nejlepsi vitaminy na vlasy

Nejlepší vitamíny na vlasy

Nejlepší vlasové doplňky stravy a jejich srovnání

Hledáte doplňky stravy, které podpoří váš přirozený růst vlasů? Vybrali jsme nejlepší vitamíny na vlasy na trhu a přinášíme vám jejich srovnání. Dále vám v článku také přiblížíme, podle čeho tyto vitamíny vybírat a na jaké důležité účinné látky se ve složení koukat.

Nejlepší vitamíny na vlasy – srovnání

VlasimoVeniraHairBurstViridianBlendea
vlasimoVenirahairburstViridianblendea
Do obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchodu
365 - 486 Kč/1 měsíc*474 - 524 Kč/1 měsíc*426 - 1120 Kč/1 měsíc*439 Kč/1 měsíc200 Kč/1 měsíc*
recenze a složenírecenze a složenírecenze a složenírecenze a složenírecenze a složení

*Cena závisí od množství tablet v balení (čím větší balení, tím výhodnější cena). U značky HairBurst je zohledněná i cena předplatného, která určuje spodní cenovou hranici produktu.

Účinné látky a vitamíny v doplňcích na vlasy

Zinek
Jednou z nejdůležitějších minerálních látek pro zdravý růst vlasů a jejich pěstění je zinek. Udržuje totiž správnou funkci mazových žláz u kořínků. Vypadávání vlasů je pak běžným symptomem nedostatku zinku v těle. Z toho důvodu najdete zinek téměř ve všech dostupných doplňcích stravy na podporu růstu vlasů.
Selen
Selen je významných antioxidantem, proto hraje u výživy vlasů také důležitou roli – jak jeho nedostatek, tak jeho nadbytek může vést k jejich nadměrnému vypadávání. Pokud vaše strava neobsahuje dostatek selenu (zdrojem selenu jsou např. ořechy nebo maso), zařaďte doplněk stravy s obsahem selenu.
Železo
Železo napomáhá červeným krvinkám distribuovat kyslík do buněk celého těla. To jej dělá vskutku nezbytným nejen pro růst vlasů, ale i pro jiné, důležité funkce těla. Chronický nedostatek železa může vést k nadměrnému vypadávání vlasů, ale taktéž k anémii. Trpíte-li nedostatkem železa, doporučuje se suplementovat železo samostatně, vzhledem k tomu, že většinou řešíte i s tím spojené zdravotní problémy. Z toho důvodu nenajdete železo ani ve většině běžných doplňcích stravy pro podporu růstu vlasů. Pokud chcete mít železo zahrnuto v doplňku stravy na vlasy, vsaďte např. na tablety Revalid.
Vitamin A
Všechny buňky našeho těla potřebují pro svůj růst vitamin A a žádnou výjimkou nejsou ani vlasové buňky. Vitamin A pomáhá udržet hydratované jak vlasy, tak pokožku a proto ho najdete i v některých doplňcích stravy (např. Vlasimo nebo Venira).
Vitamíny skupiny B
Vitaminů skupiny B je celá řada. Nejvíce známý pro jeho blahodárný účinek na vlasy je však vitamin B7 zvaný biotin. Dostatek ostatních vitaminů B je pro zdravě vypadající vlasy také potřeba. Vitaminy skupiny B proto najdete v každém doplňku stravy na podporu růstu vlasů.
Vitamin C
Vitamin C je silný antioxidant, který tělo pomáhá chránit před oxidačním stresem způsobeným volnými radikály. Volné radikály mohou omezovat vlasový růst a mohou způsobit „stárnutí“ vlasů. Vitamin C je obecně prospěšný vitamin pro zdravé fungování lidského organismu, proto stojí za to suplementovat jej hojně i samostatně nebo přijímat dostatek ze stravy. Vitamin C najdete v některých doplňcích stravy pro růst vlasů (např. Venira, Vlasimo nebo Viridian).
L-methionin
L-Methionine pomáhá tělu s tvorbou proteinu (keratinu), což je základní stavební prvek jak pro vlasovou, tak nehtovou strukturu. L-Methionine dále také vlas vyhlazuje a dělá jej lesklejším. Nejdete jej téměř ve všech doplňcích stravy na podporu růstu vlasů.
L-cystein
L-cystein je další nezbytnou aminokyselinou pro zdravý růst vlasů. Má i jiné mnohé benefity pro naše zdraví, jako třeba to, že přispívá k normální funkci nervové soustavy a srdce. Najdete jej ve složení většiny suplementů na podporu růstu vlasů.
MSM
MSM (= metylsulfonylmetan) je organická sloučenina síry, která se přirozeně vyskytuje ve spoustě potravin (jako např. v ovoci nebo v mléce). Síra působí pozitivně na zlepšení stavu kloubů, kostí, kůže, ale především vlasů. Přínosy MSM pro zdraví jsou však mnohem komplexnější. Najdete ho např. ve vitaminech na vlasy od Viridian, Venira nebo Vlasimo.
Kolagen
Kolagen je nejrozšířenějším proteinem v lidském těle. Podporuje zdraví naší pokožky a kloubů, ale má také významný přínos pro vlasy. Jeho účinky na vlasy jsou mnohostranné. Zahrnují posílení vlasových folikulů, zlepšení kvality a struktury vlasů, a dokonce mohou přispět k redukci vypadávání vlasů.
Přeslička rolní
Přeslička rolní podporuje normální stav pokožky, vlasů a nehtů. Redukuje přílišné vypadávání vlasů a dokonce redukuje tvorbu lupů. Tato bylinka vlasy posiluje a tím předchází jejich lámání. Spousty značek doplňků na podporu růstu vlasů, proto zařazují výtažek z přesličky do jejich složení (např. Vlasimo, Viridian nebo Venira)
Pivovarské kvasnice
Pivovarské kvasnice vlasy posilují a dodávají jim lesk a hedvábnost. Jsou vhodné jak na prevenci, tak k léčebným účelům pro již poškozené vlasy. Pivovarské kvasnice zařazují do svého složení téměř všechny vitamíny na vlasy.
Kopřiva dvoudomá
Kopřiva je pro svůj příznivý vliv na zdraví vlasu známá především díky kopřivovým šamponům. Spousta výrobců tablet na podporu růstu vlasů je však zařazuje i do svého složení.

