sampony na rust vlasu

Šampony na růst vlasů

Srovnání 5 nejlepších šamponů & Padání vlasů po porodu

V článku se zaměřujeme především na padání vlasů po porodu a šampony na růst vlasů pro ženy. Produkty v našem srovnání jsou však vhodné pro všechny, kteří chtějí podpořit růst svých vlasů.

Nejlepší šampony na růst vlasů pro ženy – srovnání

VlasimoRevalidVeniraHairburstMilva
šamponstimulující šamponšampon na růst vlasůšampon pro silnější vlasyšampon chinin forte
Sampon CurapilRevalid samponVenira samponSampon MilvaSampon Milva
Do obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchodu
aloe vera a kofeinúčinná složka Redensylšetrné přírodní látkyunikátní hydratační složkyvysoký obsah chininu
bez silikonů
obsahuje sulfáty
bez silikonů
bez sulfátů
bez silikonů
bez sulfátů
bez silikonů
obsahuje sulfáty
bez silikonů
obsahuje sulfáty
130 Kč/100 ml167 Kč/100 ml150 Kč/100 ml120 Kč/100 ml58 Kč/100 ml
celá recenzecelá recenzecelá recenzecelá recenzecelá recenze

Co způsobuje vypadávání vlasů po porodu?

Vypadávání vlasů po porodu je způsobeno hormonálními změnami, konkrétně snižováním hladiny estrogenu, která byla během těhotenství výrazně zvýšena. Během prvních šesti měsíců mateřství se hladina estrogenu dostává opět do normálu, což může mít za následek právě viditelnější padání vlasů. Tento jev je u většiny žen pouze dočasný, proto nemusíte mít strach, že přijdete o všechny vlasy. Po pár měsících se vaše vlasy vrátí zase do normálu, resp. začne růst hodně nových vlásků a počet vypadaných vlasů se opět sníží. Každé tělo na hormonální změny reaguje jinak, proto některé ženy trpí na padání vlasů po porodu více a některé třeba vůbec.

padani vlasu po porodu

Pokud vás padání vlasů po porodu trápí a chcete jej minimalizovat, doporučujeme vybrat nejen vhodnou péči a výživu, ale také využívat správné postupy při umývání a vysušování pokožky hlavy. Je potřeba si uvědomit, že vaše nadměrné padání vlasů je zapříčiněné hormonálními změnami a proto jej nikdy úplně nezastavíte. Můžete však jít naproti zdravé pokožce hlavy na všech frontách (šampony, výživa, péče) a omezit tak jiné faktory, které by mohly k většímu vypadávání vlasů také přispívat. V mnohých případech se tak povede vypadávání vlasů alespoň částečně omezit.

Jak správně pečovat o pokožku hlavy?

Výběr šamponu a jiné vlasové péče

Vybírejte si přípravky speciálně na podporu růstu vlasů nebo jakékoliv profesionální kadeřnické šampony a kosmetiku – vybírejte šampony, které jsou určené k výživě a hydrataci vlasové pokožky. Vyhýbejte se běžným šamponům z drogerie. Většina z nich obsahuje nerozpustné silikony, které mají tendenci se usazovat jak na vlasech, tak na pokožce. Vaše pokožka hlavy ale potřebuje dýchat, chcete aby byla čistá a nezanesená, jedině tak vaše vlasy mohou zdravě růst.

sampony pro rust vlasu vlasimo

Výživa

I nedostatek některých živin a minerálů může zapříčinit vypadávání vlasů. Pro zdravý růst vlasů je důležitý např. zinek, železo, hořčík, vitamín B… Pokud tedy máte někde ve výživě nedostatek a do toho přichází poporodní hormonální změny, může být padání vlasů o to výraznější. Zdravá a vyvážená strava je proto důležitá a pokud si chcete být jisté, že vašim vlasům opravdu žádné vitamíny nechybí, na trhu existuje plno doplňků stravy na podporu růstu vlasů, které důležité živiny spolu s různými bylinnými výtažky obsahují. Tři značky šamponů z pěti srovnávaných v tomto článku nabízí k šamponům přímo i doplněk stravy. Využitím šamponu, kondicionéru a doplňky stravy jedné značky, můžete dosáhnout nejlepších výsledků.

venira vitaminy a strava

Správný postup při umývání a vysoušení vlasů

Důležité je, zamyslet se vůbec nad způsobem, jakým si vlasy umýváte a vysoušíte. Pravděpodobně máte své postupy, které vás nikdy nenapadlo zpochybňovat. Pokud však některé kroky neděláte správně, mohou zdraví vašich vlasů reálně uškodit.

