nejlepsi kocarky

Nejlepší kočárky

TOP 5 kočárků na českém trhu

Najít nejpohodlnější, nejpraktičtější, nejbezpečnější, zkrátka nejlepší kočárek pro miminko, může být někdy složité. Čím více se jich na trhu objevuje, tím hůře se vybírá. Je dobré vsadit na reklamy, které vychvalují určité značky, nebo je lepší důvěřovat rodičům a jejich zkušenostem? My rozhodně sázíme jako rodiče na druhou variantu, a proto jsme pro vás prověřili řadu kočárků, které jsou k dostání jako dvojkombinace a trojkombinace a vybrali ty nejlepší kočárky.

V tomto článku vám představíme kočárky, které za vás vyřeší cestování a péči o dítě od narození až do tří let. Najdete zde nejlepší kočárky vhodné jak pro rodiče, kteří chtějí jezdit ve městě, tak pro ty aktivnější, co volí raději procházky v přírodě. Pro sportovní kočárky máme samostatný článek, kde se jim věnujeme detailněji. Pokud vás zajímá specializace kočárků jako jsou kočárky vhodné do terénu, pro běhání nebo hledáte sourozenecké kočárky a kočárky pro dvojčata, trojčata atd., můžete se podívat na naše další články, kde problematiku podrobně řešíme a vybíráme nejlepší kočárky v dané kategorii.

TOP 5 nejlepší kočárky

Kočárek rostoucí s vaší rodinou

1. Kočárek EasyWalker Harvey

Kočárky značky EasyWalker patří mezi nejoblíbenější mezi rodiči. Vynikají především vysokou kvalitou, odolností, vytříbeným stylem a maximální funkčností. Kočárek EasyWalker Harvey se prodává jako dvojkombinace. Umožňuje tak využívat jej pro miminko od jeho narození i jako sportovní verzi do cca 3 let dítěte. Od půl roku můžete hlubokou korbu vyměnit za stylový sportovní kočár, který bude pro vaše dítko nejen pohodlný, ale i velmi bezpečný.

EasyWalker Harvey je oblíbený především pro svou funkčnost a kompaktnost. Počítá s tím, že se jako rodina můžete rozšiřovat, a tak není problém z něj na pár kliknutí vytvořit sourozenecký kočár. Připojit na něj můžete autosedačku (vajíčko), hlubokou korbu, sportovní sedadlo nebo dvě sedadla vedle sebe atd. Další výhodou vedle kompaktnosti je jeho nízká váha a pohodlí při ježdění – jak pro rodiče, které kočárek tlačí, tak pro dítě, které se veze.

 • Rozšiřitelný do tandemu
 • Výškově nastavitelné adaptéry
 • Udržitelné textilie z recyklovaných PET lahví
 • Odpružení všech kol
 • Aretace předních koleček
 • Od narození do 4 let dítěte

Do obchodu

Kočárek do malého kufru auta

2. Kočárek Joolz Geo

Také kočárek Joolz Geo se snadno přizpůsobí postupnému rozrůstání vaší rodiny. Vyniká snadným ovládáním, vysokou manévrovatelností, je velmi bezpečný a pro děti i pohodlný. Tento kočárek se dodává s hlubokou korbou, sportovním sedátkem, podvozkem a nákupním košíkem o velikosti XL. Vysoké umístění korbičky i sedačky sportovní verze je ideální i pro vysoké rodiče, které se tak nemusí nad kočárkem sklánět a hrbit. Pokud zajdete i s kočárkem do restaurace a chcete dítě pohodlně nakrmit, můžete sportovní sedačku využít jako pohodlnou jídelní židličku.

Sportovní sedátko je nejen pohodlné a praktické, ale také bezpečné. Má pětibodový bezpečnostní pás a tři polohy sedu – lehu. Otočit se dá navíc po směru i proti směru jízdy, což oceníte především za letních dní, kdy chcete dítěti dopřát stín. Rukojeť je teleskopická a nastavitelná. Extra výhodou tohoto kočárku je možnost rozšíření na sourozenecký kočár nebo kočár pro dvojčata.

