nejlepsi sportovni kocarky

Nejlepší sportovní kočárky

5 tipů na nejlepší sportovní kočárky

Ve chvíli, kdy miminko odroste hluboké korbě, je potřeba sehnat sportovní kočárek. Jelikož v něm dítě budete vozit až do jeho 3 někdy i 4 let, vybírejte pečlivě. Vsaďte nejen na kvalitní a pevnou konstrukci, ale také na pohodlnou a bezpečnou jízdu a dobrou manipulovatelnost.

My jsme vybrali 5 nejlepších sportovních kočárků, které se hodí do města i do přírody. Ve druhé části článku vám pak poradíme, jak sportovní kočárek vybrat a na co si dát pozor, abyste s ním byli spokojeni vy i vaše dítě.

5 tipů na nejlepší sportovní kočárky

#1 Super velká nafukovací kola

Hauck Runner Sport

Mezi nejlepší sportovní kočárky jednoznačně patří Hauck Runner 2 Sport. Hodí se jak do přírody, tak do města, a díky opravdu velkým nafukovacím kolům s ním zdoláte každý terén. Nafukovací kola navíc ztlumí případné otřesy, takže ho ocení i maminky jezdící ve městě po dlažebních kostkách. Přední kolo se má vypínací aretaci, takže záleží jen na vás, jaká jízda vám bude vyhovovat. Řízení toho sportovního kočárku je hračka. Hauck Runner 2 Sport je pro děti velice bezpečný a pohodlný. Bezpečnost zajistí pětibodový bezpečnostní systém s polstrovanými popruhy a odnímatelné přední madlo. Pohodlí zase polohovatelná široká zádová opěrka, ve které se děti nebudou tísnit ani v zimním fusaku.

 • Extra velká nafukovací kola pro každý terén
 • Vysoce kompaktní kočárek – složíte ho do malého balíčku
 • Optimální cirkulace vzduchu díky odepínací boudě
 • Prodloužená stříška chrání před sluncem
 • Praktická omyvatelná podpěrka na nohy
 • Vhodný pro děti až do 25 kg

Zjistit aktuální cenu

#2 Luxusní a pohodlná jízda po městě i v přírodě

PETITE&MARS Sport Move

Mezi nejlepší sportovní kočárky patří i PETITE&MARS Sport Move II. Jízdu ve městě i v náročnějším terénu vám usnadní čtyři nafukovací kola – vepředu s aretací, i kvalitní konstrukce. Tento sportovní kočárek se vám bude snadno řídit a pro dítě bude extrémně pohodlný. Díky pevné konstrukci a odpružení perfektně tlumí nárazy. Polstrovaná opěrka zase přináší vysoké pohodlí pro děti. Veškerý materiál sportovního kočárku má základní voděodolnost a sedák i stříška mají odvětrávání. Proto se nemusíte bát žádného počasí, ve kterém s ním vyjedete na procházku nebo na výlet.

 • Opěrka jde položit do plného lehu – ideální pro usnutí v kočárku
 • Pětibodový bezpečnostní systém a madlo vpředu (z ekokůže – dobře se čistí)
 • Pro děti od 6 měsíců do 22 kg
 • K dostání hned ve třech barevných kombinacích
 • Opěrka nohou se snadno omyje a očistí
 • Možnost prodloužení stříšky – ochrana před sluncem a UV ochrana 40+
 • Součástí balení je i nánožník – není nutno jej dokupovat

Zjistit aktuální cenu

#3 Pohodlná jízda, jednoduché složení

Kinderkraft Trig

Kinderkraft Trig je sice označován jako městský kočárek, ale díky svým pevným odolným kolům se s ním skvěle jezdí i v přírodě. Bude proto vyhovovat i sportovně laděným rodičům. Přední kolečka mají aretaci, která se dá pro přímou jízdu vypnout. Tento kočárek je oblíbený nejen pro pohodlnou jízdu a snadné řízení, ale také pro svou skladnost a jednoduchý systém skládání. Stačí zmáčknout tlačítko v rukojeti a kočárek se složí. Zároveň má blokádu pro nechtěné složení během jízdy. Tento sportovní kočárek si vaše děti zamilují. Při jízdě budou koukat ven a pozorovat okolí, ale pokud budou unavené, můžete opěrku polohovat až do lehu a nožní podpěrku zvednout.