Šampon aplikujte na pokožku a masírujeme

Šampon je potřeba aplikovat na pokožku hlavy a tu prsty při šamponování promasírovat. Není tolik nutné šampon aplikovat do délek vlasů, stačí když šampon do délek rozdistribujete prsty od kořínků. Důležité je to, aby byla čistá, umytá a taky prokrvená vaše pokožka hlavy.

Do délek vlasů aplikujte kondicionér

Na délky je poté důležité aplikovat kondicionér, protože šampon vlas otevře, vyčistí a vysuší. Kondicionér mu opět dodá hydrataci a zacelí jej. U všech šamponů, které najdete v našem srovnání je k dispozici i kondicionér stejné značky, který doporučujeme spolu s šamponem pořídit.

Důkladně vysušte pokožku hlavy

To, že horko poškozuje vlasy, ví už asi každá z nás. Není však zdravé ani nechávat pokožku hlavy déle vlhkou a už vůbec chodit spát s vlhkou hlavou – tím si zaděláváte na problémy s lupy. Pokud si vlasy nechcete foukat fénem do sucha, doporučujeme vysušit vlasy alespoň u kořínků a konečky nechat uschnout volně. Je však mnohem lepší, vysušit hlavu fénem s řádnou termální ochranou, než nechat vlasy nechat po umytí tak jak jsou.

fenovani hlavy

TIP: Doporučujeme prozkoumat i různá alternativní řešení. V poslední době se stává hitem terapie červeným světlem, která mimo jiné stimuluje i vlasový růst.

Nejlepší šampony na růst vlasů

Hledáte šampon proti vypadávání vlasů po porodu (nebo i z jiného důvodu)? Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších šamponů (i s kondicionéry a vlasovými séry) na podporu růstu vlasů. Blíže vám teď vysvětlíme, jak který šampon funguje a proč byste si jej měli nebo neměli pořídit.

Aloe vera a kofein

1. Šampon a kondicionér Vlasimo

Firma Vlasimo vyrábí jeden z nejoblíbenějších a nejúčinnějších doplňků stravy na podporu zdravého růstu vlasů. V jejich nabídce je i velmi oblíbený přírodní šampon na podporu růstu vlasů s obsahem kofeinu, rostlinných extraktů a šťávou Aloe Vera v BIO kvalitě a přírodní bezsulfátový kondicionér s kurkumou, panthenolem a kofeinem pro výživu a regeneraci vlasových vláken. Šampon obsahuje vyvážený obsah mycích tenzidů a kondicionačních látek, které jsou vhodné pro použití v přírodní kosmetice. Vůně je zajištěna esenciálními oleji a rostlinnými extrakty. Přírodní bezsulfátový kondicionér s kurkumou, panthenolem a kofeinem je ideální pro výživu a regeneraci vlasových vláken.

Výrobek Vlasimo mě mile překvapil. Kvalitní a 100% funguje.

Spokojená zákaznice, Vlasimo
Obsahuje kofein na stimulaci a prokrvení pokožky hlavy

Hydratační složka aloe vera v BIO kvalitě je velmi účninná a vlasy nezatěžuje

Vyvážený obsah mycích tenzidů a kondicionačních látek

Přírodní bezsulfátový kondicionér s kurkumou, panthenolem a kofeinem

Neobsahuje žádné silikony, kondicionér ani sulfáty

Šampon obsahuje sulfáty

Do obchodu

Účinná složka Redensyl

2. Stimulující šampon a kondicionér Revalid

Revalid je již na trhu dlouho a mezi zákazníky ssi získal jak šamponem, tak kapslemi na podporu růstu vlasů. Tyto kapsle jsou dokonce zaregistrované jako léčivo, nikoliv doplněk stravy – tzn. že musí být laboratořemi testována nejen nezávadnost kapslí, ale také jejich účinnost. Vlasová kosmetika značky Revalid je skvělým doplňkem k těmto kapslím, ale i pouze šampon a kondicionér dokáže divy, pokud jej používáte dlouhodově. Hlavní účinnou složkou šamponu je Redensyl – je to aktivní látka s obsahem dvou patentovaných molekul ze dřeva modřínu evropského a z listů čajovníku čínského, které stimulují kmenové buňky a tím obnovují a urychlují růst vlasů. Neobsahuje silikony ani sulfáty, což je dalším zásadním pozitivem šamponu.

První produkt po kterém jsou viditelné výsledky.

Ověřený zákazník, Heureka
Obsahuje účinnou složku Redensyl, která stimuluje kmenové buňky

Extrakt z pelyňku chrání pokožku před nadměrným maštěním

Panthenol obnovuje poškozené vlasy a zmírňuje podráždění pokožky

Hydratační složkou je vitamin E

Neobsahuje žádné silikony ani sulfáty

To, že neobsahuje sulfáty způsobuje také to, že méně pění – i když se po vlasech hůře distribuuje, je to pro vaše vlasy zdravější

TIP: Revalid nabízí zvýhodněné balení šamponu a séra na podporu růstu vlasů.

Do obchodu

Šampon z šetrných přírodních látek

3. Šampon na podporu růstu vlasů Venira

Dalším velmi úspěšným kandidátem na poli boje proti vypadávání vlasů je česká značka Venira. V jejich nabídce najdete mimo šampony a multivitamíny na podporu růstu vlasů, také jiné přírodní produkty a doplňky stravy. Šampon je velmi šetrný díky čistě přírodnímu složení a absenci silikonů a sulfátů. Společně s užíváním kapslí podpoříte vlasy na maximum. Veškeré produkty Venira na podporu růstu vlasů mají výborné hodnocení mezi zákaznicemi, které své úspěchy dokazují nejen slovy, ale i fotografiemi.

Po porodu mi vlasy padaly po hrstech a moje sebevědomí padalo s nimi. A teď? Zarostly mi vypadané kouty, vlasy přestaly padat a podrůstají mi další a nové vlasy. Můžu jedině doporučit!

Monika, spokojená zákaznice Venira
Obsahuje přírodní složky

Neobsahuje žádné silikony ani sulfáty

Oblíbený mezi ženami po porodu

K objednávce dostanete dárek zdarma

To, že neobsahuje sulfáty způsobuje také to, že méně pění – i když se po vlasech hůře distribuuje, je to pro vaše vlasy zdravější

Do obchodu

Šampon a kondicionér pro delší a silnejší vlasy

4. Šampon a Kondicionér Hairburst

Šampon a kondicionér značky Hairburst pro delší a silnější vlasy. Zvyšují pevnost vlasů a pomáhají předcházet jejich lámání. Svými unikátními hydratačními složkami jsou vhodné na každodenní mytí vlasů. Obsahují hydrolyzované pšeničné proteiny, které pronikají do vlasové struktury, kde vážou hydrataci a tím vlasům dodávají celkově hustší, lesklejší a zdravější vzhled. Přítomný Panthenol, derivát vitamínu B5, slouží jako zvlhčující látka, která pomáhá ve vlasech zadržovat vodu. Je schopen proniknout až do vlasové kutikuly, kde pomáhá zadržovat vodu a zvětšovat objem vlasu.

Díky Hairburst mé vlasy vypadají úžasně, jsou hustší a rostou mnohem rychleji a úžasně voní.

Spokojená zákaznice, Hairburst
Zlepšují lesk, hustotu, poddajnost a měkkost vlasů

Dodává vlasům vitamíny

Veganský

Neobsahuje silikony, fialový šampon neobsahuje sulfáty

Většina šamponů obsahuje sulfáty

TIP: Hairburst nabízí zvýhodněné sady produktů na podporu růstu vlasů.

Do obchodu

Šampon proti padání vlasů s chininem

5. Šampony proti vypadávání vlasů Milva

Šampony proti padání vlasů značky Milva slibují viditelné výsledky již během několika týdnů díky obsahu přírodního chininu. Chinin vlasy oživuje, posiluje a obnovuje vlasové cibulky a tím podporuje zdravý a přirozený růst vlasů. Produkty značky Milva jsou také ve velmi příznivé cenové kategorii a od zákazníků průběžně získávají spoustu pozitivní zpětné vazby.

Nejlepší šampon na vlasy co jsem kdy měla, nepoužívám jiný, vlasy přestaly padat, jsou silné hezké, zdravé, rychleji rostou.

Ověřený zákazník, Heureka
Obsahuje přírodní chinin

Pozitivní ohlasy zákazníků

Rozumná cena

Neobsahuje žádné silikony

Obsahuje sulfáty

Do obchodu

Doufáme, že vám naše srovnání ulehčilo výběr. Mějte na vědomí, že každá žena má vlasy jiné a z toho důvodu každé může fungovat jiný šampon lépe. Můžete jich vyzkoušet víc a posoudit, který funguje lépe vám. Je však důležité nevzdat to s jednou značkou brzy, protože efekt jak šamponů, tak případných doplňků stravy, se projeví až za několik týdnů, někdy i měsíců.

TIP: Pokud se poohlížíte také po doplňcích stravy pro zdravější a silnější vlasy. Podívejte se na naše srovnání.