kocarek pro dvojcata

Kočárek pro dvojčata

5 nejlepších sourozeneckých kočárků

Ať už jste to plánovali nebo vás čekalo překvapení, v případě narození dvojčat nebo u dětí s nízkým věkovým rozdílem, je sourozenecký kočár nezbytností. Vybrat kočárek pro dvojčata však není nic jednoduchého. Je potřeba hledat pečlivě a trpělivě, aby se vám s ním dobře manipulovalo, byl lehký při přenášení, dal se snadno složit i rozložit a mnoho rodičů také ocení, když se po složení vejde snadno do kufru auta, aniž by kvůli němu museli pořizovat větší vozidlo.

Aby se vám vybíralo co nejlépe, nachystali jsme pro vás přehled pěti nejlepších kočárků pro dvojčata i tipy na to, jak takový kočárek pro dvojčata vybrat.

5 tipů na kočárek pro dvojčata

Komfort pro dítě i pro rodiče

1. Valco Snap Duo

Mezi kočárky pro dvojčata jednoznačně vede Valco Snap Duo. Jeho nejnovější verze poskytne vašim dětem ještě více pohodlí, díky polstrovaným sedačkám a odvětrávacímu panelu. Opěradlo můžete regulovat dle potřeby až téměř do lehu, takže si v něm vaše děti i pohodlně odpočinou. Při zkoumání okolí je v bezpečí udrží pětibodový bezpečnostní systém zapínání i měkké přední madlo, které se dá při vystupování odklopit. Regulovat se dá i opěrka nohou.

Maminky jistě ocení velký nákupní koš pod kočárkem, ale i přední otočná kolečka, která se dají blokovat, nebo nechat zapnutá na aretaci. Vpředu jsou kolečka dvojitá, což usnadňuje manévrování s kočárkem. Navíc jsou nepropíchnutelná, takže s sebou nemusíte vozit pumpičku. Díky poddajnému materiálu zvládnou jízdu bez velkého drncání i v horším terénu. Kočárek se vám bude také dobře držet, neboť rukojeť je měkká, pěnová. V zimě vám díky ní nebudou tolik mrznout ruce. A kdo bojuje doma s prostorem, ocení snadné složení kočárku, který i po složení dokáže samostatně stát. Výhodou je i nosnost až do 22 kg, takže v něm pohodlně můžete děti vozit až do tří let.

Do obchodu

Mercedes mezi kočárky pro dvojčata

2. THULE Urban Glide2 Double

Proč by měl kočárek pro dvojčata působit těžkopádně a špatně se ovládat, když existuje značka Thule? Tento výrobce dělá naprosté špičky mezi kočárky a ani rodiče dvojčat a sourozenců s malým věkovým rozdílem nebudou ochuzeni o to nejlepší, co mohou mezi kočárky pro dvojčata získat. Thule Urban Glide2 Double je designově i technicky vymazlený kočárek pro dvojčata, který má pevnou a vysoce odolnou, leč velmi lehkou konstrukci. Na rozdíl od jiných sourozeneckých kočárů má jen tři kola, zato dostatečně velká, aby se přizpůsobil i náročnému terénu. S tímto kočárkem se nemusíte bát do ulic velkoměsta, do přecpaného supermarketu ani na lesní cestu.

Kočárek lze využít ve sportovní verzi, nebo dokoupit hlubokou korbu (či dvě). Sedátka jsou polohovatelná, pohodlná a bezpečná díky pětibodovému bezpečnostnímu systému s polstrovanými polštářky na popruzích. Boudičky lze odvětrávat. Tento kočárek pro dvojčata ocení všichni sportovně založení rodiče, kteří se kočárem nenechají omezovat. Je vhodný jak do náročného terénu, tak na běhání nebo jízdu na in-linech. Přední kolo má aretaci, která se dá při běhu vypnout. Madlo kočárku si můžete nastavit podle své výšky. A oceníte jistě i jednoduché složení kočárku (zvládnete jej i jednou rukou) a maximální skladnost. Tento kočárek složíte jako krabičku, aby zabíral v kufru jen minimum místa.

Do obchodu

Skladný a komfortní kočárek pro dvojčata

3. TFK Duo Combi

Kočárek pro dvojčata TFK Duo Combi je spojením nejlepších vlastností předchozích dvou modelů Trail a Adventure. Přinese vašim dětem maximální pohodlí v podobě odpružených sedaček, které se přizpůsobí pohybu kočárku. Umožňuje kombinovat hlubokou korbu s měkoučkou matrací i pohodlné sportovní sedačky. Je velmi lehký – díky hliníkové konstrukci, ale zároveň pevný – díky karbonové zadní části rámu. Co oceníte při jízdě v náročnějším terénu, je špičkové odpružení a kvalitní 12 palcová pneumatická kola Schwabe. Díky všem těmto vlastnostem je kočárek velmi snadno manipulovatelný. Upravit podle svých potřeb si můžete dokonce i rukojeť potaženou ekokůží.

