darek pro 3 lete dite

Dárek pro 3 leté dítě

11 tipů na dárek pro 3 leté dítě (chlapečka i holčičku)

Jdete na narozeninovou oslavu, nebo vybíráte dárek pro 3 leté dítě jen tak? Ať už jej hledáte pro své vlastní děti nebo pro děti přátel či příbuzných, máme pro vás 11 skvělých tipů na dárky, s nimiž rozhodně nešlápnete vedle. Potěšíte děti a spokojení budou i rodiče.

A pokud si lámete hlavu, jak dárek pro 3 leté dítě vybrat, čtěte dál. Pokračováním našich tipů jsou i praktické rady, jak dárky vybírat a na co si dát pozor.

11 tipů na dárek pro 3 leté dítě

Dokonalý dárek pro kluka i holčičku

1. Dřevěné balanční kolo Tiny Tot

Ať už máte doma kluka nebo holčičku, obrovskou radost jim udělá balanční kolo a tříkolka v jednom Tiny Tot od Kinderfeets. Je to dokonalý dárek pro 3 leté dítě, ale můžete jej pořídit i dříve. S přídavnými kolečky je využitelné již od 18 měsíců věku. Tříleťákům už můžete sundat přídavná kolečka, aby se učili balanci na tomto stylovém odrážedle. Balanční kolo je vyrobeno z ekologických materiálů a dostupné je v krásných pastelových barvách, které můžete vybrat podle preferencí dítěte. Cena je navíc velmi příznivá a srovnatelná s klasickými koly, které koupíte ve sportovních obchodech. Design je však mnohem hezčí a originální a pro děti velice pohodlný. Kolo je navíc vyrobeno ze dřeva, takže je skutečně eco friendly.

Do obchodu

Dřevěná hra se zvířátky pro první počítání

2. Člověče nezlob se pro děti

Perfektním dárkem pro 3 leté děti může být i toto krásné, jednoduché „Člověče nezlob se“, které je vytvořeno ze dřeva, ve tvaru zvířátek. Tyto dřevěné hračky vyrábí např. firma eliNeli nebo Small Foot a jsou zkrátka nádherné. Děti zaujmou už samotná zvířátka a budou je motivovat ke hře a soutěživosti. S počítáním jim můžete zpočátku pomáhat, ale ze zkušenosti vím, že do šesti se malé děti naučí počítat velmi rychle. Je skvělé, že se také mohou učit, co to je touha zvítězit a také přijmout prohru. Hra od EliNeli je vyrobená kompletně z jalovcového dřeva, je ekologická a pro děti nezávadná. Figurky jsou navíc odolné, takže kdyby se dítě rozzlobilo, že nevyhrálo, a hodilo figurkou, nic se neděje. Tato hra je skvělý dárek, protože dítě pomůže rozvíjet, a navíc je za výbornou cenu.

Do obchodu

Dárek, který ohromí (nejen kluky)

3. Dětské elektrické auto

Pokud víte, že oslavenec miluje auta a na dárku neplánujete šetřit, pak doporučujeme kouknout na nabídku elektických autíček. Jedná se o malá autíčka, či dokonce zmenšeniny reálných modelů aut a děti je mohou samy řídit. Věk 3 let je nejlepší doba na pořízení této hračky. Spousta těchto dětských autíček je totiž určena pro děti od 3 let a výše.

Pořídit můžete třeba stylové BMW i4 nebo pořádného Jeepa. Dívky pak může více zaujmout třeba růžový kabriolet a takový Range Rover v růžové barvě naprosto splní účel. Z naší zkušenosti však tyto autíčka nadchnou bez rozdílu pohlaví (sami zkuste odhadnout, jestli je tato hračka něco, co by vaše dítě bavilo).

Do obchodu

Vyžene strach ze tmy dětského pokojíčku

4. Lampička miniobláček

Jdete na dětskou oslavu a přemýšlíte, jaký vybrat dárek pro 3 leté dítě, když ze všech stran slyšíte, že hraček má dost? A co takhle něco, co je praktické, a přitom dítě potěší? My doporučujeme dětskou lampičku v nějakém veselém tvaru, která není velká, ale přitom poskytne dostatek světla, aby při ní dítě mohlo usínat. Vybírat můžete z lampiček s více funkcemi. My určitě doporučujeme, aby měla lampička časovač (jako např. tato ve tvaru obláčku) a ještě lepší je, pokud je možné, aby lampička svítila více barvami, hlavně tedy aby svítila červeně a narušovala tak přirozený rytmus spánku co nejméně (to pak můžeme doporučit např. lampičky značky Rabbit & Friends, které jsou ve tvarech medvídka, tuleně nebo velryby).

Díky malé velikosti si mohou děti lampičku nechat na nočním stolku, nebo si ji položit na polštář. Světlo se může klasicky zapínat a vypínat, ale je možné na něm nastavit i časovač. Lampička se tak sama vypne, až dítě bude spokojeně spinkat, takže šetří baterie a tím i životní prostředí. Celá lampička je vyrobena z ekologických materiálů a nijak dětem neškodí.

