vitaminy na vlasy

Vitamíny na vlasy

Srovnání 5 přípravků na podporu růstu vlasů (nejen po porodu) + Proč vlasy po porodu vypadávají?

V článku se zaměřujeme na padání vlasů po porodu a na přípravky na podporu růstu vlasů u žen. Produkty uvedené ve srovnání i informace dále v článku jsou však užitečné pro kohokoliv, kdo chce podpořit a posílit kvalitu svých vlasů.

Nejlepší vitamíny na vlasy – srovnání

VeniraVlasimoViridianCurapilRevalid
VeniravlasimoViridiancurapilrevalid
Do obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchodu
474 - 524 Kč/1 měsíc*365 - 486 Kč/1 měsíc*439 Kč/1 měsíc233 - 350 Kč/1 měsíc*266 - 399 Kč/1 měsíc*
recenze a složenírecenze a složenírecenze a složenírecenze a složenírecenze a složení

*Cena závisí od množství tablet v balení (čím větší balení, tím výhodnější cena).

Účinné látky a vitamíny v doplňcích na vlasy

Zinek
Jedním z nejdůležitějších minerálů pro zdravý růst vlasů a jejich pěstění je zinek. Udržuje totiž správnou funkci mazových žláz u kořínků. Vypadávání vlasů je pak běžným symptomem nedostatku zinku v těle. Z toho důvodu najdete zinek téměř ve všech dostupných doplňcích stravy na podporu růstu vlasů.
Selen
Selen hraje u výživy vlasů také důležitou roli – jak jeho nedostatek, tak jeho předávkování může vést k jejich nadměrnému vypadávání. Pokud vaše strava neobsahuje dostatek selenu (zdrojem selenu jsou např. ořechy nebo maso), zařaďte doplněk stravy s obsahem selenu.
Železo
Železo napomáhá červeným krvinkám distribuovat kyslík do buněk celého těla. To jej dělá vskutku nezbytným nejen pro růst vlasů, ale u pro jiné, důležité funkce těla. Chronický nedostatek železa může vést k nadměrnému vypadávní vlasů, ale taktéž k anémii. Trpíte-li nedostatkem železa, doporučuje se suplemnetovat železo samostatně, vzhledem k tomu, že většinou řešíte i s tím spojené zdravotní problémy. Z toho důvodu nenajdete železo ani ve většině běžných doplňcích stravy pro podporu růstu vlasů. Pokud chcete mít železo zahrnuto doplňku stravy na vlasy, vsaďte např. na tablety Revalid.
Vitamin A
Všechny buňky našeho těla potřebují pro svůj růst vitamin A a žádnou výjimkou nejsou ani vlasové buňky. Vitamin A pomáhá udržet hydratované jak vlasy, tak pokožku a proto ho najdete i v některých doplňcích stravy (např. Vlasimo nebo Venira).
Vitamin B
Vitaminů B je celá řada. Nejvíce známý pro jeho blahodárný účinek na vlasy ja však vitamin B7 zvaný biotin. Dostatek ostatních vitaminů B je pro zdravě vypadající vlasy také potřeba. Vitaminy B proto najdete v každím doplňku stravy na podporu růstu vlasů.
Vitamin C
Vitamin C je silný antioxidant, který tělo pomáhá chránit proti oxidačnímu stresu způsobeného volnými radikály. Volné radikály mohou omezovat vlasový růst a mohou způsobit „stárnutí“ vlasů. Vitamin C je obecně prospěšný vitamin pro zdravé fungování lidského organismu, proto stojí za to suplementovat jej hojně i samostatně nebo přijímat dostatek ze stravy. Vitamin C najdete v některých doplňcích stravy pro růst vlasů (např. Venira, Vlasimo nebo Viridian).
L-methionin
L-Methionine pomáhá tělu s tvorbou proteinu (keratinu), což je základní stavební prvek jak pro vlasovou, tak nehtovou strukturu. L-Methionine dále také vlas vyhlazuje a dělá jej lesklejším. Nejdete jej téměř ve všech doplňcích stravy na podporu růstu vlasů.
L-cystein
L-cystein je další nezbytnou aminokyselinou pro zdravý růst vlasů. Má i jiné mnohé benefity pro naše zdraví, jako třeba to, že pomáhá chránit mozek, plíce a srdce. Najdete jej ve složení většiny suplementů na podporu růstu vlasů.
MSM
MSM (= metylsulfonylmetan) je organická síra, která se přirozeně vyskytuje ve spoustě potravin (jako např. v ovoci nebo v mléce). Využívá se pro zlepšení zdraví kloubů, kostí, kůže, ale především vlasů. Přínosy MSM pro zdraví jsou však mnohem rosáhlejší. Najdete ho např. ve vitaminech na vlasy od Viridian, Venira nebo Vlasimo.
Přeslička rolní
Přeslička rolní podporuje růst vlasů, redukuje přílišné vypadávání vlasů a dokonce redukuje tvorbu lupů. Tato bylinka vlasy posiluje a tím předchází jejich lámání. Spousty značek doplňků na podporu růstu vlasů proto zařazují výtažek z přesličky do jejich složení (např. Vlasimo, Viridian nebo Venira)
Pivovarské kvasnice
Pivovarské kvasnice vlasy posilují a dodávají jim lesk a hedvábnost. Jsou vhodné jak na prevenci, tak k léčebným účelům pro již poškozené vlasy. Pivovarské kvasnice zařazují do svého složení téměř všechny vitamíny na vlasy.
Kopřiva dvoudomá
Kopřiva je pro svůj příznivý vliv na zdraví vlasu známá především díky kopřivovým šamponům. Spousta výrobců tablet na podporu růstu vlasů je však zařazuje i do svého složení.

