hracky pro 3 lete deti

Hračky pro 3 leté děti

12 tipů na hračky pro tříleťáky

Hledáte hračky po 3 leté děti a nevíte, které vybrat? Ať už jste rodiči, kteří hledají vhodné hračky pro zabavení svých dětí, nebo jdete na oslavu narozenin 3 letého dítěte a chcete přinést krásnou a kvalitní hračku, máme pro vás TOP výběr těch nejlepších hraček pro 3 leté děti.

Vybírali jsme pečlivě hračky pro děti cca ve věku od 2,5 do 4 let, a to nejen na základě hodnocení odborníků a ostatních rodičů, ale i z hraček, které máme sami se svými dětmi vyzkoušené. Mnohé z nich patří mezi ty nejoblíbenější a kromě toho, že poskytnou dostatek zábavy, pomáhají i s jejich rozvojem.

A pokud si nejste jisti, jak hračky pro 3 leté děti vybírat, najdete v článku i naše tipy, na co se při výběru zaměřit.

12 tipů na nejlepší hračky pro děti od 3 let

Divadlo, se kterým děti pohádky doslova prožijí

1. Marionetino – Loutkové divadlo

Loutkové divadlo je krásnou variantou, jak dětem vyprávět pohádky jinak. S loutkami mohou příběh nejen sledovat a prožívat, ale také si vymyslet vlastní a sehrát si ho. Marionetino je krásně zpracované loutkové divadlo s 8 loutkami, kde najdete základní postavy, jako je princezna, kašpárek, vodník, čert nebo ježibaba. Je to skvělá hračka pro děti od 3 let, která rozvíjí jejich fantazii, podporuje soustředění a přináší zcela jiný rozměr ke čteným pohádkám, vyprávění rodičů či babičky, nebo pohádkám v televizi.

Divadélko se dá snadno složit a zase rozložit a je ekologické. Nezabere vám moc místa, a přitom poskytuje zázemí pro mnoho krásných příběhů. Pozadí je oboustranné a umožňuje rovnou dvě různé scény.

Do obchodu

Zahrajte si s dětmi na rybáře

2. Rybolov

Lovení rybiček patří mezi další oblíbené hry všech malých dětí. Rybolov od nové značky Cubika obsahuje sadu dřevěných rybiček opatřených magnetem, díky kterému se snadno chytí na prut. Je však potřeba vyvinout značnou zručnost, mít trpělivost a dobrou koordinaci. To všechno totiž hra pomáhá rozvíjet a díky tomu je vhodná pro děti od 2 let. Tříleťáci už si s ní vyhrají o něco více, protože jim půjde chytání rybiček lépe od ruky. Značka Cubika navíc vyrábí své hračky z ekologicky pěstovaného dřeva – kvalitního buku a javoru a k jejich barvení využívá barvy špičkové kvality. Jejich hračky pomohou nejen v rozvoji vašich dětí a skvěle je zabaví, ale mají vliv i na udržitelnost naší planety.

Do obchodu

Kvalitní pracovní nástroje pro „malé doktory a doktorky“

3. Dětský doktorský kufřík

Které dítě si někdy nezahrálo na doktora nebo ošetřovatelku? Myslím, že každé někdy k této hře přistoupí. Je to totiž skvělý způsob, jak se vžít do role dětského lékaře a zbavit děti strachu z bílého pláště. Tento dětský doktorský kufřík od ELIS DESIGN rozhodně patří mezi nejlepší hračky pro děti od 3 let. Kufřík i nástroje v něm jsou vyrobeny z kvalitního bukového dřeva. Jsou lehké a bezpečné a zároveň vydrží i hrubší zacházení. Dřevo i barvy na něm jsou pro děti zcela nezávadné. V kufříku děti najdou pro svou hru teploměr, stetoskop, různé lahvičky na masti a léky apod. Zkrátka vše, co ke hře na dětského lékaře potřebují.