 • Široká a velmi pohodlná sedačka
 • Pohodlný i pro spánek během jízdy
 • Pětibodový bezpečnostní systém s polstrovanými popruhy
 • Rozkládací stříška s okénkem pro kontrolu dítěte
 • Potah sedačky se dá sundat a vyprat na 30 °C
 • Materiál příjemný na dotek a snadné čištění
 • Centrální brzda ovládaná shora

Zjistit aktuální cenu

#4 Kočárek na procházky i běhání

Easywalker Sport Harvey

Mercedesem mezi nejlepšími sportovními kočárky je jednoznačně Easywalker Harvey, který kombinuje bezpečnou a extrémně pohodlnou jízdu s luxusním vzhledem. Dá se sehnat v různých limitovaných edicích (např. Gold Edition), ale to nyní ponechme stranou. Nás zajímá především jeho funkčnost a bezpečí pro dítě. Tento sportovní kočárek jezdí na čtyřech pevných a odpružených kolech, díky kterým tlumí otřesy a jízda je pro dítě příjemná i v náročnějším terénu. Přední kolečka mají aretaci. Na nerovném povrchu zpříjemní jízdu závěsná ložiska. Má velkou XL stříšku pro dokonalé krytí před sluníčkem, ale zároveň umožňuje ventilaci a cirkulaci vzduchu. Textilie jsou udržitelné a vyrobené z recyklovaných plastových lahví.

 • Snadné řízení a nejpohodlnější jízda pro dítě
 • Kvalitní bezpečnostní systém
 • Odpružení koleček
 • Velký zapínací koš – můžete s ním jet v klidu nakoupit
 • Snadno omyvatelný materiál i nožní podpěrka
 • Pohodlné vylepšené sedadlo s měkkým ergonomickým polstrováním
 • 4 stupně polohovatelnosti
 • 4 pozice opěrky nohou
 • Stříška s UV ochrannou
 • Potah se dá sejmout a vyprat
 • Kombinovatelný s doplňky stejné značky

Zjistit aktuální cenu

#5 Elegantní kočárek do města

Valco Baby Snap 4 Trend

Mezi nejlepší sportovní kočárky musíme zařadit i tento kočár od australské značky Valco Baby. Má čtyři nafukovací kola a je extrémně lehký, díky čemuž se stává snadno manipulovatelným. Řízení tohoto kočárku si maminky pochvalují i díky polohovatelné rukojeti. Přední kola mají aretaci a jsou vhodná do města i do náročnějšího terénu. Kočárek má praktickou kolébkovou brzdu a velký košík pro věci pro dítě nebo na nákup. Bezpečnost zajistí pětibodové pásy i madlo, které se dá otevírat do obou stran.

 • Stříška s hlubokým kšiltem
 • Polohovací opěrka nohou
 • Zádová opěrka se dá položit do úplného lehu – ideální pro zdřímnutí si v kočárku
 • Vhodný do města i do přírody
 • Velmi lehký
 • Snadno se řídí a tlumí otřesy díky nafukovacím kolům
 • K dostání v různých variacích – nás nadchl model Denim

Zjistit aktuální cenu

Jak vybrat sportovní kočárek?

Vybírání sportovního kočárku je velká zodpovědnost. Na rozdíl od kočáru s hlubokou korbou v něm bude vaše dítě jezdit mnohem déle. Počítejte také s tím, že i když nyní jezdíte s kočárek třeba jen ve městě, během následujících měsíců a let se budete chtít vypravit i dál. Pojedete na výlet nebo na dovolenou, rozšíříte své procházky do přírody. Aby se vám se sportovním kočárkem dobře jezdilo i když vaše dítě poroste, je potřeba vybírat pečlivě a obezřetně. Pojďme se podívat, jak sportovní kočárek vybrat.

Do města či do terénu

V první řadě si ujasněte, co všechno budete se sportovním kočárkem podnikat a kde budete jezdit. I městské ulice mohou mít náročnější terén – stačí hrbolaté dlažební kostky a tam, kde kočár s hlubokou korbou projel hladce, může nastat problém. Proto je důležité, abyste vybírali sportovní kočárek s koly pevnými, ale schopnými projet i lesní nebo polní cestu. Ideální jsou velká nafukovací kola – čím větší, tím náročnější terén zdolají.

Pokud vybíráte sportovní kočárek s aretací předních kol, ujistěte se, že jde i vypnout. Při řízení jednou rukou je někdy lepší, když kočárek sám nezatáčí a jede přímo. Pokud chcete s kočárkem sportovat, např. běhat nebo jezdit na kolečkových bruslích, hledejte takový, který vám ponechá vzadu co největší prostor na kolena. Na speciální sportovní kočárky na běhání se můžete podívat i v našem dalším článku.