Co způsobuje vypadávání vlasů po porodu?

Vypadávání vlasů patří k velkým strašákům žen v očekávání. Některým ženám po porodu vypadá větší množství vlasů a celkově tak jejich účes ztratí na objemu, ale jsou ženy, které si úbytku vlasů ani nevšimnou. Čím to je?

Nadměrné vypadávání vlasů po porodu je způsobeno hormonálními změnami. V těle dochází ke snižování hladiny estrogenu, která byla během těhotenství výrazně zvýšena. Každé tělo se s takto zásadními změnami vyrovnává jinak a některá z vás tak může po porodu zaznamenat větší množství vypadaných vlasů. Je to však dočasný a naprosto přirozený proces! Vlasy vám opět budou dorůstat, jakmile se tělo dostane do hormonální „normy“. Rozhodně nemusíte mít strach, že přijdete o všechny vlasy.

Pokud patříte mezi ženy, které padání vlasů po porodu trápí a chcete jej minimalizovat, doporučujeme vybrat nejen vhodnou péči a výživu, ale také dodržovat správné postupy při umývání a vysoušení pokožky hlavy. Je potřeba si uvědomit, že vaše poporodní vypadávání vlasů je zapříčiněné hormonálními změnami a proto jej nikdy úplně nezastavíte. Můžete však jít naproti zdravé pokožce hlavy na všech frontách (šampony, výživa, péče) a omezit tak jiné faktory, které by mohly k většímu vypadávání vlasů také přispívat. V mnohých případech se tak povede vypadávání vlasů alespoň částečně omezit. V každém případě nakonec můžete docílit krásných a na pohled ještě zdravějších vlasů, než jste měli před porodem – a to zní slibně!

Jak správně pečovat o pokožku hlavy?

Výběr vlasové kosmetiky

Vybírejte svou kosmetiku pečlivě. Ať už sáhnete po speciálním šamponu na podporu růstu vlasů nebo jiném např. hydratačním šamponu, zajímejte se o obsah v lahvičce. Vyhýbejte se vodou nerozpustným silikonům (ne všechny silikony jsou však špatné) či šamponům s velkým obsahem sulfátů.

Nejbezpečnější volbou bude sáhnout po profesionálních vlasových produktech, ideálně se poradit se svou kadeřnicí. Naopak nákup šamponů v drogerii by vám mohl spíše uškodit. Ačkoliv jsou na první pohled levnější, zdání klame. Často jsou ve velkém množství ředěné vodou a účinných látek je v lahvičce mnohem menší množství, než v profesionální péči. Proto vám tyto na první pohled dražší profesionální produkty vydrží déle a vy ve výsledku ušetříte. V běžných šamponech z drogerie je navíc velmi obvyklé použití nerozpustných silikonů, které vašim vlasům sice vykouzlí instantní lesk, ale dlouhodobě se na vlasech a vlasové pokožce usazují a nepropouští dovnitř jiné živiny a hydrataci. Chceme-li podpořit zdravý růst vlasů, musíme udržovat čistou a hydratovanou především pokožku hlavy.

Výživa

Vypadávání vlasů může zapříčinit i nedostatek některých živin a minerálů ve stravě. Pro zdravý růst vlasů je důležitý např. zinek, selen, vitamín B… Pokud tedy máte někde ve výživě mezery a do toho přichází poporodní hormonální změny, může být padání vlasů o to více viditelné. Zdravá a vyvážená strava je proto důležitá a pokud si chcete být jisti, že vašim vlasům žádné potřebné vitamíny nechybí. Podpořit je můžete právě některým z doplňků stravy na podporu růstu vlasů.

venira vitaminy a strava

SPRÁVNÝ POSTUP PŘI UMÝVÁNÍ A VYSOUŠENÍ VLASŮ

Nezapomeňte však ale ani na správný postup při umývání a vysoušení vlasů. Víte, že fénování vlasů je v péči o vlasy důležitým krokem? Spousta žen se horkého vzduchu bojí jako čert kříže, ale nechat pokožku vlhkou delší dobu může doopravdy udělat více škody, než užitku.

