kocarek pro trojcata

Kočárek pro trojčata

3 nejlepší kočárky pro trojčata na trhu

Vybrat kočárek pro trojčata je oříšek samo o sobě. Na trhu jich totiž není mnoho. Naštěstí je většina z nich vyrobena s tou největší péčí, aby vyhovovaly jak rodičům, tak dětem. Některé z nich se dají využít skutečně jen pro trojčata, jiné se dají sestavit jako sourozenecké kočárky pro děti různého věku.

Zjistili jsme za vás, které kočárky pro trojčata jsou nejlepší a uvedli je v našem TOP výběru. Níže jsme pak přidali tipy, jak takový kočárek vybírat a na co si dát při výběru pozor.

3 tipy na nejlepší kočárek pro trojčata

#1 Luxusní kočárek pro trojčata s mnoha vychytávkami

Kombinovaný kočárek TFK TRIO COMBI Pushchair Air Chambel Wheel

Kombinovaný kočárek pro trojčata TFK TRIO COMBI od německého výrobce je Mercedesem mezi sourozeneckými kočárky. Představuje kompletní výbavu pro trojčata, od hluboké korby až po sportovní verzi. Je velmi prostorný a jeho nosnost je až 54 kg. Umožňuje sestavit korby vedle sebe a možné je kombinovat i hluboké korbičky se sportovní verzí. Nemusí se tak využít jen pro trojčata, ale i jako sourozenecký kočárek, např. pro dvojčata a mladšího či staršího sourozence. Vhodný a bezpečný je pro děti od narození do tří let. Jednotlivé korbičky mají prodyšnou matraci a dostatek prostoru – Airgo materiál po celém povrchu sezení.

Pro některé rodiče může být komplikací vysoká cena kočárku, ale faktem je, že za ni dostanete skutečně vysoce funkční kočárek pro trojčata v TOP kvalitě.

 • Bezdušová odnímatelná kola
 • Kotoučové brzdy s ovládáním na rukojeti kočárku
 • Ergonomická, výškově nastavitelná rukojeť
 • Možnost přidání opěrky na nožičky – zvětší se prostor pro sezení
 • 5 – ti bodové bezpečnostní pásy
 • Odpružená konstrukce

Zjistit aktuální cenu

#2 Praktický, pohodlný a za příznivou cenu

Kočárek Babyactive Trippy Premium

Také kočárek pro trojčata Babyactive Premium představuje TOP mezi kočárky, i když je jeho cena výrazně nižší. V základní výbavě však k němu dostanete pouze hluboké korbičky a sportovní verzi kočárků. Opět jej můžete nakombinovat podle potřeby, nejen pro trojčata, ale i jako sourozenecký kočár. Výhodou je, že jedna korba je umístěná vpředu a dvě po stranách, proto je kočárek užší a snáze se s ním dostanete do těsnějších prostor nebo na chodník. Manévrování s kočárkem usnadňuje aretace předních kol, odpružená konstrukce a nafukovací kolečka vhodná i do náročnějšího terénu.

 • Pohodlná moderní gondola
 • Praktická zadní brzda
 • Korby mají madla na přenášení
 • Součástí kočárku jsou nánožníky ke sportovní verzi a pláštěnky
 • Kočárek je k dostání v různých barevných variacích
 • Vhodný i jako sourozenecký kočárek

Zjistit aktuální cenu

#3 Pohodlný pro děti, snadná manipulace pro rodiče

Baby Active Trippy

Luxusní, pohodlný a přitom praktický, takový je kočárek pro trojčata Baby Active Trippy v moderním vzhledu a různých barevných variantách. Dvě korbičky má umístěny vedle sebe a třetí naproti nim. To vám umožní jednodušší manipulaci po chodníku i v uzavřených prostorách. Součástí tohoto kočárku pro trojčata jsou tři hluboké korby a tři sportovní varianty. Kočárek bude pro vaše děti velmi pohodlný i díky dvojitému odpružení. Pevnost a stabilitu zajišťuje hliníkový rám. Kočárek má centrální brzdu a gelová kola, přičemž přední jsou s aretací. Odpružení kol se dá navíc nastavit, což je vhodné především když jezdíte často po rozdílně náročném terénu.