ELIS DESIGN se navíc soustředí na udržitelnost planety, a tak pořízením této hračky podpoříte své dítě v rozvoji fantazie, koordinace a kreativity, ale zároveň pomůžete přírodě.

Do obchodu

Naučte své děti poznávat zvířátka po hmatu

4. Hmatové loto Zvířátka

Loto je oblíbenou hrou každého dítěte. Toto je navíc kreativní a krásně provedené hmatové loto, u kterého se budou skvěle bavit nejen děti, ale klidně i dospělí, kteří si mohou zahrát s nimi. Na ruletě děti zatočí šipku a v sáčku pak budou po hmatu hledat zvířátko, na něž šipka ukázala. Tak budou rozvíjet nejen hmat, ale i představivost a soustředění, jemnou motoriku a koordinaci. Tato hra je určena pro děti od 2 let, ale skvěle zabaví i tříleťáky, kterým hra půjde už o něco lépe. Dobře bude dělat i dětem, které uklidňuje hlazení a sahání na jemné povrchy. Každé zvířátko má totiž jiný povrch – hebký kožíšek apod.

Naše zkušenost: Recenze hraček Djeco (Hmatové loto – zvířátka)

Do obchodu

Zabavte děti oblékáním postaviček

5. Magnetická oblékací hra

Pamatujete si, když jste jako malé holčičky (a možná i jako malí kluci) oblékali papírové panenky do vystřižených šatiček? Tato zábava rozhodně pokračuje i u našich dětí. Jen už v modernější a trvanlivější podobě. Tu představuje magnetická oblékací hra od ELIS DESIGN, která se skládá z kvalitního kufříku plného magnetických kousků oblečení a doplňků. Děti mohou oblékat panáčka a panenku podle kartiček a hledat tak konkrétní kousky oblečení, nebo mohou popustit uzdu své fantazii a tvořit zcela podle sebe. Moje děti tuto hru milují a užijeme si s ní plno legrace – obzvlášť, když tvoří podle sebe a kombinují k sobě se nehodící kousky oblečení. Tato hra je vhodná pro děti od 3 let (mladším ji raději nepořizujte, některé kousky jsou ještě dost malé.

Do obchodu

Postavte si pohyblivou farmu s barevnými zvířátky

6. Georello Farm

Mezi oblíbené hračky pro 3 leté děti patří i stavebnice Georello. I když na krabici Georello Farm najdete označení pro děti 4+, ve skutečnosti se s ním skvěle zabaví i tříleťáci. Stavebnice obsahuje 60 kusů z vysoce kvalitních plastů. Jednotlivé dílky mají různé tvary – základové destičky, ozubená kolečka, zvířátka apod. Vše do sebe krásně zapadá a po zatočení kličkou se dokonce pohybuje. Děti si s touto stavebnicí trénují představivost, motoriku, tvořivost a kombinační myšlení. Zabaví se s ní na dlouhé hodiny a pohyb koleček a zvířátek je bude fascinovat.

Do obchodu

Postřehová hra pro děti od 3 let

7. Hledej a najdi – Djeco

Tři roky jsou věk, kdy už se dají s dětmi hrát různé společenské hry. Ideální je začít jednoduchými, které je zaujmou a bude s nimi plno zábavy. Takovou hrou je i Hledej a najdi od značky Djeco, která je ve výrobě společenských her naprostým přeborníkem. My od nich doma máme už spoustu různých her a Hledej a najdi patří mezi nejoblíbenější. Na stůl položíte velkou kartu s obrázky různých zvířátek a dalších motivů. Hráči pak mají za úkol co nejrychleji najít obrázek na menších kartičkách. Některé obrázky jsou si však podobné a mohou mást. Proto je potřeba mít dobrý pozorovací talent a rozvíjet své postřehové schopnosti. Dospělí se budou jistě divit, jak jsou jejich děti šikovné a jak rychle dokážou reagovat.