ŠAMPON APLIKUJTE NA POKOŽKU A MASÍRUJEME

Šampon je potřeba aplikovat na pokožku hlavy a tu prsty při šamponování promasírovat. Řádné promasírování a prokrvení pokožky je pro zdravý růst vlasů více než příznivé. Není tolik nutné šampon aplikovat do délek vlasů, stačí když šampon do délek rozdistribujete prsty od kořínků. Šampon poté z vlasů důkladně vymýváme.

DO DÉLEK VLASŮ APLIKUJTE KONDICIONÉR

Kondicionér se aplikuje především do konečků a na délky vlasů. Šampon vlas vyčistí a otevře a kondicionér mu opět dodá hydrataci a uzavře jej. Tento krok je velmi důležitý, protože vlasy, které nejsou opětovně „uzavřeny“ se snáze zacuchávají a lámou.

DŮKLADNĚ VYSUŠTE POKOŽKU HLAVY

Je pravda, že horko poškozuje vlasy, ale pokud použijeme správnou termální péči a zvolíme střední teplotu vysoušení, fén nám bude jen ku prospěchu. Vlhkost pokožce hlavy rozhodně nesvědčí! Nikdy nechoďte spát a mokrou nebo vlhkou hlavou, zaděláváte si na problém s lupy či jinými potvůrkami. Pokud si nechcete fénovat vlasy, protože máte sušší konečky nebo protože zkrátka vaše vlasy vypadají lépe, když volně uschnou – vysuště si fénem alespoň pokožku hlavy a vlasy u kořínků.

TIP: Doporučujeme prozkoumat i různá alternativní řešení. V poslední době se stává hitem terapie červeným světlem, která mimo jiné stimuluje i vlasový růst.

Nejlepší vitamíny na vlasy

#1 Doplněk stravy s působivou vstřebatelností

Venira

Doplněk stravy Vlasy, nehty, pleť od Veniry patří k těm nejvychvalovanějším vitamínum na vlasy na trhu. Není divu! S jeho ultimátním složením (obsahuje téměř všechny živiny a minerály z našeho výčtu účinných látek a dokonce něco navíc) a s vysokou vstřebatelností se dostal na přední příčku našeho hodnocení. Venira pak nabízí dvě verze zmíněného doplňku a to Vlasy, nehty, pleť a Vlasy, nehty, pleť premium, kde jeho prémiová verze je obohacená o astaxanthin – přírodní antioxidant, který je 6000x účinnější než vitamin C.

…před 3 měsíci mi byla diagnostikovaná alopecie (úplná ztráta vlasů). Na tuto nemoc prozatím žádný kouzelný lék není, tudíž jsem se musela odhodlat,, shodit“ vlasy a doufat, že bude líp.  A proto i díky Veniře, kterou užívám 2 měsíce můžu s klidem říct, že rostooooou!!!!

Spokojená zákaznice, venira.cz

Složení:

Zinek
Selen
Železo
Vitamin A
Vitamin B
Vitamin C
L-methionin
L-cystein
MSM
Přeslička rolní
Pivovarské kvasnice
Kopřiva dvoudomá

Navíc: kyselina hyaluronová, kolagen, L-tyrosin, měď, extrakt z palmy trpasličí, astaxanthin (v prémiové verzi)

Do obchodu

#2 Prvotřídní péče o vlasy, nehty a pokožku

Vlasimo

Taktéž doplněk stravy Vlasimo se pyšní spoustou pozitivních ohlasů od věrných zákaznic. Obsahuje 19 účinných látek a svým složením je velmi podobný doplňku stravy od Veniry. Hlavní účinné látky mají tyto dva produkty vskutku stejné, každý však obsahuje navíc další pomocné látky. Vlasimo obsahuje navíc vitamin E, jehož dostatek se stará od hydrataci pokožky.

Mnohem hustější vlasy, po 3 měsících užívání je to fakt znát.

Spokojená zákaznice, vlasimo.cz

Složení:

Zinek
Selen
Železo
Vitamin A
Vitamin B
Vitamin C
L-methionin
L-cystein
MSM
Přeslička rolní
Pivovarské kvasnice
Kopřiva dvoudomá

Navíc: kyselina hyaluronová, kolagen, L-tyrosin, měď, vitamin E

Do obchodu

#3 Čistá síla přírody

Viridian

Vitamíny na vlasy od firmy Viridian nejsou tak známé a často propagované mezi ostatními doplňky na podporu růstu vlasů. Značka se zaměřuje především na kvalitu a přírodní čistotu svých přípravků a mimo tento vlasový doplněk nabízí široké spektrum jiných vitaminů. Jejich Beauty complex však může přehledně konkurovat ostatním, čistě na vlasy zaměřeným značkám. Neobsahuje sice tolik zmíněných účinných látek jako produkty uvedené výše, za to je však obohacený spoustou přírodních extraktů, které v sobě některé účinné látky přirozeně obsahují. S jeho vysokou vstřebatelností není záhadou, že získává plno pozitivních ohlasů.