 • Snadné manévrování kočárkem – i jednou rukou
 • Velká zadní kola pro pohodlnější jízdu
 • Velmi prostorná hluboká korbička pro děti od narození
 • Velmi snadno jej složíte do malých rozměrů – oceníte především u auta s malým kufrem

Do obchodu

Kočárek do města i do přírody

3. Kočárek Bugaboo Donkey

Bugaboo Donkey je lehoučký a vysoce kompaktní kočárek, který bude pohodlný pro rodiče i děti. Stejně jako předchozí dva kočárky v našich tipech i Bugaboo Donkey má možnost přeměnit se na pár kliknutí v sourozenecký kočárek, který ocení jak rodiče dvojčat, tak rodiče shánějící sourozenecký kočárek pro další přírůstek do rodiny. Plynulý pohyb bez drncání umožňují velká kola odolná proti propíchnutí, což oceníte ve městě i v přírodě.

Bugaboo Donkey je pro dítě bezpečný a pohodlný. V korbičce jsou větrací otvory dodávající přísun čerstvého vzduchu, ale také umožní dětem koukat se ven a objevovat svět. Matrace v kočárku je nejen pohodlná, ale i provzdušněná. To umožní vašemu miminku klidně dýchat i v poloze na bříšku. Korbička je o 3 cm výše než u starších modelů. Ideální pro vysoké rodiče, kteří se nechtějí do kočárku moc sklánět, ale také to oceníte, když v kočárku dítě krmíte.

 • Integrované upevňovací body pro stupátko se sedákem
 • Korbička s ventilačním systémem regulujícím tělesnou teplotu dítěte
 • Jednoduché a rychlé rozkládání a skládání
 • Možnost rozšíření pro druhé dítě
 • Hluboká korba i sportovní kočárek

Do obchodu

Kočárek (nejen) pro aktivní rodiny

4. Kočárek Noordi Fjordi

Pokud jste aktivní rodiče a hledáte kočárek, který se snadno přizpůsobí vašemu životnímu stylu a umožní vašemu miminku dostatek pohodlí i bezpečí na cestách, Noordi Fjordi je skvělou volbou. Poskytne vašemu dítěti pohodlí za jakýchkoli podmínek, díky ultralehké termální korbičce ThermoCot a trade. Stříška korbičky i nánožník sportovního kočárku jsou vyrobeny z voděodolné tkaniny, chrání před deštěm, větrem i zimou. Díky kvalitnímu systému odpružení všech čtyř kol je pro dítě pohodlná jízda i v náročném terénu, a navíc umožňuje snadné ovládání kočárku.

Tento kočárek se prodává v dvojkombinaci, ve které jsou jeho součástí podvozek, hluboká korbička, sportovní verze kočárku a přebalovací taška. Hliníková konstrukce podvozku je pevná ale lehká a snadno se skládá do auta.

 • Bezúdržbová pevná kolečka plněná gelem
 • Kočárek snadno zabrzdíte nožní brzdou
 • Vnitřní potah je vyroben z tkaniny s antibakteriálním ošetřením
 • Maxistříška s odvětráváním
 • Zateplený nánožník

Do obchodu

Trojkombinace za nejlepší cenu

5. Kočárek PETITE&MARS Grand

Hledáte-li kočárek, který splní vysoké požadavky pro vás i vaše dítě, ale přitom bude cenově dostupný i pro rodiny s nižším rozpočtem, vsaďte na oblíbený a chválený kočárek PETITE&MARS Grand. Sehnat se dá v různých stylových designech v trojkombinaci, kde najdete hlubokou korbičku, sportovní sedačku i vajíčko. Tento kočárek je sice levný, ale dokáže si poradit v jakémkoli terénu a přináší pohodlnou jízdu pro miminko i jednoduchou manipulaci s kočárkem pro rodiče. Otočné sedadlo můžete kdykoli změnit na pohodlnou vaničku.

Kola má kočárek bezúdržbová – gumová. Zadní kola jsou velká, takže si poradí v náročnějším terénu, přední jsou menší, s aretací. Sedadlo sportovní verze se dá polohovat do tří různých variant a výškově nastavitelný je i nánožník. Nechybí pevná páková brzda na zadních kolečkách ani prostorný nákupní koš.

 • Pro děti od narození do 36 měsíců
 • Nosnost kočárku je do váhy 15 kg dítěte
 • Autosedačka je vhodná pro děti od narození do 13 kg a určena je k jízdě v protisměru
 • Trojkombinace s přebalovací taškou vám usnadní cestování s miminkem a poroste spolu s ním

Do obchodu

Jak vybrat kočárek pro miminko?

Věříme, že z námi zvolených tipů na nejlepší kočárky byste si vybrali velmi snadno. Než se ale pro některý rozhodnete, pojďte se s námi podívat na pár rad, jak kočárek vybírat. Nejde totiž jen o to, zda se vám líbí na pohled a zda je pro vás přijatelná jeho cena. U výběru kočárku je potřeba zohlednit plno parametrů a variant, aby vám výsledná volba opravdu seděla – a hlavně – aby se v kočárku líbilo vašemu miminku.

Výběr dle typu kočárku

V první řadě si ujasněte, zda sháníte samostatný kočárek, nebo byste raději komplet – dvojkombinaci nebo trojkombinaci. Koupit celý set, tedy podvozek s hlubokou korbou, sportovní verzí sedačky a navrch třeba i s vajíčkem pro miminko, je na první pohled velmi praktické a výhodné. Jenže ne každému se tato možnost vyplatí.

Dvojkombinace

Dvojkombinace představuje kočárek s hlubokou korbou a sportovní sedačkou. Dohromady představuje výhodný set, kdy vám jeden kočárek vydrží až do tří, někdy i do čtyř let dítěte, aniž byste museli investovat do dalšího vozítka. Než však dvojkombinaci koupíte, chtějte vidět nejen variantu s hlubokou korbou, ale i sportovní variantu. Osobně se nás stalo, že jsme byli z kočárku s hlubokou korbičkou nadšení, ale po sundání hluboké korby a připevnění sportovní sedačky jsme se zhrozili. Nakonec jsme sportovní verzi vůbec nevyužili a rovnou jeli koupit nový – sportovní kočárek. Nejde přitom jen o vzhled sportovní sedačky, ale také o její bezpečnostní prvky, polohovatelnost opěrky, bezpečnostních pásů, nastavení podnožky, nánožník, stříšku dostatečně chránící před povětrnostními podmínkami a změnami počasí atd.

Trojkombinace

U trojkombinace platí stejné pravidlo, jako jsme uvedli výše, u dvojkombinace. Zjistěte si nejen vzhled, výhody a bezpečnostní prvky u hluboké korby, ale i u sportovní sedačky. Trojkombinace je vedle těchto variant doplněna ještě o vajíčko pro miminko, tedy o sedačku do auta vhodnou od narození dítěte. Ne vždy totiž vajíčko pro miminka splňuje všechna bezpečnostní kritéria. Je sice fajn, že jej můžete bez problémů přicvaknout na konstrukci kočárku a vyrazit tak třeba na nákup do supermarketu, někdy se však vyplatí koupit jen dvojkombinaci a vajíčko pro miminko pořídit zvlášť.

Sourozenecké kočárky

Dalším typem kočárků jsou sourozenecké kočárky. Existují totiž kompaktní varianty, které snadno přeměníte z kočárku pro jedno dítě na sourozenecký kočárek, nacvaknete další hlubokou korbu nebo sportovní sedačku apod. Pokud víte již předem, že budete chtít druhé dítě, a to brzy po narození prvního, a bude tudíž nevyhnutelné vozit obě děti v kočárku najednou, hledejte rovnou tuto variantu. I když se může jednat o vyšší investici, ve výsledku se vám vyplatí.

Nejlepší sourozenecké kočárky jsme pro vás již vybírali v článcích Kočárky pro dvojčata a Kočárky pro trojčata.

Kde budete s kočárkem jezdit?