Nejlepší vitamíny na vlasy

Prvotřídní péče o vlasy, nehty a pokožku

1. Vlasimo

Doplněk stravy Vlasimo se pyšní spoustou pozitivních ohlasů od věrných zákaznic. Obsahuje 19 účinných látek a s tímto ultimátním složením (obsahuje téměř všechny živiny a minerální látky z našeho výčtu účinných látek a dokonce něco navíc) se dostal na přední příčku našeho hodnocení. Hlavní účinné látky má téměř identické s dalším kvalitním doplňkem stravy – Venira, každý však obsahuje navíc další pomocné látky. Vlasimo obsahuje navíc vitamin E, jehož dostatek přispívá k hydrataci pokožky.

Ke své vitaminové kůře vlasimo doporučuje i použití jejich vlasové kosmetiky, která podporuje růst vlasů a jejich objem.

Mnohem hustější vlasy, po 3 měsících užívání je to fakt znát.

Spokojená zákaznice, vlasimo.cz

Složení:

Zinek
Selen
Železo
Vitamin A
Vitamin B
Vitamin C
L-methionin
L-cystein
MSM
Kolagen
Přeslička rolní
Pivovarské kvasnice
Kopřiva dvoudomá

Navíc: kyselina hyaluronová, L-tyrosin, měď, vitamin E

Do obchodu

Doplněk stravy s působivou vstřebatelností

2. Venira

Doplněk stravy Vlasy, nehty, pleť od Veniry patří k těm nejvychvalovanějším vitamínum na vlasy na trhu. Není divu! Svým složením je velmi podobný doplňku stravy od Vlasimo (každý z doplňků má však něco svého navíc) a s vysokou vstřebatelností se taktéž dostal vysoko v našem hodnocení. Venira pak nabízí dvě verze zmíněného doplňku a to Vlasy, nehty, pleť a Vlasy, nehty, pleť premium, kde jeho prémiová verze je obohacená o astaxanthin – nejsilnější přírodní antioxidant, který je 6000x účinnější než vitamin C.

…před 3 měsíci mi byla diagnostikovaná alopecie (úplná ztráta vlasů). Na tuto nemoc prozatím žádný kouzelný lék není, tudíž jsem se musela odhodlat,, shodit“ vlasy a doufat, že bude líp.  A proto i díky Veniře, kterou užívám 2 měsíce můžu s klidem říct, že rostooooou!!!!

