Dárek pro 5 letou holku

10 osvědčených tipů na dárek pro 5 letou slečnu

Narozeniny, svátek, Vánoce, den dětí i odměna za životní úspěchy. To jsou situace, v nichž často tápeme a vymýšlíme dárky vhodné pro naše děti. My jsme se v tomto článku zaměřili na dárek pro 5 letou holku, ale nepředstavíme vám jen typické holčičí dárky. Dobře víme – z vlastní zkušenosti – že i holky baví hry pro kluky, kreativní činnosti apod. Proto v našich tipech najdete od každého něco.

10 tipů na dárek pro 5 letou holku

Edukační hra s magnety

1. Magnetická tabulka (hra) – Zoo

Jestli něco děti opravdu baví, to jsou magnetky. Ať už si je skládají na lednici, nebo na ně máte speciální tabuli, zabaví se s ní na dlouhé hodiny. Tato magnetická tabulka je ideální dárek pro 5 letou holku. Můžete ji koupit ve variantě Zoo, kde si sama bude sestavovat výběhy se zvířaty a tvořit vlastní zoologickou zahradu, nebo zvolit variantu Nemocnice, Kouzelné divadlo, Oblékání a další.

My jsme vybrali Zoo z toho důvodu, že se děti mohou učit poznávat zvířata, správně určovat, do jakého výběhu patří, a především rozvíjet kolem tabulky se zvířátky a návštěvníky zoo vlastní příběhy. Tabulka má hned dvě pozadí a 50 magnetek. Holčičky (ale i kluci) si tak procvičí motoriku, fantazii i kreativitu. A především si užijí plno zábavy. Že tyto magnetické tabulky zabaví děti na dlouhé hodiny máme na svých dětech vyzkoušeno.

Do obchodu

Hra, která zabaví děti i dospělé

2. Karetní hra čarodějky

Další vyzkoušená zábava a zároveň skvělý dárek pro 5 letou holku je karetní hra Čarodějky od firmy Djeco. Dá se hrát ve dvou i ve čtyřech a zabaví děti od 5 let až do 100 let. Alespoň nás, dospělé, baví s dětmi tuto hru hrát a asi se nikdy neomrzí. Existuje pak varianta Piráti, která je cílená spíše na chlapečky.

V této hře má hráč za úkol sbírat jednotlivé kartičky a poskládat dohromady celý obrázek zámku určité barvy. Hru mu kazí kartičky čarodějek a pomáhají víly. Tato hra je skvělá jako jedna z prvních pro nejmenší, ale vydrží jako zábava ještě i do školních let. Děti se na hru musí soustředit, promýšlet strategie a budete překvapeni, jak se budou prostupně zlepšovat.

Do obchodu

Kamarádka na česání

3. Česací hlava – Ledové království Anna

Další hračka, která je zároveň skvělý dárek pro 5 letou dívku, je česací hlava. Holčičky milují česání a pokud nechcete přijít o své vlasy – občas totiž češou dost necitelně, pořiďte jim česací hlavu. Na trhu jich je samozřejmě více a v různých velikostech. Nás ale nadchla česací hlava jako princezna Anna z oblíbené pohádky Ledové království. Má několik doplňků, které mohou děti do vlasů dávat, ale navíc si díky kreslené pohádce mohou zkoušet různé účesy, které skutečně princezna Anna nosí.

Do obchodu

Pro malou umělkyni

4. Velký výtvarný kufřík Djeco

Skvělý dárek pro holčičku (ale i pro kluka) je také velký výtvarný kufřík od Djeco. Vidím to na vlastních dětech, že kreslení a malování je stále oblíbené a když už nevím, jak děti zabavit, toto spolehlivě zabere. Od té doby, co má dcera vlastní kufřík s výtvarnými potřebami ji to baví ještě více. Sama si kufřík otevírá a tvoří podle své fantazie. V kufříku od značky Djeco najdete velmi kvalitní pastelky, vodovky, voskovky, gelové pastely, gumu a ořezávátko a samozřejmě tužky. I vaše holčička si tak může vyzkoušet různé techniky a rozvíjet svou fantazii, kreativitu i malířské a kreslířské umění.