Abyste vybrali skutečně nejlepší kočárek pro své miminko, je důležité se zaměřit i na to, kde budete nejčastěji jezdit. Pokud bydlíte ve městě, kde jsou převážně chodníky, udržované v létě i v zimě, bude vaše hledání jednodušší. Můžete zvolit kočárek s obyčejnými kolečky, ale i s kolečky do terénu.

Kočárky do terénu

Pokud však plánujete procházky přírodou, polem, lesem apod., je lepší zvolit kočárek s velkými koly, alespoň zadními a také s dobrým odpružením. Takový kočárek se vám pak bude dobře tlačit a manévrování na kamenech nebo přes kořeny stromů bude pohoda. Často se pak dá takový kočárek v jednodušším terénu řídit i jednou rukou, takže můžete ve druhé držet termohrnek s kávou nebo si na procházku vzít knížku. Pokud víte, že budete zdolávat nejen přírodu kolem vašeho bydliště, ale budete s kočárkem hodně cestovat do přírody, hor atd., podívejte se rovnou na naše srovnání terénních kočárků, kde najdete ty nejlepší specializované kočárky pro tento účel.

Kočárky na běhání

S kočárkem ale můžete dělat i jiné aktivity – např. běhat nebo jezdit na kolečkových bruslích. Pokud podobné aktivity plánujete, opět se zaměřte na specializované kočárky, které vám umožní jednodušší běh či jízdu a pro děti budou maximálně bezpečné. I ty najdete v našem speciálním srovnání nejlepších kočárků na běhání.

kocarek do terenu
Kočárky do terénu i kočárky na běhání by měly mít především velká kola a dobré odpružení

Jak budete kočárek převážet – skladnost kočárku

Důležitým kritériem, které není radno opomíjet, je skladnost kočárku. Pokud máte automobil s malým kufrem a budete často kočárek převážet, chtějte co nejkompaktnější variantu, která se dobře složí a nebudete muset rozkládat komplet celou konstrukci – korbičku, podvozek, kola apod.

Ty nejlepší kočárky se rychle složí i sestaví jediným pohybem, zmáčknutím tlačítka, zatáhnutím za poutko apod. Někdy se dá tento úkon zvládnout i jednou rukou. Je však potřeba si dobře vybrat.

Kolik můžete do kočárku investovat?

Spoustu rodičů se musí dívat nejen na výhody a vychytávky u kočárků, ale také na to, kolik stojí. Počítejte s tím, že pokud budete chtít co nejlepší kočárek, bude potřeba investovat trochu více. V našem výběru však najdete i vynikající a velmi oblíbený kočárek za skvělou cenu, dostupnou i rodičům s menším rodinným rozpočtem. Má však výrazně méně vychytávek než dražší kočárky, a především u něj nelze počítat s dalším dítětem, neboť nejde sestavit jako sourozenecký kočárek.

Pokud plánujete druhé dítě co nejdříve, doporučujeme vybírat rovnou kočárek, ze kterého je možné vytvořit kočár sourozenecký. Pak ušetříte mnoho výdajů na druhý kočár a také zjistíte, že si výrazně usnadníte práci. Ušetřit se dá i koupí dvojkombinace či trojkombinace, neboť nebudete investovat další částku do samostatného sportovního kočárku, popř. do samostatného vajíčka pro miminka. Platí však výše uvedené upozornění, aby byly v případě kombinovaných kočárků splněny bezpečnostní požadavky.

Výbava kočárku

Při výběru nejlepšího kočárku se zaměřte i na další vychytávky, které vám usnadní nejen manipulaci s kočárkem, ale také umožní vašemu dítěti dostatek pohodlí a zábavy. Jaké to jsou?

 • Dostatečně velký nákupní košík
 • Přebalovací taška
 • Pláštěnka či nepromokavá korba a nánožník
 • Zateplený nánožník
 • Polohovatelnost sportovní sedačky
 • Prodyšná stříška a korba, které umožní přívod čerstvého vzduchu a vaše dítě se bude moci dívat ven
 • Prodyšná matrace v korbě
 • Aretace předních kol
 • Ovládání brzdy
 • Výškově nastavitelná rukojeť
 • Možnost přidat stupátko pro větší dítě