detsky pokoj inspirace

Inspirace do dětského pokoje

7 rozkošných tipů do dětského pokojíčku

Pro dnešní článek jsme dali dohromady všechny naše oblíbené kusy nábytku a dekorací, které nám přijdou naprosto rozkošné do dětského pokojíčku. Pokud tedy hledáte inspiraci do dětského pokoje, čtěte dále. S některými produkty, máme v redakci vlastní zkušenost – nemohli jsme jim zkrátka odolat, na jiné si brousíme zuby nebo jsme je viděli na návštěvě a máme pro vás také inspiraci na produkty, které už se nám do dětksého pokoje zkrátka nevlezou (ale kdyby byl pokojíček a rozpočet nafukující, tak tam dávno jsou). Tak pojďme na to.

1. Montessori pokojíček

Líbí se vám pastelové barvy a přírodní materiály? Nemohu mluvit za své děti, ale mně se tento styl dětského pokojíčku líbí náramně. Nejraději bych pokoj ladila celý do přírodních barev a nerušivého designu. Doporučuji hračky a nábytek od značky ELIS DESIGN, od které máme doma krásnou montessori houpačku (o ní už jsem vám tady psala v recenzi hraček ELIS DESIGN). V nabídce však mají širkokou škálu nábytku a hraček, které můžete opravdu hezky ladit a vytvořit tak stylový design dětského pokoje.

Pro inspiraci, jak to poskládat, můžete kouknout i na jejich webovky, třeba do sekce pokojíček na míru, kde nejen, že najdete různé fotky interiérů, poskládané z jejich produktů, ale můžete si zde také domluvit jejich asistenci se sestavováním pokojíčku na míru.

montessori pokoj inspirace

Produkty na fotce: Activity board domeček, dětský koberec kulatý, poličky ve tvaru domečků (alternativa), dětská postel (alternativa)

2. Samolepky na zeď

Nevíte jak oživit holé stěny dětského pokojíčku? Za mě to jednoznašně vyhrávají samolepky na zeď. Protože jak dítě omrzí (a věřte, že v určitém věku omrzí), snadno se dají sundat a nahradit jinými (či žádnými, dle preferencí dítěte).

samolepky na zeď

Produkty na fotce: samolepky na zeď ELIS DESIGN

3. Roztomilé houpací křesílko pro děti

Spojujete si houpací křesla spíše se starými lidmi? Babička v houpacím křesle, jak čte pohádky svým vnoučatům? Proč nepořídit houpací křeslo právě pro vnoučata? Děti uvidí v houpacím křesle nejen místo pro odpočinek, ale především houpací hračku, s kterou si vyhrají hodiny (jak které děti samozřejmě). Doma houpací křeslo zatím nemáme, ale když jsme na návštěvě, děti z něj nemohu dostat. Proto o nějakém dětském vážně uvažuji a aktuálně se nemohu vynadívat na ta od značky Quax (protože mají set dětské houpací křeslo + dospělé).

detske houpaci kresla quax

Produkty na fotce: dětské houpací křeslo Quax, velké houpací křeslo Quax

4. Dětská skrýš

Jaké děti by nemilovali skrýše. Alespoň u nás jsou různé úkryty poskládané z dek a nábytku na denním pořádku. Pro nás rodiče ale neustálé přesouvání a uklízení nábytku nemusí být zábava. Proto považuji za perfektní různá teepeečka (podívat se můžete na náš výběr nejlepších teepee) a baldachýny, které vytvoří jak krásný designový prvek dětského pokoje, tak permanentní možnost schovky.

bavlneny baldachyn

Produkty na fotce: set baldachýnu, dětského hnízda a polštářků

5. Interiérová houpačka

Do dostatečně velkých dětských pokojů se skvěle hodí interiérová houpačka. Navíc snad neznám dítě, které by nemilovalo houpání. Je to tkaé krásný designový prvek, jen pozor, důležitá je zde především bezpečnost. Zvolte místo s dostatečným prostorem a pevnou podporou, jako jsou trámy nebo stropní nosníky. Ujistěte se, že strop nebo trám, ke kterému budete houpačku připevňovat, je dostatečně pevný a schopen unést váhu houpačky i dítěte (se sádrokartonem to určitě nezkoušejte). Použijte silné háky, očka nebo karabiny, které jsou určeny k zavěšení houpačky. Celá konstrukce by měla být schopna unést alespoň trojnásobek váhy houpačky a dítěte.

Pokud jste schopni a ochotni tohle vše v pokojíčku zajistit, pak už jen stačí vybrat vhodnou designovou houpačku. Můj tip zde bude kulatá houapčka značky Aris, ta totiž oproti klasickýmhoupačkám s pasivním sezením umožňuje dítěti víe rozvíjet jako fyzické schopnosti, balanc a hru na laně.

interierova houpacka

Produkty na fotce: kulatá houpačka Aris, dětský ušák (alternativa), baldachýn, hnízdo s polštářky (alternativa)

6. Domečková postel

Domečková postel je hezký způsob, jak malému dítěti vytvoři hezké hnízdečko, kde se bude cítít jako doma. Obzvlášť pokud se vaše dítě učí spinkat samo v pokojíčku, postýlka kteoru si zamiluje, zásadně pomůže (mluvím z vlastní zkušenosti). Domeček pak vybavit plyšáky a světýlky, zkrátka tak, aby dítě bylo ve svém domečku rádo.

Domečkové postele skrývají i praktickou čsát, a to úložný prostor. Některé jsou totiž vybavené i poličkami, které perfektně poslouží na pohádkové knihy, které můžete číct před spaním.

domeckova postel detsky pokoj inspirace

Produkty na fotce: domečková postel s poličkou, samolepky na zeď, růžové teepee

7. Dětská tapeta

Pokud přemýšlíte, jak dekorovat holé zdi (a samolepky nejsou to pravé), koukejte po tapetách. Mě se moc líbí zakomponování nějaké vzhdělávací složky (takže např. využít jednu zeď pro tapteru s písmenky nebo čísly). Myslete však na to, že tepat nedjdou tak snadno dolů jako samolepky a proto více rozmýšlejte nad motivem. Samolepky můžete střídat rok co rok, podle toho, co má dítě zrovna rádo. S tapetou počítejte alespoň na 5+ let.

pismenkova tapeta do detskeho pokoje

Produkty na fotce: písmenková tapeta, polštářky, růžová postel (alternativa)

A jaký styl dětského je ten váš? Inspirovaly vás některé z fotografií nebo cílíte na jiný design? Pro další indpiraci doporučuji prolistovat Pinterest. Praktiské rady a tipy nabízímev článcích Jak zařídit dětský pokoj a Jak zařídit dětský pokoj pro dva.