Do obchodu

Realistické miminko

5. Baby Annabell Mia

Která holčička by netoužila po panence, která vypadá jako opravdové miminko? Nepřekonatelné jsou v tomto směru panenky Baby Annabell. Najdete je v různých velikostech – od 33 cm až do 43 cm a více. Záleží na tom, zda chcete miminko nebo batole. Baby Annabell Mia má krásné džínové šatičky s ovečkou a dudlík, který jí může holčička dávat při uspávání. Má zavírací oči a poddajné tělíčko, takže při manipulaci máte pocit, že se jedná o skutečné miminko. Tyto panenky mají navíc spoustu sad s vybavením, které se dá dokupovat. Budete tak mít vyřešeno plno tipů na další dárky na několik let dopředu.

Do obchodu

Veselé hraní ve tmě

6. Svítící puzzle

Další zábavou, která u dětí – alespoň tedy u nás – jednoznačně vede, je puzzle. Pokud hledáte vhodný dárek pro 5 letou holku, zkuste svítící puzzle s motivem jednorožce, kde je celkem 100 ks dílků, tedy tak akorát pro děti v tomto věku. Puzzle navíc svítí, takže po jeho složení můžete zhasnout a děti uvidí svítící obrázek. Puzzle můžete také nalepit na tvrdý podklad a připevnit na zeď, kde tak bude holčičce dělat radost pokaždé, když půjde spát. Motivů tohoto svítícího puzzle je více, takže nemusíte volit jen ryze „holčičí“ variantu.

Do obchodu

Taneční parťák

7. Baletka Molly

Která holčička by nechtěla být baletkou? Snad každou někdy tento sen napadl. Ať už se vaše holčička jednou vydá na baletní dráhu nebo ne, rozhodně ji potěší hračka – baletka Molly. Jedná se o velkou panenku, která se dá gumičkami připnout k nohám dívky. Když ji pak holčička vezme za ruce a může s ní začít tančit. Panenka navíc sama hraje baletní melodie, takže je efekt pro holčičky naprosto dokonalý.

Do obchodu

Skvělá postřehová hra

8. Dobble Kids

Trénování postřehu a paměti, to přináší tato jedinečná hra, která je oblíbená dospělými i dětmi. Dobble Kids je hra určená pro děti od 4 let, ale ze zkušenosti vím, že takto malé děti ji zvládají jen výjimečně. Jako dárek pro pětiletou holku je však ideální. Každý hráč má balíček karet s obrázky, které jsou vhodné pro děti a snadno zapamatovatelné. Uprostřed se tvoří hromádka karet – rovněž s obrázky. Kartu na hromádku odhazuje vždy ten hráč, který jako první najde shodný obrázek na své kartičce. Tato hra se dá hrát ve dvou i ve větším množství hráčů a mám ověřeno, že jakmile se děti naučí hrát s dospělým, budou si k ní sedat i v dětském kolektivu – samostatně. Je to opravdu skvělá zábava, která vaše děti zaujme na dlouhé hodiny, a ještě si potrénují svůj postřeh a soutěživost.

Do obchodu

Oblíbená stavebnice

9. Junior Geostix

Geostix je jedinečná stavebnice, se kterou se zabaví děti od tří let i dospělí. Dětem pomáhá v rozvoji kreativity, prostorové orientace, i s motorikou. Obsahuje 200 ohebných tyček v různých barvách a velikostech a kartičky s obrázky, podle kterých mohou děti stavět. Geostix je vhodná jako dárek pro holčičku i pro kluka.

