Kojenecké plavky Bamboolik – RECENZE

Testovali jsme kojenecké plavky Bamboolik velikosti M

plavky bamboolik recenze

Vybíráte pro své miminko první plavečky? Hledáte, která značka je ta nejlepší na trhu a jaký produkt vás spolehlivě ochrání před nehodami v bazéně? Na trhu existují jak jednorázové, tak látkové kojenecké plavky k opakovanému použití. My se dnes podíváme na zoubek plenkovým plavkám Bamboolik, kterými si můžete rozšířit svůj aresenál látkových plen této značky.

My jsme testovali model s medůzami ve velikosti M, která má sedět dětem cca
8-12 kg.

TIP: Přečtěte si náš výběr TOP nejlepších plavek pro miminka.

Testování a recenze

Plavky jsme používali napříč létem pro chlapečka ve věku 12 – 14 měsíců (9 kg). Je nutno brát v potaz, že každé miminko je jiné a může mu vyhovovat něco jiného – jiné velikosti, střihy, apod.

Kojenecké plavky Bamboolik

Po značce Bamboolik jsme sáhli ihned na jistotu. Jsme nadmíru spokojeni s jejich látkovými plenami, proto jsme chtěli vyzkoušet i plavkovou plenku Bamboolik. Náš chlapeček má aktuálně 9 kg, proto byl výběr velikosti snadný – bez velkého přemýšlení jsme zvolili velikost M, která by dle popisu měla sedět přesně naší váze.

Na omak jsou plavky z klasické plavkové látky s jemnou měkkou síťkou uvnitř. Našemu mimču sedly dobře (velikost jsme tedy trefili), ale v porovnání s plavečkami Bambino Mio, nám neseděli tak dokonale. Přesto jsme však plavky mnohokrát během léta využili a skvěle posloužily účelu.

Velmi nám nevyhovovalo zapínání na patentky. To nám sice umožňuje určité nastavení velikosti, ale dvoje patentky nám dávají pouze dvě možné velikosti plaveček – v tomto směru nám více vyhovují natahovací plavky na stažení gumičkou. Ty jsou perfektní i v případě, že máte nadmíru aktivní batole a zapínání klasické pleny se stává čím dál náročnějším. Stejně tak pak můžete zápasit i s plavkovou plenou Bamboolik.

Kojenecké plavky mají sloužit hlavně pro zachycení pevné stolice. U moči se tak nějak počítá, že se do brouzdaliště stejně dostane (přece jen, spousta dětí jej navštěvuje dokonce bez plavek či plenky). Většina batolecích plaveček nám nezaručuje udržení moči. Byli jsme však příjemně překvapeni, když jsme plavky Bamboolik podrobili testu vodou – veškerou vodu v pleně udržel a nepustil ven. Při koupání ve vodě lze předpokládat, že by se moč do vody stejně dostala mírně kolem nožiček, alespoň však zabrání tomu, aby vám vaše ratolest počůrala deku.

Schopnost plaveček udržet stolici jsme zatím neměli možnost otestovat – naše batole ve vodě zkrátka nekaká. To je však naprosto běžné, většina malých dětí vám přímo ve vodě (díky bohu) kakat nebude a plavky budou sloužit jenom jako taková pojistka. I bez testu si troufáme tvrdit, že pevnou stolici plavky Bamboolik bez problému udrží.

Doporučujeme mít s sebou na koupák náhradní kojenecké plavky (případně plenku) – pro případ, že k nehodě opravdu dojde, aby bylo možné plavky vyměnit.

Bamboolik nabízí své plavky ve více barevných variantách – vhodné jak pro chlapečky, tak pro holčičky. Věříme, že svůj oblíbený design si vybere každý.

Celkově nám plavky vyhovují, zároveň však nepatří k těm nejlepším, které jsme vyzkoušeli. Určitě jsou však spolehlivé a pokud plavky pořídíte, skvěle vám poslouží.

Plavky našemu miminku seděly dobře

Udrží vodu a neprotečou

Krásný design (ma výběr více různých barevných designů)

Velikost je přizpůsobitelná pomocí patentek

Hůře se nasazují aktivnímu batoleti (v porovnání s natahovacím plenkovými plavečkami)

Patentky nám dávají pouze dvě možnosti, jak plavky zapnout – jsou tedy méně přizpůsobitelné, než natahovací plavečky)

Zatím jsme neměli příležitost otestovat udržení stolice

Zjistit aktuální cenu

Proč nakupovat produkty Bamboolik?

  • Česká značka, česká výroba
  • Nádherné barevné designy
  • Téměř polovina produkce pochází z chráněných dílen
  • Značka se zasloužila o návrat látkových plen do povědomí českých rodičů

Tip: Přečtěte si naši dřívější recenzi látkových plen Bamboolik, kde popisujeme naši zkušenost se svrchními kalhotkami a plenou AIO.