Do obchodu

Zábava pro celou rodinu

5. Magnetická oblékací hra

Jestli některá hra u nás hraje prim, a to od 3 let věku mých dětí až dosud, je to magnetická oblékací hra. Baví nejen děti, ale i mě, protože si s ní užijeme spoustu legrace. Hru tvoří kartonová krabice s magnetickou deskou. Na ni mohou děti připevňovat různé kousky stavebnice (80 magnetických kousků) a tvořit si vlastní postavičky podle své fantazie – to u nás vyvolává bujaré veselí – nebo tvořit postavičky podle hracích kartiček. Hra rozvíjí fantazii, kreativitu i jemnou motoriku, protože uchopit do ruky malé kousky magnetek je pro ty nejmenší někdy trochu náročné. S trochou trpělivosti se to však naučí. Hra je k tomu sama motivuje.

Do obchodu

Stylový dárek, který si děti zamilují

6. Vintage dřevěná houpačka

Také jste jako děti milovali houpačky? V dnešní době už si je mohou děti užívat nejen na hřišti, ale i doma. Vintage dřevěná houpačka od značky Aris je nádherný dárek pro 3 leté děti, který je praktický a přitom poskytne plno zábavy. Není nutné vždy kupovat jen hračky, které se rychle omrzí. Houpačku si budou užívat po dlouhou dobu, ať už si na ní jen posedí a odpočinou, nebo se budou aktivně houpat. Navíc je skvělým doplňkem dětského pokojíčku. Tato houpačka je vyrobena z kvalitního masivního lakovaného dřeva, nezávadného pro děti. Vrchní část je čalouněná – heboučkou sametovou textilií a k dostání je v různých pastelových barvách nebo v čistě bílé. Houpačku snadno přiděláte pomocí karabin, ať už doma v interiéru, na terase nebo v pergole na zahradě.

Do obchodu

V jednoduchosti je krása

7. Duhové kamínky

Napadlo vás někdy, kolik zábavy mohou dětem přinést obyčejné kamínky? A pokud jsou navíc různě velké a barevné, užijí si o to více. Duhové kamínky je nádherná sada – stavebnice – z níž si mohou děti vytvářet obrázky, nebo stavět kamínky na sebe, ať už podle své fantazie nebo podle obrázků, které jsou ke stavebnici přiložené. Tato sada barevných kamínků je krásný dárek pro 3 leté děti a bude bavit i jejich rodiče. Pomáhá rozvíjet představivost, jemnou motoriku, logiku i fantazii. Tyto duhové kamínky jsou lehké a vyrobené z plastu, proto se nemusíte bát, že když s nimi děti třeba hodí, tak by si ublížily.

Do obchodu

Praktický dárek a zábava v jednom

8. Dětský koberec

Co se u nás osvědčilo, jako jedinečný dárek, byl dětský koberec s motivem města, kde jsou silnice i domečky. Děti tak mají skvělou podložku pro stavění vlastního městečka. Na trhu jsou samozřejmě různé varianty, se silnicemi, kolejemi, závodní dráhou, zoologickou zahradou atd. Nám se nejvíce líbil koberec Green Small Town, ale vybrat můžete samozřejmě i jiný.

Do obchodu

Dárek, který potěší malé i velké jedlíky

9. Dětský jídelní set

Nechce vaše dítě jíst, nebo si stěžuje, že nemá vlastní talířek? Dárek pro 3 leté dítě je ideální příležitost, jak to změnit. Vyberte mu vlastní jídelní set, který ho bude motivovat k jídlu. Bude se snažit stolovat jako „dospělý člověk“, cítit se důležitě, a navíc se jídlo stane zábavou. Stačí, když zvolíte set s krásnými dětskými motivy a máte po starosti. Dětský jídelní set se prodává v různých velikostech – někdy jen talířek, miska a hrnek, jindy miska se lžičkou. Pro tříleté dítě doporučujeme 5 dílný porcelánový set s talířky, miskou i hrnečkem, třeba Kütahya Porselen Puppy se štěňátkem a drakem.

Do obchodu

Knížka, která zabaví i poučí

10. Podívej se do svého těla

Výborný dárek pro 3 leté dítě může být i knížka. Na trhu jich najdete nepřeberné množství. My jsme se v jiných článcích zabývali tipy na dětské knížky i tipy na Montessori knížky.

Pro inspiraci můžete do článků nahlédnout. Vybírat můžete knížky s pohádkami, které budou dětem rodiče číst, nebo čistě obrázkové, kde si děti mohou hledat různé scénky a sami je komentovat – „číst“. Tentokrát jsme jako náš tip zvolili knížku, která děti nejen pobaví, ale také poučí. Lidské tělo je pro ně záhada, kterou je bude bavit objevovat a kniha Podívej se do svého těla jim v tom bude skvělým společníkem.

