darek pro 7 lete dite

Dárek pro 7 leté dítě

10 tipů na nejlepší dárek pro 7 leté dítě

Ať už se chystáte na narozeninovou oslavu známého dítěte, sháníte ten nejlepší dárek pro vlastní dítě, nebo dumáte, co nadělit pod stromeček jako dárek pro 7 leté dítě, máme pro vás článek plný skvělých tipů. Zaměřili jsme se na dárky různé cenové kategorie, takže můžete vybírat dárky levnější i ty nákladnější. Naše tipy jsou osvědčené a vyzkoušené. Doporučujeme vždy to, co jsme s vlastními dětmi sami vyzkoušeli. Proto věříme, že ani vy při výběru takového dárku nešlápnete vedle.

V tomto článku najdete 10 tipů na nejlepší dárek pro 7 leté dítě a navíc i rady, jak takový dárek vybírat a na co při tom dávat pozor.

10 tipů na dárek pro 7 leté dítě

Společenská hra, která baví děti i rodiče

1. Jízdenky, prosím

Společenské hry jsou skvělými dárky pro děti v různém věku. Pokud hledáte dárek pro 7 leté dítě, doporučíme vám hru Jízdenky, prosím – junior, která se nám osvědčila a děti jsou z ní nadšené. Jedná se o verzi dospělácké hry s trochu jednoduššími pravidly, která zvládnou děti od šesti let. Hra je založena na principu skládání kolejí, propojování jednotlivých měst atd. Zkrátka ať už máte doma malého vláčkomila, nebo zaníceného budovatele, tahle hra ho nadchne.

Do obchodu

Pohádky i dobrodružné příběhy

2. Knížka pro první a druhé čtení

V sedmi letech máte možná doma prvňáčka, který se s písmenky teprve seznamuje, nebo druháčka, který už zvládne lecjakou knížku přečíst i sám. Proto je skvělý dárek pro 7 leté dítě i knížka. Na trhu jich pro tuto věkovou hranici najdete plno. Vhodné je dívat se právě po knížkách s označením „pro první čtení“ nebo „druhé čtení“. A které jsou TOP u nás? Především knížky Sandry Dražilové Zlámalové o čertu Zbrklíkovi a čarodějnici Bordelíně, knížky Zuzany Pospíšilové, Ireny Lachoutové nebo Petry Martiškové. Mrkněte na ně třeba na Knihy Dobrovský.

Do obchodu

Dárek nejen pro malé labužníky

3. Kouzelná Albi tužka – Evropa na talíři

Kouzelné čtení s Albi tužkou jistě znáte. Proto jej tady nebudeme představovat jako nějakou novinku. V našich tipech na dárky ji najdete už u mnohem mladších dětí. Výhodou je, že knížky pro Kouzelné čtení můžete postupně dokupovat tak, jak děti rostou. Jako dárek pro 7 leté dítě je vhodná právě Evropa na talíři, což je knížka, v níž kouzelné pero dětem předčítá zajímavosti o jídle v různých zemích. Dozví se tak, co se jí v sousedních státech a co na „konci světa“, naučí se nová slova, tradice a poznají nové země. U nás je Kouzelné čtení stále velmi aktuální a oblíbené a vítám každou možnost, jak dětem jejich „čtení“ zpestřit. Tato kniha je podle mě skutečně jedinečná a baví děti i od šesti let.

Do obchodu

Vykopejte svého dinosaura

4. Dárek pro malé archeology

Zábavný a zajímavý dárek pro 7 leté dítě je i tato sada pro malé archeology. Dítě v ní najde kus sádry, ze které musí nejprve pomocí nástrojů pro archeology „vykopat“ kosti dinosaura. Ty pak postupně poskládá, až vznikne celý skelet. My už jsme doma měli těchto sad několik a pokaždé je to pro děti zábava, ať už jde o kluka či holku. Baví to oba. Rodičům doporučuji kvádr vložit do vysokého plechu na pečení nebo do nízké papírové krabice, aby neměly sádru a prach po celém pokojíčku.

Do obchodu

Mějte děti pod kontrolou

5. Chytré hodinky pro děti

Skvělý dárek pro 7 leté dítě mohou být i chytré hodinky. Možná už přišly domů ze školy a hlásily, kolik jejich spolužáků je má. Není divu. Tyto hodinky jim totiž nahradí mobilní telefon a rodičům umožní sledovat, kde se jejich dítě zrovna nachází, nebo mu kdykoliv zavolat, aby se vrátilo domů z dětského hřiště. Děti si navíc s hodinkami připadají důležité a „dospělé“. Chytré hodinky pro děti najdete v mnoha barevných i cenových variacích. Mezi ty nejlépe hodnocené patří především CARNEO GuardKid+, ať už v barvách Tlapkové patroly, nebo jiných. Podívat se můžete také na naše srovnání dětských chytrých hodinek.

Do obchodu

Sada pro vyšití souhvězdí

6. Vyšívání není jen pro holky

Vyšívání je skvělou „hrou“ pro rozvoj jemné motoriky. Na trhu najdete mnoho pomůcek a her, které se podobají klasickému vyšívání, ale jsou bezpečné – bez ostré klasické jehly. Nás zaujala Stela – sada pro vyšívání, která obsahuje kartičky s dírkami. Do nich děti podle návodu vyšijí souhvězdí speciální nití, která po zhasnutí svítí. Naučí se tak poznávat jednotlivá souhvězdí, mohou je pak hledat i na obloze, a ještě si procvičí ručky. Tohle je skvělý dárek pro 7 leté dítě, ať už jde o holčičku, nebo kluka. Vyšívání totiž nemusí být jen pro dívky.

Do obchodu

Rébusy pro chytré hlavičky

7. IQ Puzzle Pro

Pokud hledáte zajímavou hru, se kterou se dítě zabaví samo na dlouhé hodiny, ale i takovou, se kterou mu můžete pomáhat, pak nesmíte minout IQ Puzzle Pro. Tato hra je doporučena pro děti od šesti let, ale má různé varianty a náročnosti. Děti sestavují z kuliček na speciální destičce 2D i 3D rébusy a musí přijít na to, jak postupovat, aby hlavolam fungoval. V jednom balení najdete až 120 rébusů a můžete je skládat doma i na výletech. Hra má totiž praktické cestovní balení.

Do obchodu

Naučte děti soustředění

8. Dřevěné i běžné puzzle

Nejlepší dárek pro 7 leté dítě může být i puzzle. Na trhu najdete plno různých variant a motivů. Při výběru se vždy soustředně na doporučený věk – obvykle je uveden na krabici, nebo na počet dílků. Těch by mělo být kolem 100, maximálně 200. Může se ale stát, že narazíte na sadu, kde je sice více dílků, ale jsou rozděleny do více různých obrázků v sadě. I to je v pořádku. Moje děti v poslední době nadchla nádherná dřevěná puzzle, která najdete většinou v podobě různých zvířat, ale i v dětských motivech – dcera má např. puzzle s jednorožcem. Každý dílek v takovém puzzle má jiný tvar – u dětských sad jsou většinou podkladové desky, kde jsou tvary jednotlivých dílků rozkresleny a tím jim skládání usnadní. Děti pak hledají jednotlivé tvary a přikládáním na správná místa na desce sestaví celý obrázek. Trénují tak nejen jemnou motoriku, ale i trpělivost a soustředění.

Do obchodu

Hra pro malé i velké kuchaře

9. Milaniwood – Maki Sushi

Baví vaše děti pomáhat při vaření a nejraději by dělaly všechno sami? Zaujalo je sushi, nebo už jej s vámi ochutnali? Pak bude nejlepší dárek pro 7 leté děti právě tato dřevěná hra na postřeh a zručnost. Hráči si vytáhnout kartičku se zadáním, jaký druh sushi mají vyrobit. Následně je na nich, aby co nejrychleji a správně vytvořili z dřevěných dílků sushi podle návodu. Rychlejší vyhrává, to je jasné. Děti si přitom procvičí jemnou motoriku, logické myšlení, postřeh i trpělivost. A co si budeme povídat. Takhle hra bude bavit nejen děti, ale i dospělé.

Do obchodu

Treková sada 5v1

10. Dárek pro malé dobrodruhy – BUKI France

Máte doma malé dobrodruhy a dobrodružky, které baví poznávat přírodu a vše kolem sebe? Pak bude nejlepší dárek pro 7 leté dítě právě treková sada od BUKI France, která obsahuje kromě jiného i kompas, dalekohled nebo baterku čelovku. Tato sada potěší především děti, které rády vyráží do přírody a na výlety, ale také může motivovat k poznání ty línější. U nás se sada pro malé dobrodruhy rozhodně osvědčila, obzvlášť, kdy se mé děti nebojí vlézt do každé jeskyně nebo zříceniny.