Pohodlnost kočárku ocení i vaše děti. TFK Duo Combi má vylepšený a pohodlnější sportovní podsedák, plynulé polohování zádové opěrky a 3 výškové polohy pro nohy. Nechybí ani odpočinková poloha nožní opěrky v případě, že vaše děti spí. Bezpečnost vašich dětí zajistí pětibodový bezpečnostní systém. Jako rodiče oceníte jistě i možnost odepnout a vyprat potah kočárku, protože děti na cestách rádi posvačí. A ovocná kapsička i tvarohový krém se z potahu čistí dost špatně. U sourozeneckého kočárku TFK Duo Combi oceníte i jeho maximální skladnost, díky které ho snadno uložíte do kufru auta.

Do obchodu

#Designový kočár nejen pro dvojčata

4. ABC Design Zoom

ABC Design Zoom představuje flexibilitu a komfort mezi kočárky pro dvojčata. Sedátka/korbičky jsou řazeny za sebou, nikoli vedle sebe, což vám umožní více svobody při pohybu. Nemusíte řešit, že je kočárek příliš široký, snadno s ním proklouznete na rušné ulici mezi lidmi atd. S takto řešeným sourozeneckým kočárkem se také lépe manipuluje v úzkém prostoru. Kočárek ABC Design Zoom Street umožňuje upevnit hlubokou korbu, sedátka sportovního kočáru nebo autosedačku podle vašich potřeb a podle věku dětí. Proto jej využijí jak rodiče dvojčat, tak rodiče pro sourozence s malým věkovým rozdílem. Je možné mít sportovní verzi vzadu a hlubokou korbu vpředu, nebo naopak. Opěrka nohou je u sportovní verze nastavitelná a omyvatelná, což oceníte (nejen) za blátivého počasí, když už děti začínají chodit. Rukojeť kočárku je výškově nastavitelná, a tak si ji snadno upravíte ke své postavě.

O bezpečnost vašich dětí se postará pětibodový pás. Nechybí ani parkovací brzda, transportní pojistka a sluneční stříška. Kolečka kočárku lze při přepravě v kufru auta sejmout.

Do obchodu

#5 Ovládejte kočárek pro dvojčata jednou rukou

5. Britax Römer B-Agile Double

Sportovní kočárek B-Agile od firmy Britax patří mezi nejoblíbenější kočáry vůbec. Svůj věhlas si získal lehkou konstrukcí, snadným manipulováním i jednou rukou a jednoduchým složením a rozložením. Nyní jej můžete mít i jako kočárek pro dvojčata, aniž by se nějak změnil komfort, který Britax Römer B-Agile poskytuje. Tento sourozenecký kočárek je vyroben z nepromokavých materiálů, takže i když vás nečekaně zastihne déšť a nemáte u sebe pláštěnku, nic strašného se neděje. Má zabudovány adaptéry CLICK & GO, díky kterým můžete vytvořit úplný cestovní systém. Na konstrukci lze připnout hlubokou korbu i autosedačku Britax Römer. Ovládání kočárku si zamilujete, díky nastavitelné rukojeti s polstrovaným madlem. Pohodlí budou mít ale i vaše děti. Zádová opěrka se dá polohovat až do lehu, nožní opěrka je buď v režimu sezení, nebo se vystrčí vzhůru, když si dítě chce lehnout. Počítejte však s tím, že sedačka je poněkud tvrdší a vyplatí se koupit do kočárku polstrovanou vložku. O bezpečnost dětí se postará pětibodový bezpečnostní systém. Do ošklivého počasí můžete přikoupit

nánožník, který se přichytí snadno pomocí gumiček a suchých zipů. Jedinou nevýhodou tohoto kočáru pro dvojčata je nízká nosnost. Je vhodný pro děti od narození do 15 kg, což je až o 10 kg méně, než umožňují konkurenční kočárky.

Do obchodu

TIP: Podívejte se také na náš výběr nejlepších kočárků (dvojkombinací a trojkombinací) na trhu.

Jak vybrat kočárek pro dvojčata

Ještě, než se začnete rozplývat nad námi doporučenými kočárky pro dvojčata, pojďme si ukázat, jak takový kočár vybrat a na co se u něj zaměřit. Typů je totiž hned několik a každý má své pro a proti.

Kombinované nebo sportovní?

V první řadě si uvědomte, zda budete chtít kočárky sportovní, nebo kombinované. Sportovní kočárky jsou vhodné většinou až od 6 měsíců dítěte, kdy už začíná samostatně sedět. Někdy není možné sklopit zadní opěrky do zcela vodorovné polohy. To by novorozencům dobře určitě nedělalo. Některé sportovní kočárky umožňují díky adaptérům přidělat hlubokou korbu, což je určitě vhodnější. Pak už se ale bavíme i o možnosti kombinovaných kočárků. Kombinované kočárky mají většinou robustnější konstrukci, jsou hodně široké – nebo dlouhé a mohou být podstatně dražší.

Rozměry a umístění sedaček

Jak už asi tušíte, rozměry kočárků pro dvojčata budou o dost větší než u běžných kočárků na jedno dítě. Pokud se však děsíte toho, že se s ním bude špatně manipulovat, bude příliš těžký a nadřete se s ním, tak hoďte obavy za hlavu. Když si dobře vyberete, není strach na místě.

Kočárky na dvojčata jsou skutečně rozměrově větší než klasické kočárky. V dnešní době však můžete získat takové, které mají lehkou konstrukci, pohodlná kola umožňující projet i hodně náročný terén, nastavitelné madlo, které vám umožní řídit kočárek třeba i jednou rukou a nemusíte se bát ani složení kočárku do kufru auta. Např. kočárky od značky Thule složíte tak minimalisticky, že se vejdou téměř do batohu.

kocarek pro dvojcata

Důležité je také rozhodnout se, zda si zvolíte umístění sedaček za sebou, nebo vedle sebe. Sedačky za sebou často využívají maminky sourozenců s nízkým věkovým rozdílem. Neumožňují totiž tak dobrý přehled o obou dětech najednou, jako když máte sedačky umístěny vedle sebe. To je naopak varianta oblíbená u rodičů dvojčat. Pokud jsou sedačky vedle sebe, jsou korbičky užší, ale delší. Kočár je sice hodně široký, ale manipulace s ním je jednodušší.

U sedaček za sebou je vysoký požadavek na stabilitu kol a konstrukce. Je hodně dlouhý a počítejte s tím, že manipulace bude poněkud náročnější. Korbičky budou kratší, ale zase budou dostatečně široké.

Hmotnost a nosnost

Něž si kočárek pro dvojčata koupíte, zjistěte si jeho hmotnost. Čím lehčí kočárek, tím snazší s ním bude manipulace. U kočárků s korbami za sebou však dejte pozor, aby nízká hmotnost nesměřovala k převážení a ohrožení dětí. Nízkou hmotnost oceníte v případě, že často kočár přenášíte – do schodů, do městské hromadné dopravy, nebo jej často skládáte do auta.

Nosnost je ještě důležitější než hmotnost. Některé kočárky totiž mají nosnost jen do 15 kg (na jednu korbu/sportovní sedačku), což je u některých dětí do čtyř let a u jiných jen do dvou. Navíc čím těžší dítě je, tím hůř se s kočárkem jede. Ideální je, když je nosnost kočárku do 20 – 25 kg.

Manipulace a kolečka

Pokud se chystáte jezdit s kočárkem pouze po městských chodnících, patrně si vystačíte s běžnými kolečky. Pokud se ale chystáte na procházky do lesa, na pole a na hůře schůdný terén, požadujte velká kola a dobré odpružení, které vám usnadní manipulaci a dítěti poskytnou dostatek pohodlí.

Některé kočárky mají tři nebo čtyři kola s aretací, která se dá vypnout. Manipulace je pak s nimi velmi jednoduchá, i když je kočár široký a veze dvě děti různé váhy. Na trhu ale najdete i šestikolky, tedy kočáry, které mají vpředu čtyři kolečka a vzadu dvě. Pokud jsou dobře vyrobeny, dá se dobře manipulovat i s nimi.

Proč si (ne)pořídit kočárek pro dvojčata

Někdy nemáme na výběr a kočárek pro dvojčata je nejjednodušší řešení

I sourozence s nízkým věkovým rozdílem snadno dovezete, kam je potřeba

Dvojčata mohou poznávat svět společně

U většiny kočárků může jedno dítě spát a druhé sedět a pozorovat okolí

Snazší manipulace pro rodiče, než cesta se dvěma kočárky

Horší manipulace

U některých kočárků vyšší pořizovací cena

Horší skladnost do kufru u auta

Už máte vybraný ten nejlepší kočárek pro dvojčata? Pokud ano, přejeme vám, aby se vám s ním jezdilo co nejlépe a vaše děti v něm byly spokojené. A pokud jste ještě nevybrali, věříme, že vám náš článek pomůže.