Od jakého věku je vhodný

Sportovní kočárek se zpravidla doporučuje od 6 měsíců. Někdy se ale stane, že zvolíte první kočár s příliš malou korbou a miminko se vám už do něj v zimním fusaku nevejde. Pak chtějte sportovní kočárek, jehož zádová opěrka se dá zcela položit. Vaše miminko si tam při procházce pohodlně a bezpečně poleží.

nejlepsi sportovni kocarky

Nosnost kočárku

Nosnost sportovního kočárku nám určuje, do jakého věku – do jaké doby budete moci dítě v kočárku vozit. Většinou se neudává věk dítěte, ale právě nosnost kočárku. Některé mají nosnost do 22 kg, jiné více. Nosnost je důležitá nejen pro bezpečí dítěte, ale také pro pohodlnou jízdu. Počítejte s tím, že čím větší dítě bude, tím hůře bude kočár manipulovatelný. Především u těžších dětí pak oceníte velká a odpružená kola, s nimiž se dá dobře jet i v náročném terénu.

Polohování

Ať už máte dítě ve věku šest měsíců či více, počítejte s tím, že vám bude ve sportovním kočáru usínat. V sedě to není pohodlné ani zdravé pro záda dítěte. Proto chtějte sportovní kočárek s dobře polohovatelnou zádovou opěrkou, která se dá ideálně zcela položit.

U větších dětí pak oceníte možnost polohovatelnosti podpěry nohou. Pokud se dá rovněž zvednout tak, aby v kočárku vzniklo pohodlné vodorovné lůžko, dítě se vyspí mnohem lépe. Polohovatelná nožní opěrka je důležitá i pro bezpečnost a pohodlí dítěte při sezení. Pokud menší dítě na opěrku nedosáhne, bude se v kočárku cítit nestabilně a nepohodlně.

Brzda

Sportovní kočárky mají většinou brzdu zabudovanou klasicky u zadních koleček. Ovládá se sešlápnutím či uvolněním nohou. Některé sportovní kočárky do terénu a pro velmi aktivní rodiče mají brzdu zabudovanou v rukojeti kočárku. Tak mohou zmáčknout tlačítko a zabrzdit, i když zrovna jednou za kočárkem na kolečkových bruslích nebo běží.

Konstrukce a materiál potahu

Nejlepší sportovní kočárky už mají dnes vysoce pevnou konstrukci, která vydrží jízdu i v náročném terénu. Důležitá je pak také váha dítěte, která by se měla dodržovat. U konstrukce ale sledujte i to, zda je lehká. Čím lehčí sportovní kočárek budete mít, tím lépe se s vám s ním bude jezdit.

Materiál potahu by měl mít alespoň základní voděodolnost – počítá se však s tím, že v případě deště použijete přes kočár pláštěnku. Důležité také je, zda se dá potah dobře vyčistit, otřít vlhkým hadrem apod. Ideální je, když se dá potah zcela sejmout a vyprat v pračce.

Omyvatelná, popř. pratelná by měla být i opěrka nohou, která se v blátě nebo zimních měsících snadno zašpiní.

Kompaktnost

Počítejte i s tím, že čas od času bude potřeba sportovní kočárek někam přepravit. Pak oceníte, když se složí na co nejmenší velikost a vejde se i do kufru malého auta. Některé kočárky mají vychytané skládání pomocí tlačítka na rukojeti kočárku, jiné mají systém stisknutí tlačítek po stranách sedací části apod. I skládání a rozkládání kočárku může hrát při výběru velkou roli. Máte-li v jedné ruce dítě, oceníte, když kočár rozložíte pouhým zatažením druhou rukou za rukojeť.

nejlepsi sportovni kocarky

Doplňky

Sportovní kočárky mají i řadu doplňků. Některé jsou součástí kočáru automaticky, jiné je potřeba dokoupit. Nejdůležitější je nánožník, který dítěti přetáhnete přes nohy a připnete ke kočáru v chladném počasí, když mrholí, sněží atd. Může se stát, že není z voděodolného materiálu, proto pořiďte vždy i pláštěnku. Ta se hodí i při jemném deštíku nebo při sněžení. Nánožník a stříška alespoň nenavlhnou.

Sportovní kočár by měl mít také košík. Některé disponují opravdu velkými koši, do kterých se pohodlně vejdou věci pro dítě i nějaký ten nákup. Jiné se dokonce zají uzavřít, takže se nemusíte bát, že cestou něco ztratíte.

Pokud plánujete další potomky, dívejte se i na to, zda je kočár kombinovatelný s dalšími prvky, popř. zda se z něj dá udělat kočár sourozenecký. Pokud vás tato problematika zajímá více, můžete nahlédnout na náš článek o nejlepších sourozeneckých kočárech.