme si ale výhody a nevýhody shrnout, ať se vám lépe hodnotí, zda je pro vás skutečně nepostradatelná.

 • Dítě si může v bezpečí hrát, aniž by upadlo na nějakou hranu, nebo na sebe něco strhlo (třeba ze stolu)
 • Vy si můžete v klidu uvařit, uklidit apod.
 • Ohrádka pro děti je vhodná na doma, na zahradu i pro cestování
 • Cestovní ohrádky pro děti snadno postavíte a zase složíte, dají se složit do malého zavazadla, aby se vešly do auta
 • U ohrádky s podlážkou nemusíte řešit hrací deku
 • Některé ohrádky pro děti jsou využitelné i jako větší postýlka – především ty s polohovatelným dnem
 • Ne každé dítě chce být „omezováno“ malým prostorem
 • Ve chvíli, kdy se dítě snaží přelézt ohrádku, už je potřeba ji zrušit
 • Ohrádka pro děti může zabírat velký prostor a do malého bytu je nevhodná

Už víte, proč si pořídit ohrádku pro dítě a jakou vybrat? Věříme, že vám náš TOP výběr pomohl, stejně jako tipy, na co se při koupi dětské ohrádky zaměřit. Přejeme tedy, aby si v ní vaše dítko užilo hodně zábavy a bylo spokojené.