sampony na rust vlasu

Šampony na růst vlasů

Srovnání 5 nejlepších šamponů & Padání vlasů po porodu

V článku se zaměřujeme především na padání vlasů po porodu a šampony na růst vlasů pro ženy. Produkty v našem srovnání jsou však vhodné pro všechny, kteří chtějí podpořit růst svých vlasů.

Nejlepší šampony na růst vlasů pro ženy – srovnání

CurapilRevalidVeniraDr. Konopka'sMilva
šamponstimulující šamponšampon na růst vlasůproti výpadku vlasůšampon chinin forte
Sampon CurapilRevalid samponVenira sampondr konopka samponSampon Milva
Do obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchodu
přírodní tenzidy a kofeinúčinná složka Redensylšetrné přírodní látkyna bázi bylinného olejevysoký obsah chininu
bez silikonů
bez sulfátů
bez silikonů
bez sulfátů
bez silikonů
bez sulfátů
bez silikonů
obsahuje sulfáty
bez silikonů
obsahuje sulfáty
164 Kč/100 ml167 Kč/100 ml150 Kč/100 ml23 Kč/100 ml58 Kč/100 ml
celá recenzecelá recenzecelá recenzecelá recenzecelá recenze

Co způsobuje vypadávání vlasů po porodu?

Vypadávání vlasů po porodu je způsobeno hormonálními změnami, konkrétně snižováním hladiny estrogenu, která byla během těhotenství výrazně zvýšena. Během prvních šesti měsíců mateřství se hladina estrogenu dostává opět do normálu, což může mít za následek právě viditelnější padání vlasů. Tento jev je u většiny žen pouze dočasný, proto nemusíte mít strach, že přijdete o všechny vlasy. Po pár měsících se vaše vlasy vrátí zase do normálu, resp. začne růst hodně nových vlásků a počet vypadaných vlasů se opět sníží. Každé tělo na hormonální změny reaguje jinak, proto některé ženy trpí na padání vlasů po porodu více a některé třeba vůbec.

padani vlasu po porodu

Pokud vás padání vlasů po porodu trápí a chcete jej minimalizovat, doporučujeme vybrat nejen vhodnou péči a výživu, ale také využívat správné postupy při umývání a vysušování pokožky hlavy. Je potřeba si uvědomit, že vaše nadměrné padání vlasů je zapříčiněné hormonálními změnami a proto jej nikdy úplně nezastavíte. Můžete však jít naproti zdravé pokožce hlavy na všech frontách (šampony, výživa, péče) a omezit tak jiné faktory, které by mohly k většímu vypadávání vlasů také přispívat. V mnohých případech se tak povede vypadávání vlasů alespoň částečně omezit.

Jak správně pečovat o pokožku hlavy?

Výběr šamponu a jiné vlasové péče

Vybírejte si přípravky speciálně na podporu růstu vlasů nebo jakékoliv profesionální kadeřnické šampony a kosmetiku – vybírejte šampony, které jsou určené k výživě a hydrataci vlasové pokožky. Vyhýbejte se běžným šamponům z drogerie. Většina z nich obsahuje nerozpustné silikony, které mají tendenci se usazovat jak na vlasech, tak na pokožce. Vaše pokožka hlavy ale potřebuje dýchat, chcete aby byla čistá a nezanesená, jedině tak vaše vlasy mohou zdravě růst.

sampony na rust vlasu curapil

Výživa

I nedostatek některých živin a minerálů může zapříčinit vypadávání vlasů. Pro zdravý růst vlasů je důležitý např. zinek, železo, hořčík, vitamín B… Pokud tedy máte někde ve výživě nedostatek a do toho přichází poporodní hormonální změny, může být padání vlasů o to výraznější. Zdravá a vyvážená strava je proto důležitá a pokud si chcete být jisté, že vašim vlasům opravdu žádné vitamíny nechybí, na trhu existuje plno doplňků stravy na podporu růstu vlasů, které důležité živiny spolu s různými bylinnými výtažky obsahují. Tři značky šamponů z pěti srovnávaných v tomto článku nabízí k šamponům přímo i doplněk stravy. Využitím šamponu, kondicionéru a doplňky stravy jedné značky, můžete dosáhnout nejlepších výsledků.

venira vitaminy a strava

Správný postup při umývání a vysoušení vlasů

Důležité je, zamyslet se vůbec nad způsobem, jakým si vlasy umýváte a vysoušíte. Pravděpodobně máte své postupy, které vás nikdy nenapadlo zpochybňovat. Pokud však některé kroky neděláte správně, mohou zdraví vašich vlasů reálně uškodit.

