omalovanky kun tisk

Omalovánky Kůň

Veselé koňské omalovánky k tisku

Hledáte omalovánky pro milovnice a milovníky koňů? Mohou to být děti, které mají ke koním blízko a třeba chodí i jezdit nebo se o koně starat. Nebo takové děti , které o svém pohádkovém koni zatím jen sní. Naše minisérie Omalovánky Kůň potěší v obou případech. Můžete si je u nás zdarma stáhnout a vytisknout – celé nebo jednotlivé stránky. Děti zpravdila raději vybarvují omalovánky, které zobrazují jejich oblíbené motivy či pohádkové postavy, a takto jim zálibu k malování jednoduše přiblížíte.

Zdarma k tisku

Omalovánky Kůň

V těchto našich dětských omalovánkách najdete jen a pouze koně. Začínáme s jednouduchou omalovánkou, kterou zvládne i menší dítě (a starší ji může využít na „rozehřátí“) a pokračujeme k čím dál složitějším a pokročilejším obrázkům, které potěší i starší děti. Na hřívě koně se dá hezky trénovat technika stínování.

Spousta dětí má rádo koně (častěji holčičky) a tato vášeň je často spojená i se zálibou v jednorožcích (omalovánky s jednorožci také máme). Pochopitelně se jedná o podobný motiv s výjimkou jednoho rohu. Vybarvování omalovánek, které už samo o sobě poslouží k rozvoji jemné motoriky ruky, můžete využít i k diskuzi o tom, co na obrázcích vidíte. Porovnání koně a jednorožce můžete využít k povídání o tom, jaká zvířata (nebo lépe řečeno postavy) jsou smyšlené a jaká v reálném světe doopravdy existují. Dále můžete probírat jiná hospodářská zvířátka a jak je potřeba se o koníky starat.

Stáhněte si celou sérii k tisku nebo klikněte na některou ze stránek v galerii, uložte si ji a vytiskněte samostatně. Více o tom, jak si omalovánky vytisknout najdete v návodu.

Stáhnout omalovánky

Další omalovánky s motivem koní

Nestačí vám naše omalovánky s koníky? Nemáte možnost si omalovánku vytisknout? Pak doporučujeme kouknout i na náš oblíbený obchod Krajina Omalovánek nebo pohledat na Heurece, kde jich najdete spoustu. Omalovánky jsou levná záležitost a některé děti jsou schopné zabavit na dlouhou dobu.

Případně si můžete prohlédnout naše další omalovánky, s jinými motivy, a to v sekci Omalovánky k tisku.

Inspirace na omalovánky pro starší děti

A pokud hledáte omalovánky pro starší děti nebo dokonce pro dospělé, máme pro vás tip na skvělou zábavu na dlouhé večery. Jedná se o malování podle čísel, kdy na základě čísel vybarvujete jednotlivé části plátna, z čehož vám vznikne krásný obraz, který si nakonec můžete vystavit.

Jak omalovánky správně uložit a násladně vytisknout?

  • Klikněte na tlačítko „stáhnout omalovánky.
  • Zobrazí se vám PDF soubor s omalovánkami.
  • Pro okamžité vytisknutí pexesa klikněte na tlačítko tiskárny (viz. obrázek).
  • Nemáte-li doma tiskárnu nebo chcete omalovánky vytisknout na tvrdší papír, stáhněte PDF soubor s omalovánkami přímo do svého počítače (viz. tlačítko na obrázku).
  • Stažené omalovánky můžete poslat do nejbližší profesionální tiskárny, kde vám omalovánky za pár korun vytisknou. Případně si takto uložené pexeso můžete vytisknout kdekoliv jinde např. v práci, u kamarádky, apod.

Doufáme, že naše koňské omalovánky splní účel a děti potěší. Určitě se podívejte i na naše další omalovánky, které jsou stejně jako tyto zdarma ke stažení (třeba Omalovánky Dinosaurus nebo omalovánky s kočkami). Každá z našich sérií omalovánek se zaměřuje na jiný motiv.