Do obchodu

Zahrajte si s dětmi pexeso, při kterém trénujete sluch

8. Pexeso pro uši

Jestli máme s dětmi nějakou hru, kterou naprosto milujeme a která je bavila víc než všechny ostatní, je to Pexeso pro uši. Tato hra obsahuje spoustu plastových krychliček naplněných různým materiálem. Vždy jen dvě z nich vydávají zvuk stejný. Na jedné straně krychle je vždy vyobrazeno ouško v konkrétní barvě. I ty se vždy shodují jen dvě. Ouško se pokládá směrem dolů a můžete si podle jeho barvy kontrolovat, zda jste slyšeli zvuk krychle správně a skutečně jste našli dvě stejně znějící kostky. Tato hra je určena dětem od tří let a rozvíjí především sluchové vnímání, ale také soustředěnost. Je to speciální varianta klasického pexesa a děti baví o to víc. Není divu, že v roce 2011 získala 1. místo jako nejlepší edukativní hra.

Do obchodu

Klasika mezi dřevěnými hračkami

9. Dřevěná houpačka 5 in 1

Pokud ještě doma nemáte tuhle skvělou multifunkční houpačku, měli byste to napravit. Jedná se o ručně vyráběnou houpačku (naše děti ji milovaly, když byly menší), na které se děti vyřádí, naučí se koordinovat svůj pohyb a poslouží nejen jako houpačka, ale i jako prolézačka, pultík pro různé hry, přelézačka atd. Vhodná je navíc pro děti už od jednoho roku, ale ty starší si ji přece jen více užijí. U nás slouží i k odpočinku. Děti se v ní usadí a pohupují, když čtu pohádku. Osobně doporučuji koupit i s polstrovaným polštářem, neboť je pak houpání pohodlnější a polštářek nebo deka, kterou máte doma, v houpačce klouže.

Naše zkušenost: Recenze hraček ELIS DESIGN.

Do obchodu

Skvělá volba pro rozvoj jemné motoriky

10. Proplétací hračky

Mezi nejlepší hračky pro děti od 3 let patří jednoznačně i proplétací hračky od Dadaboom. Jedná se o dřevěnou hračku ve tvaru různých zvířátek, která obsahuje kulaté otvory. Do těch pak děti navlékají a proplétají barevnou šňůrku. Trénují si tak koordinaci ruka – oko, jemnou motoriku, ale i fantazii. Proplétací hračky jsou skvělou variantou k navlékání dřevěných korálků. Navíc tvar, velikost a složitost proplétání (počet otvorů) můžete přizpůsobit šikovnosti dítěte i věku.

Do obchodu

Jednoduchá výtvarná hra, s níž je každé dítě umělcem

11. Malování válečkem

Značka Djeco nevyrábí jen společenské hry. Má spoustu kreativních her a stavebnic, které pomáhají v rozvoji našich dětí. Další, která mě zaujala a uchvátila i mého syna, je Malování válečkem. Tato hra obsahuje tvrdé papíry s předčištěnými motivy – zvířátka, talířek, konvičku atd. Dále zde najdete barvy, váleček na malování a obtiskování barvy na papír, plastové oči atd. Barvu jednoduše nalijete do plastové vaničky (je součástí balení), váleček v ní dítě namočí a pak už ji nanáší na vybraný motiv. Ten pak vyloupne z papíru a může ho nalepit na další. Je jen na něm, jak bude obrázky a barvy kombinovat. Promění se zkrátka v malého umělce a vy nestačíte žasnout, jak krásné obrázky mu budou vznikat pod rukama. Věřte mi!

Do obchodu

Pro malé řidiče

12. Dětské elektro auto

A nakonec tu máme jeden tip na velmi populární hračku mezi chlapečky a to je dětské elektro auto (musíme však zmínit, že oblíbená jsou i u holčiček – obzvlášť ta v pestrých barvách). Jedná se o malé napodobeniny reálných aut, které vaše dítě může pohodlně řídit (jak venku, tak ve vnitřních prostorách) a nebo jej může(te) ovládat na dálku pomocí ovladače. Věk 3 let je nejlepší doba na pořízení této hračky, spousta těchto autíček je totiž určena právě dětem od 3 let a výše. Mezi ně patří např. Range Rover Evoque nebo BMW i4.