Do obchodu

Jak vybírat dárky pro 7 leté děti?

Vybírat dárky pro 7 leté děti už není tak složité, jako pro ty nejmladší. Často nám samy řeknou, co by si přály, nebo nám rovnou ukážou hračku, hru či knížku v letáku, televizní reklamě apod. Přesto bychom měli vybírat pečlivě a nekoupit vše, na co si děti ukážou. Proč? Protože vybraná hračka nemusí být vhodná pro jejich věk, nemusí být dostatečně kvalitní a zaplatili byste za něco, co se za chvíli rozbije, nebo by děti za chvíli přestala bavit. Jak tedy hračky pro 7 leté děti vybírat?

Věk je důležitý

I když se říká, že věk je jen číslo, je potřeba na něj při výběru dětské hračky brát ohled. Pokud koupíte jako dárek pro 7 leté dítě hračku, která je určena mladšímu, nemusí ho bavit. Naopak pokud koupíte hračku pro starší děti, nemusí být vhodná. Dítko si s ní nebude vědět rady, přestane ho zajímat nebo ji rozbije. A to by byla škoda. Proto se vždy zaměřujte na věk určený na balení. I když doporučujeme přihlédnout i k celkovému rozvoji dítěte. Někdy je dítko zkrátka „napřed“ a pak je nutné kupovat hračky pro starší.

Podle pohlaví?

Je vhodné vybírat dárky podle pohlaví? My tvrdíme, že je vhodné se k tomu přiklonit, ale není nutné se tím řídit. Ostatně, pokud kupujete dárek pro dítě, které dobře znáte a víte, že malou slečnu baví hrát si s vláčky, autíčky, nebo skládat klučicí stavebnice, zatímco panenky hází do kouta, proč byste jí měli kupovat něco, co ji nezaujme? Pokud si nejste jisti, že máte koupit dívce spíše klučičí hračku a naopak, můžete zvolit vhodný kompromis. Plno hraček je vhodných pro obě pohlaví – např. LEGO, puzzle, námi doporučované knížky, sada pro malé dobrodruhy nebo sada pro malé archeology. To všechno jsou hračky, které můžete koupit jak klukovi, tak holčičce.

Je důležitý materiál?

U dětí ve věku 7 let už není tak nutné hlídat, z jakého materiálu je hračka vyrobená. Přesto dávejte pozor, abyste nekupovali levné hračky od neověřeného zdroje, které by mohly vylučovat zdraví nebezpečné látky. V tomto věku ještě najdete kvalitní dřevěné hračky, ale už přichází do hry i kov a mnohem více plasty. Nyní už ale nejsou tak nebezpečné, jako u menších dětí. I tak ale chtějte kvalitu. Levný plast se zkrátka může zlomit, prasknout a vytvořit ostrou hranu nebo hrot.

darek pro 7 lete dite

Vybíráme podle ceny

Cena je důležitá hodně, a to pro většinu z nás. Naštěstí už na e-shopech existují filtry, díky kterým si můžete nastavit nejen pohlaví dítěte a věk, pro jaký dárek hledáte, ale také cenový strop. Snadno tak můžete vybírat levné dárky pro méně významné příležitosti, nebo dražší dárky k Vánocům, narozeninám apod.

Hračky s přidanou hodnotou

Mezi našimi tipy najdete většinu dárků, které jsou nejen zábavné, ale nějakým způsobem jsou pro dítě i prospěšné – pomohou mu s rozvojem kreativity, soustředění, motoriky, naučí ho nové dovednosti nebo informace. My si takové dárky oblíbili a naše děti si s nimi rády hrají. Neznamená to však, že musíte vždy nakupovat jen dárky, které mají nějakou tu „přidanou hodnotu“. Potěšíte jistě i panenkou, malým autíčkem apod. To však v našich tipech neuvádíme, protože takové dárky na vás „útočí“ takřka všude. Proto rádi ukážeme takové, které jsou mnohdy přehlíženy a přitom jsou kvalitní a pro děti nejen zábavné, ale i jinak přínosné.

Další tipy na hračky

Na webu máme plno dalších článků s tipy na dárky na konkrétní příležitosti. Inspiraci doporučujeme hledat i pod následujícmi odkazy: