nejprodavanejsi hracky pro deti

Nejprodávanější hračky pro děti

Jaké jsou nejoblíbenější a nejprodávanější hračky pro letošní rok?

Jaké jsou nejoblíbenější a nejprodávanější hračky pro děti v letošním roce? Tomu jsme se podívali na zoubek v našem dnešním článku. Vybíráme takové hračky, které se aktuálně nejvíce prodávají a zároveň jsou na ně skvělé ohlasy jak od rodičů, tak samotných dětí.

10 nejprodávanějších hraček v roce 2024

Interaktivní vzdělávání i pro nejmenší děti

1. Kouzelná tužka + čtení od Albi

Obrovskou oblibu si mezi dětmi za poslední roky získala literárně interaktivní hračka – Kouzelné čtení. Díky knihám (a také skládačkám) z této série, se mohou samy vzdělávat i děti, které neumějí číst. Učení nových věcí se totiž stane hrou. Pro vstup do světa kouzelného čtení je potřeba pořídit v první řadě kouzelnou „mluvící“ tužku. Ta při přiložení na konkrétní obrázek či text v knize začne povídat, vysvětlovat nebo dokonce zpívat. V sérii kouzelného čtení najdete knihy mnoha témat pro různé věkové skupiny – od učení barviček, až po studium angličtiny. Hračka je tedy velmi vhodná i jako společný dárek pro jinak staré sourozence.

Do obchodu

Nejprodávanější stavebnice na světě

2. LEGO

Dlouholetou klasikou mezi nejoblíbenějšími a nejprodávanějšími hračkami je stavebnice LEGO. Ta si získává oblibu již po desetiletí u malých dětí, těch starších, ale také dospělých. LEGO totiž myslí na všechny a v rámci své nabídky skrývá různé série. Pro malé děti je nejvhodnější LEGO Duplo (1+ rok), které neobsahuje žádné malé součástky a je jednodušší na složení. Trochu starší děti si zase nejlépe pohrají s LEGO Friends (6+ let) nebo LEGO Creator (6+ let) a ty nejstarší děti pravděpodobně potěší nějaká trochu složitější stavebnice. Různých sérií i limitovaných edicí najdete u LEGO mnoho. Můžete hledat i podle tématiky a pokud má dítě rádo např. Harryho Pottera, u LEGO najdete jak bradavický express, tak Vrbu mlátičku nebo dokonce celý bradavický hrad.

TIP: Podívejte se na naše tipy na LEGO Duplo pro holčičky nebo žebříček největších LEGO stavebnic na světě.

Do obchodu

Dřevěné hračky z Lidlu

3. Hračky Playtive

Oblíbenými se v poslední době staly i dřevěné hračky Playtive, které pod svými křídly prodává řetězec Lidl. Je možné je pořídit jak přímo v kamenném obchodě (ideální pokud hledáte dárek na poslední chvíli pro dítě), tak online na Lidl eshopu, kde budete mít největší výběr. Pod značkou Playtive najdete např. dřevěnou kuchyňku na hraní, vláčky nebo barevné stavebnice.

Do obchodu

Interaktivní vzdělávání i pro nejmenší děti

4. Panenka Baby Born

Ve výčtu určitě nesmíme zapomenout na panenku Baby Born, která se každoročně řadí mezi nejprodávanější hračky pro děti už desítky sezón. Je to hračka vhodná pro všechny holčičky (ale i chlapečky), které rády vozí kočárek a starají se o jejich miminka ze světa hraček. Panenka Baby Born je pro takové hraní dokonalá. Spinká, mrká, pije a dokonce čůrá. U Baby Born můžete zakoupit nejen samotnou panenku, ale i plno doplňků či novodobých vymožeností (např. skútr pro panenku na dálkové ovládání).

Do obchodu

Stolní hra pro nejmenší

5. Hra Hmatej a najdi

Mezi hrami pro ty úplně nejmenší děti je v poslední době nejoblíbenější Hmatej a najdi. Je to hra, jejíž pravidla nejsou vůbec složitá, naopak! Nejmenší děti mají za úkol podle hmatu poznávat, jaký předmět či figurku drží v ruce. Pro trochu starší děti je hra vybavená i verzí ve formě lota nebo binga. S figurkami si však můžete vyhrát na tisíc různých způsobů, fantazii se meze nekladou. Hra dětem rozvíjí hmat a představivost.

Hru jsme testovali i v naší redakci – přečtěte si naši recenzi hry Hmatej a najdi.

Do obchodu

Auta, dráhy, garáže

6. Autíčka Hot Wheels

Autíčka Hot Wheels patří každoročně k neprodávanějším dárkům na Vánoce pro chlapečky. Zaručeně však potěší děti obou pohlaví. Hot Wheels totiž nenabízí jen samotná autíčka, ale také různé vystřelovací autodráhy, interaktivní garáže a nebo speciální autíčka s tematikou pohádkových postav.

Do obchodu

Generacemi osvědčená klasika v nové podobě

7. Panenka Barbie

Panenku Barbie pravděpodobně znáte. Dost možná jste si s ní hráli dokonce sami, případně měla jednu takovou ve svém boxu na hračky vaše sestra? Tak či tak, panenka Barbie je s námi již po generace, a stejně jako my, i tato proslulá hračka prošla vývojem. Dnes Barbie nereprezentuje jen dokonalé hubené blondýnky. Dnes v regálech najdete Barbie různých postav, barvy pleti, jejich doprovodných zálib, ale i tělesných indispozic. Tak, aby si každá holčička (či chlapeček) našla takovou, s kterou se může ztotožnit. Barbie můžete také doplnit ji jejím dlouhověkkým partnerem Kenem.

Do obchodu

Oblíbenec mezi interaktivními plyšáky

8. Lezoucí medvídek Vtech

Obecně velmi oblíbenými hračkami pro nejmenší děti jsou interaktivní plyšáci. Mezi nejprodávanější hračky v této kategorii patří např. lezoucí medvídek od značky Vtech, který nejenom že umí lézt, ale také mluví a bude se s vaším batoletem učit barvy, čísla nebo první slova. Medvídek má v sobě naprogramovaných přes 50 různých hlášek a do toho také svítí a bliká. Hračka motivuje dítě k pohybu a pomáhá tak rozvíjet motorické schopnosti.

Do obchodu

Pro hraní na rodiče

9. Kočárky pro Panenky DeCuevas

Mezi mladými holčičkami získaly oblibu nejen panenky, ale i kočárky, ve kterých své panenky vozí. Nejprodávanějšími na trhu jsou kočárky DeCuevas, které pro panenky nabízí veškerý kočárkový sortiment. Sportovní kočárky, hluboké kočárky, kočárky s paraplíčkem – cokoliv co je dostání pro miminka, dostanete i ve verzi pro panenky. Kočárek skvěle poslouží pro jakoukoliv panenku ve velikosti do 46 cm.

Do obchodu

Nadčasová klasika

10. Rubikova kostka

Rubikova kostka je odvěká klasika mezi hračkami a hlavolamy. Jedná se o celosvětově nejprodávanější hračku a málokdo z nás ji nikdy nedržel v ruce. Od dob 70. let, kdy nastal její největší boom, se ale značně vyvíjela a získala mnoho podob. Ačkoliv můžeme stále koupit její klasickou podobu – barevnou 3×3 verzi plnou barevných kostiček, začaly vznikat i její upravené verze. Můžete koupit kostičku, která má různě velké dílky nebo třeba složitější verzi 4×4.

Do obchodu

Kde hledat nejprodávanější hračky?

To, jaké hračky jsou zrovna trendy a nejprodávanější se samozřejmě časem mění (až na klasiky jako je LEGO nebo Barbie). Pro dospělé je někdy těžké udržet se v obraze (pokud nám dítě samo neřekne, po jaké hračce zrovna nejvíce touží). Pokud např. tápete s výběrem dárku a nepadla vám do oka žádná z nějprodávanějších hraček v našem výběru, doporučujeme k přečtení některý z našich článků s tipy na dárky (Dárky pro děti k Vánocům, Dárky pro roční dítě, Dárky pro teenagery) a nebo prozkoumat hračky na Heureka.cz, kde se snadno zorientujete v tom, co se zrovna prodává nejvíce.

Nejprodávanější interaktivní hračky pro děti

Nejprodávanější stavebnice LEGO

Nejprodávanější auta a autodráhy

Nejprodávanější panenky

Nejprodávanější karetní hry

Doufáme, že vám náš článek s výběrem nejprodávanějších hraček pro děti pomohl, ať už hledáte hračku či dárek pro jakoukoliv příležitost.