detsky stul a zidle

Dětský stůl a židle

5 tipů na nejlepší sady stolečku a židlí pro děti

Dětský stůl a židle jsou základem dětského pokojíčku a celkově vašeho bytu, máte-li doma jedno či více dětí. Na trhu je jich poměrně dost, ale vybrat takový set, aby byl bezpečný, praktický, a přitom vaše děti bavilo si u něj hrát, to může být oříšek. Trh je přesycený levnými nekvalitními sety z tenkého plastu, nebo dřevotřísky, která může prasknout a zlomit se.

My jsme prošli řadu z nich a vybrali jsme ty nejlepší, nejoblíbenější a nejbezpečnější dětské stoly a židle. Podívat se na ně můžete v našem TOP výběru. A kdyby vás zajímalo, jak takový dětský set vybrat, zjistíte to níže, v našem manuálu.

5 tipů na nejlepší dětský stůl a židle

Stoleček s podkladem pro stavění Lega

1. New baby – stoleček a dvě židličky

Nejprodávanější a nejoblíbenější je dětská sada stoleček a dvě židličky od značky New baby. Není divu – stoleček je totiž multifunkční, což vyváží i to, že je set vyroben z plastu. Sejmutím jeho vrchní desky získáte úložný prostor pro hračky, psací a kreslící potřeby, ale využít se dá i jinak – lze do něj nalít vodu pro vodní hrátky, nebo třeba nasypat písek. Mají-li vaše děti rády např. kinetický písek, nemusíte se obávat nepořádku. Vrchní deska při otočení představuje základ pro stavění Lego Duplo a Lego Classic.

 • Set vyrobený z pevného plastu
 • Zaoblené hrany – velmi bezpečný
 • Úložný prostor ve stolečku
 • Deska stolu po otočení vytvoří základ pro stavění Lega
 • Možnost využít i pro hrátky s vodou nebo pískem
 • Set obsahuje stoleček a dvě židličky
 • K dostání v libovolných barevných variacích

Do obchodu

Když je pro vás důležitý design

2. Designový dětský nabytek od Kave Home

Pokud hledáte nábytek do dětského pokojíčku, který není příliš kýčovitý, bude se líbit dětem, ale přitom i vám doma vytvoří příjemné prostředí, pak doporučujeme prozkoumat produkty značky Kave Home. Sice neprodávají přímo sety stolečku a několika židliček, ale tento set si z jejich nabídky můžete poskládat sami. Nabízí jak dětské stolečky (nabídka zde), tak dětské židle a křesílka (nabídka zde), a obzvlášť z výběru židliček jsme naprosto vedle a nejraději bychom je skoupily všechny. Obzvlášť roztomilé je malé dětské houpací křesílko Joey nebo čalouněné křesílko ke stolečku Konna.

 • Designový dětský nábytek
 • Výběr z několika typů sezení
 • Lze vybrat libovolný počet židliček (klidně jen jednu židličku ke stolečku nebo samotné křesílko)
 • Barvy a motivy židliček lze kombinovat – každá může být jiná

Do obchodu

Roztomile dětský, a přitom praktický set

3. Ourbaby dětský stůl s židlemi

Mezi další oblíbenou variantu dětské sady stolu a žídlí je patří ty od značky OurBaby. Různých dětských setů poskytující posezení už pro ty nejmenší, nabízí hend několik typů. Můžete si vybrat obyčejnou minimalistickou sadu a nebo veselé židličky smotivem zvířátek.

 • Výběr z více variant stolů a židliček
 • Minimalistický i veselý barevný design
 • Ideální pro děti od tří let

Do obchodu

Jednoduše krásný, krásně praktický

4. Dětský stůl s židlemi Kesper

Značka Kesper se specializuje na tvorbu setů stolečků s židlemi pro děti, které okouzlí na první pohled. Set sice nemá k dispozici žádný úložný prostor, ale zase je lehoučký a můžete jej přemisťovat na různá místa podle potřeby. V základním setu je dětský stůl a dvě židličky, jejichž barvu a tvar si můžete sami vybrat. K dispozici je jednoduchá varianta Scandi, Lama, Jednorožec nebo Alpaka. Set je vyroben z dřevovláknité desky potažené bílou fólií a nohy jsou z borového dřeva. Jeho konstrukce je silná a stabilní a nemusíte se bát, že byste se trápili se sestavováním – to je totiž velmi jednoduché.

 • Stabilní a pevný set – stůl má nosnost do 20 kg, židličky pak do 25 kg
 • Kvalitní dřevěný set – stůl a dvě židličky
 • Možnost vybrat si z různých motivů a barev
 • Zaoblené rohy
 • Vhodný již pro děti od 2 let

Do obchodu

Minimalistický úložný stůl se židličkou

5. Dětský úložný stůl a židlička Quax

Můžeme doporučit i úložný stoleček od značky Quax, který je doplněn o jendoduchou stoličku, Tento set zapadne do leckterého dřevěného interiéru (mimoto, pokud nakoupíte i jiný nábytek značky Quax, bude ladit dokonale), hlavní výhodu však vidíme v úložném prostoru uvnitř stolku – ten tak hezky poslouží jako klasický úložný box na hračky a vleze se jich tam opravdu spousta.