Spokojená zákaznice, venira.cz

Složení:

Zinek
Selen
Železo
Vitamin A
Vitamin B
Vitamin C
L-methionin
L-cystein
MSM
Kolagen
Přeslička rolní
Pivovarské kvasnice
Kopřiva dvoudomá

Navíc: kyselina hyaluronová, L-tyrosin, měď, extrakt z palmy trpasličí, astaxanthin (v prémiové verzi)

Do obchodu

Oblíbená novinka s veganskými alternativami

3. HairBurst

V poslední době se staly velmi oblíbenými vitamíny značky HairBurst. Jedná se o žvýkací vlasové doplňky, které vaše vlasy podpoří především díky obsahu biotinu, selenu a zinku. Oproti jiným doplňkům stravy na vlasy obsahuje mimo jiné i výtažek z bambusu. V jejich spotřebitelské studii 98% uživatelů tvrdí1WEB: Produktová stránka HairBurst, že po dlouhodobém užívání zaznamenali viditelně rychlejší růst vlasů.

Naše zkušenost: Recenze produktů Hairburst

Vítězem pro vás vitamíny HairBurst budou i v případě, že hledáte veganský doplněk stravy na vlasy. V takovém případě bychom vám doporučili jejich Unicorn Vegan Hair Vitamins. Mimo doplňků stravy najdete pod značkou také šampony a péči na vlasy.

Za zmínku stojí také fakt, že si můžete objednat vitaminové předplatné. V takovém případě vám budou pravidelně chodit zásilky s novou dávkou vitamínů a účinné látky vám tak nikdy nedojdou.

Strašně mi vypadávaly vlasy a kdykoliv jsem si je umyla, lovila jsem z vany velké chomáče vlasů. Vitamíny používám už 2 měsíce a vlasy mi přestaly vypadávat a podrůstají mi!

Spokojená zákaznice, hairburst.cz

Složení:

Zinek
Selen
Železo
Vitamin A
Vitamin B
Vitamin C
L-methionin
L-cystein
MSM
Kolagen
Přeslička rolní
Pivovarské kvasnice
Kopřiva dvoudomá

Navíc: vitamin D, kyselina hyaluronová, extrakt z bambusu

Do obchodu

Čistá síla přírody

4. Viridian

Vitamíny na vlasy od firmy Viridian nejsou tak známé a často propagované mezi ostatními doplňky na podporu růstu vlasů. Značka se zaměřuje především na kvalitu a přírodní čistotu širokého spektra svých přípravků. Mimo doplněk Beauty Complex, který podporuje zdravý růst vlasů a nehtů, nabízí široké spektrum jiných komplexů jako například Organic Beauty Oil, těhotenské vitamíny Pregnancy Complex nebo probiotika pro děti Mother & Baby.

Viridian Beauty Complex může přehledně konkurovat ostatním, čistě na vlasy zaměřeným značkám. Neobsahuje sice tolik zmíněných účinných látek jako produkty uvedené výše, za to je však obohacený spoustou přírodních extraktů, které v sobě některé účinné látky přirozeně obsahují. S jeho vysokou vstřebatelností není záhadou, že získává plno pozitivních ohlasů.

Jsem muž, takže brát něco, co se jmenuje „Beauty complex“ nezní jako to pravé pro mé potřeby. Jsem však také velký vyznavač zdravého životního stylu (a také zakladatel firmy v oblasti zdraví) a mohu na základě ingrediencí ve složení říci, že se jedná o skvělý produkt. Produkt mohu jen doporučit, protože jej sam užívám roky. … Používám také „Beauty oil“ od stejné značky, což je další skvělý produkt. …

Spokojený zákazník, přeloženo z angličtiny, amazon.co.uk

Složení:

Zinek
Selen
Železo
Vitamin A
Vitamin B
Vitamin C
L-methionin
L-cystein
MSM
Kolagen
Přeslička rolní
Pivovarské kvasnice
Kopřiva dvoudomá

Navíc: extrakt z borovice, vápník, hroznová semínka, L-selenomethionin, řasa dunaliella salina

Do obchodu

Jednoduché a čisté složení

5. Blendea

Hair Vitality od Blendea je speciálně navržen pro ženy, které si přejí mít zdravé, silné a nádherné vlasy. Tento doplněk stravy klade důraz na jednoduchost a čistotu složení, obsahuje pouze L-Methionin, selen, zinek a vitamíny skupiny B, což zajišťuje jeho vysokou efektivitu. Jednou z klíčových výhod je také jeho skvělá cena. S doporučenou denní dávkou jedné tablety vám bude balení sloužit déle, což přináší vynikající poměr cena-výkon. Viditelné výsledky se objeví i v podobě silnějších nehtů a normálního stavu pokožky.

Již po měsíci užívání tabletek BLENDEA hair vitality, pozoruji, že vlasy vypadávají méně a vypadají zdravěji jak na pohled tak na dotek. Zaznamenala jsem i růst nových vlásků, což je super. Za mě mohu tabletky jen doporučit. Určitě budu objednávat další balení.

Spokojená zákaznice, zdroj: heureka.cz

Složení:

Zinek
Selen
Železo
Vitamin A
Vitamin B
Vitamin C
L-methionin
L-cystein
MSM
Přeslička rolní
Pivovarské kvasnice
Kopřiva dvoudomá

Zajímavost: Obsahuje téměř všechny vitamíny skupiny B.

Do obchodu

Doplněk stravy za výhodnou cenu

6. Revalid

Nakonec přidáváme ještě doplněk, který se do naší TOP 5 sice nevešel, ale určitě má v článku své místo. Revalid je na scéně doplňků stravy na vlasy již dlouhou dobu. Za tu dobu prošel řadou různých úprav, jak složení, tak designu produktového obalu. Aktuálně jej najdete v té nejvíce vyladěné podobě a za velmi rozumnou cenu. Oproti ostatním doplňkům se navíc ve složení může pochlubit pšeničnými klíčky a prosem – obě tyto suroviny mají pozitivní vliv na zdraví vlasů a vlasové pokožky.

Funguje, po prodělání neštovic v dospělosti velký úbytek a prořídnutí vlasů. Již po dvou týdnech vlasy přestaly padat a po měsíci, začaly růst nové. Po padání ani památky. Skvělou zkušenost má i můj otec po prodělání chemoterapie a vypadání všech vlasů mu začali při užívání Revalidu růst rychle vlasy nové a pevnější.

Spokojená zákaznice, heureka.cz

Složení:

Zinek
Selen
Železo
Vitamin A
Vitamin B
Vitamin C
L-methionin
L-cystein
MSM
Přeslička rolní
Pivovarské kvasnice
Kopřiva dvoudomá

Navíc: vitamin D, měď, proso, pšeničné klíčky

Do obchodu

Jak vybírat vitamíny na vlasy?

Proč doplněk stravy kupujete?

Než přistoupíte k samotné koupi konkrétního produktu na vlasy, ujasněte si, co od doplňku stravy na vlasy očekáváte? Jste s vašimi vlasy spokojeni a chcete se jen ujistit, že mají dostatek všech důležitých látek? Řešíte vypadavání vlasů po porodu nebo vypadávání vlasů obecně? Chcete, aby vám vlasy rostly rychleji?

Aby to bylo o něco složitější, v každém z výše zmíněných příkladů vám vitamíny na vlasy mohou a nemusí pomoci. U doplňků stravy jde vždy o to, zda vám to, co doplňujete, opravdu chybí. Pokud konzumujete bohatou a vyváženou stravu, která již všechny potřebné živiny obsahuje, pravděpodobně neuvidíte rozdíl. Pokud však víte, že stravou nedostáváte tolik vitamínů a minerálních látek kolik byste si představovali, pak jsou doplňky tou správnou volbou. V takovém případě můžete zaznamenat lepší kvalitu vlasů i rychlejší růst.

Složení

U složení doporučujeme koukat především na látky, které uvádíme v našem přehledu účinných látek, kde se dočtete, jaká látka k čemu slouží. Tyto znalosti vám pomohou i při výběru vhodného vlasového doplňku stravy, který se do našeho výběru nejlepších komplexů nedostal.

Na složení koukejte i pokud víte (např. na základě krevních testů), že máte nízkou hladinu konkrétní minerální látky či vitaminu. Můžete tak vybrat doplněk, který sedí vašim potřebám na míru (i když v takovém případě doporučujeme suplementovat nedostatkovou minerální látku spíše samostatně – i v tomto případě můžete pozorovat změnu na kvalitě vašich vlasů).

Ve složení si také můžete ověřit, jestli se skutečně jedná o přírodní doplňky stravy a zda neobsahují zbytečná plnidla a aditiva. Zde ctíme základní pravidlo – čím méně látek ve složení, kterým nerozumíme, tím lépe.

Ať už sáhnete po jakémkoliv doplňku stravy, mějte na paměti, že pokud není vypadávání vlasů způsobené nedostatkem některých živin ve stravě, nemusí na vás zakoupené vitamíny zanechat žádný viditelný efekt. Můžete zvážit i vyzkoušení více značek (jak vidíte, složení se mírně liší) a vyzkoušet, zda nemáte deficit jinde. Řešíte-li vypadávání vlasů po porodu, s největší pravděpodobností vám nejvíce pomůže jednoduše počkat až se hormony zklidní a vaše vlásky vám zase hojně dorostou. I v takovém případě však jejich zdravý růst můžete podpořit vyváženou stravou a doplňkem stravy.