Do obchodu

#1 vše důležité v jednom

10. Veterinární ordinace v kufříku

Miluje vaše holčička zvířátka? Prohlásila někdy, že by se chtěla stát lékařkou? Ať už je odpověď na mé otázky ano nebo ne, veterinární ordinace v kufříku je skvělý dárek pro 5 letou holku. V kufříku najde plno kvalitně vyrobených hraček – nezbytností pro každého zvěrolékaře – stetoskop, mastičku, náplasti atd. Tato hra podporuje rozvoj fantazie, motoriky, učí děti napodobovat dospělé a také rozvíjí empatii – ke zvířatům i k lidem. Vaše děti bude tato hra rozhodně bavit. Jen dejte pozor, ať pak nemusíte hrát psa, kočku nebo koně. Pokud děti nemají plyšáky – zvířátka, raději jim ke kufříku nějaké pořiďte.

Do obchodu

Jak vybírat dárky pro předškoláky?

Aby měl dárek, který pro holčičku (nebo kluka) vyberete, velký úspěch, je potřeba vybírat pečlivě a zvážit nejen věk dítěte, ale také to, co ho aktuálně nejvíc zajímá, s čím si nejraději hraje a samozřejmě i to, pro jak staré dítě dárek vybíráte. My jsme se v tomto článku zaměřili na dárek pro 5 letou holku, ale nyní si ukážeme, jak vybírat dárky pro předškoláky bez rozdílu pohlaví.

Rozvojové a kreativní hračky

Děti v předškolním věku jsou především velmi zvídavé. Otázky „Co je to?“ nebo „Proč?“ jsou na denním pořádku. Aby vám z nich nešla hlava kolem, je dobré dětem předkládat takové hračky, které jim pomohou najít odpovědi na jejich otázky, ale také budou rozvíjet jejich schopnosti – kreativitu, fantazii, motoriku atd.

V tomto jsou výborné různé kreativní hry a stavebnice – nejen navlékání korálků, diamantové malování, tvorba z plastelíny, malování a kreslení, ale třeba i knížky s možností lepení samolepek, puzzle a stavebnice (i magnetické), kde mohou skládat podle návodu nebo díky fantazii tvořit vlastní světy apod. Tyto dárky vybírejte podle toho, jak daleko jsou vaše děti především s motorikou. Pokud mají problém navlékat velké korálky, těžko jim to půjde s plastovou jehlou a provázkem, aby vyšily obrázek nebo sešily kabelku z plsti.

Společenské hry

Společenské hry jsou výborné pro všechny výše uvedené schopnosti, především však rozvíjí fantazii a logické myšlení. Některé hry se děti naučí a zvládnou je hrát mezi sebou, u jiných bude potřeba vaše asistence. Pokud máte jedináčka, který nemá, s kým hru hrát, rovněž počítejte s tím, že s nimi budete hrát karty i deskové hry především vy sami. U těchto her dávejte pozor, pro jaký věk jsou určené. Pokud je hra určená pro děti od 2 do 5 let, můžete ji koupit, ale nejspíš bude příliš jednoduchá a dlouho děti bavit nebude. V takovém případě je lepší se zaměřit na hry pro věkovou skupinu 4 až 8 let.

Děti v tomto věku mezi sebou mohou mít velké rozdíly. Některé jde do první třídy, ale zralé je na 8 let, jiné nastupuje a splňuje spíše nižší věkovou kategorii. To však neznamená, že se to nemůže během pár měsíců změnit. Vhodné hry jim navíc mohou s rozvojem pomoci.

Stavebnice

Také stavebnice jsou skvělé dárky, které děti zabaví na dlouhé hodiny. Můžete zvolit klasické dřevěné, ale ty už je nemusí zaujmout. V tomto případě doporučujeme spíše stavebnice typu SEVA, MERKUR, LEGO, nebo pak různé stavebnice s magnetickými částmi, z nichž mohou skládat domečky, auta i jiné předměty, ať už ve 3D efektu, nebo jen na plocho.

Další tipy na dárky

Tipů na dárky vám přinášíme více v různých kategoriích, proto pokud nenjadete vhodnou inspiraci zde, doporučujeme projít i některé z následujícíh článků: