Eco Cosmetics opalovací krém – RECENZE

Testovali jsme opalovací mléko Eco Cosmetics Baby & Kids a porovnávali s ostatními

eco cosmetics opalovaci krem recenze

Tuto sezonu jsme se pustili i do testování a zkoušení přírodního opalovacího krému pro děti od Eco Cosmetics. Konkrétně se jedná o Baby & Kids Sonnencreme s SPF faktorem 50. Jak nám vyhovuje? Pořídili bychom jej znovu? A jak si vede ve srovnání s ostatními opalovacími krémy, které jsme měli tu čest vyzkoušet? To vše se dozvíte v této recenzi.

Testování a recenze

Opalovací krém jsme využili během jarní sezony v českých horách. Opalovací krém jsme měli z e-shopu Econea a měli jsme jej možnost porovnat s ostatními minerálními opalovacími krémy, které jsme zkoušeli (Wooden Spoon, Nobilis Tilia Josefínky, laSaponaria, Dermalogica). Náš aktualizovný vyběr nejlepších opalovacích krémů pro děti najdete zde: srovnání opalovacích krémů pro děti.

Shrnutí recenze

  • Snadno se roztírá a vstřebá
  • Zanechává po sobě pouze neptarný bílý film
  • Moc hezky voní (to je pro někoho výhoda a pro někoho nevýhoda)
  • SPF 50 spolehlivě ochrání v evropských podmínkách
  • Existuje i ve verzi bez parfemace
  • Minerální filtr oxid titaničitý
  • Neobsahuje nanočástice
  • Je voděodolný
  • Má vůni (tedy nezařadila bych to vyloženě do non-toxic)
  • Zanechává po sobě nepatrný bílý film

Zjistit aktuální cenu

Konzistence

Dětský opalovací krém od Eco Cosmetics se moc hezky roztírá. Po chvilce se do pokožky vstřebá a nezanechá ji umaštěnou.

Oproti ostatním opalovacím krémům, které jsme měli možnost vyzkoušet, je krém zbarvený spíše do žluta (viz. fotka), to je zapříčiněnné rakytníkovým olejem ve složení. Po prvním testu na hřbetu pokožky jsem se trochu lekla, že zanechává výrazný bílý film (tak jako tomu u přírodních opalovacích krémů často bývá) ale nakonec se hezky vstřebala i ona bílá barva a barevný rozdíl od mé pokožky byl po pár minutách jen mírný.

Když to srovnáme s odatními, Wooden Spoon Baby & Family nezanechává žádný viditelný bílý film. Stejně tak krém s minerálním filtrem od Dermalogicy, ale pozor, ten není pro děti a hodí se spíš pro nás ženy do naší denní péče (třeba i pod make-up). I tak, zase oproti Josefínce od Nobilis Tilia, je o hodně méně viditelný.

opalovaci kremy srovnani

Ještě bych ráda dodala, že to, že krém zanechá bílý film není vůbec špatně, kor u malých dětí, kterým vizuální stránka opalovacího krému ještě nevadí. Je to však nepříjemnost, pokud chcete krém využívat i vy, dospělí (což já osobně vždy kupuji jedno balení opalovacího krému na dovolenou pro všechny). Ale abych to uzavřela, Eco Cosmetics na tom mezi ostatními krémy není vůbec špatně.

Krém voní moc hezky, což vlastně nevím, zda zařadit jako výhodu nebo nevýhodu (je to pro každého individální). Vůně je to poměrně příjmná a nerušivá, ale z hlediska non-toxic není vhodné, aby v dětských produktech byl obsažen parfém. Ve výpisu ingrediencí není složení pafémové složky rozvedeno a tak nedokáži říct. Za sebe bych ocenila, kdyby se do dětských produktů žádná vůně nepřidávala, není to potřeba. Za mě je to tedy nevýhoda tohoto opalovacího krému a dávám za to pár bodíků dolů.

Ovšem dobrá zpráva je, že od stejné značky můžete pořídit ten stejný opalovací krém ve verzi bez parfemace, který bych já osobně doporučila spíše, pokud krém chcete využít pro malé děti.

Ochrana

Tyto dětské opalovací krémy najdete pouze s SPF 50 ve dvou verzích, jak jsem již zmínila – s vůní a bez parfemace. Jinou SPF varinatu pro děti nenajdete. Pod značkou Eco Cosmetics však můžete pořídit i opalovací krémy, které nejsou přímo určené pro děti a ty už najdete s SPF na škále od 15 do 50.

My každopádně testovali pouze tento dětský s SPF 50 a rozhodně prošel naším testem. Při doporučovaném používání ke spálení pokožky na přímém sluníčku nedošlo.

Složení

Tento opalovací krém má (tak jako ostatní přírodní opalovací krémy) ochranu skrze minerální filtry. Zpravidla se jedná buď o oxid zinečnatý nebo oxid titaničitý. Opalovací krém Eco Cosmetics má v sobě oxid titaničitý – bez nano částic. To aby byl krém bez nano částic, je pro nás také důleižté – nano částice jsou totiž pro naše buňky toxičtější, než větší částice.

Jak jsem již zmínila, ve složení se nachází parfemace, což není složka, kterou bych sama ocenila. V rámci přírodní kosmtiky ja perfemační složka zpravidla jedna z těch špatných ingrediencí (pokud se nejedná o esenciální olej, což zde není uvedeno). Ale opět opakuji, někdo si na příjemnou váni produktu potrpí a ocení ji mnohm víc než to, že složení je naprosto čisté. Jsou zkrátka lidé, kterým neparfemované produkty spíše smrdí a není jim tak příjemné je na sobě nosit. Pak je zcela pochoipitelné, že v takovém případě raději sáhnte po něčem voňavjějším. Tím, že však hdonotíme produkt z hlediska produktu pro děti, bodíky za to jdou dolů.

Balení

Opalovací krémy Eco Cosmetics najdete v praktických lahvičkách s pumpičkou. S aktivací pumpičky nebyl žádný problém a na pár stisknutí se nám z lahvičky povedlo dostat první dávku krému.

Pokud nejste fanoušci pumpiček a raději tubu, tak pod touto značkou najdete tuby jen u opalovacích produtů pro dospělé.

Cena

Cenou se Eco Cosmetics Baby & Kids stejně jako Wooden Spoon, řadí mezi spíše dražší krémy na opalování (ale stále v nějaké normě ceny, kterou jsem ochotna za přírodní opalovaíc krém dát).

Zjistit aktuální cenu

Závěr recenze

Jedná se o skvělý přírodní opalovací krém, který bych si klidně koupila opět znovu (tentokrát bych však sáhla po verzi bez parfemace). Kdybych si měla vybírat mezi Eco Cosmetics a Wooden Spoon, tak volím spíše Wooden Spoon, a to hlavně z toho důvodu, že Wooden Spoon nezanechává žádný bílý film (Eco Cosmetics pouze minimální, takže taky v pořádku). Oba krémy lze označit jako top třídu na poli opalovacích krémů pro děti – Wooden Spoon obsahuje jako minerální filtr oxid zinečnatý a Eco Cosmetics oxid titaničitý. Váš výběr také tedy může záležet na tom, který minerální filtr preferujete.

Konzistence
Ochrana
Složení
Cena
4.5