Šampon aplikujte na pokožku a masírujeme

Šampon je potřeba aplikovat na pokožku hlavy a tu prsty při šamponování promasírovat. Není tolik nutné šampon aplikovat do délek vlasů, stačí když šampon do délek rozdistribujete prsty od kořínků. Důležité je to, aby byla čistá, umytá a taky prokrvená vaše pokožka hlavy.

Do délek vlasů aplikujte kondicionér

Na délky je poté důležité aplikovat kondicionér, protože šampon vlas otevře, vyčistí a vysuší. Kondicionér mu opět dodá hydrataci a zacelí jej. U všech šamponů, které najdete v našem srovnání je k dispozici i kondicionér stejné značky, který doporučujeme spolu s šamponem pořídit.

Důkladně vysušte pokožku hlavy

To, že horko poškozuje vlasy, ví už asi každá z nás. Není však zdravé ani nechávat pokožku hlavy déle vlhkou a už vůbec chodit spát s vlhkou hlavou – tím si zaděláváte na problémy s lupy. Pokud si vlasy nechcete foukat fénem do sucha, doporučujeme vysušit vlasy alespoň u kořínků a konečky nechat uschnout volně. Je však mnohem lepší, vysušit hlavu fénem s řádnou termální ochranou, než nechat vlasy nechat po umytí tak jak jsou.

fenovani hlavy

TIP: Doporučujeme prozkoumat i různá alternativní řešení. V poslední době se stává hitem terapie červeným světlem, která mimo jiné stimuluje i vlasový růst.

Nejlepší šampony na růst vlasů

Hledáte šampon proti vypadávání vlasů po porodu (nebo i z jiného důvodu)? Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších šamponů (i s kondicionéry a vlasovými séry) na podporu růstu vlasů. Blíže vám teď vysvětlíme, jak který šampon funguje a proč byste si jej měli nebo neměli pořídit.

#1 Přírodní tenzidy a kofein

Šampon a kondicionér Curapil

Firma Curapil vyrábí jeden z nejoblíbenějších a nejúčinnějších doplňků stravy na podporu zdravého růstu vlasů. V jejich nabídce je i velmi oblíbený přírodní šampon pro podporu růstu vlasů a zhutnění vlasového porostu, který pokožku hlavy stimuluje a prokrvuje především díky obsaženému kofeinu. Mezi další důležité přírodní složky šamponu patří BIO arganový olej a aloe vera pro hydrataci a tenzidy z kokosového oleje, které se postarají o šetrné čištění. Šampon neobsahuje žádné nerozpustné silikony ani sulfáty. Absence sulfátů sice způsobuje, že šampón méně pění, ale to je dobré znamení, protože to zároveň značí, že se jedná o velmi šetrný šampon.

Opravdu funguje 🙂 vlasy jsou po použití jako hedvábí.

Ověřený zákazník, Heureka
Obsahuje kofein na stimulaci a prokrvení pokožky hlavy

Hydratační složka aloe vera je velmi účninná a vlasy nezatěžuje

Obsah BIO arganového oleje

Čistící složkou jsou šetrné tenzidy, které se získávají z kokosového oleje

Neobsahuje žádné silikony ani sulfáty

To, že neobsahuje sulfáty způsobuje také to, že méně pění – i když se po vlasech hůře distribuuje, je to pro vaše vlasy zdravější

TIP: Curapil nabízí balíček šamponu, kondicionéru, regeneračního séra a doplňku stravy za zvýhodněnou cenu.

Do obchodu

#2 Účinná složka Redensyl

Stimulující šampon a kondicionér Revalid

Revalid je již na trhu dlouho a mezi zákazníky ssi získal jak šamponem, tak kapslemi na podporu růstu vlasů. Tyto kapsle jsou dokonce zaregistrované jako léčivo, nikoliv doplněk stravy – tzn. že musí být laboratořemi testována nejen nezávadnost kapslí, ale také jejich účinnost. Vlasová kosmetika značky Revalid je skvělým doplňkem k těmto kapslím, ale i pouze šampon a kondicionér dokáže divy, pokud jej používáte dlouhodově. Hlavní účinnou složkou šamponu je Redensyl – je to aktivní látka s obsahem dvou patentovaných molekul ze dřeva modřínu evropského a z listů čajovníku čínského, které stimulují kmenové buňky a tím obnovují a urychlují růst vlasů. Neobsahuje silikony ani sulfáty, což je dalším zásadním pozitivem šamponu.