Do obchodu

Zábava pro malé stavitele a stavitelky

11. Magnetická stavebnice SmartMax

Poslední tip na dárek pro 3 leté dítě je další vyzkoušená stavebnice, která se u nás doma osvědčila a bavila děti od dvou let až do šesti. Je to SmartMax magnetická stavebnice, která se dá pořídit v různých velikostech. Začít můžete na sadě Start Plus s 30 dílky, na kterých se děti krásně naučí skládat obrázky i 3D stavby. U nás vedly především věže různé výšky. V této sadě najdete krátké a dlouhé tyčky, spojovací koule a zatáčky. Vše se spojuje pomocí magnetu, což děti fascinuje a baví je zkoušet, jak se magnety přitahují a odpuzují. Hra rozvíjí jemnou motoriku, kreativitu, prostorové vnímání a plno dalších schopností. A navíc hra bude bavit nejen děti, ale i vás, dospělé.

Do obchodu

Jak vybírat dárky pro 3 leté děti?

Vybírat dárek pro 3 leté dítě může být zábava, ale také je to zodpovědnost. Je důležité, aby dítě mělo z dárku radost, aby se s ním pokud možno zabavilo, nebo byl jinak praktický, ale také mu nesmí škodit. Pokud zvolíte dárek, který navíc podpoří jeho kreativitu, rozvoj fantazie, jemné motoriky, logiky apod. bude to o to lepší. Pojďme se tedy společně podívat, jak takový dárek vybrat.

Praktický dárek nebo hračka?

I když chcete obdarovat dítě, není nutné vždy vybírat jen hračku. Děti jsou úžasné v tom, že je potěší téměř cokoliv, co je zabaleno v barevném papíře nebo pěkné dárkové tašce. Můžete tak sáhnout po hračkách, knížkách, stavebnicích, nebo jim vybrat hezký doplněk do pokojíčku. Nám se osvědčil hrací koberec, sada vlastního dětského nádobí s barevnými obrázky a samozřejmě houpačka, kterou milují snad všechny děti. V našich tipech najdete nápadů mnohem více. Je však dobré vědět, že není nutné vždy zahrnovat děti hromadou hraček. Jeden dobře zvolený, třeba i praktický dárek, může potěšit mnohem více.

Podle věku dítěte

U dárků pro děti vždy doporučujeme brát ohled na jejich věk. Pokud sáhnete po hračce, která je určena starším dětem, může se stát, že ji ty mladší rozbijí, nebo je vůbec nezaujme. V dalším případě ji rodiče „zabaví“ a uklidí do skříně, než k ní dítko dozraje. A pak to je, jako byste nepřinesli dárek žádný.

Na většině hraček je uvedeno, od jakého věku se doporučují. Některé hračky jsou však vhodné i pro mladší děti, a přesto potěší i ty 3 leté. V našem výběru tak najdete některé stavebnice nebo balanční kolo. Pokud vybíráte takový dárek, vždy se zamyslete, jestli bude ještě pro 3 leté dítě vhodný, nebo už ho bude nudit. Mohla by totiž nastat podobná situace, jako s dárkem pro děti starší.

Na materiálu záleží

Nejlepší dárek pro 3 leté dítě je ten, který ho nejen potěší, ale hlavně mu nijak neuškodí. Na to si dejte pozor především. U dárků pro děti je důležité, z jakého jsou materiálu, zda jsou nezávadné pro děti – a to jak materiál samotný, tak případné barvy a laky, kterými je natřen, pomalován atd. My se

vždy přikláníme k hračkám ze dřeva, které jsou vyrobené z kvalitního materiálu a jsou ekologické. Především však vydrží i drsnější zacházení, které je potřeba u 3 letých dětí očekávat. Jejich motorika zatím není tak jemná a může se stát, že jim hračka upadne nebo s ní dokonce hodí.

I když jsme zvolili v našem výběru sadu dětského nádobí z porcelánu – tady předpokládáme, že při jídle bude mít dítě dozor rodičů – můžete zvolit nádobí z plastu, silikonu nebo z bambusu. Vždy však dbejte na to, aby bylo zdravotně nezávadné a skutečně vhodné pro děti.

Levné hračky nemusí být vždy špatné

Ať už jdete k někomu na návštěvu a hledáte nejlepší dárek pro 3 leté dítě, nebo vybíráte dárky pro své vlastní děti, jistě se díváte na cenu. Někdy potřebujeme zkrátka šetřit, jindy máme omezený rozpočet, do kterého se potřebujeme vejít. U dětských hraček je vždy lepší volit kvalitu před cenou. Neznamená to však, že za dárky musíte utratit tisíce. V dnešní době už je plno krásných a kvalitních hraček za velmi dostupné ceny. Např. dřevěné dětské odrážedlo pořídíte za stejnou a někdy i nižší cenu, než jsou klasické odrážedla v hračkárnách nebo sportovních obchodech. Navíc je ekologické a velmi pevné, takže vydrží opravdu hodně.

Pokud chcete koupit kvalitní hračky nebo praktický dárek a máte omezený rozpočet, hledejte mezi menšími věcmi – hračky, knížky, stavebnice i doplňky do dětského pokoje se dají pohodlně sehnat i do 500 Kč a jsou opravdu kvalitní. V našich tipech jich najdete mnoho.

Další tipy na dárky

Tipů na dárky vám přinášíme více v různých kategoriích, proto pokud nenjadete vhodnou inspiraci zde, doporučujeme projít i některé z následujícíh článků: