Wooden Spoon opalovací krém – RECENZE

Testovali jsme opalovací mléko Wooden Spoon Baby & Family a porovnávali s ostatními

wooden spoon opalovaci krem recenze

Tentokrát jsme si vzali pod drobnohled opalovací krém od značky Wooden Spoon – opalovací tělové mléko v tubě Baby & Family s SPF faktorem 50. Jedná se a oblíbený přírodní opalovací krém vhodný pro děti, co na něj říkáme? Pořídili bychom si jej znovu? A jak si stojí ve srovnání s ostatními opalovacími krémy pro děti? Na všechny tyto otázky si odpovíme v dnešní recenzi.

Testování a recenze

Opalovací krém jsme zkoušeli během jarní sezony (kdy už v Česku bylo poměrně intenzivní sluníčko). Opalovací krém jsme měli z e-shopu Econea a měli jsme jej možnost porovnat s ostatními opalovacími krémy pro děti, které jsme zkoušeli (Nobilis Tilia Josefínky, Eco Cosmetics, laSaponaria, Dermalogica). Při výběru opalovacího krému se můžete podívat i na naše srovnání opalovacích krémů pro děti.

Shrnutí recenze

  • Snadno se roztírá a vstřebá
  • Nezanechává po sobě bílý film
  • SPF 50 spolehlivě ochrání v evropských podmínkách, k dispozici i ve verzi SPF 30
  • Non-toxic kosmetika
  • Minerální filtr oxid zinečnatý
  • Neobsahuje nanočástice
  • Dvě verze balení – praktické balení s pumpičkou a klasická tuba
  • Je voděodolný
  • Je to jeden z nejdražších přírodních opalovacích krémů (avšak adekvátně kvalitě)
  • Pumpička šla hůře „rozpumpovat“ (poté však fungovala bez problému)

Zjistit aktuální cenu

Konzistence

Konzistence krému Wooden Spoon je příjemná, snadno se roztírá a ačkoliv je mezi krémy, které jsme vyzkoušeli spíše mastnější, hezky se vstřebá a později nelepí. Za mě musím říct, že se jedná zatím o nejlepší konzistenci krémů z těch, které jsem již vyzkoušela.

Největší výsadou tohoto opalovacího krému je podle mě to, že po sobě nezanechává bílý film jako některé jiné přírodní opalovací krémy (můžete si prohlédnout fotku se srovnáním různých krémů na opalování, vždy vidíte jak vypadá konzistence a pod tím lehce rozetřený krém, z čehož si mžůete udělat představu, jaký na kůži zanechává film).

opalovaci kremy srovnani

Pokud jste ve světě přírodních opalovacích krémů nováčci, vězte, že najít takový přírodní krém bez toho, aby vám kůži změnil tak o 3 odstíny, není jednoduché. Jak jsme již zmínili např. v recenzi krému Josefínka, tento opalovací krém zkrátka úplně změnil naši medově opálenou pokožku na světle bílo-růžovou. U malých dětí to nevadí, ale pokud se vy, dospělí, plánujete namazat krémem třeba v obličeji na procházku do města, krajně nedoporučuji.

Ono to, že krém zanechá na pokožce bílý povlak není tak úplně špatně. Přírodní opalovací krémy totiž disponují minerálními filtry, které se nedostávají skrze kůži do těla, jako u běžných opaovacích krémů, které tak mohou tělo zatížit různými toxickými látkami. Jen je zkrátka v praxi nepříjemné, pokud krém chcete využít i vy (a to já upřímně pokud kupuji dětský opalovací krém chci – aby byl pro celou rodinu), když vám naprosto změní barvu kůže.

Je tedy opravdu příjemné, že krém od Wooden Spoon se nemusím bát použít i na obličej.

Krém sám o sobě nemá žádnou vůni (což je dobře, protože u krémů pro děti opravdu nechceme extra parfemaci, která by je mohla dráždit). Osobně bych vůni popsala tak, že voní čistě, krémově.

Ochrana

Opalovací mléko, které máme doma a testujeme, je SPF 50, tedy pohodlně vás ochrání i na dovolené po Evropě (do větších tropů k rovníku bych s ochranou v závislosti na zvyklosti kůže na sluníčko ještě přidala). Každopádně v našich podmínkách v jarní sezoně (a to podotýkám, že se letošní teploty na jaře držely spoustu dní kolem 30 °C) nás krém ochránil a nedošlo k žádnému spálení pokožky ani při dlouhém pobytu na sluníčku.

Naopak, pokud je na vás SPF 50 moc a myslím si, že pokud nejste u moře nebo celé dny venku, tak padesátka není nutně potřeba, Wooden Spoon má ve stejné řadě (Baby & Family) i SPF 30.

Složení

U přírodních opalovacích krémů existují dvě formy ochrany. Využívají se minerální filtry buďto s oxidem zinečnatým nebo oxidem titaničitým. Opalovací krém Wooden Spoon má ve složení oxid zinečnatý, který z těchto dvou možností poskytuje větší ochranu (jak před UVB, tak UVA I, UVA II)1ČLÁNEK: Zinc Oxide vs. Titanium Dioxide.

U minerálních filtrů je také důležité to, aby neobsahovaly nanočástice, které by se mohly dále vstřeba do pokožky. Ve složení si mžůete ověřit, že oxid zinečnatý v tomto krému je „non-nano“, tedy neobsahuje nanočástice.

A nakonec, mám obrovskou radost, že tento krém lze označit nejen jako přírodní, ale bez obav jej můžeme zařadit i do non-toxic kosmetiky. Toto je nejen tvrzení samotné značky, ale že je non-toxic potvrdila i skupina/komunita Svět non-toxic, kde si složení produktů berou pod opravdový drobnohled.

Balení

Tělové opalovací mléko Wooden Spoon Baby & Family je k dispozici ve dvou baleních – v balení s pumpičkou, to jsme testovali my, a balení v tubě.

K balení v tubě tedy nemám úplně co říct, snad jen to, že je skvělé, že si můžeme vybrat ze dvou možností podle toho, co nám více vyhovuje. Pumpička je za mě praktičtější a proto jsme jí dali přednost. Ze začátku jsem se trochu lekla, že dávkování nebude fungovat, protože pumpičku trvalo poměrně dlouho rozpumpovat (v rámci minuty). Pokud se vám to stane, stačí neustále dokola na prázdno stiskávat pumpičku a čekat, až kré vyleze. Poté co jsme pumpičku „rozpumpovali“ funovalo dávkování bez problému.

Cena

Cenou se tento přírodní opalovací krém řadí spíše k dražším prémiovějším přípravkům. Za 100 ml krému dáte 500-650 Kč v závislosti na tm, jak velké balení pořídíte. Vzhledem k tomu, že je to z mého pohledu zatím nejlepší opalovací krém pro děti na českém trhu, tak mi tato cena nevadí.

Zjistit aktuální cenu

Závěr recenze

Tomuto opalovacímu krému nemám opravdu co vytknout. Ano, jeho cena není nejlevěnší, pořád ej však dostupná a dostne se vám kvalitního přírodního produktu, který je navíc non-toxic. Používáme jej celá rodina a mohu jen doporučit dál. Přístí sezonu se k tomuto krému určitě zase vrátíme.

Konzistence
Ochrana
Složení
Cena
5