První produkt po kterém jsou viditelné výsledky.

Ověřený zákazník, Heureka
Obsahuje účinnou složku Redensyl, která stimuluje kmenové buňky

Extrakt z pelyňku chrání pokožku před nadměrným maštěním

Panthenol obnovuje poškozené vlasy a zmírňuje podráždění pokožky

Hydratační složkou je vitamin E

Neobsahuje žádné silikony ani sulfáty

To, že neobsahuje sulfáty způsobuje také to, že méně pění – i když se po vlasech hůře distribuuje, je to pro vaše vlasy zdravější

TIP: Revalid nabízí zvýhodněné balení šamponu a séra na podporu růstu vlasů.

Do obchodu

#3 Šampon z šetrných přírodních látek

Šampon na podporu růstu vlasů Venira

Dalším velmi úspěšným kandidátem na poli boje proti vypadávání vlasů je česká značka Venira. V jejich nabídce najdete mimo šampony a multivitamíny na podporu růstu vlasů, také jiné přírodní produkty a doplňky stravy. Šampon je velmi šetrný díky čistě přírodnímu složení a absenci silikonů a sulfátů. Společně s užíváním kapslí podpoříte vlasy na maximum. Veškeré produkty Venira na podporu růstu vlasů mají výborné hodnocení mezi zákaznicemi, které své úspěchy dokazují nejen slovy, ale i fotografiemi.

Po porodu mi vlasy padaly po hrstech a moje sebevědomí padalo s nimi. A teď? Zarostly mi vypadané kouty, vlasy přestaly padat a podrůstají mi další a nové vlasy. Můžu jedině doporučit!

Monika, spokojená zákaznice Venira
Obsahuje přírodní složky

Neobsahuje žádné silikony ani sulfáty

Oblíbený mezi ženami po porodu

K objednávce dostanete dárek zdarma

To, že neobsahuje sulfáty způsobuje také to, že méně pění – i když se po vlasech hůře distribuuje, je to pro vaše vlasy zdravější

Do obchodu

#4 Cenově výhodný šampon na bázi bylinného oleje

Šampon proti vypadávání vlasů Dr. Konopka's

Šampon značky Dr. Konopka's je certifikovaný přípravek proti vypadávání vlasů na bázi speciálních bylinných olejů. Dodává vlasům velké množství potřebných vitamínů a tím zamezuje nadměrnému vypadávání vlasů. Tento šampon se řadí mezi velmi levné a cenově dostupné šampony na růst vlasů, v našem srovnání je přehledně nejlevnější. Přesto je mezi zákazníky oblíbený a velmi dobře hodnocený. K šamponu určitě doporučujeme přikoupit sérum proti padání vlasů stejné značky.

Z těch všech šamponů, které jsem doposud zkoušela, je tento s přehledem nejlepší. Nejen, že mi pomohl zastavit padání vlasů, ale mé vlasy také vypadají úžasně a jsou hebké na dotek.

Ověřený zákazník, Amazon, přeloženo z angličtiny
Na bázi speciálních bylinných olejů

Dodává vlasům vitamíny

Velmi rozumná cena

Neobsahuje silikony

Obsahuje sulfáty

Do obchodu

#5 Šampon proti padání vlasů s chininem

Šampony proti vypadávání vlasů Milva

Šampony proti padání vlasů značky Milva slibují viditelné výsledky již během několika týdnů díky obsahu přírodního chininu. Chinin vlasy oživuje, posiluje a obnovuje vlasové cibulky a tím podporuje zdravý a přirozený růst vlasů. Produkty značky Milva jsou také ve velmi příznivé cenové kategorii a od zákazníků průběžně získávají spoustu pozitivní zpětné vazby.

Nejlepší šampon na vlasy co jsem kdy měla, nepoužívám jiný, vlasy přestaly padat, jsou silné hezké, zdravé, rychleji rostou.

Ověřený zákazník, Heureka
Obsahuje přírodní chinin

Pozitivní ohlasy zákazníků

Rozumná cena

Neobsahuje žádné silikony

Obsahuje sulfáty

Do obchodu

Doufáme, že vám naše srovnání ulehčilo výběr. Mějte na vědomí, že každá žena má vlasy jiné a z toho důvodu každé může fungovat jiný šampon lépe. Můžete jich vyzkoušet víc a posoudit, který funguje lépe vám. Je však důležité nevzdat to s jednou značkou brzy, protože efekt jak šamponů, tak případných doplňků stravy, se projeví až za několik týdnů, někdy i měsíců.