Jsem muž, takže brát něco, co se jmenuje „Beauty complex“ nezní jako to pravé pro mé potřeby. Jsem však také velký vyznavač zdravého životního stylu (a také zakladatel firmy v oblasti zdraví) a mohu na základě ingrediencí ve složení říci, že se jedná o skvělý produkt. Produkt mohu jen doporučit, protože jej sam užívám roky. … Používám také „Beauty oil“ od stejné značky, což je další skvělý produkt. …

Spokojený zákazník, přeloženo z angličtiny, amazon.co.uk

Složení:

Zinek
Selen
Železo
Vitamin A
Vitamin B
Vitamin C
L-methionin
L-cystein
MSM
Přeslička rolní
Pivovarské kvasnice
Kopřiva dvoudomá

Navíc: extrakt z borovice, vápník, hroznová semínka, L-selenomethionin, řasa dunaliella salina

Do obchodu

#4 Skromné složení obohacené topinamburem hlíznatým

Curapil

Tabletky Curapil mají v porovnání s ostatními vitamíny na vlasy poměrně skromné složení, jejich účinnost však potvrzuje 92% spokojených zákaznic. Firma Curapil vám navíc zaručuje garanci spokojenosti – tzn. pokud nejste s produkty spokojeni, dostanete své peníze zpět. Kromě již některých popsaných účinných látek, Curapil obsahuje navíc topinambur hlíznatý – přírodní zdroj bílkovin, inulinu, draslíku, fosforu, vápínku, hořčíku a křemíku. Tato bylinka pozitivně působí nejen na růst nehtů a vlasů, ale i na další aspekty vašeho zdraví.

Za svuj zivot jsem vyzkousela hromadu pripravku pro podporu rustu vlasu, ale Curapil je proste jednicka. Vlasy rostou opravdu rychle a je zretelne i dorustani vlasu novych, proste takovy podrost z jezka. 😉🦔 Jedinou nevyhodou je snad jen to, ze se musite chodit casteji barvit. 🤷🏻‍♀️😉

Spokojena zákaznice, curapil.cz

Složení:

Zinek
Selen
Železo
Vitamin A
Vitamin B
Vitamin C
L-methionin
L-cystein
MSM
Přeslička rolní
Pivovarské kvasnice
Kopřiva dvoudomá

Navíc: topinambur hlíznatý (přírodní zdroj bílkovin, inulinu, draslíku, fosforu, vápínku, hořčíku a křemíku)

Do obchodu

#5 Doplněk stravy za výhodnou cenu

Revalid

Revalid je na scéně doplňků stravy na vlasy již dlouhou dobu. Za tu dobu prošel řadou různých úprav, jak složení, tak designu produktového obalu. Aktuálně jej najdete v té nejvíce vyladěné podobě a za velmi rozumnou cenu. Oproti ostatním doplňkům se navíc ve složení může pochlubit pšeničnými klíčky a prosem – obě tyto suroviny mají pozitivní vliv na zdravé vlasů a vlasové pokožky.

Funguje, po prodělání neštovic v dospělosti velký úbytek a prořídnutí vlasů. Již po dvou týdnech vlasy přestaly padat a po měsíci, začaly růst nové. Po padání ani památky. Skvělou zkušenost má i můj otec po prodělání chemoterapie a vypadání všech vlasů mu začali při užívání Revalidu růst rychle vlasy nové a pevnější.

Spokojena zákaznice, heureka.cz

Složení:

Zinek
Selen
Železo
Vitamin A
Vitamin B
Vitamin C
L-methionin
L-cystein
MSM
Přeslička rolní
Pivovarské kvasnice
Kopřiva dvoudomá

Navíc: vitamin D, měď, proso, pšeničné klíčky

Do obchodu

Ať už sáhnete po jakémkoliv doplňku stravy, mějte na paměti, že pokud není vypadávání vlasů způsobené nedostatkem některých živin ve stravě, nemusí na vás zakoupené vitamíny zanechat žádný viditelný efekt. Můžete zvážit i vyzkoušení více značek (jak vidíte, složení se mírně různí) a vyzkoušet, zda nemáte deficit jinde. Řešíte-li vypadávání vlasů po porodu, s největší pravděpodobností vám nejvíce pomůže jednoduše počkat až se hormony sklidní a vaše vlásky vám zase hojně dorostou. I v takovém případě však jejich zdravý růst můžete podpořit zdravou stravou a doplňkem stravy.