chuvicky s kamerou

Chůvičky s kamerou

5 nejlepších video chůviček

Pokud chcete mít své miminko neustále pod dohledem, a to i v době, kdy odpočívá v postýlce, spí na zahradě v kočárku, nebo vám usne v autě, jsou ideálním řešením chůvičky s kamerou. V dnešní době už je to téměř nutnost, protože málokterá maminka si může dovolit odpočívat se svým dítětem. Většinou uklízí, vaří, pečuje o další straší děti nebo jinak pracuje.

Pojďme se podívat na nejlepší chůvičky s kamerou pro rok 2024. Které jsou nejvíce kupované, nejlépe hodnocené a celkově – nejoblíbenější? Která se dá využít i do auta? A kterou si oblíbí i vaše miminko?

Nejlepší chůvičky s kamerou pro rok 2024

Chytrá videochůvička

1. Philips AVENT Baby monitor

Značka Philips AVENT patří mezi přední výrobce chůviček s kamerou a chůviček vůbec. Jejich Baby monitor je jeden z nejoblíbenějších a nejčastěji kupovaných. Není divu. Tato chůvička s kamerou má dosah až 400 metrů (venku) a 50 metrů (v bytě), možnost oboustranného přenosu zvuku a pouštění ukolébavek dítěti. Její připojení je bezpečné a důvěryhodné a své dítě mžůete pozorovat i na dálku za pomoci mobilní aplikace (Baby Monitor+). O bezpečný přenos se stará adaptivní technologie FHSS. Díky tomu není signál ničím rušen a obraz i zvuk jsou dostatečně ostré. Obrazovka na rodičovské jednotce má 4,3 palce, takže je dostatečně velká, abyste na své miminko dobře viděli, a to i v noci. Nechybí funkce nočního vidění. Mezi další vychytávky patří bezdrátová funkce rodičovské jednotky, uklidňující noční světlo, 15 ukolébavek a uklidňujících zvuků a digitální zoom s přiblížením.

Ovládání těchto chůviček s kamerou je velmi jednoduché a intuitivní. Vše zvládnete pomocí pár tlačítek na rodičovské jednotce.

Do obchodu

Nejkupovanější chůvička pro vaše miminko

2. TRUELIFE Videochůvička NannyCam H32

Jednoznačně nejoblíbenější a nejvíce kupovaná dětská chůvička s kamerou je NannyCam H32 od značky TrueLife. Ačkoliv nemá tolik funkcí jako její konurence u Philips, cenově je daleko výhodnější a vychází nejlépe při zvážení poměru cena/kvalita. Je to také důvod, proč ji máme doma a používáme my.

Při stabilním signálu na volném prostranství má dosah 300 metrů, v bytě pak 100 metrů, vynikající přenos čistého obrazu ve dne i v noci, noční světlo a funkci VOX, která se stará o úsporu energie. Např. v noci po nějaké době sama vypne displej a omezí přenos zvuku. Zvuk je u této videochůvičky oboustranný. Když slyšíte, že dítě pláče nebo vás volá, stačí, když zmáčknete tlačítko a promluvíte na něj, nebo mu pustíte některou z integrovaných ukolébavek.

Videochůvičky NannyCam H32 můžete dobíjet klasicky přes nabíječku, nebo i pomocí USB – třeba z Powerbanky. Displej s obrazem můžete pohodlně nosit s sebou, vejde se i do kapsy a nepostrádá praktický stojánek. Cena je navíc velmi příznivá, takže se nedivíme, že tyto chůvičky s kamerou patří mezi nejoblíbenější.

TIP: Tuto chůvičku jsme v redakci testovali a sepsali pro vás rozsáhlou recenzi TrueLife NannyCam H32.

Do obchodu

Videochůvička pro aktivní rodiče

3. TRUELIFE NannyWatch A15

Značka TrueLife chápe, že aktivní rodiče nemohou neustále nosit displej s obrazem miminka s sebou. A k čemu by byly chůvičky s kamerou, když byste své děti stejně neviděli? Proto vytvořili NannyWatch A15, tedy dětskou chůvičku s kamerou a s displejem uvnitř hodinek. Rodičovskou jednotku s displejem tak můžete mít neustále na ruce, ať děláte cokoli. Tato digitální videochůvička má dosah 300 metrů, oboustranný zvukový přenos, noční světlo a úspornou funkci VOX. Na displeji vidíte i teplotu v místnosti u dítěte. Miminko tak máte kdykoli pod dokonalým dohledem.

