trikolky s vodici tyci

Tříkolky s vodící tyčí

5 nejlepších tříkolek s vodící tyčí

Nechce vaše batole sedět ve sportovním kočárku? Nudí se a dožaduje se aktivity? Pak mu ji dopřejte. Ideální jsou moderní tříkolky s vodící tyčí, které slouží jako tříkolka a alternativní verze sportovního kočárku zároveň. Takové tříkolky rostou s dětmi, a tak je využijete od cca 10 měsíců až do 5-6 let. Záleží samozřejmě na typu tříkolky, který vyberete.

Jelikož vybrat tříkolky s vodící tyčí není právě jednoduché, zaměřili jsme se na tuto problematiku a testovali za vás. Vybrali jsme pět nejlepších dětských tříkolek, které ocení děti i rodiče. Navíc jsme zpracovali jednoduchý návod, jak takovou tříkolku vybrat a na co se při výběru zaměřit.

Nejlepší tříkolky s vodící tyčí pro rok 2024

#1 Mercedes mezi tříkolkami

Tříkolka Kinderkraft Aveo

Dětská tříkolka Kinderkraft AVEO je Mercedes mezi těmito vozítky. Je to totiž tříkolka 6 v 1. Na první pohled si ji můžete splést s kočárkem, ale skutečně se jedná o vynikající tříkolku s vodící tyčí. Vhodná je pro nejmenší děti od 9 měsíců a jako samostatná tříkolka pak od 18 měsíců. Využijete ji ale na dlouhou dobu. Roste totiž s vaším dítětem. Má modulovou konstrukci, kterou můžete bez použití nářadí snadno demontovat. Může fungovat jako alternativní sportovní kočárek, tříkolka pro nejmenší, tříkolka pro děti od 18 do 24 měsíců – zde už můžete odepnout i stříšku a pro starší děti pak můžete demontovat i madlo a pásy. Stále však zůstává vodící tyč, kterou rodič může kontrolovat směr jízdy.

 • Praktická široká stříška, která se dá nastavit jako u kočárku, nebo odepnout
 • Pevná a vysoce bezpečná konstrukce
 • 6 v 1 – vhodná pro nejmenší děti až do cca 3-4 let
 • Modulová konstrukce – velmi snadná demontáž
 • Alternativní sportovní kočárek/tříkolka
 • 3-bodový bezpečnostní pás
 • Sklopná opěrka nohou
 • Výškově nastavitelná rukojeť pro rodiče

Zjistit aktuální cenu

#2 Tříkolka do města i na polní cestu

Dětská tříkolka EcoToys

Podobný styl, avšak o něco jednodušší konstrukci má dětská tříkolka s vodící tyčí EcoToys. Je určená dětem od 12 měsíců a využijí ji pohodlně až do pěti let. Opět vypadá trochu jako kočárek – rukojeť je velmi pohodlná, polstrovaná a rodičům se s ní bude dobře manipulovat. Využijí ji především pro mladší děti, které ještě samy neumí šlapat nebo se teprve učí. Také unavené dítko ocení, když ho chvíli veze maminka. Tato tříkolka má sedadlo otočné o 360 °, bezpečnostní brzdu, skládací stříšku, která dobře chrání před sluncem a také podnožku, která se dá v případě potřeby sklopit. Bezpečnost zajišťuje zábrana proti pádu a bezpečnostní pásy.

 • Velice pevná a vyztužená konstrukce
 • Odolné pneumatiky vhodné i na polní a lesní cestičky
 • Krásný košík na řídítkách a praktický zadní koš
 • Od 12 měsíců až do 5 let
 • Pohodlná a polstrovaná rukojeť

https://www.kobotec.cz/detska-trikolka-ecotoys-modra/

Zjistit aktuální cenu

#3 Jednoduše krásná a praktická tříkolka

Tříkolka Zopa ZooGo

Pokud hledáte trochu jednodušší variantu, která nevypadá jako sportovní kočárek, ale přesto poskytuje dostatek bezpečí pro nejmenší „cyklisty“, doporučujeme dětskou tříkolku s vodící tyčí Zopa ZooGo. Je určena pro děti od 18 měsíců a dá se v pohodě přizpůsobit dětem tak, jak postupně rostou. Jezdit na ní můžou až do 6 let. Pohodlí dětem přináší polstrované sedátko. Bezpečnost zajišťují polstrované pásy a hrazda hlídající zároveň správný posed dítěte. Nemusíte se tak bát, že by si na tříkolce zničili záda. Pro nejmenší jsou nainstalovány praktické podnožky, které lze sklopit.

 • Výškově nastavitelná rukojeť
 • Vhodná až do 6 let dítěte
 • Odnímatelná sluneční clona
 • Odnímatelná šlapadla
 • Odolná kolečka z materiálu EVA – nedají se propíchnout

Zjistit aktuální cenu

#4 Nejkompaktnější tříkolka na světě

Tříkolka Doona Liki Flame

Pokud je tříkolka Kinderkraft Mercedesem mezi těmito vozítky, je tříkolka Doona Liki Flame rovnou Ferrari. Je označována za nejkompaktnější tříkolku na světě, má elegantní design, mnoho praktických funkcí a její provedení je přímo špičkové. Vyrobena je z vysoce kvalitních polymerů vyztužených hliníkovými vlákny, má extra odolná kola a ergonomické sedátko vhodné i pro ty nejmenší. Co odlišuje tuto tříkolku od ostatních jsou její kompaktní rozměry a možnost rozložení. Vejde se vám totiž velmi pohodlně do kufru auta, ale můžete ji převážet i jako příruční zavazadlo na palubě letadla.

 • Vhodná pro děti od 10 měsíců
 • Stříška i sedadlo se dají odejmout/zmenšit
 • Odnímatelné šlapky
 • Odnímatelná vodící tyč
 • Vysoce kompaktní – lze složit jako příruční zavazadlo do letadla

Zjistit aktuální cenu

#5 Tříkolka oblíbená dětmi i rodiči

Smoby Tříkolka Baby Balade

V jednodušším stylu je navržena tříkolka s vodící tyčí od značky Smoby. Mezi nejoblíbenější patří typ Baby Balade, která je vhodná pro děti od 10 měsíců díky promyšlenému bezpečnostnímu systému a ergonomickém sedátku s opěrkou hlavy. Tato tříkolka je určená pro kojence a batolata, ale využijete ji i později. Roste spolu s vaším dítětem. Jednotlivé části bezpečnostního zařízení snadno odejmete bez použití nářadí. Výhodou je i integrovaný systém řízení a protiskluzová odolná kolečka. Opěrky na nožičky se dají sklopit, když je nebude chtít dítě využívat.

 • Výškově nastavitelná vodící tyč
 • Stabilní Metal Iframe
 • Kočár a tříkolka v jednom
 • Pro děti od 10 měsíců do 3 let
 • Stříška pro zastínění prudkého slunce

Zjistit aktuální cenu

Jak vybrat tříkolku pro dítě?

Vybrat tříkolku s vodící tyčí se může zdát jako jednoduchá záležitost. Mnoho rodičů vybírá podle vzhledu nebo ceny, ale později zjistí, že jejich dítěti nevyhovuje. V dnešní době jsou na trhu vysoce bezpečné a praktické tříkolky, které pomáhají dětem rozvíjet motoriku a koordinaci pohybu, zabaví je a rodičům umožní jejich rozvoj a jízdu kontrolovat. Aby však tříkolka skutečně fungovala, jak má, byla dostatečně bezpečná a nepoškodila vašim dětem páteř při častém využívání, musí splňovat určitá kritéria. Pojďme se na ně podívat.

Věk dítěte – rostoucí tříkolky

Ve chvíli, kdy kupujeme dětskou tříkolku, musíme brát v úvahu věk dítěte. Nevadí, že je vašemu dítěti jen 10 nebo 12 měsíců. Díky tomu, že se vyrábí tříkolky rostoucí s dětmi, můžete ji koupit klidně i batoleti. Je však potřeba hledat takovou, aby vyhovovala vašim potřebám. Malé dítě ještě neumí samo šlapat, takže vybírejte tříkolky s vodící tyčí. Můžete díky ní vozítko tlačit sami a až dítě začne samo šlapat a řídit, koordinujete díky tyči směr jízdy. Pokud zvolíte tříkolku s pevnou konstrukcí, může ji využívat klidně až do nějakých 5 nebo 6 let.

Tříkolka a sportovní kočárek – 2 v 1

Některé tříkolky s vodící tyčí můžete bez problémů využívat i jako sportovní kočárek. Dítě v nich sice nepoložíte, ale sedět může po i proti směru jízdy díky otočné sedačce. Pokud je to navíc ergonomická a polstrovaná sedačka, bude mít dítě stejné pohodlí jako ve „sporťáku“ nebo v „golfkách“. Tříkolky pak mají často i stříšku uzpůsobenou podobně, jako sportovní kočár. Dá se stáhnout i demontovat a ochrání jak před sluncem, tak před drobným mrholením nebo deštěm. Dětské tříkolky, které lze využívat i jako sportovní kočárek, mají označení 2 v 1, ale pokud se jedná o rostoucí tříkolku, bude mít označení i 4 v 1 nebo 5 v 1.

Bezpečnost na prvním místě

Než se pro některou tříkolku s vodící tyčí rozhodnete, myslete především na bezpečnost svých dětí. Tu samozřejmě zajišťuje i sama vodící tyč, která rodičům umožňuje usměrňovat jízdu dítěte. Důležité jsou ale i bezpečnostní pásy – pro ty nejmenší chtějte polstrované pásy, a bezpečnostní zábrana, která chrání dítě před případným pádem z tříkolky, kdyby se z pásů i přes vysokou bezpečnost vysmeklo, nebo se příliš nahnulo do strany.

Velikost, skládání a demontování

Rostoucí tříkolky mají odnímatelné části, takže je můžete postupně přizpůsobovat věku a schopnostem dítěte. Odejmout se většinou dají šlapadla, opěrky nohou, sluneční clona nebo stříška, někdy i část sedátka. Většina tříkolek má demontovatelnou vodící tyč nebo rukojeť, takže mohou časem děti drandit zcela samy.

Pokud budete tříkolku brát i na cesty, zjistěte si, jak je velká a zda se dá snadno složit do kompaktní velikosti, popř. jednoduše a rychle rozložit a zase znovu smontovat zpět. Některé špičkové tříkolky s vodící tyčí můžete bez problémů vzít i do letadla jako příruční zavazadlo.

Montáž a demontáž tříkolek je také důležitým prvkem, který byste měli při výběru brát v úvahu. Zatímco na některé budete potřebovat nářadí – minimálně šroubovák, jiné smontujete jen pomocí svých rukou. I přesto jsou pevné a bezpečné.

trikolky s vodici tyci

Materiál konstrukce a koleček

Požadavek na pevnou konstrukci už jsme několikrát zmínili. Je důležitý nejen u tříkolek pro nejmenší děti, ale především pro ty větší. Pokud se navíc jedná o tříkolky rostoucí, budou muset vydržet mnohem déle a více než běžné tříkolky. Chtějte proto kvalitní a pevný materiál, a to jak u konstrukce, tak u koleček. Ta by měla vydržet jak městské chodníky, dlažební kostky, tak třeba cesty polní plné kamení. Hledejte kolečka, která se nedají propíchnout. Určitě nechcete na procházky chodit i s pumpičkou.

Cena

Je nám jasné, že cena hraje vždy důležitou roli. Myslete však na to, že tříkolka musí být bezpečná, kvalitní a pevná, což u těch levnějších typů nemusí být vždy 100 %. Proto sledujte v první řadě výše uvedená kritéria a až pak z vybraných typů vyberte tu, která vám bude vyhovovat i cenově.

Vzhled

Ano, i vzhled hraje roli. Opět ale, stejně jako u ceny, sledujte nejprve bezpečnost, kvalitu a odolnost. Pak teprve vybírejte podle vzhledu. Většina námi uvedených tříkolek s vodící tyčí se dá pořídit v několika barevných variacích, takže si na své přijdou kluci, děvčátka i rodiče.

Už víte, která tříkolka pro vás bude ta nejlepší? Která se vám bude dobře skládat do kufru auta, pohodlně řídit a která nejvíc potěší vaše dítě? Věříme, že ano. A pokud jste nevybrali z naší TOP 5, jistě vyberete skvělou dětskou tříkolku podle našeho návodu.