 • Hluboká korba má měkkou matraci a polohovatelnou opěrku zad
 • Sportovní verze má 5-ti bodový bezpečností systém
 • Možnost osazení po i proti směru jízdy
 • Polohovatelná opěrka zad i nožiček u sportovní verze
 • Polohovatelná a výškově nastavitelná rukojeť kočárku je potažená ekokůží

Zjistit aktuální cenu

TIP: Podívejte se také na náš výběr nejlepších kočárků (dvojkombinací a trojkombinací) na trhu.

Jak vybrat kočárek pro trojčata

Ať už hledáte kočárek pro trojčata, nebo vybíráte sourozenecké kočárky, vždy je potřeba zaměřit se na určité prvky, které vám usnadní manipulaci, ale zároveň zajistí dostatečnou bezpečnost a pohodlí pro vaše děti. Na trhu je sice obrovské množství kočárků pro sourozence a dvojčata, jakmile však máte dětí více, už je hledání náročnější. Nejde jen o to, že výběr není tak velký, ale také o to, že kočárek pro tři a více dětí je velmi rozměrný a manipulace s ním není vůbec jednoduchá. Jak jej tedy vybrat?

Jak jsou korby poskládané?

První, na co většina rodičů hledí, a rozhodně to není špatně, je poskládání korbiček. Můžete se setkat s kočárkem pro trojčata, který má všechny tři korby vedle sebe, ale i s takovými, které mají korbičky za sebou či proti sobě.

Korbičky vedle sebe

Pro někoho je to výhoda, protože vidí na všechny děti současně, lépe se s ním jede, avšak jeho šířka může být na závadu. S takovým kočárkem se sotva vejdete na chodník. Co když pak musíte do obchodního domu nebo dokonce do výtahu?

U kočárků pro trojčata s korbami vedle sebe může být problém i s prostorem uvnitř korbiček. Většinou jsou užší, než korbičky poskládané za sebou nebo proti sobě, a tak mají děti méně prostoru. U hluboké korby to může být problém především pro větší děti. Sportovní verze kočárku už pak takovou komplikaci nepředstavuje, protože děti mají i tak dost prostoru na nožičky, na hýbání ručkami apod.

Korbičky proti sobě

Kočárek pro trojčata, který má všechny tři korby za sebou, už se dnes na trhu moc neobjevuje. Manipulace s ním je totiž velmi obtížná, i když má výhodu v tom, že není tak široký a děti mají více prostoru pro sebe. Nejčastějším uzpůsobením jsou dnes dvě korbičky vedle sebe a třetí naproti nim. Takový kočárek je sice delší než u korbiček vedle sebe, ale pořád se s ním poměrně dobře manipuluje. Navíc není tak široký a děti mají v korbách více prostoru. Nevýhodou může být, že maminka nevidí na všechny děti současně. Pokud však kočárek umožňuje nastavit si korbu po i proti směru jízdy, je problém vyřešený.

Dvoj a trojkombinace

Kočárky pro trojčata se vyrábí v dvojkombinaci, popř. v trojkombinaci. U dvojkombinace pak bývá možnost dokoupit si třetí variantu. Pokud jste si však vyřešili vajíčko pro miminko jinak, nemá cenu „vyhazovat“ peníze za trojkombinaci. Z bezpečnostních důvodů se taktéž doporučuje pořídit vajíčko zvlášť.

Nejideálnější je, když se dají jednotlivé typy korbiček kombinovat. Jednak nemusí všem dětem vyhovovat totéž – některé na procházce raději spí, jiné už by chtělo sedět a dívat se po okolí. Pokud se dá na konstrukci upevnit kombinace hluboké korby a sportovní korbičky je to ideální. Výhodu to přináší i lidem, kteří hledají sourozenecké kočárky, např. když mají dvojčata a k tomu dalšího sourozence.

kocarek pro trojcata vedle sebe

Z čeho jsou kolečka a jak se s nimi jezdí?

