omalovanky vanoce

Vánoční omalovánky

6 vánočních omalovánek k vytisknutí

Vánoční období je za rohem a my jsme pro vás připravili dětské omalovánky s vánoční tematikou. Omalovánky Vánoce si můžete zdarma stáhnout a vytisknout – buďto celou sérii nebo si vybrat konkrétní omalovánku, která vás zaujme. Rádi s každým svátkem přichystáme pro děti alespoň pár výtvarných aktivit souvisejících s aktuálním obdobím a vybarvování obrázků je perfektní, protože to zvládnou i ti úplně malí. Přejeme vám krásné chvíle plné radosti a tvoření v duchu vánoční atmosféry!

TIP: Hledáte dárek pro dítě, které rádo maluje či kreslí? Inspirujte se našimi osvědčenými tipy na dárky pro kreativní děti. Také si můžete prohlédnout naše tipy na dárek pro děti k Vánocům.

Zdarma k tisku

Omalovánky Vánoce

Představujeme vám naše omalovánky plné vánočních motivů. Sněhuláci, medové perníčky, dárky či zdobený vánoční stromeček. Omalovánky jsou vhodnější pro děti, které už pastelky zvládnou hravě ovládat, protože většina obrázků v této sérii má poměrně malé útvary. První stránku omalovánek se sněhulákem však zvládnou i ty menší děti a navíc – přetahování nevadí a kreativitě se meze nekladou.

Rádi malování omalovánek spojíme i s povídáním o daném tématu, o tom, co děti na obrázcích vidí. U těchto omalovánek si vyprávíme o vánočních zvycích, o tom proč se Vánoce slaví a pokud jsou omalovánky pro děti ve škole či ve školce, povídáme si o tom, jak u každého z nich probíhají Vánoce doma.

Stáhněte si celou sérii k tisku nebo klikněte na některou ze stránek v galerii, uložte si ji a vytiskněte samostatně. Více o tom, jak si omalovánky vytisknout najdete v návodu.

Stáhnout omalovánky

Další omalovánky s motivem Vánoc

Nestačí vám naše vánoční omalovánky? Nechce se vám omalovánky tisknout? Pak doporučujeme kouknout i na další omalovánky online, stačí pohledat např. na Heurece.

Případně si můžete kouknout na naše další omalovánky, s jinými motivy, a to v sekci Omalovánky k tisku.

TIP: Přemýšlíte nad outfitem k štědrovečerní večeři a na různé vánoční návštěvy pro své nejmenší? Podívejte se na krásná vánoční bodyčka a dětské oblečení a v našem e-shopu.

Jak omalovánky správně uložit a násladně vytisknout?

  • Klikněte na tlačítko „stáhnout omalovánky.
  • Zobrazí se vám PDF soubor s omalovánkami.
  • Pro okamžité vytisknutí pexesa klikněte na tlačítko tiskárny (viz. obrázek).
  • Nemáte-li doma tiskárnu nebo chcete omalovánky vytisknout na tvrdší papír, stáhněte PDF soubor s omalovánkami přímo do svého počítače (viz. tlačítko na obrázku).
  • Stažené omalovánky můžete poslat do nejbližší profesionální tiskárny, kde vám omalovánky za pár korun vytisknou. Případně si takto uložené pexeso můžete vytisknout kdekoliv jinde např. v práci, u kamarádky, apod.

Doufáme, že naše série omalovánek potěší a splní účel. Máte-li zájem, podívejte se i na naše další omalovánky, které jsou stejně jako tyto zdarma k tisku (třeba Omalovánky Dinosaurus nebo omalovánky s kočkami). Každá z našich sérií omalovánek se zaměřuje na jiný motiv.