 • Dřevěný bytelný set
 • Stůl a židličky se kupují zvlášť (počet židliček si tedy můžete zvolit sami)
 • Oblé hrany
 • Nemalý úložný prostor uvnitř stolečku

Do obchodu

Jak vybrat set s dětským stolečkem a židlemi?

Nejlepší a nejoblíbenější dětské stoly s židlemi už jsme vám představili. Zbývá ještě, abychom vám dali pár tipů, jak je správně vybírat, abyste nebyli zklamaní, nebo aby se o ně vaše děti nezranily.

Podle velikosti a věku dítěte

Základním kritériem pro výběr správného dětského stolu a židliček by měla být velikost, popř. věk vašeho dítěte či dětí. Většina výrobců uvádí, zda je set vhodný od 2 či 3 let. Dbát byste měli také na maximální nosnost. Židličky mají zpravidla nosnost kolem 20 – 25 kg. Ta by se měla dodržovat. Pokud tedy máte doma dětí více a některé jsou starší/větší, popřemýšlejte, zda je vhodné kupovat dětský stůl s židlemi pro nejmenší. Někdy je vhodnější zvolit set pro větší děti. Je-li mezi sourozenci příliš velký věkový rozdíl, je lepší, aby měli každý svůj vlastní dětský stůl a židli odpovídající jejich věku.

Podle množství židliček

Sety se většinou prodávají jako stůl a dvě židličky. Najdete ale i takové, kde je možné vybrat židliček více. Obvykle se to dá uvést přímo v objednávce, popř. se mohou židličky dokupovat zvlášť. U některých setů je dokonce možné zvolit různobarevné židličky. Může se však stát, že za takový výběr bude nějaký příplatek.

Bezpečnost a materiál

Bezpečí našich dětí je samozřejmě vždy na prvním místě. Dětský stůl s židlemi by měl být pevný, odolný, z kvalitního materiálu. Tím může být dostatečně tvrdý plast, stejně jako dřevo. Vybírejte vždy sety se zaoblenými hranami, aby se o ně menší dítko nezranilo, když na něj padne – to ostatně platí i pro větší děti, které se mohou pošťuchovat a padnout na hranu nebo roh stolu. Bude-li roh či hrana ostrá, může dojít ke zranění.

Druhým problémem mohou být nekvalitní barvy, které se při výrobě někdy používají. I když nebudou na první pohled pouštět, otírat se nebo se dokonce loupat, hledejte vždy doklad o tom, že dětský stůl s židlemi splňuje všechny bezpečnostní podmínky a že barvy použité při výrobě jsou vhodné i pro ty nejmenší děti.

Tvary, barvy a motivy

Když si budete jisti velikostí, množstvím a materiálem, můžete se zaměřit i na další prvky, jako je design dětského stolečku se židličkami. Někteří preferují čistě přírodní materiály a jednoduché tvary, bez barev a příkras. Jiní mají raději ryze dětské motivy a pestré barvy. Na výběr je toho na trhu skutečně hodně, a tak se dá vybírat nejen podle barev, ale i podle židliček stylizovaných do tvarů různých zvířátek apod.

Úložné prostory

Pro řadu rodičů – především v malých bytech – jsou důležité úložné prostory. Některé dětské stoly s židlemi mají k dispozici úložný prostor, který se objeví po zvednutí vrchní desky stolečku. Ta se může jen přizvednout – naklonit, ale být připevněná panty, nebo může být zcela vyndavací. Pak může stoleček představovat i hrací prostor.

Některé sety mají vyjímatelné úložné boxy a šuplíky i v prostoru pod sedátky židliček. To sice není úplně praktické, pokud dítě s židličkou pohybuje, může se šuplík vysypat. Ale pokud je v židli napevno, vysypání či vypadnutí většinou nehrozí. V opačném případě je možné mít při hře boxy vyndané a pod sedátko je vložit až při večerním úklidu.

Další herní prvky

Existují i dětské stoly s židličkami, které kromě prostoru pro tvorbu, kreslení nebo hraní umožní další zábavu. Dá se do nich napustit voda, nasypat písek, nebo může být jejich vrchní deska kreslící tabulí pro křídy. Stolečky ze setu od New Baby mají dokonce spodní část desky stolečku vytvořenou jako základní stavěcí desku pro Lego Duplo a Lego Klasik.

Už víte, jak vybrat dětský stůl a židle pro vaše dítě? Nebo už jste dokonce vybrali? Věříme, že ať je to jakkoli, byl náš článek užitečný a pomohl vám v rozhodování.