laSaponaria opalovací krém – RECENZE

Testovali jsme dětský opalovací krém laSaponaria a porovnávali s ostatními

la saponaria opalovaci krem recenze

Tuto sezónu jsme se pustili do testování opalovacího krému i od značky laSaponaria s SPF faktorem 50. Mezi přírodními opalovacími krémy patří mezi tzv. topku a je perfektně vhodný pro citlivou pokožku i pro děti. Jaký na nás udělal dojem a jak nám vyhovoval ve srovnání s ostatními přírodními opalovacími krémy? To vše se dozvíte v naší recenzi.

Testování a recenze

Opalovací krém jsme zkoušeli během jarní a začátku letní sezony v českých podmínkách. Opalovací krém mámez e-shopu Econea a měli jsme jej možnost porovnat s ostatními opalovacími krémy pro děti, které jsme zkoušeli (Nobilis Tilia Josefínky, Eco Cosmetics, Wooden Spoon, Dermalogica). Při výběru opalovacího krému se můžete podívat i na naše srovnání opalovacích krémů pro děti.

Shrnutí recenze

  • Snadno se roztírá a vstřebá
  • Nezanechává po sobě bílý film
  • SPF 50 spolehlivě ochrání v evropských podmínkách
  • Minerální filtr oxid zinečnatý
  • Neobsahuje nanočástice
  • Možnost zakoupit v tubě i v balení s pumpičkou
  • Možnost zakoupit opalovací sadu za zvýhodněnou cenu
  • Výhodný poměr cena/kvalita
  • Parfemace může někomu vadit (i když se jedná pouze o esenciální oleje)
  • Nespadá do kategorie non-toxic

Zjistit aktuální cenu

Konzistence

Konzistence opalovacího krému laSaponaria je velmi snadno roztíratelná. Zprvu může působit trochu mastně, ale velmi rychle se vstřebá a k mému překvapení, po pár vteřinách zmizí i bílý film, který je typický pro přírodní opalovací krémy. Nebála bych se tento opalovací krém použít ani pod make up.

Jak jsem již zmínila v jiných recenzích opalovacích krémů, bílý film je pro krémy s minerálním filtrem typický a ničemu nevadí – pokud např. krém máte vyloženě pro malé děti, těm bílá maska na obličeji vadit nebude a skvěle ochrání před sluníčkem.

opalovaci kremy srovnani

Pokud však chceme krém využít i my dospělí (a to já většinou kupuji jeden opalovák pro celou rodinu), pak hodně oceňuji to, že si jej mohu dát na obličej a nevypadat jako ředitel vápenky. laSaponaria má v tomto rozhodně plusové body. Ačkoliv na první dojem působí hutně a bíle, tak se opravdu hezky vstřebala všechna barva. Koukněte na fotku – nejsilnější barevnou stopu po sobě zanechává Nobilis Tilia a poté trochu Eco Cosmetics. Wooden Spoon, Dermalogica a laSaponaria vedou, co se týká vzhledu na pokožce.

Ochrana

Opalovací krém laSaponaria najdete s SPF 50, což je takový ideál, pokud na sluníčku plánujete trávit den. Cestujete-li do tropů k rovníku, koukla bych se po SPF ještě vyšším, ale pro naše evropské podmínky, je 50 rozhodně dostačující.

Během našeho používání nás krém před sluníčkem ochránil bez problému, nedošlo k žádnému spálení kůže ani po delším čase na sluníčku.

Naopak, pokud je na vás SPF 50 moc a myslím si, že pokud nejste u moře nebo celé dny venku, tak padesátka není nutně potřeba, Wooden Spoon má ve stejné řadě (Baby & Family) i SPF 30.

Složení

Jak jsem již u některých krémů zmínila, vůně krému je zkrátka krémová. Necítím v ní na první přičuchnutí žádnou vůni. O to více mě ve složení překvapilo, že parfémovou složku má – naštěstí jen z přírodních éterických olejů, což je za lepší varianta. Berte však na vědomí, že i vůně z éterických olejů, může být pro někoho dráždivá. Jako u každé nové kosmetiky doporučuji nejdřív udělat test – použít přípravek pouze na malou část kůže např. na ruce a až poté, co uvidíte, že na krém nemáte reakci, použít na celé tělo.

U přírodních opalovacích krémů existují dva hlavní typy ochrany. Využívají se minerální filtry buďto s oxidem zinečnatým nebo oxidem titaničitým. Opalovací krém laSaponaria má ve složení oxid zinečnatý, který z těchto dvou možností poskytuje větší ochranu (jak před UVB, tak UVA I, UVA II)1ČLÁNEK: Zinc Oxide vs. Titanium Dioxide.

U minerálních filtrů se také koukáme na to, ž neobsahují nanočástice, které by se mohly dále vstřebat do pokožky. Opalovací krém od la Saponaria nanočástice neobsahuje.

Balení

My jsme doma mělu balení krému v tubě. Klasicky uzavřená tuba, do které při prvním otevření musítě udělat dírku za pomoci hrotu ve víčku. Osobně u krémů preferuji pumpičky, tam je ale vždy riziko, že pumpička ze záhadného důvodu přestane fungovat. U tuby máte jistotu, že pomocí šikovných rukou, z tuby vymýčknete i tu poslední kapku (třeba nakonec i za pomoci nůžek).

U laSaponaria však můžete zakoupit opalovací mléko, které je v balení s pumpičkou, takže pokud jste na tom podobně jako já, můžete zkusit právě to.

Cena

Poměr cena kvaita je na tom laSaponaria snad nejlépe! Cena vychází cca na 480 Kč/100 ml a to je mezi přírodními opalovacími krémy velmi příznivá cena.

Můžete si navíc zakoupit výhodné balení kompletní (po)opalovací péče, které obsahuje opalovací mléko, zklidňující krém po opalování a také zklidňující šampon/sprchový gel o opalování. Takto ušetříte, pokud vám přijdou vhod všechny 3 produkty.

Zjistit aktuální cenu

Závěr recenze

Opalovací krém je super a nemám mu pořádně co vytknout. Jeho poměr cena kvalita je nejlepší mezi těmi, co jsme testovali. Určitě bych koupila znovu, jen příště bych možná sáhla po laSaponaria opalovacím mléku s pumpičkou.

Konzistence
Ochrana
Složení
Cena
4.8