pokoj pro dva postel

Jak zařídit dětský pokoj pro dva

Pokojíček pro dvě děti jednoduše a prakticky

Zařídit dětský pokoj pro dva sourozence může být oříšek, zejména pokud bojujete s nedostatkem prostoru. Z jakého konce vůbec začít a jaké kusy nábytku vám pomohou lépe si rozčlenit místnost a využít ji na maximum, aby každé dítko mělo dostatek soukromí?

Jaká jsou základní pravidla pro zařizování pokoje pro dva?

  • využijte multifunkční kusy nábytku, patrové postele i zasouvací lůžka 
  • čarujte s barvami: světlejší odstíny pokoj opticky zvětší, příliš křiklavé barvy jej zase naopak zahltí a zmenší
  • prostor rozdělte alespoň opticky pomocí regálů nebo paravánů
  • praktické jsou vestavěné šatní skříně, které pojmou spoustu věcí, oblečení i hraček 
  • prostor využijte i na stěnách ve formě polic, kapsářů a závěsných regálů 
  • nezapomeňte na pracovní prostor – kvalitní pracovní stůl se židlí, ideálně rostoucí, aby vám vydržely delší dobu
  • pokoj plánujte na delší období, vybírejte barvy i motivy, ze kterých dítě nevyroste hned příští léto
detsky pokoj pro dva

Postele s výsuvným lůžkem nebo palanda

Nemáte-li místa nazbyt, skvělým řešením jsou patrové postele neboli palandy. Vybrat si ale můžete i postel s vysouvacím lůžkem, případně i kombinaci vysouvacího lůžka s palandou, které děti využijí třeba v případě, že u nich přespí nějaký kamarád. 

Multifunkční řešení představují dětské pokojové sestavy, které obsahují univerzální kusy nábytku, které v sobě snoubí více funkcí najednou. Může se jednat o vyvýšené patro s postelí, psací stůl, úložný prostor a regál. Každý centimetr je využitý na maximum a navíc ve stejném designu. 

detsky pokoj pro dva inspirace

Patrové postele existují s celou řadou možností a v různém provedení. Využijete tak každý centimetr díky multifunkční posteli pro dva spolu s šuplíkem, regálem i komodou.

pokoj pro dva postel

Patrové postele si zamilujete i v roztomilém skandinávském designu. Postel šetří místo, ale díky schůdkům z boční strany působí i velmi elegantně a netradičně. Masivní dřevo má navíc v dětském pokoji své místo. Jedná se o odolný a pevný materiál, který vám vydrží dlouhé roky. 

detsky pokoj inspirace

Vybrané dětské patrové postele můžete pohodlně vyhledávat a filtrovat na Biano.cz, kde najdete i celou sekci doplňků do dětského pokoje.

Dostatek úložných prostor

Úložné prostory jsou důležité nejen pro uskladnění hraček, oblečení, ale i školních potřeb, knížek a dalších pomůcek. Pořiďte dětem dostatečně velké šatní skříně, které mohou být buď vestavné nebo volně stojící. Prostor můžete využít až po strop, kam lze umístit sezónní věci, ke kterým se nepotřebujete dostávat často. Úložné prostory můžete vytvořit i zakoupením nábytku, který není určený primárně k ukládání věcí – příkladem mohou být třeba dětské stoly s židlemi, které mají v desce prstor pro různé hračky a výtvarné potřeby.

Pro každého jeho prostor

Myslete na to, že každé dítě má své potřeby a mělo by mít i své místečko. Dítko by mělo mít vlastní spací lůžko s kvalitní matrací. Více soukromí můžete získat pomocí dělících regálů, které chytře rozdělí pokoj na jednotlivé části.

Tip: Praktické jsou i jednotlivé druhy nábytku na kolečkách. Můžete je tak flexibilně posouvat zrovna tam, kde potřebujete více prostoru. 

bedna na hracky

Dětský regál využijete k posteli, ke zdi nebo ke stolu. Rozdělte dětem prostor spravedlivě, aby každý měl stejné množství místa. Budou regál obývat plyšová zvířata, knihy nebo jiné hračky?

Školák jistě ocení v dětském pokoji přítomnost tabule nebo nástěnky, která mu umožní organizovat si úkoly, plánovat činnosti nebo se věnovat kreativnímu vyjádření. Tento prvek nejen podporuje zodpovědnost a samostatnost, ale také dodává pokoji osobitý charakter. Nástěnka nebo tabule se stává místem, kde mohou děti vizualizovat své myšlenky a nápady, což je zvláště užitečné při učení. Navíc, výběrem atraktivního designu může tento prvek skvěle doplnit celkový vzhled pokojíku a stát se oblíbeným místem pro sdílení s kamarády.

Boxy na hračky

Existuje spousta druhů úložných prostor na hračky, které mají široké možnosti využití i umístění. Mohou být skládací, stohovatelné, na kolečkách, pomohou dělit prostor nebo je můžete zavěsit na zeď.

Dřevěné boxy na hračky vám nejen uskladní většinu hraček, se kterými si vaše děti hrají denně, ale zároveň díky minimalistickému designu v interiéru vypadají skvěle. A to ocení nejen obyvatelé pokojíčku, ale i rodiče! 

Boxy na hračky mohou být i látkové, které lze jednoduše složit nebo vyprat. Jsou skvělé do dětského pokoje pro dva, kde si najdou své místo. Využijete je i na cesty. Ve složeném stavu vám totiž nezaberou téměř žádný prostor.

Věříme, že vám náš článek přinesl alespoň trochu inspirace a vašim ratolestem se bude v novém pokojíčku líbit. A pokud vás zajímají ještě obecné tipy, jak zařídit dětský pokoj, doporučujeme náš další článek, který se tomuto tématu věnuje.