Do obchodu

Jak vybírat hračky 3 leté děti?

V následujícím textu jsme se zaměřili na to, jak vybírat hračky pro 3 leté děti, aby se s nimi krásně zabavily a zároveň jim pomáhaly s rozvojem motoriky, koordinace, tvořivosti, soustředěním apod. Věříme, že naše tipy pomohou při výběru hraček i vám.

Věk je/není jen číslo

Pokud hledáte hračky pro 3 leté děti, je dobré vybírat především podle označení věku na balení. Většina hraček dnes obsahuje informaci, pro jak staré děti je vhodná. Pokud tedy dítě dobře neznáte a nejste si jisti, co už zvládne a co naopak ještě může být příliš složité, hledejte především podle tohoto označení. Některé e-shopy vám s hledáním pomohou – mají totiž filtry, kam si zadáte věk, popř. i pohlaví dítěte.

Pokud ale vybíráte hračky pro své vlastní děti, které dobře znáte, a víte, že jsou s vývojem v něčem napřed, nebo naopak si v něčem dávají na čas, vybírejte i podle uvážení. Některé hračky jsou určeny dětem až od čtyř let, ale přitom je hravě zvládne i tříleťák, jiné mají označení od dvou let, ale jsou vhodnější až pro starší děti. My jsme v našem výběru vycházeli nejen z rad na e-shopech, ale i z našich osobních zkušeností s vlastními dětmi.

Hračky, co zabaví i naučí

Na trhu existuje obrovské množství hraček pro děti do 3 let. Některé děti zaujmou na první pohled barevným provedením, blikají, hrajou a jsou skutečně pestrobarevné. Přesto nemusí být úplně ideální. Pokud hračka nepomáhá s rozvojem dítěte v různých oblastech, může u ní dítě vydržet jen chvilku a pak ji odložit. My jsme vybírali takové hračky, které naopak pomáhají rozvíjet schopnosti a talent dítěte v různých oblastech, pomáhají se soustředěním, motorikou, fantazií a mají zkrátka přidanou hodnotu v podobě vzdělání hrou.

Materiál a provedení

Čím menší dítě, tím více byste měli dbát na materiál a kvalitu provedení hraček, které kupujete. U tříletého dítěte sice není tak velká pravděpodobnost, že spolkne nebo vdechne malé kousky, přesto vybírejte uvážlivě. Stavebnice s maličkými kousky stále ještě není úplně vhodná a pokud ji pořídíte, mělo by si s ní dítě hrát pod dohledem.

Hračky vybírejte opravdu kvalitně zpracované, ať už ze dřeva, plastu nebo z látek. Hledejte označení a certifikáty, že jsou hračky vhodné pro děti a neobsahují nebezpečné látky. U dřevěných hraček je důležité, aby byly opracované do hladka, nikde se neštěpily a byly nabarveny kvalitními certifikovanými barvami. U plastových hraček zjišťujte, jak jsou pevné a odolné a zda neuvolňují škodlivé látky. U dětských hraček z látky zase zjistěte předem, zda se dají v pohodě vyprat, protože je pravděpodobné, že se budou válet po zemi, zapráší se nebo jinak zašpiní a bude potřeba je prát, většinou i opakovaně.

Další tipy na hračky

Nelíbil se vám žádný z našich tipů? Na webu máme plno dalších článků s tipy na hračky. Ačkoliv nejsou zaměřené přímo na hračky pro 3 leté děti, mohou vám posloužit jako inspirace. Doporučujeme tedy projít i některé z následujícíh článků:

Už víte, jaké pořídíte hračky pro 3 leté děti? Nebo stále ještě váháte? Věříme, že pokud se budete řídit našimi tipy, vaše děti budou z hraček nadšené. Budou mít o zábavu postaráno a vy s nimi. A navíc jim pomůžete hravou formou v rozvoji.