I když se jedná o hodinky, jejichž displej je o dost menší než u klasické rodičovské jednotky na chůvičkách s kamerou, vidíte vše, co se s vašim miminkem děje. Hodinky mají totiž kvalitní a ostrý obraz. Na dítě můžete do hodinek i promluvit a uklidnit ho, aniž byste museli hned běžet k němu do pokoje. Můžete mu rovněž pustit třeba ukolébavku. Cena videochůvičky NannyWatch A15 je sice o něco vyšší, ale přináší maximální komfort a patří mezi nejvychytanější chůvičky na trhu.

Do obchodu

Chůvička se spoustou vychytávek

4. Dětská chůvička ProMedix PR-805 s kamerou

Mezi nejlepší chůvičky s kamerou jednoznačně patří ProMedix PR-805. Jedná se o multifunkční kameru s přenosným monitorem, díky kterému můžete sledovat své miminko v postýlce nebo v kočárku, ať jste kdekoli v domě nebo na zahradě. Fotoaparát má vysoké rozlišení a dokonale ostrý obraz. Jelikož je vybavena 8 infračervenými LED světly, je vhodná i pro noční vidění. Nemusíte tak nechávat miminku v místnosti svítit, abyste na něj viděli. Objektiv má navíc pohyblivou čočku, díky které je možné jej posouvat o 355 stupňů, nebo ho o 75 stupňů naklonit. Vidět tak můžete celý dětský pokoj.

Tato chůvička s kamerou má i další vychytávky, které každý praktický rodič ocení. Jednou z nich je připomenutí krmení, které se dá nastavit na různé časové úseky. K dispozici je v ní i 8 relaxačních písní a ukolébavek, které vám miminko pomohou uspat. Hudbu lze přehrávat i ve smyčce. Chůvička vám dá také vědět, pokud je v pokoji nevhodná teplota pro miminko. Alarm spustí ve chvíli, kdy je teplota pod 20 °C nebo nad 28 °C.

A co oceníte z vychytávek asi nejvíce je možnost komunikovat s miminkem oboustranně pomocí chůvičky a monitoru. Snadno tak miminko zklidníte, než k němu stihnete dojít.

Do obchodu

Chůvička s kamerou (nejen) do auta

5. BAYBY BBM 7030

Jezdíte často autem a chcete mít dokonalý přehled o tom, zda vaše miminko na zadní sedačce spí i během jízdy? Nechcete zažít chvíle, kdy se za jízdy budete muset na své dítě otočit a ohrozíte tak sebe, miminko i další auta? Řešením je chůvička s kamerou do auta, kterou samozřejmě využijete i doma. Je od značky BAYBY a jak dětská, tak rodičovská jednotka mají praktickou přísavku na sklo, která drží, i když jedete po hrbolatém terénu. Kamera je bezdrátová a má multifunkční kloub, díky kterému si ji natočíte tak, jak potřebujete a umožňuje i noční vidění. Rodičovská jednotka má displej velikosti navigace, takže vám při jízdě nebude překážet ve výhledu, V autě můžete chůvičku dobíjet nabíječkou do automobilu, doma klasickým adaptérem do zásuvky. Tato chůvička s kamerou má dosah až 250 metrů, což oceníte, když vám dítě usne v autě, nechcete ho budit, ale potřebujete třeba zaběhnout do obchodu.

Do obchodu

Jak vybrat dětskou chůvičku s kamerou?

Chůvičky s kamerou jsou praktickou záležitostí, která maminkám výrazně usnadní život. Když miminko spí, maminka získá vzácný čas pro sebe, na své činnosti, nebo odpočinek. Ať už se bude chtít osprchovat, uvařit oběd nebo vytřít dům, ocení, když bude mít své spící dítko neustále pod dozorem. Zatímco klasická chůvička přenáší pouze zvuky, u chůviček s kamerou můžete své miminko pozorovat a hned vidíte, zda spí klidně, vrtí se, nebo už otevřelo oči.

Vybrat chůvičky s kamerou není právě jednoduché. Na trhu je jich velké množství v různých cenových relacích. Některé jsou drahé, a přitom žádné zvláštní funkce nemají, jiné za svou cenu odvádí precizní práci a pomoc, jiné jsou naopak výborné, kvalitní a přitom levné, až by je leckterá maminka v nabídce přehlédla.

Výběr nejlepších chůviček s kamerou jsme vám již představili výše. Nyní se ještě pojďme podívat, na co se při jejich výběru zaměřit.

Na doma, do auta nebo na ven?

Nejprve popřemýšlejte, kam a jak budete chůvičku využívat. Potřebujete chůvičku jen na doma? Bydlíte v malém bytě nebo ve velkém domě? Budete nechávat své dítě v kočárku na dvoře, abyste si v klidu uvařila? Nebo naopak chcete pracovat na zahradě, zatímco bude dítě v klidu spát v postýlce? To všechno jsou důležitá kritéria, podle kterých by se měla dětská

chůvička s kamerou vybírat. Ovlivňuje to totiž dosah a kvalitu přenosu zvuku i obrazu. Ten mohou ovlivňovat i silné kamenné zdi. Jinak může chůvička fungovat v panelákovém bytě a jinak v rodinném domě z poctivých cihel nebo dokonce kamenů.

Dosah chůvičky s kamerou

Většina chůviček s kamerou má dosah kolem 300 metrů. Jedná se však o dosah ve volném prostoru, kde jej nic nenarušuje – tedy žádné zdi, stromy, domy apod. Uvnitř bytu se uvádí dosah většinou kolem 50-100 metrů.

Pokud chcete, aby byl přenos zvuků i obrazu dostatečně kvalitní a přesný, hledejte modely s technologií DECT – Digital Enhanced Cordless Telecomunications, popř. FHSS – Frequency Hopping Spread Spectrum.

Velikost displeje a kvalita obrazu

Jak už jsme naznačili výše, kvalita obrazu závisí především na čistém přenosu dat. Čím větší displej – obrazovku na rodičovské jednotce máte, tím lépe vidíte své miminko. Většinou se velikost obrazovky pohybuje kolem 3,5 – 4,5 palců. Výjimkou je videochůvička s rodičovskou jednotkou v podobě chytrých hodinek. Tam je sice obraz podstatně menší, ale celková praktičnost a využití chůvičky jsou tak jedinečné, že to velikost obrazovky zcela vyváží.

chuvicky s kamerou

Oboustranný přenos zvuků

I u chůvičky s kamerou je důležitý kvalitní přenos zvuku. Své miminko potřebujete vidět, ale i slyšet. Vhodné je, když má zvuk ještě i světelný ukazatel. Např. když se sprchujete, nemusíte z chůvičky miminko slyšet. Blikající čidlo vám však ukáže, že kamera zachytila neobvyklý zvuk a miminko se nejspíš vzbudilo.

Ty nejkvalitnější chůvičky s kamerou umožňují zpětný přenos zvuku. Při stisknutí tlačítka na rodičovské jednotce, je možné do chůvičky promluvit a miminko na druhé straně vás uslyší. Takto můžete miminko zklidnit, než k němu dojdete. Možná ani nebude nutné k němu chodit a miminko zase v klidu usne, jen co uslyší váš hlas.

Speciální funkce

Základními funkcemi chůviček s kamerou jsou především kvalitní přenos obrazu a zvuku, alespoň ve směru od miminka k mamince. Pokud je možné na miminko přes rodičovskou jednotku promluvit, je to ještě lepší. Některé chůvičky však mají i další funkci, např. několik nahraných ukolébavek, které můžete miminku pustit.

Mezi další skvělé funkce patří noční vidění, měření teploty v pokoji, kde dítě spí, možnost přikoupit další kamery a snímat dítě z několika úhlů nebo v různých místnostech. Pro rodiče, které často jezdí autem a chtějí mít děti neustále pod dozorem – ať už spí nebo ne, je ideální chůvička přímo do auta. Má pak napájecí adaptér nejen klasicky do sítě, ale i nabíječku do auta.

Proč si (ne)pořídit chůvičku s kamerou?

Své miminko máte neustále pod dozorem (pro maximální bezpečí miminka doporučujeme kombinovat s monitorem dechu)

Můžete být kdekoli v dosahu až 300 metrů a stále víte, co se s vaším miminkem děje

Slyšíte i vidíte, co miminko dělá

Můžete na něj promluvit a uklidnit ho, aniž byste ihned běželi do jeho pokoje

Můžete mu pustit ukolébavku

Své miminko vidíte i v noci – ve tmě

Chůvičky s kamerou jsou dražší než klasické chůvičky s přenosem zvuku

Pro někoho jsou chůvičky zbytečností (např. v garsonce)

V domě se silnými zdmi mohou mít chůvičky horší signál – dosah

Už víte, která dětská chůvička s kamerou pro vás bude ta pravá? Našli jste svého favorita, nebo ještě vybíráte? Věříme, že s naším rádcem vyberete skvěle a chůvička vám bude dobře sloužit.