Další důležitý prvek, který je zodpovědný za to, jak se vám s kočárkem pro trojčata manipuluje, jsou kolečka. Promyslete, kde budete s kočárkem jezdit.

Po městských ulicích postačí běžná kolečka z plastu, se kterými se vám pojede pohodlně. Naopak do přírody, na lesní a polní cesty jsou lepší kolečka nafukovací, která jsou pružnější a přizpůsobivější. I když je kočárek dobře odpružený, mohou tvrdá kolečka v přírodě dělat jízdu nepohodlnou pro děti a komplikovanější pro rodiče. U nafukovacích koleček doporučujeme vozit s sebou pumpičku, protože především u větší váhy dětí by se mohla občas trochu vyfouknout a pak se jede hůře, kočárek zatáčí apod.

Zajímavostí jsou gelová kolečka, která umožňují pohodlnou a nenáročnou jízdu v přírodě i ve městě. Pokud si nejste jisti, která kolečka vám budou vyhovovat, zjistěte si předem, zda se dají případně ke kočárku dokoupit náhradní.

Jak je to s aretací?

U předních koleček je vhodné, když umožňují aretaci. Oceníte to především ve městě, protože se pak s kočárkem lépe manipuluje, hlavně u zatáčení. Na druhou stranu do přírody je někdy lepší aretaci vypnout, aby se kolečka nepřetáčela a kočár si nejel po kamenech, kam se mu zlíbí.

Váha kočárku je důležitá

Kočárek pro trojčata je sám o sobě těžší než kočárek pro jedno miminko. Musí mít dostatečně pevnou konstrukci, aby uvezl tři děti najednou, a také „materiálu“ vezete více – přece jen, tři korbičky už musí být někde znát. Přesto existují i kočárky pro trojčata s poměrně přijatelnou váhou, se kterými se tolik nenadřete, když je potřebujete dostat do městského dopravního prostředku, do schodů nebo třeba při rozkládání do auta. Především konstrukce z hliníku je poměrně lehká. Dbejte však na to, aby byla i dostatečně pevná. Nejlepší je, pokud je hliníková konstrukce dvojitá.

Bezpečnost a pohodlí pro děti

Co je neméně důležité u kočárku pro trojčata je bezpečnost a pohodlí vašich dětí. Námi testované kočárky se všechny osvědčily, jak u hluboké korby, tak u sportovní verze. Vždy je dobré, když má kočárek pohodlnou matraci (pokud nemá, dá se dokoupit), polohovatelné dno – a to i u hluboké korbičky, a samozřejmě dostatek prostoru pro děti. V tomto případě je vždy lepší kočárek, který má korby naproti sobě, protože umožňuje udělat korbu širší.

Především u sportovní verze korby pak chtějte bezpečností pásy – ideálně pětistupňové, které se protahují mezi nožičkami, a které mají pojistku u zavírání. Starší děti jsou zručné a rychle se naučí rozepínat pásy samy. Pokud máte rovnou tři, je pak náročné uhlídat, aby dítě nevypadlo.

Sportovní verze by také měla mít dostatečně polohovatelnou a pokud možno i výškově nastavitelnou opěrku a také opěrku na nožičky. Některé kočárky pro trojčata mají i fusak na nohy, k jiným je potřeba ho dokoupit.

A součástí kočárku pro trojčata by měla být i pláštěnka a síťka, popř. clona proti slunci, které umožní vašim dětem pohodlí za každého počasí. Pokud nejsou součástí, zjistěte si předem, zda se dají dokoupit. U kočárků pro trojčata by mohly být tyto doplňky na sehnání dost komplikované.

Nyní již víte, jak kočárek pro trojčata vybrat. Není to zase tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. Naše rady určitě nepodceňujte, protože kočárky pro trojčata nejsou právě levnou záležitostí a shánět potřebné doplňky, popř. nový kočár by nebylo příliš ekonomické ani jednoduché. A pokud zvolíte některý z našeho výběru, věříme, že budete spokojeni.